^

Zdraví

Transplantace kostní dřeně

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Transplantace kostní dřeně je nyní novou příležitostí k léčení složitých a dokonce i dnes nevyléčitelných onemocnění. První účinně provedená transplantace byla provedena v roce 1968 v nemocnici ve městě Minneapolis USA, pacientovi s aplastickou anémií u dítěte.

Operace na transplantaci kostní dřeně byly od té doby velmi účinně prováděny při léčbě poměrně složitých onemocnění. Leukémie, lymfom, rakovina prsu nebo rakovina vaječníků. Takže v roce 2007 byl americký Timothy Brown díky této chirurgické intervenci vyléčen nejen z leukémie, ale také z AIDS. Intenzivní metoda léčby byla zkoušena na Brownově, která byla známá po celém světě pod pseudonymem "berlínský pacient". Dnes jsou lidé vyléčení vážných onemocnění nahrazením kmenových buněk. Bohužel většina pacientů, kteří potřebují transplantaci, neuspějí vždy při transplantaci buněk kvůli obtížnosti výběru dárce s kompatibilním transplantačním materiálem.

K nahrazení kmenových buněk předcházejí postupy, jako je chemoterapie a radioterapie. Po této radikální léčbě jsou zničeny jak škodlivé, tak zdravé buňky těla. Z tohoto důvodu musí osoba podstupující takovou těžkou léčbu potřebovat transplantaci kmenových buněk. Existují dva typy transplantací, první: autologní, když se používá pluripotentní SK a pacientova krev. A alogenní, když se materiál z dárce používá k transplantaci.

trusted-source[1], [2]

Indikace pro transplantaci kostní dřeně

Indikace pro transplantaci kostní dřeně jsou relevantní u pacientů trpících hematologickými, onkologickými nebo řady dědičných onemocnění. Také včasná indikace jsou důležitá u pacientů s akutní chronickou leukémií, lymfomy, různými typy anémie, neuroblastomů a různých typů kombinované imunodeficience.

Pacienti trpící leukemií nebo nějakým typem imunitního deficitu mají pluripotentní CS, které nefungují správně. U pacientů s leukemií začne pacientova krev produkovat obrovské množství buněk, které neprošly všemi stadii vývoje. V případě aplastické anémie krev přestává regenerovat požadovaný počet buněk. Degradované nebo nezralé a nestandardní buňky nepostřehnutelně přesaturují krevní cévy a kostní dřeň a nakonec se šíří do dalších orgánů.

Aby bylo možné zastavit růst a zabít škodlivé buňky, je nezbytné extrémně radikální léčení, jako je chemoterapie nebo radioterapie. Během těchto radikálních postupů bohužel zemřou jak choré buněčné elementy, tak zdravé buňky. A tak jsou mrtvé buňky hematopoetického orgánu nahrazeny zdravým pluripotentním CS, buď samotným pacientem nebo kompatibilním dárcem.

Dárce pro transplantaci kostní dřeně

Dárce je vybrán podle jedné ze tří možností. Kompatibilní dárce - má nejvíce přibližnou genetickou strukturu buněk. Kmenové buňky odvozené od takového dárce výrazně sníží riziko různých odchylek spojených s imunitním systémem. Nejlepším dárcem je osoba s podobnou genetikou, jako je krve bratr nebo sestra, ostatní příbuzní. Transplantace získaná z takového blízkého příbuzného má 25% pravděpodobnost genetické kompatibility. Bohužel ve většině případů rodiče a děti nemohou být dárci kvůli genetické neslučitelnosti.

Kompatibilním nespřízněným dárcem může být jakýkoli cizí dárce, který má souhlasný genetický materiál. Mnoho velkých nemocnic má velkou dárcovskou základnu, z níž je možné nalézt dárce s kompatibilitou.

A třetí možností je nekompatibilní dárce nebo neslučitelný dárce, který nesouvisí. Není-li možné očekávat kompatibilní dárce, s akutním průběhem jakéhokoli závažného onemocnění, může být pacientovi nabídnuto pluripotentní SCOT částečně kompatibilního blízkého příbuzného nebo externího dárce. V tomto případě se materiál pro transplantaci podrobí zvláštnímu přípravnému procesu, aby se snížila pravděpodobnost odmítnutí transplantovaných buněk tělem pacienta.

