^

Zdraví

Rychlé a účinné ošetření svrabů doma

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zdálo se, že dny, kdy špinaví a nezaměstnaní pracující lidé ztratili z polostímělého života a svrabu, už dávno zemřeli. Ale svrab je stále spojován s nečistotou a bezohledností, což není zcela pravdivé. Ve skutečnosti není těžké ani pro někoho, kdo aktivně spolupracuje s vodou a mýdlem, aby zvedl roztoč, který je příčinou vážného svědění. A jestliže se svrab nebude léčen, pak za několik dní svrbení začne mučit všechny členy rodiny, protože onemocnění je velmi nakažlivá, i když je zcela vyléčitelná alternativními metodami. Ale ošetření svrabů doma by mělo být prováděno v souladu s určitými požadavky, jinak by žádné účinné předpisy nemohly zastavit epidemii bydlení.

Jak zjistit svrab?

Sfary jsou velmi nákazlivé onemocnění způsobené mikroskopickým parazitem o velikosti maku. Kůra roztoče má světlou barvu těla, takže si ji všimnete na kůži (a ještě více pod ní) je poměrně problematické.

Zmínka o této nemoci s jejími kořeny je tak hluboká, že je těžké si to představit. Mohou se nalézt na stránkách Bible (Starý zákon) a ve spisech řeckého filosofa Aristotel. Ale v těch dnech a mnohem později lidé ještě nevěděli příčinu podivného svědění na kůži, vzhledem k nemoci jako infekci, údajně jako trest za hřích.

Skutečnost, že patogen není trest z nebe a země je docela parazit - svrab roztočů, lidstvo se naučil až v pozdním 17. Století po vynálezu mikroskopu. A ve všech podrobnostech svrabů bylo popsáno již v polovině 19. Století německý dermatolog F. Hebra.

Infekční roztoči mohou být infikováni především dlouhodobým kontaktem s kůží (sexuální hry a kopulace, silné dlouhé ruce, kontaktní sporty, dětské "objetí", spaní v jednom lůžku atd.). Přenos klíšťata do domácnosti byl také dříve považován za docela pravděpodobný. Ve skutečnosti, mimo tělo hostitele, parazit rodu pavoukovců při pokojové teplotě a mírné vlhkosti může přežít ne více než 1,5 dne, takže pravděpodobnost takových infekcí je velmi nízká.

Lidé, kteří žijí ve stejném bytě a tráví čas ve stejné posteli, jsou však vystaveni skutečnému nebezpečí kontaktních a domácí infekce. Proto by léčba svrabů u jedné osoby doma měla být považována za činnost celé rodiny a měla by zahrnovat preventivní opatření k prevenci infekce.

Je třeba říci, že pravděpodobnost "ukrytí" svrabů je vyšší v podzimně-zimním období. Během tohoto období se roztoči aktivně množí. Přitahují je redukce sekrece potních žláz lidí, protože lidský pot obsahuje některé antimikrobiální složky, které nepříznivě ovlivňují aktivitu roztočů. Navíc, když je v pohodě, lidé se často drží na sobě, aby se udrželi v teple.

Mizerný roztoč miluje chladný vzduch a vlhkost, což přispívá k jejich zvýšené aktivitě. Ale mráz může zabít malý parazit téměř okamžitě (jako vroucí voda), kvůli kterému se aktivně snaží najít bydlení "s vytápěním a komfortem". To je nejlepší pro toto. Lidského těla.

Klíšťata se však na kůži příliš neusazuje, snaží se ji proniknout. Muži v tomto plánu mají méně štěstí. Jejich úkolem okamžitě po zralosti je impregnovat ženu, po níž nešťastní jedinci samci zemřou do 24 hodin. Ženy mohou žít od 1 do 1,5 měsíce a každý den vkládají 2-3 vejce do speciálně vykopaných kůží.

Na povrchu se žena objevuje až pozdě v noci nebo v noci, a pak jen proto, aby vyhověla volání přírody a jejího cíle - zvýšení počtu parazitů. To je v tomto časovém období, že pravděpodobnost dostat svrab je obzvláště vysoká, protože klíště není obzvláště oddanost jeho majiteli.

Pokud jde o svrab a nečistotu. Podle statistik v naší zemi, svědění roztoč je zvláště běžné mezi dospělými nejsou bezdomovci, jsou téměř nikdy promývá a studentských kruhů, podporovaný vysokou sexuální aktivity mladých lidí, a nikoli nedostatek hygieny těla. Za studenty jsou teenageři, mladší školáci, mateřská škola a v neposlední řadě i dospělí.

A přesto je vidět nějaké spojení mezi nečistým tělem a roztočem. Čistí lidé jsou méně častěji nemocní, protože jsou obtížnější infikovat. Ženské roztoče potřebují asi půl hodiny k průniku do epidermis a během této doby je možné snadno vypláchnout vodou do kanalizace. A onemocnění u čistých lidí je méně zřetelné z toho důvodu, že mnozí z dospělých, kteří dospěli a objevili se na povrchu, jsou jednoduše odstraněni z důvodu procedur večerní hygieny.

Pokud se podíváte povrchně, hlavní příznaky svrabu jsou svědění a vyrážka na těle. Tyto příznaky lze sotva nazvat specifickou, protože jsou typické pro mnoho patologických onemocnění kůže. Ale pozorněji vidíme, že svědění má určitou cyklicitu, zintenzivňuje se pouze večer a v noci, kdy klíšťata působí na povrch pokožky a uvnitř. Po snášení vajíček se samice opírá během dne a svědění také přestane.

Navíc pod horní vrstvou pokožky vidíte tenké bělavé kursy, které mohou jít rovně nebo se ohýbat v různých úhlech. V těchto kurzech jsou samice snášely vajíčka, ze kterých larvy vylíhnou za pár dní a za dalších deset dní se stanou dospělí dospělí, kteří samy vytvoří potomky.

