^

Zdraví

A
A
A

Teplota s menopauzou

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Při menopauze se žena dobře mění, a ne k lepšímu. V takovém případě se mnozí rozhodnou, že prostě nadhodili nebo se zatajili. Ale i když žena chápe, proč tyto příznaky vznikají, stále má nějaké otázky. Například, když teplota těla stoupá s menopauzou, stojí za to znepokojovat?

Příčiny vysoká horečka s menopauzou

Dokonce i u zcela zdravého člověka může teplota těla vzrůst o jednu až dvě desetiny nad 37. Zvláště během menopauzy může být tento indikátor nestabilní. Standardní tělesná teplota (36,6 stupňů) se zpravidla děje až po snu. A až do večera může jít až na 37,3. Nejčastěji se teplota během menopauzy zvyšuje. Také, zatímco žena může cítit konstantní únavu a ospalost, být "zlomený".

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Patogeneze

Příliv je hlavním příznakem menopauzy, stejně jako jasná příčina zvýšené místní teploty. Objevují se kvůli porušení:

 1. V práci centrálního nervového systému.
 2. Termoregulace.
 3. Oběh.

V průběhu menopauzy v důsledku snížení počtu folikulů ve vaječnících, a také snižují výskyt výstupních klesá ze zárodečných buněk a množství určitých hormonů (zejména estrogenů a progestogenů). Výsledkem je, že po určité době v krvi se koncentrace LH a FSH zvyšují, což vede k nedostatku některých důležitých látek v tkáních. Informace mezi různými částmi těla se přenášejí s postižením.

V důsledku toho mozog reaguje na změnu teploty jiným způsobem. Pravidelně získává mozog informace o přehřátí a tělo se okamžitě pokusí vyřešit tento stav. Horní část těla "nalila" horkou vlnu, dušnost, závratě, zvýšené srdeční frekvence, potíže s dýcháním. V tomto okamžiku může teplota pacienta vzrůst na 38 stupňů.

Ihned po přílivu má žena chlad. Příčinou je jak vysoká teplota, tak výrazné pocení. Tělo se tak snaží regulovat příliv. Kůže je pokryta potem, dochází k silné únavě, horní a dolní končetiny jsou znecitlivěné a jsou chladné. Vzhledem k tomu, že počet takových přílivů může dosáhnout až padesát den, žena se cítí zlomená a nemocná.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

Symptomy vysoká horečka s menopauzou

Nejčastější příznaky horečky při menopauze jsou:

 1. Příliv je pocit intenzivního tepla v horní části těla. Nadměrné pocení, vybledlé obličeje, těžké dýchání. Mohou se také zvýšit závratě, dušnost, slabost, nevolnost, bolesti hlavy a srdeční frekvence.
 2. Hyperthyroidismus (těžké pocení) v noci - se objeví kvůli poklesu množství estrogenu v krvi.
 3. Neustálý pocit únavy.

Teplota 37 s menopauzou

Při menopauze se zvyšuje tělesná teplota na 37 stupňů. Takže v tomto případě se nebojte. Důvod pro úzkost a užívání speciálních léků (po vyšetření a jmenování lékaře) se zvažuje, když teplota u žen během menopauzy stoupne nad 38 stupňů. Kromě toho je třeba vzít v úvahu, že během návalů tepla může pacient pocítit horečku subjektivně, avšak tělesná teplota je normální.

trusted-source[13], [14], [15]

Teplota při horkém blikání

Přílivové příhody jsou velmi častým příznakem menopauzy, jsou zaznamenány u 75% všech žen, které vstoupily do tohoto období.

Když teplota stoupá, žena začervenala kůži krku a tváře, objevilo se pocení a pocení a bušení se zvýšilo. U pacientů dochází k přílivu a odlivu, stejně jako k nárůstu teploty během nich s různou frekvencí a silou.