Dárcovské databáze pro každé z těchto zdravotnických zařízení jsou integrovány do celosvětového dárcovského vyhledávacího systému (BMDW) se sídlem v Nizozemsku v Leidenu. Tato mezinárodní organizace koordinuje příslušné fenotypové údaje o HLA - leukocytárním antigenu osoby v těch, kteří jsou připraveni poskytnout své hematopoetické buňky nebo periferní kmenové hematopoetické buňky.

Jedná se o největší dosavadní databázi na světě, známou od roku 1988, která má redakční radu, která zahrnuje jednoho zástupce všech bank dárců kmenových buněk. Rada je každoročně svolávána dvakrát, aby diskutovala o dosažených výsledcích a dohodla se na dalších činnostech. BMDW spravuje Evropská nadace.

BMDW je sbírka registrů dat o donorech kmenových buněk a na bankách, v nichž jsou přítomny hemopoetické buňky tvořící periferní kmen. Tyto dobrovolné registry poskytují centralizované a snadno přístupné informace nezbytné pro lékaře a lidi, kteří potřebují transplantaci.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7]

Kvóta pro transplantaci kostní dřeně

Existuje specifická kvóta pro transplantaci kostní dřeně? To samozřejmě je. Ale ve skutečnosti není všechno tak jednoduché. Protože stát nemůže pomoci všem potřebným lidem.

Kvóta vám umožňuje získat bezplatnou pomoc v nejlepší klinice. Zároveň se vše dělá pomocí špičkových technologií a lékařských postupů. Ale bohužel počet lidí je omezen. Operace je drahá a stát nemůže pomoci všem. V zásadě jsou kvóty uděleny dětem. Protože mnoho mladých rodičů nemůže najít takovou částku pro operaci. A obecně hledání dárce a charitativní organizace trvá dlouhou dobu. Lidé s takovou diagnózou však nemohou být taženi.

V takových případech se stát zachrání. Postup je zpravidla plně vyplácen rodinám, které vůbec nemohou platit za léčbu. Ale pokud se podíváte na cenu operace, nikdo nemá takovou příležitost.

Kdo kontaktovat?

Jak se provádí transplantace kostní dřeně?

Za prvé, poté, co byl pacient léčen chemoterapií nebo radikálním ozářením, byl pacient podán intravenózně pomocí pluripotentního katetru SK. Často je bezbolestná a trvá asi hodinu. Poté začne proces štěpení dárců nebo jejich buněk, aby se urychlil proces vylévání, někdy používají přípravky stimulující práci hemopoetického orgánu.

Pokud se chcete dozvědět, jak se provádí transplantace kostní dřeně, budete muset pochopit, jaké procesy se vyskytují v těle po transplantaci, a také pochopit mechanismy účinku transplantovaných buněk. V procesu vykrvení se krev odebírá každý den k analýze. Neutrofily se používají jako indikátor. Určitá hladina jejich množství v krvi je zapotřebí, jestliže jejich počet krvinek v průběhu tří dnů dosáhne 500, je to pozitivní výsledek a naznačuje, že nahrazený pluripotentní SC se zakořenil. Pro zabudování kmenových buněk zpravidla trvá přibližně 21-35 dní.

Operace transplantace kostní dřeně

Operaci transplantace kostní dřeně předchází silná radioterapie nebo intenzivní chemoterapie pacienta, někdy jsou oba tyto prvky léčby prováděny společně. Tyto postupy se používají k zabíjení rakovinných buněk, ale v tomto procesu je také usmrcen zdravý pluripotentní SC pacient. Uvedené postupy nahrazení kmenových buněk se nazývají - přípravný režim. Tento režim trvá tak dlouho, jak dlouho trvá specifická nemoc pacienta a doporučení ošetřujícího lékaře.

Pak je pacient umístěn do žíly (na krku) katétru, skrze který budou injektovány léky, buněčné elementy krve a bude odebrána krev pro analýzu. Dva dny po radioterapii nebo chemoterapii se provádí chirurgický zákrok, během kterého se intravenózně injikují kmenové buňky.

Po výměně kmenových buněk po dobu 2 až 4 týdnů by měly být implantovány buňky hematopoézy. Během tohoto období se pacientovi podává antibiotikum, které pomůže vyrovnat se s infekcí a provede transfúzi krevních destiček, aby se zabránilo krvácení. Pacienti, kteří podstoupili transplantaci z nespojeného nebo příbuzného, ale nekompatibilního dárce, vyžadují léky, které pomohou minimalizovat odmítnutí transplantovaných kmenových buněk tělem.