Kde můžete najít svědění? Ano, kdekoli na lidském těle, ale většina klíště má rád interdigital prostor na rukou a boční plochy prstů, slabiny (obzvláště u mužů) a zápěstí klouby. A to není překvapující, protože většina infekcí nastává buď v důsledku sexuálních kontaktů, nebo prostřednictvím rukou. Roztoč jednoduše nemá smysl cestovat po těle, a tak vede sedavý život tam, kde přistál.

Na místech, kde ženy pronikají do pokožky, se vytvářejí vezikuly a pustuly, které značně svědí. Ale vzhled vyrážky na těle je spojen nejen s punkcemi v kůži jako s reakcí lidského imunitního systému. Jinými slovy, jde o alergickou reakci na látky vylučované klíšťaty v procesu životně důležité činnosti.

Pokud jde o intradermální průchody roztočů, nejsou vždy viditelné, proto může člověk spojit vyrážky a svědění s jinými patologiami. Intenzita svědění může být také odlišná. Čím jsou sexuálně zralí jedinci na těle, tím intenzivnější je vyrážka a svědění. Vychází z toho, že člověk jednoduše nedokáže věnovat pozornost jediným roztočům, spojujícím vzácné malé pupeny s jinými parazity.

Na druhou stranu, příliš citliví jednotlivci mohou užívat pro svědění obvyklou kopřivku nebo kousnutí ložních blech. Je zřejmé, že léčba alergií nepovede ke zničení klíšťat.

Jak vidíme, navzdory specifickým symptomům svrabů by neměla být diagnóza prováděna pacienty, ale kvalifikovaným dermatologem. Jinak čas, peníze a nervy mohou být zbytečné. A je dobré, pokud léčba skončí i bez komplikací.

Takže předtím, než se zabýváte léčbou svrabů v domácnosti, s výskytem podezřelých příznaků ve formě nočního svědění a vyrážky na těle okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Ano, dalším specifickým příznakem svrabu je po určité době téměř všechny členy rodiny výskyt svědění na těle (faktem je, že inkubační doba onemocnění je 1-1,5 týdnů, dokud symptomy chybí). Ale stojí za to čekat na výskyt tohoto příznaku, abyste se ujistili, že se jedná o svrab?

Je možné zacházet s svrabem doma?

Vzhledem k tomu, že svrab je považován za velmi nákazlivou chorobu, je myšlenkou izolovat nemocného ze zdravých rodinných příslušníků. V nemocnici je nemoc léčena doslova za 4 dny, ale mnozí z nich považují tuto nemoc za hanebnou, což naznačuje bezohlednost a raději je léčit doma. Přesto léčba v nemocnici zahrnuje nemocenskou dovolenou, pak v práci, ve škole, v mateřské škole atd. Zjistěte, proč tato osoba chyběla.

To je důvod, proč se mnoho pacientů zastaví, a hledáte takové léky, které můžete používat doma. Ano, a zdravotní stav člověka v denní době může být považován za uspokojivý, což vám umožní studovat a pracovat plodně, a ve večerních hodinách být zapojen do léčby nemoci.

Léčba v nemocničním prostředí spočívá v použití akaricidy látek :. Low masti „benzyl“ a „sírová mast“ daleko nejlevnější aerosol „Spregal“ daleko nebezpečný pesticid „lindan“ zakázané zahraničí, nízké toxické léčivo „Medifoks“ atd. Kromě toho je předepsáno proti a antihistaminové léky, a je-li v důsledku poškrábání ránu dostal další infekce a antimikrobiální činidla.

V zásadě se zbavit klíštěte v nemocničních podmínkách s vhodnou terapií a hygienou a některé izolace není obtížné. Je však možné použít doma také svůdnou léčbu pro svrab?

Připomeňme si, že roztoč žije hlavně na pokožce a epidermální vrstvě, a proto jsou přípravky na zničení parazita předurčeny především pro vnější použití. Nic však nebrání tomu, aby se takové léky užívaly v nemocnici, ale doma. Kromě toho se ošetření provádí pouze ve večerních hodinách, kdy jsou roztoči nejaktivnější, kromě povrchu kůže nejsou pouze muži, ale i ženy.

A když se dozvěděl, že svrab mohou být použity nejen k nebezpečnému skabitsidy ale také přírodní non-léčivé látky (potraviny, hygienické výrobky, atd.), Nepřinášejí škodu na těle, mnoho lidí ani přemýšlet o tom, jít do nemocnice, cvičit svrab alternativní způsob, jak domácí podmínky.

Nespěchejte, abyste obviňovali lidi za jejich bláznovství. To jsou naše předsudky a předpojatý postoj vůči lidem s kožními nemocemi, které je nutí hledat různé metody léčby, které umožňují skrýt diagnózu. Ale na druhou stranu, proč se nesnažíte léčit doma, i když lékaři nemají proti tomu nic. Jediná věc, na které trvají, je dodržování určitých preventivních opatření, s nimiž se nyní seznámíme.

Jak správně zacházet se svrabem doma?

Svrab, stejně jako každá infekční nemoc (a my mluvíme o parazitické infekci), vyžaduje zvláštní přístup k léčbě. Koneckonců, dokud nedojde k vyhubení posledního druhu svrabů v obytných místnostech, žádný z obyvatel nemůže být klidný pro své zdraví. Takže první věc, kterou musíte udělat, je přijmout všechna opatření, aby se zabránilo infekci rodinných příslušníků a neúmyslných hostů.

Jakmile jeden z rodinných příslušníků byl diagnostikován se svrabem, všichni obyvatelé bytu okamžitě ukáží, že jsou podezříváni. Někdo snad ještě infikován, a jiní jsou asymptomatické nosiče klíště, u nichž nemoc objevit později, když je imunitní systém aktivován a začne bojovat s cizí látkou, vylučovaný klíšťaty proniknout do epidermis. Jenže všichni členové rodiny jsou ve vzájemném těsném kontaktu, což znamená, že jsou v nebezpečí.

Nemusíte křičet "jste nakažlivá" po nepříjemných zprávách a zavřete ji v samostatné místnosti. Tento problém musíme pochopit a pochopit společně.