V takovém případě se mohou objevit návaly horka u žen v klimatickém věku po dobu jednoho nebo několika let. Pokud teplota v tomto stavu přesáhne značku 38 stupňů, stojí za to vidět lékaře, který napíše efektivní léky.

Komplikace a důsledky

Když žena během menopauzy výrazně zvyšuje tělesnou teplotu, může to být důkazem vývoje mnoha závažných onemocnění. Když se váha důležitých hormonů v těle dramaticky změní, vede to vždy k oslabení imunity. Z tohoto důvodu se tělo objevuje příznivými podmínkami pro vývoj infekcí v močových a reprodukčních orgánech. To lze vysvětlit skutečností, že sliznice pochvy a močové trubice jsou méně chráněny před bakteriemi.

U žen také roste riziko vzniku maligních a benigních formací - myomů, hyperplastických procesů v endometriu a nádorů vaječníků. Pokud teplota v subfebrilu trvá několik týdnů na vysoké úrovni, je to příležitost konzultovat s lékařem a prověřit ho.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Diagnostika vysoká horečka s menopauzou

S nárůstem teploty během menopauzy je nutné zjistit, které příčiny vedly k jejímu vzhledu. Skutečnost spočívá v tom, že ne vždy, když teplota těla stoupá o 1 až 1,5 stupně, může se o patologii mluvit, koneckonců takový proces je považován za normální, obzvláště večer, kdy se celé tělo unavuje celý den.

Pro diagnostiku teploty v subfebrilu je nutné analyzovat jeho křivku. Tento proces probíhá pouze pod dohledem odborníka:

 1. Lékař měří tělesnou teplotu pacienta ráno a večer.
 2. Vyplňte speciální list v souladu s pravidly. Na konci dne jsou všechny body navzájem propojeny.
 3. Analýza se provádí po dobu tří týdnů, poté je třeba údaje analyzovat ošetřujícím lékařem.

Po diagnostice lékaře je také nutné provést příslušné profilové a laboratorní studie. V procesu vytváření hlavních důvodů, proč ženy ve věku stoupá teplotní klima, může lékař doporučit dělat a další analýzy a studie: analýza krve, výkalů, analýzu moči, rentgen plic a nosních dutin, otolaringoskopiyu, ultrazvuk, testy na tuberkulózu, elektrokardiogram.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

Kdo kontaktovat?

Léčba vysoká horečka s menopauzou

Pokud je vysoká teplota důsledkem menopauzy, a nikoliv souběžného závažného onemocnění, může lékař doporučit léky na úpravu stavu pacienta. Při přílivu přílivu stačí jen napravit poruchy termoregulace, takže žena se cítí mnohem lépe.

V závažných případech se používají hormonální léky, které pomáhají stabilizovat metabolismus a normalizovat pocení. Tam jsou také homeopatické analogy přírodních hormonů, které mohou pomoci v některých případech.

Také během menopauzy se doporučuje revidovat každodenní stravu a do ní přidat další rostlinné potraviny. Za to stojí za to dělat sporty, nemyslet emocionálně a fyzicky, nosit volné oblečení.

Léky

Climonorum. Vyrábí se ve formě dragée. Léčivo obsahuje aktivní složky gestagenu a estrogenu.

Pokud menstruace přetrvává, ženy musí začít užívat lék pátý den. Pokud je menstruační cyklus vážně narušen kvůli nástupu menopauzy nebo jestliže již přijde menopauza, můžete kdykoliv pít (pokud žena není těhotná). Jeden balíček stačí na 21denní kurz.

Pacienti s vaginální krvácení, rakovina prsu, hormon-rakovinných stavů, nádory jater, abnormality jaterních funkcí, tromboembolie, hypertriglyceridemií zakázáno, aby se klimonorma.

Při příjmu u některých pacientů bylo prokázáno časté krvácení z dělohy, dyspepsie, migrény, únava, alergie, zhoršení zraku.

Proginova. Vyrábí se ve formě dragée. Léčivo obsahuje aktivní složku estradiolového valeria (estrogen).