Po transplantaci pacienti IC mohou zažít pocit slabosti, v některých případech může otevřít krvácení, poruchy funkce jater, nevolnost, vředy v ústech může zdát malé, ve vzácných případech, je zde možnost nepatrných mentálním postižením. Zaměstnanci nemocnice jsou zpravidla dostatečně kompetentní k vytvoření nejpohodlnějších podmínek pro překonání těchto obtíží. A samozřejmě jeden z důležitých aspektů, které vedou pacienta k brzkému oživení, je pozornost a zapojení příbuzných a přátel.

Transplantace kostní dřeně HIV

Transplantace kostní dřeně HIV od zdravého dárce umožní příjemci vyléčit se z této nemoci. K provedení tohoto postupu je nutné vybrat dárce se speciální genetickou mutací. Vyskytuje se pouze u 3% Evropanů. To činí takovou osobu náchylnou ke všem známým kmenům HIV. Tato mutace ovlivňuje strukturu receptoru CCR5 a brání tomu, aby "virus" komunikoval s buněčnými prvky lidského mozku.

Před zahájením léčby musí příjemce podstoupit radiační a léčebnou terapii. To zničí vaše vlastní pluripotentní SC. Léky proti samotné infekci HIV nejsou přijaty. Po 20 měsících od data operace se provádí studie. Příjemce je zpravidla zcela zdravý. Navíc nenese virus HIV v krvi, orgán krvetvorby a další orgány a tkáně. Jednoduše řečeno, ve všech tancích, kde to může být.

Tento chirurgický zákrok je spojen s vysokým rizikem infekčních komplikací. Je pravděpodobné, že dosažený výsledek může přispět k rozvoji nového směru v oblasti genové terapie infekce HIV.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Transplantace kostní dřeně v leukémii

Často se používá v případě akutní myeloblastické leukémie a relapsů akutní leukémie. K provedení této operace je zapotřebí kompletní klinicko-hematologická remise. Před samotným postupem se provádí chemoterapie, často v kombinaci s radioterapií. To zcela zničí leukemické buňky v těle.

Citlivost chrupu na chemoterapii je přímo závislá na dávce, a to i během relapsů. Šance na dosažení remise je poskytována hlavně vysokou dávkou chemoterapie, stejně jako v kombinaci s ozařováním celého těla. V tomto případě je však takový přístup plný hlubokého a dlouhodobého útlaku krvetvorby.

Metoda zahrnuje transplantaci kmenových buněk, jejichž zdrojem může být buď hemopoetický orgán, nebo krev pacienta nebo dárce. Je-li to otázka izotransplantace, pak odnoyaytsovy dvojčata může působit jako dárce. Při allotransplantaci je dokonce i příbuzný. Při autotransplantaci je sám pacient.

Je-li to otázka lymfoproliferativních onemocnění, často se používá autotransplantace SC krve. Tato metoda byla všeobecně uznávána při léčbě rezistentních lymfomů a relapsů.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Transplantace kostní dřeně u dětí

Transplantace kostní dřeně u dětí se používá v případech, kdy pacient trpí leukemií. Navíc se tato metoda používá také pro aplastickou anemii, mnohočetný myelom a poruchy imunitního systému.

Když pluripotentní CS začne fungovat poněkud nesprávně, čímž vyvolává nadměrný počet defektních nebo nezralých buněk, vyvine se leukémie. Pokud naopak mozo dramaticky snižuje jejich produkci, vede k rozvoji aplastické anémie.

Nezralé krevní buňky úplně naplní orgán krve a cévy. Tudíž nahrazují normální buněčné elementy a šíří se do jiných tkání a orgánů. Chcete-li napravit situaci a zničit přebytečné buňky, použijte chemoterapii nebo radioterapii. Taková léčba může poškodit nejenom vadné, ale i zdravé buněčné prvky mozku. Pokud je transplantace úspěšná, transplantovaný orgán začne produkovat normální krevní buňky.

Pokud byla hemopoéza dárce získána z identické dvojče, transplantace se v tomto případě nazývá alogenní. V takovém případě mozky musí geneticky odpovídat vlastnímu mozku pacienta. K určení kompatibility jsou prováděny speciální krevní testy.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

Transplantace kostní dřeně

Někdy jedna operace nestačí. Takže orgán hematopoézy se nesmí usadit na novém místě. V tomto případě je provedena druhá operace.