Začněte s tím, že v bytu je nutné strávit všeobecné čištění. Výhodou je mokré čištění, protože alergeny lze nalézt také v domácím prachu, což jen komplikuje stav pacienta, jehož imunitní systém je již příliš aktivní.

Bude nutné změnit ložní prádlo a přehozy na všech lůžkách a pohovkách (je možné, že mohou mít stále živé parazity). Totéž platí pro spodní prádlo.

Na internetu, můžete splnit rady všech prádelna není jen mytí, ale také vařit, což je zcela logické, vzhledem k tomu, že roztoč roztoč zabíjí na okamžik, a při teplotě 60 stupňů jen na hodinu. Ale zde o následném žehlení horké žehličky, můžeme říci, že je to nutné pouze pro ty věci, které nelze vařit.

Před zahájením léčby byste měli věnovat pozornost těmto předmětům domácnosti, které nelze v žádném případě vařit nebo omýt (měkký nábytek, koberce, některé druhy oděvů apod.). Existují speciální prostředky, s nimiž může být jakýkoliv povrch ošetřen jako dezinfekční prostředek. Pokud jde o roztoč svrabů, aerosol "A-Par" se ukázal jako dobrý. V zimě v mrazu, některé věci mohou být provedeny na ulici, kde v krátké době všichni paraziti zemřou.

Léčba svrabů doma znamená i čistotu a hygienu těla. Lékaři doporučují sprchu před léčbou. Je lepší, aby voda byla horká, ale ne moc. Horká voda způsobí, že klíšťata budou méně aktivní a budou snadno odstraněna z povrchu těla. Navíc takový hygienický postup podpoří otevření pórů, což umožní, aby léky pronikly hlouběji do epidermis. Večer je lepší sprchovat se, aby samice zasáhly samice, které se objevily na povrchu při hledání párů.

Dermatologové se domnívají, že pokud je pouze jeden člen rodiny chorý svrabem, měla by být současně léčena celá rodina. Použití antiparazitálních léků na pokožku zabrání infekci nebo zastaví šíření roztočů na kořeny, pokud se infekce již vyskytla, ale příznaky se ještě neobjevily.

Osobní hygiena v případě svrabů je hlavní podmínkou úspěšné a rychlé likvidace parazitů. A to platí pro všechny členy rodiny. Pokud je to možné, měli byste také změnit denní prádlo, které by mělo být pravidelně umyté (nebo vařené) a žehléno.

Ale co je nejdůležitější, během léčby pacienta se svrabem by měl spát v samostatné posteli. Tento režim by měl být dodržován asi týden a půl, aby se zajistilo, že všichni paraziti budou zničeni. Musí zůstat pouze jeden pár klíšťat nebo dokonce těhotná žena, takže léčba musí začít znovu.

Alternativní léky na svrab

Každý může mít své vlastní důvody, aby se neobtěžoval na pomoc s léky při léčbě svrabů v domácnosti. Někdo zpívá romantiky a jiní prostě nechtějí otravovat spolu s parazity.

Zvláště citlivé na bezpečnost lékárenských výrobků jsou matky dětí, které přinesly svrab z mateřské školy nebo dětského hřiště. I když se domníváme, že scabicidy jsou primárně nebezpečné pro malé parazity, je to stále jed a péče o matku je velmi obtížné přesvědčit o bezpečnosti takového léku pro své dítě.

Alternativní prostředky v těchto případech způsobují větší jistotu. Navíc ve vaší kuchyni a koupelně můžete vždy najít vhodný nástroj, aniž byste strávili další penny. Takové prostředky určitě nebudou poškozovat zdraví, i když léčba s nimi může být delší než léčba.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Užitečná zelenina

Cibule a česnek, existují ještě účinnější antimikrobiální a antiparazitické produkty rostlinného původu. Jsme zvyklí používat tyto pálení zeleniny pro prevenci a léčbu nachlazení a helmintů, ale jsou také užitečné pro zbavování se svrabů. Hlavní věcí je správné připravení domácího léku, protože se nepoužívá jako samostatný nástroj, který může spálit kůži, ale v kombinaci s dalšími užitečnými látkami.

Začněme recept na cibule a česnekové mýdlo. Skutečnost, že  mýdlo  je jedním z nejlepších a nejlevnějších antiseptik, je známo mnoha, ale je pravděpodobné, že vědí, že je schopen pomoci se svrabem. Je pravda, že účinnost tohoto nástroje bude mnohokrát větší, pokud přidáte na něj antiparazitní zeleninu - cibule a česnek.

Jak to udělat? Za prvé, masivní mýdlo bude vyrobeno z plastické hmoty, takže se dá míchat do dalších součástí. Plastové mýdlo bude, pokud je potřísáno struhadlem, přidá se trochu vody a vysílá se do slabého ohně.

Tentokrát na struhadle nebo v mixéru brousíme středovou hlavu cibule a stejného množství česneku. Mýdlo se míchá až do uniformy, vyjme ho z tepla a přidá cibuli a česnek. Opět jsme hnědli a nechali vychladnout a dali nám příjemný tvar.

Kde používat takové mýdlo? Samozřejmě, pro mytí rukou, nohou, pohlavních orgánů a celého těla. Večerní hygienická opatření s kusem cibule-česnekové mýdlo budou účinnější, pokud jde o zbavování se parazitů než obyčejné mytí vodou s mycím roztokem.

Takto používáte  cibuli s česnekem ze svrabu a zároveň se léčíte nemocí doma. Je však třeba říci, že cibule nenašla tak širokou žádost o boj proti roztočům, jako je česnek.

Cibule jako lék proti roztočům se používají hlavně jako terapeutické komprese. Vezmeme pár žárovek, nakrájíme je na velké kusy a vaříme je ve vodě, dokud nebudou dostatečně měkké na výrobu brambor. Vložte cibuli na kůži večer a nechte půl hodiny nebo více.

Česnek lze nalézt v mnoha alternativních receptech, které se používají ze svrabů a kožních onemocnění. Některé z nich jsou překvapivé a sofistikované, zatímco jiné jsou jednoduché a nevyžadují žádné jedinečné součásti.