Jeden balíček je dostačující pro dvacet dva dnů. Každý den se doporučuje vypít jednu pilulku, případně i vodu. Pokuste se užít pilulku současně.

Pacienti s vaginální krvácení, rakovina prsu, nádory jater, onemocnění jater, nedostatek trombózy laktózu na zařízení, Proginova zakázáno. Nedoporučuje se během těhotenství.

U některých pacientů se objevily následující příznaky po podání tablet: alergie, rozmazané vidění, migrény, závratě, nadýmání.

Klimen. Vyrábí se ve formě dragée. Léčivo obsahuje účinnou látku estrogen.

Balení je určeno pro jeden cyklus dvaceti jednoho dne. Během menstruace je zakázáno užívat. Pokud žena stále má menstruační cyklus, můžete si ji užít od pátého dne. Prvních jedenáct dní je nutné vypít jednu bílou dražici, po deseti dnech vypít jednu růžovou peletu denně. Přerušení mezi kurzy by nemělo být kratší než týden.

Pacienti s vaginálním krvácením, rakovinou prsu, jaterními nádory, trombózou nebo tromboembolizmem, nesnášenlivost nápojových komponent Klimen je zakázána. Nedoporučuje se užívat těhotné ženy a ženy během kojení.

V některých případech se mohou objevit nepříjemné příznaky: nevolnost, migréna, nadýmání, alergie, únava, závratě.

Alternativní léčba a bylinné ošetření

Alternativní léčba naznačuje boj s narůstajícím nočním potříním a častým návaly tepla pomocí speciálních nočních lázní, které se provádějí před spaním. Pro jejich přípravu je nutné nalévat horkou vodu do nádrže (asi 40 stupňů) a nechat nohy v ní až na dvacet minut. Osušte a okamžitě jděte do postele.

Variabilní studené a horké nožní lázně jsou považovány za stejně účinné. Pro přípravu se odebírají dvě pánve. Jeden je naplněn horkou vodou a druhý chladný. V první etapě je potřeba trvat až pět minut a ve druhé - ne více než půl minuty. Pokračujte v postupu po dobu nejméně 30 minut, abyste získali pozitivní výsledek.

Také jsou oblíbené tinktury některých léčivých bylin. Například pro překonání častých návalů tepla můžete vypít tinkturu šalvěje (jedna polévková lžíce sušené trávy se přidá do jedné sklenky vařené vody) několikrát denně. 

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34]

Homeopatie

Nejpopulárnější homeopatické léky pro léčbu vysokých teplot způsobených návaly horké teploty jsou:

 1. Climakt-Hel. V takové léky jsou účinné složky: sépie offitsinalis, Sanguinar kanadensis, Lachesis mutus, strihnoz Ignatia, síra, simarouba tsedron, cín metallicum. Doporučuje se pít třikrát za 24 hodin na jednu tabletu (před jídlem nebo jednu hodinu po jídle). Nehýchejte, ale držte v ústech, dokud se prášky neztotní. Nepoužívejte, pokud jsou součásti netolerantní. Může vyvolat alergii.
 2. Remens. K dispozici ve formě kapiček a tablet. V takové léky jsou účinné složky: Canadian Sanguinar, tsimitsifugi racemosa tajné sépie žlázy Pilocarpus, surukuku jed (had). Pijte jednu tabletu (nebo deset kapek) třikrát za 24 hodin. Přijměte, dokud se stav stabilizuje. Je zakázáno používat, pokud jsou součásti netolerantní. Může vyvolat alergii.
 3. Climaxan. K dispozici ve formě granulí a tablet. Léčivo obsahuje takové aktivní složky: tsimitsifuga, apis mellifika, lachezis mutus, stearan hořečnatý, mikrokrystalickou celulózu. Pijte dvakrát za 24 hodin, nejlépe po spánku a před spaním, jednu tabletu (pět peliet). Kurz trvá obvykle až dva měsíce. Nepijte, dokud netolerujte součásti. Může vyvolat alergii.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.