^

Zdraví

Účinné ošetření houb na nohou s mastimi

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Plísňové nohy, z nichž nejčastější jsou plísňové onemocnění nohou a onychomykóza nehtů - jeden z nejvíce nepříjemných, ale velmi časté onemocnění. Houba snadno najít nového majitele, ale jak se zbavit nežádoucí hosty může být velmi obtížné. A v případě, že časná stadia onemocnění jsou často velmi dlouhodobém používání topických protiplísňovými činidly, a to, emulze, spreje, laky, krémy, včetně masti houby nohy a nehtů, Probíhající proces vyžaduje komplexní přístup, který společně s léky v lokální léčbě nemocí .

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Lokální ošetření houbových patek

Léčba houbových onemocnění pokožky bez přímého ovlivnění samotné pokožky zvenčí je téměř nemožná. Proto je nejčastější formou uvolňování léků z houbovité houby masti, které jsou určeny pro vnější použití.

Indikace pro použití masti z houby: houbová onemocnění kůže nohou a hřebíků v časném stádiu, jako součást komplexní terapie progresivní houbové infekce, prevence houbových kožních onemocnění. Formy fungicidních činidel ve formě krémů a mastí působí pouze v různých vrstvách kůže, téměř neabsorbují do krve. Prostředek kontraindikace pro jejich použití jsou spojeny převážně s přecitlivělosti na léčiva, která se projevuje ve formě mastí tyto nežádoucí účinky od plísní nohou je zvýšení svědění, zčervenání, suchu a významný olupování kůže v oblastech aplikace masti.

Farmakodynamika a farmakokinetika masti používaných při léčbě houbových zánětů závisí na složení přípravku. Všechny masti z houbových infekcí jsou známy pro více či méně destruktivní působení na buňky hub, což určuje antifungální účinek. Jako součást těchto léků mohou být složky, které odstraňují svědění a podráždění, podporují hojení ran na kůži, které mají protizánětlivý a antimikrobiální účinek.

Některá antifungální činidla působí proti určitému typu patogenu a jiné mají široké spektrum účinku, což znamená, že jsou účinné proti různým druhům houbových parazitů.

Způsob aplikace a dávka mastí z pěnové houby se mohou také lišit. Nicméně, existují určité nuance jejich použití, relevantní pro všechny antifungální masti. To se týká přípravy pokožky pro aplikaci masti a zabránění šíření infekce houbami.

Doporučuje se používat masti z houbové náplasti pouze po čištění pokožky spodní části nohou. Za tímto účelem se používá běžná teplá voda a mýdlo. Nohy jsou důkladně omyty a osušeny čistým utěrkou, která se používá pouze během onemocnění a po každém použití se omyje. Druhý požadavek zabrání šíření infekce do jiných oblastí kůže.

Stejně jako léčbu plísňových infekcí nehtů vyžaduje maximální řezání nehtovou ploténku před nanesením laku nebo masti a nohou houby terapie je účinná při odstraňování „mrtvý“ popraskanou kůži, dříve změklé pod vlivem teplé vody. Chcete-li to provést, můžete použít tvrdou houbu, pemzu nebo speciální štětec.

Aplikujte tenkou vrstvu krému, tato léčba je nejen postiženou oblastí, ale také kůží kolem ní ve vzdálenosti nejméně 10 mm. Pokud není taková zóna jedna, měly by být všechny postižené oblasti ošetřeny současně, včetně houby na nehty.

Léčba noha houba zajišťuje splnění nezbytných hygienických opatření, jako jsou čistota a suchosti pokožky nohou, ponožky a častou změnou ložního prádla, který je v kontaktu s postiženou kůži, ošetření pomocí speciálních protiplísňových boty spreje a roztoky. Pro dezinfekci a odstranění nepříjemného zápachu obuvi někdy levnou, ale účinný veterinární přípravek "Biopyrox", vyráběný ve formě spreje.

Masti z pěnové houby, které nepodávají pozitivní účinek během 2 týdnů, musí být nahrazeny jinými, účinnějšími nebo užívanými v kombinaci s tabletami nebo jinými mastimi. Diagnóza a léčba jakýchkoli houbových onemocnění by měla být prováděna za účasti a pod dohledem odborného lékaře, jinak byste se mohl poškodit pouze nekompetentními účinky způsobujícími šíření infekce do jiných částí těla.

Názvy a aplikace masti z houby nohou

Pro léčení houbových kožních lézí produkuje farmaceutický průmysl 3 hlavní typy antimykotik s různými účinnými složkami:

  • Masti na bázi derivátů azolu: mikonazol, klotrimazol, flukonazol, ketokonazol, isokonazol, ekonazol, účinný proti některým druhům hub.
  • Masti na bázi allylaminů: terbinafin a naftyfin, které mají širší spektrum účinku.
  • Kombinované léky s přidáním antibakteriálních složek, protizánětlivými (kortikosteroidy) a obnovením kožních (keratolytických) složek.