Zde je například spíše brutální metoda boje proti svědění na základě česneku. Zelenina se rozetře do kaše nebo vytlačte z ní šťávu, otřete postižené oblasti pokožky kompozicí. Nahoře aplikujeme směs čerstvě vymačkané šťávy z kořene lopuchu a práškového uhlí (přednostně břízy) a vyměříme ji do pokožky po dobu půl hodiny.

Trochu nejasný? Dobře, pak spálíme 3 hlavy česneku, popel se přesouváme jemným máslem a melasou. Všechny součásti jsou odebírány ve stejném množství. Tato masť denně namazává postižené oblasti a okolní oblasti pokožky.

Nebo jiný recept založený na hořčičném oleji. Vezměte 100 g ošoupaného česneku, rozdrtíme ho v kaši a přidáme 2 šálky hořčičného oleje, který se používá k vaření a péči o vlasy. Po varu hmoty na malém ohni po dobu čtvrtinu hodiny odstraňte, ochlaďte a filtrovejte. Prostřednictvím této kompozice večer zpracováváme pokožku, dokud nezmizí všechny projevy nemoci.

Namísto hořčice můžete ve slunečnicovém oleji každodenního života lépe znát a přidávat do sklenice oleje pár oloupaných a nasekaných česnekových hlav. Nevhodnost tohoto předpisu lze považovat za potřebu naléhat na celý lék. Použijte lék dvakrát denně. Umyjte olejovou tekutinu z kůže nejdříve hodinu vodou a mýdlem.

Pro ošetření postižených povrchů je vhodná voda na bázi jablečného octa a česneku. Není to těžké vařit. Stačí, když přidáte pár paliček hořké zeleniny na sklenici octa a trváte na 8 hodin v chladu a lék je připraven.

Mimochodem, pro tření kůže můžete použít pravidelný vývar česneku ve vodě. Faktem je, že vůně česneku je pro svrchní parazity nepríjemná, takže se zrychlí opustit takové útočiště a mimo lidské tělo brzy zahynou.

Pravděpodobně takovéto léky nebudou velmi oceňovány mnoha čtenáři kvůli vyjádřenému zvláštnímu zápachu česneku v nich, ale zdraví vyžaduje méně obětí než krása. Ačkoli existuje mnoho dalších receptů, ve kterých česnek není používán.

Zde  se může ukázat, že rajčata mohou být účinná i proti svrabě, pokud se zahřívají 20 minut v pánvi s rostlinným olejem. Olej ze slunečnicových semen se odebírá v množství 1 šálku (250 ml). Čerstvé zralé rajčata potřebují vzít libru. Po uvaření hmoty je to dekantováno a používáno k ošetření pouze kapalné části. Tloušťka může být použita v dresu pro borsch.

Otřete kůži rajčatovým olejem třikrát denně, takže léčba trvala ne více než týden.

Možná tento recept není považován za populární jako ostatní, ale stojí za to, i když je to naprosto bezpečné pro zdraví.

Jdeme do kuchyně

V zásadě, pokud se vám líbí předpisové lotion, můžete předpokládat, že jste již tam. A protože mluvíme o octu, uvažujeme o několika možnostech léku na svrab založený na této látce s napjatou chutí a zápachem.

Z klíšťat je považován za účinný i čistý ocot bez přísad. Doporučuje se mazání míst akumulace parazitů několikrát denně po dobu dvou týdnů nebo použití octu ve formě komprese, navlhčené jemnou přírodní látkou. Při léčbě tímto přípravkem se mohou objevit nepříjemné pocity, ale poškození nebude mít za následek ocot.

Pro lidi s citlivou kůží a dětmi není ocet příliš vhodný. Jablková verze může být použita i pro ošetření malých dětí, pro oplachování, užívání 1 dílu octa a 2 dílů vody. Dospělí nemusejí ředit ocet z jablečného moštu obecně ani přidat dost trochu vody.

Aplikujte  jablečný jablečný ocet ze svrabu po koupání (sprchování), otřete tělo houbou nebo ho nalijte octem. Omýt produkt na bázi jablečného octa může být pouze ráno, ale to není děsivé, protože nemá takový štiplavý zápach a dráždivý účinek na kůži, jako jídelna.

A co máme na polici vedle ocet? Samozřejmě, pečení sody. Ale může to také pomoci zbavit se svrab? Podle alternativních receptů může, a docela efektivně.

Nejlepší je použít sódu ke koupání. Na lázni vody ze svrabu přidejte asi 200 g sody. Můžete si koupit půl hodiny nebo víc. Utírání po koupání není nutné, nechte soda pokračovat v práci.

Co jiného najdeme v kuchyni? Samozřejmě, sůl. Jedná se o univerzální nápravu bakteriální a plísňové infekce, která byla úspěšně používána již více než deset let. Bohužel, paraziti nejsou tak citliví na sůl a slané lázně (2 lžíce na litr vody) pravděpodobně nepomohou zbavit se klíšťat, kromě toho, že voda bude velmi horká (od 60 stupňů a výše). Ale takový lidový lék na svrab na rukou a nohou pravděpodobně povede ke spáleninám, než k léčení.

Určitě můžete udělat, a čím více koncentrovaný roztok, čímž se čtvrt litru vody 4-5 lžíce soli a vetřete toto řešení roztočů akumulační místo, ale touto léčbou může tělo více svědí, takže ne každý vydrží. Je možné a silné podráždění kůže ze soli.

Posypeme sůl s klíšťaty a papulózní vyrážkou ještě krutěji. Nejprve bude sůl erodovat rány a způsobit silnou bolest a za druhé, po zhojení zranění zůstanou jizvy, což není méně příjemné.