To se neliší od obyčejné transplantace, teprve teď se to nazývá re-transplantace. Před provedením tohoto postupu je provedena diagnóza. Koneckonců je třeba určit, proč tělo hemopoézy nemohlo poprvé zakořenit.

Po dokončení všech postupů můžete pokračovat v re-operaci. Tentokrát je člověk podroben důkladnějšímu výzkumu. Protože je nutné pochopit, proč se to stalo, a neumožňovat další relapsy.

Operace sama o sobě je komplikovaná. Ale mnoho v tomto případě závisí na úsilí pacienta. Pokud pečlivě dodržuje všechna doporučení lékaře, je možné se vyhnout relapsu.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

Kontraindikace k transplantaci kostní dřeně

Kontraindikace především způsobují akutní infekční onemocnění, jako je HIV, hepatitida B a hepatitida C, syfilis, všechny druhy poruch imunitního systému a také těhotenství. Nedoporučuje se nahradit kmenové buňky slabými fyzickými a staršími pacienty a je striktně kontraindikováno u pacientů s těžkými vnitřními nemocemi. Kontraindikace mohou také vytvořit dlouhodobou terapii s použitím antibiotik nebo hormonálních léků.

Kontraindikace k darování kmenových buněk je onemocnění autoimunitního nebo infekčního onemocnění dárce. Přítomnost jakékoliv z těchto onemocnění lze snadno stanovit povinným lékařským komplexním vyšetřením dárce.

Dnes však stále nejzávažnější překážkou v postupu náhrady kmenových buněk zůstává neslučitelnost dárce a pacienta. Velmi malá šance najít vhodného a kompatibilního dárce pro transplantaci. Dárcovský materiál je často užíván buď od samotného pacienta nebo od jeho fyziologicky slučitelných příbuzných.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

Důsledky transplantace kostní dřeně

Mohou existovat negativní důsledky transplantace kostní dřeně? Někdy dochází k akutní reakci na transplantaci. Faktem je, že věk člověka je rizikovým faktorem pro tuto komplikaci. V tomto případě může být postižena kůže, játra a střeva. Na pokožce dochází k velkým výbuchům, především na zádech a na hrudi. To může vést k nadýchání, stejně jako k nekróze.

V tomto případě je předepisována místní léčba, která zahrnuje použití masti s prednisolonem. Když hovoříme o poškození jater, projeví se téměř okamžitě. Jádrem těchto jevů je degenerace žlučovodů. Postižení zažívacího traktu vede k neustálému průjemu s bolestí a nečistotami krve. Léčba se provádí pomocí antimikrobiální terapie a zvýšené imunosuprese. V složitějších formách se mohou objevit léze slzných a slinných žláz, stejně jako jícnu.

Útlak vlastního hematopoetického orgánu může vyvolat nedostatek imunity. Proto se tělo stává docela náchylné na různé infekce. Je třeba provést kurz obnovy. Jinak se cytomegalovirovou infekci může projevit sám. Který vede k rozvoji pneumonie a smrtelného výsledku.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

Rehabilitace po transplantaci kostní dřeně

Po transplantaci kostní dřeně dochází k dlouhému období zotavení. Takže u nového hematopoetického orgánu může trvat i rok, než začne fungovat. Během této doby by pacienti měli vždy být v kontaktu. Protože mohou být infekce nebo komplikace, které je třeba řešit.

Život po transplantaci může být oba rušivý a radostný. Protože existuje pocit úplné svobody. Od této chvíle je člověk zdravý a může dělat, co chce. Mnoho pacientů tvrdí, že jejich kvalita života se po transplantaci významně zlepšila.

Ale přes nové příležitosti existuje vždy strach, že se nemoc vrátí. Proto je po ukončení procedury vždy dobré sledovat vlastní zdraví. Zvláště v prvním roce, protože tělo potřebuje dlouhou dobu k oživení a tento proces by neměl zasahovat.

Kde se provádí transplantace kostní dřeně?

Ve skutečnosti se tento typ "práce" zabývá mnoha klinikami v Rusku, na Ukrajině, v Německu a v Izraeli.

