Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tinktura valeriána

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Valerij je vytrvalá bylina, jejíž jméno v latině znamená "být zdravé" a plně ji ospravedlňuje. Celkově je na světě více než 200 odrůd valeriánů. I když se v jiných zemích používá v potravinářském průmyslu pro výrobu alkoholických nápojů: likéry, tinktury; jako příchutě, jako koření a listy - pro přípravu salátů, nejvíce používaný je valerijský léčivý přípravek jako sedativa. Toto rozpoznání je důsledkem esenciálních olejů obsažených v něm a alkaloidů. Rostlina se používá v různých formách: tablety, odvarky, prášky, infuze, včetně tinktur.

Klasifikace ATC

N05CM09 Valerian

Účinné látky

Валерианы лекарственной корневища с корнями

Indikace Tinktury valeriánů

Indikace pro použití tinktury jsou symptomy, jako je podrážděnost, nespavost, zvýšenou úzkost, úzkost, úzkost. Použít tinkturu při poruchách kardiovaskulárního systému, vyjádřený v arytmie, tachykardie, únava, bolesti hlavy, snížení fyzické aktivity, vzhledu dušnosti se zvyšujícím se zatížením - vše, co je považováno za projevy vegetativní-cévní Distanov. Vysoký krevní tlak - další důvod, proč se uchýlit k valeriánovi. Setkáte-li se křeče zažívacího traktu, kdy je bolestivé kontrakce svalů, tinktura z rostlin jim pomohla uvolnit hladké svalstvo a uklidnit. 

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Lék je vyráběn ve formě tinktury, připravené z kořenů rostliny a ethylalkoholu. Balené v lahvích a lahvích kapátků různých kapacit. 

trusted-source[4], [5], [6]

Farmakodynamika

Farmakodynamika kozlíku tinktury, vzhledem k jeho biologicky aktivní látky, to je v brzdových mechanizmů CNS excitační i zesílení účinku přijmout další sedativní, analgetické a protikřečové léky. Co jsou tyto látky? Zvažte hlavní:

  • éterický olej, který díky své chemické struktuře snadno proniká skrze stěnu do klece a přepravuje tam kyslík a výživu. Je to jakýsi filtr, který čistí tělo toxinů, toxinů a dalších škodlivých látek a také má pozitivní vliv na nervový systém;
  • alkaloidy - ovlivňují receptory, blokují přenos signálu z nervových zakončení do svalů;
  • taniny - mají protizánětlivé, astringentní a baktericidní účinky.

trusted-source[7], [8], [9]

Farmakokinetika

Lék, který pomáhá, se vyloučí po půl hodině od těla skrz močový systém.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Používejte Tinktury valeriánů během těhotenství

Kořen valeriánů není pro těhotné ženy kontraindikován, ale protože se tinktúra připravuje na etylalkohol, nedoporučuje se jí používat tuto kategorii osob.

Kontraindikace

Tinktura valeriána je kontraindikována pro osoby se sklonem k depresivním stavům, se slabou a slabou reakcí na to, co se děje, ospalostí, sníženou fyzickou aktivitou. Použití drogy povede k ještě zřetelnějším symptomům deprese CNS. Alkoholický základ tinktury zakazuje jeho použití u dětí mladších 12 let a žen během laktace. Zvláštní citlivost na rostlinu, což je docela možné, protože má charakteristický a výrazný zápach, což znemožňuje použití tohoto léku. Řidiči vozidel a osob, jejichž práce je spojena s použitím nebezpečných mechanismů, se také nedoporučuje uchýlit se k tinktu valeriánské.

Vedlejší efekty Tinktury valeriánů

Tinktura valeriana může způsobit nežádoucí účinky u lidí s alergií na rostlinu. Reakce se může objevit ve zčervenání kůže, svědění a vyrážky. Účinek deprese nálady, zvýšená nebo zvýšená ospalost, deprese emoční nálady je možná. 

trusted-source[14], [15], [16]

Dávkování a aplikace

Způsob aplikace a dávky závisí na věku, takže děti do 12 let věku potřebují určit požadovaný počet kapek s výpočtem jedné kapky pro každý rok života. Dejte dítě 2-3x denně. Doba trvání léčby až 2 měsíce. Dávka dospělých je 20-30 kapek. Můžete stékat na vodu, trvat 3-4 krát denně. Dospělí pít před nástupem stálého účinku.

trusted-source[17], [18]

Předávkovat

Předávkování je možné v případě dlouhého příjmu. Může se projevit bolestmi hlavy, palpitacemi, všeobecnou slabostí, neustálou touhou spát. Objevily se také příznaky jako nevolnost, zvracení a závratě. S tímto zdravotním stavem je nutné přestat užívat drogu a obrátit se na nouzová opatření k detoxikaci těla: umytí žaludku a absorpcí sorbentů. Poté léčbu přesměrujte na konkrétní příznaky.

trusted-source[19], [20], [21]

Interakce s jinými léky

Tinktura valerianu zvyšuje účinek srdečního, uklidňující a zmírňující neuro-emoční stres, hypnotika, antispazmodika.

trusted-source[22], [23]

Podmínky skladování

Nejlepší sklad pro drogu bude chladné místo, které je mimo dosah přímého slunečního záření a je mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Skladovatelnost kozlíku tinktury - 5 let, a pak, aby se zabránilo nepříjemné důsledky lahvičky musí být zlikvidovány, zejména proto, že náklady na drogy, je k dispozici všem. 

trusted-source[24]

Farmakologická skupina

Седативные средства

Farmakologický účinek

Спазмолитические препараты
Седативные препараты

Oblíbení výrobci

Химфарм, АО, Республика Казахстан

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tinktura valeriána" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.