Ukázalo se, že sůl jako nezávislý lék na svrab by neměla být používána, zejména proto, že neexistuje žádný nedostatek alternativních předpisů o této nemoci. Ale tady je to, jak aditivum k různým léčebným složkám, které zvyšují jejich účinek, je sůl zcela vhodná pro boj proti roztočům svrabů. Může být přidán do sírové masti nebo použity v receptu pro léčbu svrabu na ruce na bázi Kvas (pít sůl a zahřeje na teplotu, která může vydržet ruku). Sůl může být použit k nápravě na základě mýdla a sody (všechny komponenty se přidávají do vody, která je kladen na mírném ohni, s rukama ve vodě, až se stane příliš horké) a jiné recepty.

Je pravda, že někteří lidé tvrdí, že si vybrali klíšťata, přičemž každý půlhodinové lázně nebo dvakrát denně s balíčkem soli. Takže můžete vyzkoušet sůl. Zjevně pomůže pravda, pokud není sama, pak v kombinaci s jinými způsoby léčby svrabů doma.

Co je užitečné, můžete najít v kuchyni? Možná bobkový list? Samozřejmě, protože má také dobrý recept na klíšťata. V mlýnek na kávu převést několik suché listy vavřínu na prášek, smíchejte ji se stejným množstvím másla, důkladně propracujte hmotu a aplikovat je večer a ráno na poškozenou pokožku roztočů.

Prohlédneme si koupelnu

Možná zde také najdeme užitečné hygienické a hygienické zařízení, které pomohou v boji proti roztočům svrabů? Určitě, protože jsme již zmínili jeden takový nástroj. Jedná se o ekonomické mýdlo, které pomáhá se svrabem a složením cibule a česnekového receptu a jako antibakteriální činidlo pro praní prádla.

Mimochodem, pokud jde o mytí a čištění v domě, pak se zbavit jakéhokoli "zlého ducha" pomáhá  bělení, které některé se podařilo použít i ze svrabů. Je zřejmé, že na tělo chlóru k cokoli, ale umýt podlahy s tímto dezinfekčním prostředkem je velmi užitečné i pro všechny infekce.

Řešení na bázi vody (5 litrů), sodíku (1 sklo) a bělícího činidla (2 polévkové lžíce) může být zpracováno pro domácí předměty, které nelze umýt nebo poplácnout. Ale na tkanině je takový agent lepší, aby se neposkytoval ani vykreslil.

Při mytí bílého prádla můžete bez váhání přidat k bělosti mýdlové kompozice, která obsahuje bělidlo nebo roztok "Blanidasa". Poté bude prádlo nejen sněhově bílé, ale i dobře dezinfikované.

Ale zpět k hygienickým prostředkům. Obvyklé koupelové mýdlo nám sotva dává naději, že se zbavíme svrabů. Jeho úkolem je bojovat proti nečistotám a mastnotě. Ale mýdlo z tar dehtu je další věc. Toto mýdlo obsahuje 10% březového dehtu, jedinečnou přísadu, neuvěřitelně užitečnou pro kůži.

Někteří věří, že  dehtové mýdlo  není účinným prostředkem k léčbě svrabů, a tvrdí, že svědění neporušuje takový nástroj. Současně dokonale odstraňuje svědění a je vhodný k symptomatické léčbě onemocnění.

Na druhou stranu,  bříza z břez  byla používána od svrabu, protože medicína byla na velmi nízké úrovni. Pacienti byli rozmazáni dehtem a posláni do lázně, aby látka pronikla hlouběji do kůže. Dělejte to 2-3 krát denně a vypláchněte dehet pouze tehdy, když symptomy onemocnění zcela zmizely.

V současné době to dělají jinak, s použitím masti a formulací obsahujících 10 až 30% dehtu. To je věřil, že to stačí zbavit se svrabů a vši. Ale ve skutečnosti mýdlo z dehtu obsahuje 10% dehtu, což znamená, že může být také použito k boji s nenáviděným svrbením.

Stačí si jen uvědomit, že umývání těla mýdlem nepovede k očekávanému výsledku, ale pouze sníží svědění. K boji proti roztočům musí být dehtové mýdlo pěnové a nanesené na kůži, a to po dobu čtvrthodiny. Po vytvrzení se doporučuje používat mýdlo z tar dehtu. Pomůže kůži rychleji se zotavit, odstraní zánět a podráždění. Jizvy se rychle vyschnou a utáhnou se bez jizev.

Posilte účinek mýdla z dehtu na česnek. Mýdlo je rozdrceno a nádoby s ním umístěte na vodní lázni, aby se směs roztavila. Když se mýdlo roztaví (můžete přidat několik kapek vody, takže proces bude rychlejší), přidáme 1 šálek česneku do džusu a svařte "vonný" přípravek za další čtvrt hodiny. Vyjděte z tepla, mýdlo se nalije do formy nebo se vytvaruje rukama, když se trochu ochladí. Používáme to jako obvyklé mýdlo.

Ano, vůně obou receptů shanelevsky daleko, ale po 15-20 minut trvá, a spolu s ní i svědění roztoč, který se obává a nesnáší dehtu vůni česneku. Takže pro své vlastní zdraví můžete a být trpělivý.

Tar vstupuje do složení přírodní medicíny, která se prodává v lékárnách. „ Greek balzám “ (a to je název této drogy), obsahuje ve svém složení prstů rostlin, olivový olej, propolis, bříza dehtu, strom pryskyřice kadidlo a borovice a je často používán svrab.

Je nutné, aby tento dostatečně účinný prostředek byl aplikován třikrát denně, dokud nezmizí všechny projevy nemoci. A balzám se aplikuje dvakrát na 1 postup. Tedy. Lék s bavlněným tampónem nebo obvazem složeným z několika vrstev se aplikuje na postižené oblasti a nechá se absorbovat. Po 10 minutách opakujte manipulace.

Existuje další účinná alternativa k svrabům na bázi dehtu. Smíchejte 1 lžičku roztaveného sádla a brousíme na mýdlové domácí mýdlo. Přidejte 1 lžičku březového dehtu a 2krát více síry. Důkladně promíchejte kompozici a naneste ji na pokožku na noc 3 dny po sobě. Promývací směs je k dispozici každý den ráno.