Samozřejmě by bylo mnohem pohodlnější, kdyby byl tento postup proveden poblíž místa bydliště osoby. Ale ve většině případů je nutné jít do zahraničí. Protože je to spíše komplikovaná operace, která vyžaduje specializovanou intervenci. Samozřejmě, odborníci jsou všude, ale pro to potřebujete dobře vybavenou kliniku. Proto nevolte vůli, lidé jdou do jiné země. Jen tak můžete ušetřit osobu a dát mu šanci na další zotavení.

Pacienti jsou často posíláni do Německa, Ukrajiny, Izraele, Běloruska a Ruska. Existují specializované kliniky, které provádějí takové složité operace. Nejdůležitějším argumentem při výběru umístění procedury, ale také náklady na samotnou operaci, se stávají nejen kvalitní kliniky.

Na Ukrajině může být transplantace kostní dřeně provedena v Transplantačním centru v Kyjevě. Středisko zahájilo svou činnost v roce 2000 a během své existence bylo v něm provedeno více než 200 transplantací.

Dostupnost nejmodernějších lékařských přístrojů a zařízení poskytuje celou škálu činností pro alogenní a autologní transplantaci, jakož i resuscitaci, intenzivní péči a hemodialýzu.

S cílem minimalizovat pravděpodobnost vzniku komplikací u pacientů s infekční povahy imunitního deprese v období po transplantaci, 12-a transplantačních jednotek a operační sál oddělení drží používání technologií „čistých prostor“. 100% čistoty vzduchu pomocí speciálních klimatizačních systémů poskytuje počáteční pronikání zabránění škodlivých mikroorganismů, spíše než jejich odstranění již v místnosti, antiseptická činidla konvenční mokré čištění, a UV záření.

Transplantaci kostní dřeně v Izraeli lze provádět v různých zdravotnických zařízeních, z nichž jedním je onkologický ústav. Moshe Charette v Jeruzalémě. Výzkumný ústav jako jedna z jednotek je součástí zdravotnického centra "Hadassah". Kvalitativní léčba různých onkologických onemocnění zajišťuje používání nejprogresivnějších lékařských postupů a technologií, které jsou v současnosti známy.

Středisko Hadassah má vlastní dárcovskou banku a rychlé a efektivní hledání dárce či příjemce je usnadněno úzkou komunikací a spoluprací s mnoha podobnými organizacemi na domácí i zahraniční úrovni. V oddělení je zařízení, které umožňuje atraumatická metoda (aferéza) ke shromažďování lymfocytů a SC pro transplantaci. Dlouhodobé skladování takového buněčného materiálu pro použití v budoucnosti po záření a chemoterapii poskytuje kryo-banku.

Seznam potenciálních dárců hemopoetického orgánu v Německu má více než 5 milionů lidí, což z něj činí nejpočetnější na světě. Každý rok obdrží více než 25 000 žádostí, převážnou většinou od občanů jiných států.

K provedení takového postupu se všemi nezbytnými přípravnými a zprostředkovacími opatřeními můžete využít služby berlínské společnosti GLORISMED.

Vysoká úroveň odborné přípravy odborníků určuje lékařskou službu v této věci na nejvyšší úrovni. Rovněž se předpokládá program rehabilitačních opatření s přihlédnutím k individuálním charakteristikám a stavu jednotlivých pacientů. Použití různých fyzioterapeutických technik, manuální, sportovní a arteterapie, konzultace o zdravém životním stylu, optimalizace stravy a stravy jsou navrženy.

Transplantace kostní dřeně v Rusku

V této zemi existuje několik zdravotnických zařízení, které se specializují na takové operace. Celkově je asi 13 úřadů s licencí k transplantaci. Tento postup provádí špičkoví lékaři, hematologové, onkologové, transfuziologie atd.

Jedním z největších oddělení je název centra SPbSMU Raisa Gorbacheva. Dokonce i složité operace jsou prováděny zde. Je to opravdu více kanceláře, která se specializuje na tuto problematiku.

Existuje další klinika s názvem "ON Clinic", která se zabývá také diagnostikou onemocnění a transplantace kostní dřeně. Toto je poměrně mladé zdravotní středisko, ale přesto se mu podařilo dokázat.

