^

Zdraví

Operace ligamentotomie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Nejúčinnější ze všech v současné době známých metod zvyšování velikosti penisu je jeho chirurgická korekce. Jiné metody buď nefungují (zázračné masti, obklady, bio-přísady), nebo dávají krátkodobý účinek (vakuová pumpa - jednorázová, injekce - až 12 měsíců + možnost nežádoucích účinků). Konzervativní metodou je použití speciálního zařízení pro prodloužení penisu, extenderu, který vystavuje měkké tkáně kavernózního těla a krevních cév postupnému protahování, ale je nutné jej nosit bez operace po dlouhou dobu (více než šest měsíců).[1]

Ligamentotomie penisu je relativně nekomplikovaná faloplastická operace umožňující zvětšit délku normálně fungujícího genitálního orgánu.

Chirurgický zákrok je uvolnění vnitřní části penisu skryté v podkožní tukové tkáni disekcí chrupavkového vazu, který ji upevňuje na stydké kosti. Takto odstraněné omezení umožňuje prodloužit pohlavní orgán o 3-5 cm. Po operaci, aby se předešlo tomu, že se vaz spojí podél linie řezu do předchozí polohy, používají se prostředky pro protahování, ale mnohem kratší dobu než při konzervativní léčbě.[2]

Penilní ligamentotomie umožňuje měnit fyziologické parametry penisu pro život. To má pozitivní vliv na psycho-emocionální sféru člověka a jeho sexuálního života.

Odhaduje se, že na celém světě bylo provedeno celkem 15 414 procedur ligamentotomie, téměř každý z pěti operací byl proveden v Německu. [3]

Tato operace je mnohem jednodušší, bezpečnější a levnější než phalloprosthetics, nicméně, když muž trpí těžkými formami erektilní dysfunkce vedle malé velikosti penisu, to nemusí být účinné.

trusted-source[4]

Indikace postupu

Ligamentotomie se provádí pouze u pacientů, kteří dosáhli plnoletosti a mohou být indikováni ze zdravotních důvodů v patologických případech:

  • vrozená nebo získaná proliferace pojivové tkáně vaziva penisu, která neumožňuje vzpřímenému členu narovnat se a činí erekci bolestivou (Peyronieho choroba);
  • nahrazení buněk kavernózní tkáně těla penisu buňkami pojivové tkáně (kavernózní fibróza);
  • mikropenis, když je velká část jeho trupu skryta v podkožní tukové tkáni - viditelná část vztyčeného orgánu je malá, což objektivně omezuje sexuální život; [5], [6]
  • poranění penisu;
  • dysmorfofobie - obsedantní nespokojenost muže s velikostí penisu (zcela normální z hlediska anatomie) v nepřítomnosti závažnějších duševních onemocnění (pokud je délka vzpřímeného penisu 180 mm nebo více, může být pacientovi odepřena chirurgická korekce). [7

Muži, kteří si stěžují na malý penis, přestože mají dostatečnou délku, obvykle trpí poruchou penisové dysmorfobie (PDD) nebo úzkostí z malého penisu (SPA). U obou těchto poruch muži neustále podceňují velikost svého penisu a přeceňují průměrnou velikost ostatních mužů. [8]

Indikace pro plastickou operaci ke zvýšení délky mužského pohlavního orgánu může být touhou pacienta způsobenou jeho estetickými hledisky (pokud nemá kontraindikace), například zdánlivá délka vzpřímeného penisu je menší než 120 mm.

Příprava

Přípravný proces začíná konzultací s urologem, který pacienta prozkoumá, zjistí důvody, které ho přiměly k tomu, aby se uchýlil k chirurgické korekci, ujistil se, že nemá nemoci močových orgánů. V rámci předoperačního vyšetření pacient podstoupí krevní testy: klinické, glukózové, biochemické složení, srážení, krevní skupiny a Rh faktor, přítomnost syfilisu, hepatitidy B a C, HIV infekce. Dříve bude dělat fluorografii a elektrokardiografii.

Seznam studií před operací může být rozšířen na základě přítomnosti pacienta s chronickými onemocněními.

Pacient bude mluvit s anesteziologem, bude varován, že vzhledem k tomu, že operace je prováděna v celkové anestezii, aby se předešlo zadusení zvratků, neměli byste jíst ani pít dalších osm hodin.

V předvečer operace je třeba oholit ochlupení.

Technika ligamentotomie

Přímo chirurgický zákrok spočívá v incizi povrchového vazivového vazu, který drží penis v určité poloze. Tato manipulace vám umožní vytáhnout penis z lůna, aniž by došlo k porušení jeho anatomické integrity.

Operace se provádí otevřeným způsobem řezem, který se často provádí v šourku (ve středové ose) nebo ve spodní části pubis, kdy se vyžaduje největší uvolnění skryté části penisu. Přístup je obvykle diskutován před operací a je určen v závislosti na řešení úkolu.

Moderní operační sály jsou často vybaveny endoskopickým vybavením, v kterémžto případě jsou provedeny mikrořezy.

Klasická metoda je řez vaziva a tah penisu na určitou délku až 25-50mm (v závislosti na délce skryté části kmene). Šití a fixace protáhlého orgánu s nosítky.

Modernější metoda zahrnuje použití pacientova tuku, zaujatý od míst jeho akumulace během operace. Tuk je umístěn v dutině disekovaného vazu (lipofilling), který podporuje hojení tkání a je prevencí adhezivních šňůr. Pak je šev uložen. Druhý typ zásahu trvá o něco déle.[9]

Úplné uvolnění kavernózních tělísek z pubické větve je spojeno se značným rizikem narušení neurovaskulárních svazků penisu, což způsobuje denervaci a devaskularizaci penisu. [10]

Ihned po operaci trvá cca 30-60 minut, pacient zůstává na klinice 24 hodin, ale její úspěch je usnadněn správnou pooperační péčí, která je druhým a nezbytným krokem prodloužení penisu.