Pokud se symptomy po nějaké době vrátily, je nutné opakovat průběh léčby touto vícesložkovou formulací.

Bříkový dehet a prostředky na něm založené jsou však nežádoucí pro léčbu dětí, těhotných žen a lidí s citlivou pokožkou na sucho.

Budeme provádět audit v domácí kanceláři

Zde určitě nalezneme antiseptiky (jód, peroxid vodíku, alkohol) a pokud v minulosti jeden z členů rodiny získal lišejníky ze zvířat, pak sírovou masti. Všechny tyto nástroje nám mohou být užitečné v boji proti roztočům.

Takže jód je užitečný pro objasnění diagnózy. Pokud maznete kůži na místě, kde se léze nachází, kde je cítit svědění, ale nevidíte žádné jiné příznaky, v místě svrabů budou vidět tmavé pruhy a cikcaky. To je velmi užitečné, pokud by intradermální průchody nebyly zpočátku viditelné.

Někteří lidé používají jód a k léčbě svrabů mazáním míst osídlení parazitů 3-5% roztokem. Pro tentýž účel použijte alkohol a vodku. Musíte však pochopit, že ani jód ani lék alkohol, který jsou vynikajícími antiseptiky, nejsou schopné vážně poškodit svrab. Taková léčba je neúčinná. A čistý alkohol  může také vést k silnému podráždění pokožky v oblasti vyrážky ze svrabů. Jediným přínosem těchto léčiv je prevence infekce ran.

Léčba svrabů doma pomocí alternativních receptů se považuje za méně účinnou než léčivá. Kromě toho většina alternativních léků proti svrabům dělá dobrou práci s dospělými, ale nezabrání vzniku larvů jejich parazitních vajec. Proto se můžete vyzkoušet také každý den na 14 dnů s 1 nebo 2% salicylovým alkoholem.

Alkohol nebo vodka mohou být také použity pro přípravu léčivých tinktur. Například tinktury s žloutkem z měsíčku měsíčku nebo zelenými, které se také používají k léčbě svrabů.

Ale 3%  peroxidu vodíku  lze použít ze svrabů a jako nezávislý lék, otírat ho lézemi a vázat je na tkáň, aby se lék odpařoval méně. Předpokládá se, že pokud do peroxidu přidáte kafrový alkohol, lék pronikne do pokožky lépe, což postihuje dospělé roztoče a jejich larvy.

Když se objevuje ve spíží, může se náhodou objevit lněný olej a terpentýn, který byl předtím aktivně použit k rozpuštění barvy a nyní k čištění povrchů svých zbytků. Ukazuje se, že směs těchto látek může být použita k léčbě svrabů užíváním 1 dílu terpentinu a 4 dílů lněného oleje. Během dne se několikrát používá "lék".

Byliny ze svrabů

V alternativní medicíně pro léčbu různých onemocnění jsou léčivé byliny a rostliny velmi oblíbené. Svrab není výjimkou, jelikož některé recepty mohou úspěšně bojovat a s tímto nakažlivým parazitárním onemocněním.

Nejoblíbenější rostlinka ze svrabů se považuje za  celandin, který se také používá pro různé kožní patologie. Nejčastěji na jeho základě udělejte masti. Nejdříve rozemlejte rostlinu v mlecím stroji a vytlačte šťávu z výsledné kaše. Pak se přidá vazelína do šťávy z celandinu v množství 4krát vyšším, než je množství šťávy. Toto je pečlivě hnětené a vtíráno do kůže na roztoči 1-2 krát denně.

Není-li čerstvý rostlinný rostlina, použije se masti ve formě prášku suché trávy a míchá se ve stejném poměru s vazelínou nebo máslem. Můžete také použít domácí zmrzlinu, krém, roztavený vepřový tuk. Použijte masti večer a vtírejte do pokožky, dokud nebude zcela absorbována.

Pro léčení dětí a dospělých ze svrabů jsou lázně z bujónu celandinu už dlouho používány. 3 polévkové lžíce mletá surovina se vaří 0,5 litru vroucí vody a naléhá na vodní lázeň se zavřeným víkem asi půl hodiny. Pak se vývar naléhá na 15 minut, zfiltruje se a přidá se do koupele plné teplé vody. Každé večer se doporučuje koupat.

Souhlasíte, že tato léčba bude nejen efektivní, ale i příjemná. Žádné tukové nebo hořlavé směsi, špinavý zápach a jiné nepohodlí.

Jako přísada v lázni pro léčbu svrabů můžete použít odvar plodů jalovce. 50 g rostlinných surovin za čtvrt hodiny se vaří v 5 litrech vody a vlije se do lázně. Koupel je užíván každý den před spaním.

Kromě rostlin a jalovce pro ošetření svrabů můžete použít šťávu z bylinek, která potřebuje mazat postižené oblasti (nejlépe ve večerních hodinách). Stejným způsobem lze použít i džus brusinek.

Můžete vyčistit kůži alkoholovými tinkturami měsíčku měsíčku, svrchovanost (10 g suché suroviny se nalije do 100 g vodky nebo alkoholu a trvá na týden), léčivý kouřový vápno.

Lázeň může být přidán do vývaru ořechového listu, čímž se 2 litry vody a hrst zelených listů varem po dobu 10 minut, nebo infuzní tansy (1 polévková lžíce. Sekané byliny vyplnit 2 litry vroucí vody a trvat asi dvě hodiny). Čistá odvar matice a infúze tansy se dodatečně používá pro tření postižených oblastí.

Můžete také připravit lék na bázi chudého oleje a břečťanů. 100 g rostlinných surovin se přidá do dvou sklenic oleje a zahřívá se na vodní lázni na teplotu 75 až 80 ° C. Poté by měl přípravek trvat 3 dny v horkém stavu, vypustit a léčit s tělem v lézích 2-3krát denně.