Stojí za pozornost klinické centrum pediatrické hematologie, onkologie a imunologie, jména Dmitrije Rogachev. Jedná se o kliniku s dlouholetými zkušenostmi. Což pomáhá bojovat se současnou situací, jak u dospělých, tak u dětí.

trusted-source[40], [41], [42], [43]

Transplantace kostní dřeně v Moskvě

Transplantace kostní dřeně v Moskvě probíhá na klinice "ON Clinic". Toto je jedno z nových zdravotních středisek, které jsou součástí globální sítě. Zde jsou všechny druhy operací prováděny pouze s využitím nejmodernějších technologií. Odborně vyškolený personál je plně zodpovědný za práci. Lékaři jsou neustále vyškoleni v zahraničí a seznámí se s nejnovějším vývojem.

Ústav hematologie, který se nachází v Moskvě, se také zabývá tímto postupem. Existují dobří odborníci, kteří připraví osobu na operaci a budou ji držet kvalitativně.

Tam jsou také malé kliniky, které se zabývají tímto postupem. Ale je lepší upřednostnit skutečně profesionální zdravotnické instituce. Mezi nimi je největší středisko názvů centra SPbSMU Raisa Gorbacheva. Pracují zde skuteční profesionálové, kteří budou provádět nezbytné přípravy, diagnostiku a operaci.

trusted-source[44], [45], [46]

Transplantace kostní dřeně v Německu

V této zemi se nacházejí některé z jejich nejlepších klinik, které provádějí tento druh operací.

Pacienti ze zahraničí jsou přijímáni na různých klinikách. Takže nejpopulárnější z nich jsou klinická jména Heine v Düsseldorfu, univerzitní kliniky v Münsteru a mnoho dalších. Univerzitní centrum Hamburg-Eppendorf je vysoce ceněno.

Ve skutečnosti má Německo spoustu dobrých lékařských center. Pracují zde vysoce kvalifikovaní specialisté. Budou provádět diagnózu nemoci, postupy, které jsou nezbytné před operací a samotný postup. Celkově je v Německu přibližně 11 specializovaných klinik. Všechna tato střediska mají certifikáty mezinárodní společnosti buněčné terapie.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52]

Transplantace kostní dřeně na Ukrajině

Transplantace kostní dřeně na Ukrajině se rok od roku stává jedním z nárokovaných postupů. Seznam dětí je často doplněn dětmi. Právě oni jsou vystaveni tomuto jevu.

Takže na Ukrajině se operace provádí pouze v 4 největších klinikách. Mezi ně patří Transplantační centrum v Kyjevě, Transplantační centrum v Okhmatdete. Navíc se podobný postup provádí v Národním onkologickém institutu a v Doněckském ústavu urgentní a rehabilitační chirurgie. V. Gusaka. Poslední centrum je jedním z největších na Ukrajině. Každá z těchto klinik je kompetentní v otázce transplantace.

Tyto kliniky jsou proslulé svou profesionalitou. Lékaři, kteří provádějí tento složitý postup, jsou neustále internováni v zahraničí. Jsou obeznámeni se všemi nejnovějšími technologiemi používanými v těchto oblastech.

trusted-source[53], [54], [55], [56]

Transplantace kostní dřeně v Izraeli

V této zemi existuje mnoho nemocnic, které se specializují na provádění takových operací.

Každý rok se provádí experimentální operace, po které tato technologie umožňuje záchranu životů novými a dříve nevyléčitelnými diagnózami. V klinikách Izraele se stále zvyšuje procento pacientů, kteří úspěšně provedli transplantaci kostní dřeně.

Díky novým vědeckým objevům se používají nejnovější technologie a přípravky, které se v této oblasti osvědčily pozitivně. Byla příležitost provést transplantaci od souvisejících dárců, a to dokonce s neúplnou kompatibilitou.

Všechny tyto postupy jsou prováděny lékařské centrum „Hadassah Ein Kerem“ v Jeruzalémě - oddělení transplantace a imunoterapie rakoviny, Medical Center „Semera“ v Haifě v nemocnici „Bnei Zion“ a kliniky „Rabin“ Ale to není celý seznam .. Ve skutečnosti se tato chirurgická intervence provádí na 8 klinikách, z nichž některé nejsou příliš drahé.

trusted-source[57], [58], [59], [60]

Transplantace kostní dřeně v Bělorusku

 Podle úrovně vývoje transplantologie je tato země známá svými dobrými výsledky. Každoročně se provádí zhruba 100 operací, které opravdu pomáhají lidem.

Bělorusko dosud předstihlo všechny bývalé země SSSR, pokud jde o počet uskutečněných operací. Postup je prováděn v 9. Klinické nemocnici Minsk a RNPC dětské onkologie a hematologie. Jedná se o dva centy, které provádějí tento složitý postup. Profesionální lékaři vám pomohou připravit osobu a provést operaci na vysoké úrovni.