Kontraindikace k postupu

Schopnost provést operaci se neuvažuje, dokud pacient nemá 18 let.

Neměla by mít duševní onemocnění, sklon ke krvácení, urogenitální onemocnění, maligní nádory a diabetes mellitus.

Operace se neprovádí v období akutních infekčních onemocnění u pacienta a / nebo exacerbace chronických onemocnění.

Důsledky po postupu

Po ligamentotomii jsou obvykle funkce pohlavního orgánu (močení a erekce) zcela zachovány, svalová tkáň, vazy a cévy zodpovědné za tyto funkce nejsou během operace ovlivněny. Lymfodrenáž během ligamentotomie by neměla být narušena, protože lymfatické cévy, pokud jsou správně provedeny, by neměly trpět. Je však možný mírný otok v oblasti operace a hematomy. [11]Je snadnější přenášet přístup skrze šourek, šití se hojí rychleji, řez na pubis je často komplikován hematomy a opuchem.

Výsledkem použití celkové anestezie je ospalost, nedostatek koordinace pozornosti obvykle zmizí během jednoho dne iu těch nejcitlivějších pacientů.

Komplikace po postupu

Paradoxně, hlavní vedlejší účinky tohoto postupu jsou relapsy, zkrácení penisu a nedostatek podpory penisu během erekce, což vede k potížím při pohlavním styku a pronikání [12]. 

Komplikace po zákroku jsou jistě možné. To vše - to je operace. V případě nežádoucích následků je nutné poradit se s lékařem o nezbytných opatřeních.

Konsolidace stehu po ligamentotomii je normální proces. Tvarová jizva je vždy hustá, později změkne. Stehy se hojí asi za tři týdny. Někdo dřív, jiní později.

Hnisání stehů hovoří o bakteriální infekci a není vůbec nutné, aby „infekci nesli během operace“. Pacient může mít chronický infekční proces. Antibakteriální léky se obvykle zabývají infekcí. Pro jejich jmenování je třeba se poradit s lékařem.

Plaky po ligamentotomii by se neměly objevit. Od nich, způsobující zakřivení penisu a jeho bolest, se při provádění této operace zbaví provozního způsobu. To je růst vláknité tkáně v albuminu kavernózních těl. Hlavní příčinou jejich výskytu je tzv. Penilní mikrotraumata (nejčastěji během pohlavního styku) s rozvojem mikrochromozomů, na jejichž místě se tvoří místa pojivové tkáně. Pokud se znovu objeví plakety, je nutné nejprve se ukázat lékaři a zadruhé, přemýšlet společně s lékařem, co způsobuje jejich vzhled.

Jizva po ligamentotomii se může dobře objevit, protože pooperační jizvy vznikají během všech operací. Postupem času se stávají měkčími a rozcházejí se. Hodně záleží na kvalitě pokožky pacienta a umění chirurga. Pro resorpci pooperačních jizev se používá fyzioterapie a další metody. Pokud je jizva velmi znepokojující, můžete se o tom poradit s lékařem.

Péče o proceduru

V pooperačním období mohou být předepsány analgetika ke zmírnění bolesti. Obvazy se provádějí každé 2-3 dny, stehy se obvykle odstraňují 14 dní po operaci. Vyvarujte se pohlavnímu styku po dobu 1-1,5 měsíce.[13]

Povinné pooperační stádium s jakoukoliv metodou operace - nošení prvního nosítka (první tři týdny, někdy i delší), pak - extender, bez této operace může být bezvýznamné, protože vaz vzrůstá podél linie prasknutí a penis se vrací do původní polohy. Protahování penisu navíc umožňuje prodloužení dalších 15-25 mm.

Minimální doba nošení nástavce je dva měsíce. V pooperačních dnech se nosí pouze jednu až dvě hodiny a později každý den nosí šest až osm hodin. V noci si nezapomeňte vzlétnout.

Vaz pod vlivem nosítek se hojí, ale ne podél linie řezu, ale v natažené poloze. Přítomnost vlastního tuku pacienta v dutině řezu přispívá k rychlé granulaci tkání.

Vytáhněte penis postupně, opatrně, vyhněte se bolesti, jen podle doporučení lékaře. Mělo by se cítit pouze lehké napětí.

Recenze

Recenze operace jsou odlišné. Někteří si stěžují na komplikace, hematomy, horečku. V podstatě jsou tyto stížnosti charakteristické v časném pooperačním období a měly by být léčeny lékařem. Každý organismus je individuální a pro hojení stehů potřebujete minimálně 10-14 dní.

Výsledky ligamentotomie nebyly vždy příznivé. Úroveň spokojenosti pacientů a partnerů se pohybuje od 30 do 65%. Operace v průměru zvyšuje délku penisu v uvolněném stavu o 1–3 cm, [14] nízká míra spokojenosti činí tuto chirurgickou techniku pro mnohé pacienty nerentabilní.

Často se také ptá, zda je možné penis současně prodloužit a zvýšit jeho tloušťku. To se nedoporučuje. Odborníci nejprve doporučují ligamentotomii a teprve poté, co jsou všechna opatření k prodloužení penisu pomocí prodlužovače, který sevře varhany pevně, zastavena, což je nepřijatelné po zvětšení tloušťky penisu, můžete pokračovat dalším krokem.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.