^

Zdraví

Operace ztluštění penisu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 29.09.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Korekční chirurgie mužských genitálií, zejména operace zahuštění penisu a také zvětšení jeho délky, se týká faloplastiky.

Indikace postupu

Hlavním cílem faloplastiky je obnovení normální anatomie penisu a jeho funkcí po úrazech nebo korekce vrozených anomálií (včetně močové trubice. Ale ve skutečnosti neexistují žádné lékařské indikace pro ztluštění penisu. Tedy zpočátku chirurgické metody nebyly určeny k čistě kosmetickému použití.- zvětšení délky či tloušťky mužského pohlavního orgánu.Vývoj estetických chirurgických plastik však zasáhl i genitálie.A to se podle většiny odborníků týká spíše oblasti psychika a sexopatologie: buď muži s nízkým sebevědomím a nejistotou ve své sexuální životaschopnosti (a nemající ponětí o skutečné průměrné velikosti penisu), nebo nespokojení se svým sexuálním životem a rozhodnutí, že operaci ztluštění nebo prodloužení penisu situaci to radikálně zlepší.[1]

Podle britských odborníků je při normální velikosti a fungování asi 45 % mužů nespokojených se svým pohlavním orgánem; podle odborníků z ASAPS (American Society for Aesthetic Plastic Surgery) se počet nespokojených Američanů pohybuje v závislosti na věku v rozmezí 17–38 %.

Lékaři také poznamenávají, že většina mužů, kteří chtějí zvětšit objem penisu, má fyziologicky normální parametry penisu, ale jsou vážně znepokojeni jeho velikostí, možná kvůli projevu patologické nespokojenosti s jejich externími údaji, tj.  dysmorfofobií .

Estetická operace pohlavních orgánů tedy může zvýšit sebevědomí zakomplexovaných mužů, kteří mimochodem nevědí, že u sedmi žen z deseti nehraje velikost penisu sexuálního partnera tak důležitou roli..

Příprava

V přípravné fázi jsou předepsány krevní testy (všeobecné, koagulogram, pro pohlavně přenosné choroby, HIV, hepatitida typu B a C) a stěr z močové trubice (k detekci infekcí urogenitálního traktu).

Pacient je vyšetřen urologem-andrologem a vizualizací urogenitální zóny, protože v praxi existuje mnoho případů, kdy spolu s nepřiměřenou obavou o velikost penisu existují určité funkční poruchy, které negativně ovlivňují sexuální život (např. Předčasná ejakulace).

Pacient by měl obdržet všechny potřebné informace týkající se chystaného zákroku či zákroku, včetně skutečných výsledků konkrétní metody (protože většina mužů má od faloplastiky velká očekávání), stejně jako o možných komplikacích.

Přestože jsou plastičtí chirurgové často přesvědčeni o naprosté bezpečnosti takových operací, výsledky studií dostupných metod ztluštění (ale i prodloužení) penisu z hlediska jejich bezpečnosti, účinnosti a spokojenosti pacientů jsou smíšené. Takové operace jsou poměrně riskantní a ne vždy účinné a pacienti by si toho měli být vědomi.

Proto je důležité poradit se s psychoterapeutem a pokusit se pacienta odradit, pokud nemá skutečný problém, ale projev penilní dysmorfofobie.

Technika Operace ztluštění penisu

Konkrétní technika provádění emikcirkumferenční faloplastiky, která zvyšuje tloušťku penisu, závisí na metodě - chirurgické nebo nechirurgické. Nechirurgické výkony (ale stále invazivní) přitom stále nejsou standardizovány.

Chirurgické metody zahrnují autoimplantaci adipofasciální (tukující kůže) laloku ve formě pruhu, který se odebere z inguinální oblasti nebo z hýžďového záhybu a poté se přenese do penisu a umístí se mezi jeho fascii Buck a Dartos podél obvod. Operace trvá asi sedm hodin a má mnoho komplikací (včetně ztluštění tkáně penisu, jejího zakřivení a zkrácení a fibrózy štěpu). Proto se k němu nyní uchyluje ve vzácných případech. Stejně jako použití aloštěpů typu Alloderm, což jsou bezbuněčné inertní dermální matrice (získané z darované lidské kůže).

Používá se také vstřebatelná bezbuněčná kolagenová matrice (kolagenová matrice, jako je Pelvicol nebo BellaDerm), implantovaná do penisu (kolem dříku) pod fascii Dartos buď příčnou suprapubickou incizí nebo subkoronálním přístupem (s posunutím kůže penis). Rok po operaci - v důsledku tvorby endogenní tkáně - může být průměrné ztluštění penisu od 1,7 do 2,8 cm.

V praxi se ve většině případů používá lipofilling a také nechirurgická metoda jako je podkožní injekce gelových výplní na bázi chemicky upravené kyseliny hyaluronové - gelový implantát pro ztluštění penisu.[2]

V lokální nebo epidurální anestezii se provádí lipofilling ke zvětšení a ztluštění penisu - autotransplantace tukové tkáně, která se získá v první fázi zákroku - liposukce, tedy odsátí (napumpování) tuku ze spodní části pobřišnice (přes punkci v suprapubické oblasti). Tuková tkáň je zpracována (dekantována a filtrována) a poté injikována injekční stříkačkou pomocí speciálních injekčních metod po celé délce penisu nebo po jeho obvodu. Lipofilling může zvětšit obvod neerektovaného penisu o 2,5-3,2 cm (ale tloušťka se s erekcí snižuje).