Transplantace je dosud velký pokrok. Protože před několika lety bylo nemožné pomoci pacientům s touto chorobou. Nyní se transplantace používá k léčbě řady nemocí. Nové technologie nezůstávají klidné a umožňují zvládnout mnoho vážných problémů.

trusted-source[61], [62]

Transplantace kostní dřeně v Minsku

Transplantace kostní dřeně v Minsku se provádí v centru hematologie a transplantace na základě 9. Klinické nemocnice. Dosavadní klinice se stala členem Evropské asociace transplantačních center.

Tato klinika je jediná na území hlavního města Běloruska. Je to poptávka, protože provádí jednu z nejsložitějších operací. Koneckonců, transplantace je obrovský pokrok v oblasti práce s hematopoetickou SC. A obecně, dnes díky tomuto postupu se můžete vyrovnat s mnoha vážnými nemocemi.

Jedná se o nový skok v medicíně, který umožňuje lidem dát příležitost žít nový život. Před operací se provádí řada činností, které identifikují samotný problém, diagnostikují a zvolí způsob provádění tohoto postupu.

trusted-source[63], [64], [65], [66]

Náklady na transplantaci kostní dřeně

Náklady na chirurgické zákroky se liší ve velmi vysokých rozsahoch. Koneckonců, nalezení dárce a vedení samotného postupu není tak jednoduché. V mnoha případech to trvá dlouhou dobu. Situace jsou různé. Proto je někdy nutné nejen déle čekat na dárce, ale také provést spoustu činností před samotnou operací.

Náklady závisí výhradně na složitosti operace. Celková částka samozřejmě zahrnuje kvalifikaci kliniky a profesionalitu lékařů. Hodně závisí na zemi, kde probíhá samotná operace. Takže v Moskvě, takový postup může stát od 650 tisíc rublů na 3 miliony. V Petrohradě se cena pohybuje v oblasti 2 milionů rublů.

Co se týče dalekého zahraničí, v Německu stojí operace 100 000 až 210 000 tisíc eur. Vše závisí na samotné práci a postup je komplikovaný. V Izraeli se náklady na chirurgický zákrok se souvisejícím dárcem pohybují okolo 170 tisíc dolarů, s nespojenými částkami dosahuje 240 tisíc dolarů.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72], [73]

Kolik stojí náklady na transplantaci kostní dřeně?

Mělo by to okamžitě stanovit, že postup je nákladný. Cena ovlivňuje hodně. Takže první věcí je specializace klinik a umístění jejího umístění. Vzhledem k tomu, že izraelská a německá lékařská střediska jsou nejdražší. Zde se náklady na operaci pohybují kolem 200 000 tisíc eur. Ale navzdory tomu jsou kliniky opravdu nejlepší svého druhu.

Cena je ovlivněna odborností lékaře, ale to se projevuje minimálně. Hodně závisí na složitosti samotného postupu. Náklady tedy závisí na vztahu dárce. V Rusku bude tato operace činit zhruba 3 miliony rublů. Navíc jsou zaplaceny i konzultace před zahájením řízení.

Ale pokud jde o záchranu života člověka, cena nehraje zvláštní roli. Není fiktivní. Náklady na operaci jsou způsobeny složitostí.

Recenze o transplantaci kostní dřeně

Hodnocení transplantace kostní dřeně je většinou pozitivní. Ale být založen pouze na nich nestojí za to. Je třeba věnovat pozornost tomu, kde byla operace provedena. Protože mnoho závisí na kompetenci čepelí a lékařů.

Obzvláště oblíbené jsou klinice v Izraeli. Protože zde není jen nejmodernější zařízení, ale i odborníci, kteří to zvládnou. Vzhledem k reakcím lidí na tyto nebo jiné zdravotnické střediska stojí za to zvážit složitost samotné operace. Bez smrtelných úrazů to bohužel nemůže udělat. Proto je třeba věnovat pozornost kvalitě provozu. Často takový postup pomáhá jednou provždy zbavit nemoci. Během procesu rehabilitace je důležité dodržovat všechna doporučení lékaře a nezmizet z oblasti jeho činnosti. V žádném případě se nevzdávejte. Pokud věříte celým svým srdcem, že tento postup pomůže, tak to bude.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.