Aplikujte ze svrabů a pimples, který je známý jeho škodlivým účinkem na houby, parazity a jejich larvy. Rostlina se používá ve formě infuze (se 2 čajové lžičky drcených rostlin, vroucí vody a trvat 20 minut) nebo masti (1 prášek díl vtírá do suché směsi s bylinkovým 5 dílů vazelína nebo roztavený tuk). V létě můžete použít čerstvou trávu, namazat ji šťávou v okolí klíšťat na těle.

Je možné bojovat proti svrabě s třezalkou tečkovanou. Roztajte starou slaninu a přidejte k ní 2 díly práškové voňavé byliny.

Také jsou užitečné infuze z elecampanu, větviček a borůvek jalovce, ovoce vřetenové trávy, zelené kůry vlašských ořechů, kamzík, některé druhy heřmánku apod. S těmito infuzemi se doporučuje otřít tělo, což způsobí, že život svrabů klíšťat jednoduše nesnesitelný.

Esenciální oleje ze svrabů

Překvapivě se naše chutě a preference parazitů žijících v našem těle často neshodují. Pro nás jsou esenciální oleje oblíbenou vůní a léčbou různých onemocnění. A pokud jde o roztoč svrabů, takový lék může být smrtící.

Například je známo, že roztoč nesnáší vůni citronu a jiných citrusů. Můžete zkusit pomocí svrabů citron, vymačkat šťávu z ní a namazat ji s poškozenými místy na těle.

Ale je lepší doplnit další recepty s citrónovou šťávou nebo esenciálním olejem. Například v složení esenciálních olejů z čajového stromu a levandule, který se nanáší na kůži několikrát denně. Mohu přemýšlet o příjemnější a bezpečnější léčbě?

 Vědci z čajového oleje po sérii studií zvažují slibný lék na svrab. Faktem je, že aroma oleje není jen dráždivá, ale zabije roztoče. Pokud je olej přidáván do složení léčebných mastek nebo emulzí, roztoče zemřou třikrát rychleji než bez této složky. Olej z čajovníku, stejně jako jiné esenciální oleje, lze aplikovat na kůži nebo přidat do lázně (pouze 9-10 kapek). Současně bude zajištěna příjemná vůně a snadná léčba.

Dalším esenciálním olejem při léčbě svrabů doma je levandule. Levandulový olej ze svrabu lze použít různými způsoby: přidávejte do lázně a těla nebo krémy na ruce, aplikujte na poškozené oblasti pokožky, přidávejte čisticí prostředek k roztoku čisticího prostředku k čištění oděvu od klíšťat.

Kombinace olejů z máty a levandule je považována za nejúčinnější léčbu svrabů. Tyto oleje se přidávají do krémů v množství alespoň 5%. A pro léčebné lázně je lepší kombinovat levandule s rozmarýnem a heřmánkem.

Mezi další esenciální oleje, skořice a hřebíček fungují dobře. Používají se však pouze v kombinaci se smetanou a obsah olejů by měl být malý, protože mohou dráždit pokožku.

Aplikujte krémy s esenciálními oleji nejméně dvakrát denně. Nejlépe je třeba provést takový postup po sprchování nebo v lázni, v níž se opět přidá levandule a rozmarýnový olej (5-10 kapek, máta a citronu (2-3 kapky)).

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Léčivé léky na léky na svrab

Svrab je takové onemocnění, jehož léčba může být provedena doma, protože dokonce i terapie chemoterapeutickými léky předepsanými ze svrabů nevyžaduje sledování lékařem. Navíc se drtivá většina léků aplikuje lokálně a nezpůsobuje závažné systémové reakce. Přečtěte si také kompletní seznam sprejů ze svrabů.

Podívejme se, co lékaři uznávají jako léky, které lze použít k léčbě svrabů doma.

Emulze a gely ze svrabů

Co je to emulze? Pod tímto poněkud neobvyklým slovem leží tekutina, která se radikálně liší od řešení. Pokud je roztokem míchání kapalných nebo pevných a kapalných látek, emulze je druh spojení nemísitelných kapalin.

Některé léky předepsané pro boj proti roztočům mají tento druh uvolnění. Nejoblíbenější jsou domácí rozpočtové drogy "Benzyl benzoát" a ruský lék "MediFox", který je desítkykrát vyšší než cena za ukrajinský lék.

Jako součást ukrajinského léčiva vidíme vodu, emulgátor a přímo benzylbenzoát - látku, která zabíjí dospělé jedince a roztoče roztočů po dobu půl hodiny. Nevýhodou tohoto léku je jeho neúčinnost vůči vajíčkům parazita, takže jedna léčba není omezena na léčbu.

Aplikace emulze benzylbenzoátu ze svrabů na tělo se doporučuje po sprchování. Bavlněný tampón je impregnován kapalinou a aktivně masíruje kůži tak, aby se emulze absorbovala. Procedura se provádí ve večerních hodinách po dobu 3 dnů, po které je třeba znovu umýt a změnit spodní prádlo. Existuje možnost, že průběh léčby se bude muset opakovat po 1,5 týdnu.

Doporučuje se zahájit léčbu rukama, které se neperují po dobu nejméně 3 hodin po zákroku. Obvykle léčba není doprovázena nepříjemnými pocity, ale pokud jsou tváře nebo kožní záhyby v oblasti svalů vystaveny, může dojít k lehkému spálení a hyperemii léčené oblasti těla. Alergické reakce jsou neobvyklé.

Lék se nepoužívá, jestliže na těle jsou puchýře. Dalšími kontraindikacemi pro použití jsou přecitlivělost na lék, období těhotenství a kojení. Droga je předepsána pro děti od 3 let věku.

Přestože při aplikaci léku na kůži nejsou žádné systémové účinky, lék je stále považován za toxický, a proto je negativně ovlivněn v zahraničí.

Příprava „ Medifoks “ se prodává jako koncentrát, ze které se následně připraví emulze, zředěním 8 ml drogového? Šálek vody.

Lék má další účinnou složku - permethrin, který je považován za méně toxický než benzylbenzoát, což umožňuje jeho použití k léčbě dětí, počínaje jednoletým věkem.