Procedura zavádění dermálních gelových  výplní na bázi kyseliny hyaluronové používaných pro konturování se provádí v lokální anestezii (lidokain je injikován do nervu na bázi penisu). Používají se stabilizované gely Perlane, Restylane, Juvederm a Macrolane.

Taková injekce může penis zesílit o 2,5 cm, ale kvůli biologické degradaci kyseliny hyaluronové - ne déle než 10-12 měsíců (Macroline gel - až jeden a půl roku).[3]

Kontraindikace k postupu

Jakékoli korektivní faloplastické postupy jsou kontraindikovány:

  • do 18 let a nad 60 let;
  • pokud je tělesná teplota zvýšená;
  • dochází ke krvácení jakékoli lokalizace;
  • pokud mají pacienti infekční onemocnění, stejně jako chronické nebo akutní zánětlivé procesy;
  • s pohlavně přenosnými chorobami;
  • pokud je hladina krevních destiček v krvi snížena, to znamená se špatnou srážlivostí;
  • v přítomnosti diabetu;
  • v případech dermatologických onemocnění (včetně plísňových), lokalizovaných v urogenitální oblasti;
  • u onemocnění autoimunitní etiologie;
  • při psychogenních stavech a duševních chorobách.

Použití gelu kyseliny hyaluronové má další kontraindikace, včetně: anogenitálních papilomů, atopické dermatitidy, kožní kolagenózy, aktivního systémového lupus erythematodes nebo sklerodermie, chronického diskoidního lupus erythematodes.[4]

Důsledky po postupu

Nejpravděpodobnější negativní důsledky plastické chirurgie penisu za účelem ztluštění jsou tvorba edému měkkých tkání, hematomů, přidání sekundární infekce (s ohniskem zánětu), proliferace pojivové tkáně s jizvami.

Komplikacemi autoimplantace kožního tukového laloku jsou ztluštění tkání penisu, jeho zakřivení a zkrácení a také fibróza štěpu.

Použití aloštěpů ke ztluštění penisu je komplikováno tvorbou eroze, stejně jako rozvojem fibrózy a kožní resorpce, což může zkrátit délku penisu a zhoršit jeho funkci.

Podle klinických údajů jsou komplikace po implantaci kolagenové matrice těžký edém penisu a rozvoj ischemických vředů.

Lipofilling nedává dlouhodobě stabilní výsledek (maximálně dva roky), neboť dochází k postupné resorpci adipocytů. A mechanické poranění penisu během procedury může způsobit tukovou nekrózu.

Kromě  komplikací liposukce může zavedení tukové tkáně do penisu vést ke komplikacím, jako je tvorba cyst, lipogranulomů a seromů, stejně jako tkáňové mikrokalcifikace. V důsledku toho je pozorována asymetrie penisu a tuberosita jeho povrchu.

Bezprostředně po injekci gelu s kyselinou hyaluronovou se dočasně změní barva kůže, tvoří se otoky a dochází k lokálnímu znecitlivění. Při povrchovém zavedení gelového plniva (nebo překročení jeho objemu) je možný vznik granulomů. Po nějaké době může tento postup nejen snížit citlivost penisu a vést k erektilní dysfunkci, ale také vyvolat fibrózu.

Proto dodnes nejsou kosmetické výplně schváleny FDA pro použití na penis a odborníci z Mezinárodní společnosti pro sexuální medicínu také nedoporučují jejich použití při faloplastice.

Péče o proceduru

Období rekonvalescence - péče a rehabilitace po zákroku - při lipofillingu nebo fillerových injekcích netrvá dlouho. Při absenci zjevných komplikací mohou pacienti jít domů druhý den. Hlavní péčí je hygiena a maximální omezení fyzické aktivity.

Ke snížení otoku se přikládá ledový obklad (po dobu 5-6 minut třikrát až čtyřikrát denně). A aby se usnadnil venózní odtok, doporučuje se dát penisu ve spodním prádle svislou polohu.

Po lipofillingu se intimní život na dva měsíce přeruší a s gelovými injekcemi se po měsíci obnoví sex.

Recenze

V polovině prvního desetiletí 21. Století ne více než 35 % pacientů poskytlo pozitivní zpětnou vazbu na výsledky operace ke zvětšení délky a tloušťky penisu. Do konce druhé dekády je podle plastických chirurgů 12 měsíců po zavedení gelu s kyselinou hyaluronovou s výsledkem spokojeno 72–75 % pacientů. I když podle Evropské urologické asociace není estetický výsledek tohoto výkonu uspokojivý pro téměř 78 % pacientů.

Nejprve je tedy třeba vzít v úvahu názory urologů a andrologů, kteří poznamenávají, že neexistují žádné zcela bezpečné a stoprocentně účinné metody pro zahuštění penisu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.