^

Zdraví

Pevnost Magne B6

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Magne B6 forte je kombinované léčivo, které má ve svém složení vitamín B 6 (hydrochlorid pyridoxinu) a hořečnaté soli. 

trusted-source[1]

Indikace Pevnost Magne B6

Nedostatečný příjem hořčíku do lidského těla má negativní důsledky: křeče, nespavost, vypadávání vlasů. Osoba se stane podrážděnou (někdy agresivní), trpí bolestí v srdci, častými a náhlými skoky krevního tlaku. Všechny tyto jevy mohou být prvními příznaky nedostatku hořčíku ve vašem těle. Léčba by měla být zahájena okamžitě, aby nedošlo k zhoršení situace. Koneckonců, pokud nevyplníte vápník včas, pak jeho nedostatek může vést k problémům kardiovaskulárního systému, stejně jako k infarktu myokardu.

Pyridoxin se dobře rozpouští ve vodě, takže může být snadno odstraněn z těla. Proto je nutné neustále doplňovat své rezervy. V moderním světě člověk obdrží velké denní psychické a psychické zatížení. Aby se to všechno dokázalo vypořádat se stresem, tělo potřebuje dostatečné množství energie a aminokyselin. Energie a aminokyseliny, které dostaneme z potravin, které používáme. A pyridoxin je nezbytný pro jejich normální asimilaci.

V důsledku toho lze říci, že Magne B6 Fort je potřebný k zabránění vzniku srdečních onemocnění, stresu, nespavosti; pro krásu vlasů a nehtů.

trusted-source[2], [3]

Formulář vydání

Magne B6 forte se uvolňuje ve formě tablet a ve formě roztoků pro orální podání (ampule). Na rozdíl od tablet, které obsahují pouze asi 48 mg hořčíku, jsou ampule s hořčíkem mnohem větší (až do 100 mg). Totéž platí pro pyridoxin, který v tabletách obsahuje 5 mg a v ampulích - 10 mg. Řešení má také příjemnou vůni karamelu.

Farmakodynamika

V Magne B6 forte obsahuje dvě hlavní užitečné přísady - hořčík a vitamin B6. 

Hořčík je důležitým stopovým prvkem pro lidské tělo. Zabývá se energetickými procesy buňky, zlepšuje mechanismus přenosu nervových impulzů v muskuloskeletální tkáni, stabilizuje činnost srdce a stav cév.

Vitamin B6 podporuje vstřebávání hořčíku z gastrointestinálního traktu a jeho pronikání do buněk těla. Jak již bylo zmíněno výše, pyridoxin pomáhá tělu absorbovat aminokyseliny a energii z potravin pro normální život. Kromě toho se vitamin podílí na tvorbě krevních buněk a imunitě, při výměně bílkovin a tuků.

trusted-source[4], [5]

Farmakokinetika

Absorpce (absorpce) a distribuce

Absorpce hořčíku se vyskytuje v zažívacím traktu. Z gastrointestinálního traktu není více než polovina hořčíku absorbována z vnitřní dávky. To znamená 50%.

V těle je hořčík distribuován v hladkých a pruhovaných svalech a také v kostním systému.

Vylučování

Většina hořčíku vyjde močí.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Dávkování a aplikace

Dávka při užívání tohoto léku je předepsána lékařem. Obvykle jsou dospělí předepisovány šest nebo osm tablet denně, ale ne více, aby nedošlo k předávkování. Stojí za zmínku, že děti starší 6 let mohou užívat tablety (čtyři nebo šest denně), ale děti mladší šest let nemohou užívat tablety. Určují řešení.

Nezapomeňte, že denní dávka léku by měla být rozdělena na dvě nebo tři dávky.

trusted-source[14], [15], [16]

Používejte Pevnost Magne B6 během těhotenství

Množství hořčíku v těle těhotné ženy je výrazně sníženo, protože většina z nich jde do rozvoje muskuloskeletálního systému dítěte. Nedostatek tohoto stopového prvku může vést ke křečemi, zvýšenému děložnímu tónu (v důsledku toho dochází často k potratu), třes rukou a nohou. Při nízkém obsahu hořčíku v těle se těhotná žena stává příliš nervózní (což je pro budoucí dítě velmi škodlivé) a pomalé; nespí dobře a jí, neustále se cítí unavená. Také těhotné ženy mohou mít problémy s trávením, bolesti v epigastrické části břicha.

Pokud se náhle ocitnete s výše uvedenými příznaky, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře. V případě potřeby vás jmenuje Magne-B6 forte. A samoléčba (zejména těhotné ženy) je kategoricky zakázána.

Jak vidíte, hořčík je velmi důležitý pro lidské tělo a obzvláště pro těhotnou ženu. Ale kromě hořčíku obsahuje Magne B6 Fort také vitamín B6, který je také velmi důležitý. Koneckonců, to není pro nic, co říkají "nejvíce ženský vitamín." Pyridoxin se podílí na tvorbě krevních buněk a imunitě u dítěte. Navíc je nutná pro stavbu nervového systému dítěte. 

Kontraindikace

Magne B6 forte by neměl být užíván, pokud máte problémy s výměnou aminokyselin, nesnášenlivost fruktózy, pokud máte žaludeční vředy, těžké onemocnění jater a ledvin nebo koronární onemocnění srdce. Magne B6 fort je kontraindikován u těch, kteří mají přecitlivělost na alespoň jednu složku léku. Děti do šesti let věku mají také zakázáno užívat drogu. Lidé s hypotenzí by měli pamatovat na to, že hořčík má schopnost snižovat krevní tlak, což může negativně ovlivnit zdraví hypotenze.

trusted-source[11]

Vedlejší efekty Pevnost Magne B6

Ve většině případů se lék přenáší normálně. Někdy se lidé mohou projevit alergické reakce (zarudnutí, svědění, vyrážka), brnění a pocitu pálení v končetinách, bolesti hlavy, ospalost a únava, průjem, nevolnost, zvracení.

trusted-source[12], [13]

Předávkovat

Pamatujte si, že nemůžete překročit doporučenou doporučenou dávku léku po dobu jednoho dne. U pacientů s normální funkcí ledvin obvykle vede k prudkému zvýšení nežádoucích účinků. A u pacientů, kteří trpí onemocněním ledvin, může předávkování Fort Magne B6 vést k vážné otravě těla v důsledku nadměrné akumulace hořčíku. A on se hromadí, protože kvůli nedostatku normálního fungování močového systému nemá hořčík čas vylučovat z těla.

trusted-source[17], [18], [19]

Interakce s jinými léky

Přípravek Magne B6 forte je zakázán užívat současně s: tetracyklinem (antibiotika), antiparkinsonikou - levodopou, fosfáty a vápenatými solemi.

V prvním případě hořčík snižuje absorpci antibiotik. V případě levodopy, magnézium jednoduše blokuje svou aktivitu. A fosfáty a vápenaté soli zpomalují vstřebávání hořčíku v žaludku.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Podmínky skladování

Podmínky skladování tablet a roztoku jsou stejné. Obě lékové formy by měly být uchovávány na suchém a tmavém místě. Skladovací teplota nejvýše 25 ° C

Všechny léky by měly být uchovávány mimo dosah dětí!

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti pro Magne B6 Fort v ampulích je 3 roky a v tabletách - 2 roky. Na konci tohoto období by neměl být přípravek užíván.

trusted-source[30], [31], [32]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Pevnost Magne B6" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.