Stejně jako v prvním případě léčba trvá 3 dny, během kterých se večer večer působí masti na postižené oblasti a pečlivě se vtírá do kůže. Musíte se umýt před a po ukončení léčby.

Nedoporučuje se aplikovat emulzi na oblast vlasů, obličeje a krku. Mimochodem, Medifox je považován za účinnější drogu, protože má také škodlivý účinek na vejce roztočů. Opakování kurzu se obvykle nevyžaduje.

Tyto stejné léky lze nalézt v prodeji a ve formě gelu. Ale gely ze svrabů se aplikují méně často než emulze. Medifox ve formě gelu se obvykle používá k léčbě pokožky hlavy. "Benzylbenzoát" ve formě gelu je zřídka používán, protože může zanechat stopy na oblečení a není tak dobře absorbován jako emulze.

trusted-source[11], [12], [13]

Masti a krémy na krk

K léčbě svrabů můžete použít stejné léky, které jsou účinné proti vypadávání vlasů, například sírová mast. To je poměrně účinný lék, ale má 3 nevýhody: nepříjemný zápach, stopy na oblečení a pravděpodobnost toxických účinků na ledviny.

Léčba masti se provádí po dobu jednoho týdne, ve večerních hodinách denně třením léku do kůže. Umytí je nutné okamžitě po ukončení léčby.

V některých případech může být léčba doprovázena výskytem alergických reakcí. Dětská masť může být od 3 let.

Wilkinsonova masť je kombinací naftalanové masti, síry a dehtu. A protože síra i dehet jsou pro svrab destruktivní, je tato masť považována za alternativu k jednoduché sírové masti.

Léčba masti trvá 3 dny. A každý večer večer musíte potřásat krém na kůži.

Léčba touto maskou potěší několik, ale ne proto, že lék není účinný, ale kvůli strašnému zápachu a opět negativnímu vlivu na ledviny, zvláště pokud jejich práce již byla porušena.

Další lék ve formě masti se nazývá " Crotamiton " (stále existuje forma uvolnění ve formě lotionu). Jedná se o specializovaný přípravek pro svrab, který je stále považován za méně účinný než Modofox, ale může být použit od 2 měsíců věku.

Na začátku léčby se provádějí hygienické postupy. Aplikujte lék na kůži 1 den denně po dobu 2 dnů. Lázeň je možné pouze 48 hodin po druhém ošetření.

Ne tak často v lékárnách lze nalézt a jednou populární lék " Lindan " ve formě krému nebo emulze. Jeho účinná látka - hexafloran - je považována za nejvíce toxickou ze všech výše uvedených, proto insekticid je předepsán pouze v těžkých případech.

Lék je předepsán pacientům starším než 10 let. Aplikujte ji na postižené oblasti ve večerních hodinách po dobu 3 dnů bez vyplachování. Děti starší než 3 roky léku se aplikují na tělo za předpokladu, že se po 3 hodinách odmyje.

Přehled masti z mange četl v tomto článku.

Řešení proti svině

Jedná se o dvě řešení: šedesát procent roztoku thiosíranu sodného a šest procent kyseliny chlorovodíkové (stejná kyselina chlorovodíková). Aplikace těchto dvou řešení v komplexu je hlavní myšlenkou metody profesora M.P. Demyanovich.

Nejprve se na kůži aplikuje roztok thiosíranu a nechá se vysušit po dobu čtvrt hodiny. Vytvořené malé částice krystalu se vtírají do kůže, což způsobuje, že svrab svrabů se stává lépe propustným pro drogu. Postup je prováděn dvakrát, ale druhýkrát 15 minut po aplikaci thiosulfátu, pokožka je navlhčena kyselinou chlorovodíkovou, důkladně důkladně umývat ruce. Po čtvrtinu hodiny se může pacient obléknout.

Jeden postup je obvykle postačující k úplnému zabití roztočů, pokud kůže po ošetření není promyta po dobu 3 dnů.

Léčba výše uvedenými řešeními může být provedena jinak. 3 dny v kůži se první roztok otírá jednou denně a poté se aplikuje roztok kyseliny chlorovodíkové.

Chaos svrabů

Nehovoříme o těch "mluvčích", kteří mluví o hodinách a lavicích u vchodu, ale o vícesložkové medicíně, která je známa od starověku. Říká se tomu chatterbox a všechny použité součásti musí být důkladně promíchány nebo otřeseny.

Chatterbox není zcela alternativní léčivý přípravek, protože lze na požádání zakoupit v lékárně, pokud existuje lékařský předpis na dosah ruky. Nicméně, takové účinným prostředkem svrabu (někdy nazývaných zinek řečník), mohou být připraveny nezávisle, ke koupi v lékárně dříve požadované součásti: oxid zinečnatý (zinková pasta), 2% kyseliny borité a salicylová, síra (sírová pasta).

Jak uvařit svorka ze svrabu doma? Ano, je to velmi jednoduché, míchání všech součástí v uvedených poměrech:

  • Kyselina boritá a salicylová - každá 50 ml,
  • Oxid zinečnatý a síra - 4 g.

V některých zdrojích najdete podobnou recepturu, kde se místo síry používá antibiotikum erythromycin. Jak mnohem efektivnější je soudit pouze ty, kteří ji zkoušeli sám. Ale bez ohledu na použití takových léků musí člověk nutně diskutovat s lékařem, zejména pokud jde o silné léky.

Všechny složky musí být důkladně promíchány a důkladně protřepány a poté aplikovány na pokožku několikrát denně.

U lidí existuje mnoho různých receptů na léčbu svrabů v domácnosti. Některé z nich mohou vypadat dokonce divně, jako například masti založená na 1 dílu střelného prachu a 3 části zakysané smetany, která se stává účinným lékem na svrab 3 hodiny po přípravě. Ale pokud takový lék opravdu pomůže, tak proč se to nevyzkoušet tím, že se vzdáváte toxických obchodů s drogami. Riziko pokusu o nové způsoby léčby nebo léčbu starými osvědčenými způsoby léčby však každý rozhoduje sám za sebe.

trusted-source[14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.