Zvažte nejpopulárnější a méně účinnou masti z houbových patek od těch, které lékaři předepisují pro různé typy hubových poranění nohou.

Známé pro mnoho svých antifungálních vlastností, lék "Clotrimazole" ve formě krému se často používá k léčbě houbových nákaz. Jedná se o poměrně nenákladnou a bezpečnou masti z houby nohou, protože nemá nepříznivý vliv na tělo, protože působí pouze v kůži, ne dostává se do krevního řečiště.

Léčba klotrimazolu v houbách nohou obvykle trvá 6 nebo více týdnů 2-3krát denně během dne (denně).

To se nedoporučuje používat mast „klotrimazolu“ v souvislosti s drogami nystatin, natamycin, amfotericin B, protože může snížit účinnost klotrimazolu.

Nežádoucí účinky léku jsou velmi vzácné. Může to být alergická reakce doprovázená zarudnutím a svěděním, stejně jako mírné brnění a odlupování v oblastech aplikace masti.

Uchovávejte masti na místě chráněném před světlem a teplota vzduchu v místě skladování by neměla přesáhnout 20 stupňů. Doba skladování při správném skladování je 2 roky.

"Candide" je léčivo založené na klotrimazolu, které patří do první skupiny mastí z houby. Účinná látka - clotrimazol - má destruktivní účinek na buňky houby, zatímco rychle proniká do různých vrstev kůže a má terapeutický účinek.

Použití krému dvakrát nebo třikrát denně vám umožňuje odstranit příznaky houbového onemocnění kůže během 2-3 týdnů, avšak tato léčba by neměla skončit, protože existuje vysoká pravděpodobnost recidivy příznaků. Léčba proto trvá dalších 2-3 týdnů, aby se zabránilo relapsu.

Předávkování léku s vnější aplikací není pozorováno. Mohou však existovat vedlejší účinky ve formě podráždění na kůži na začátku léčby. Obvykle takové podráždění nevyžaduje stažení léku a jde samo od sebe.

Interakce s jinými léky. Přípravek Candide se nedoporučuje užívat s léčivými přípravky obsahujícími nystatin, protože tento přípravek snižuje účinek mastí.

Masť "Candide" je nežádoucí aplikovat na poškozenou pokožku, protože může způsobit další podráždění.

Doba použitelnosti masti "Candide" je 2 roky, pokud je správně skladována. Tedy. Lék by měl být skladován na temném místě s teplotou nepřesahující 25 stupňů.

"Candide B" je léčivo s kombinovaným složením, které patří do třetí skupiny antifungálních látek. Hlavní účinnou látkou je klotrimazol, doplněný beklometasonem.

Farmakodynamika. Clotrimazol poskytuje antifungální působení masti, což narušuje syntézu složek nezbytných pro fungální buňky, což činí houbu nekompetentní. Protizánětlivý účinek léčiva je spojen s beklometazonem, který rovněž odstraňuje svědění doprovázející hubové léze nohou.

Způsob podání a dávka. Masť "Candide B" se aplikuje na kůži v místě léze houby alespoň 2-3krát denně, jako předchozí přípravek. Na rozdíl od něj však kožní onemocnění nejsou kontraindikací k užívání přípravku Candide B. Lék není určen k dlouhodobému ošetření velkých ploch kůže postižených houbou.

Tuto drogu můžete uchovávat po dobu 3 let od data uvolnění při teplotě nižší než 25 stupňů.

Používání masti noha houba „klotrimazol“, „Candida“ a „Candide B“ v průběhu těhotenství a kojení je možné pouze na svědectví lékaře z důvodu nedostatečné znalosti o jejich vlivu na vývoj dítěte.

"Fucis" ve formě gelu je také účinný v mykóze nohou, patří do 1. Skupiny antifungálních léků. Hlavní účinnou látkou léku je flukonazol.

Farmakodynamika. Flukonazol v kompozici léčiva je silným antifungálním činidlem, které přispívá ke zničení buněčné struktury houby.

Farmakokinetika. Masť je dobře vstřebávána do pokožky a nezpůsobuje poruchy v těle. Reakční intolerance k léku jsou velmi vzácné. Malá část drogy může vstoupit do krevního řečiště, pokud je použita externě, ale není schopna poškodit osobu.

Aby bylo dosaženo potřebného terapeutického účinku, stačí na postiženou kůži aplikovat malé množství mastí jednou denně, zachycující přilehlé oblasti zdravé kůže. Poté jemně masíte gel do kůže. Průběh léčby závisí na lokalizaci procesu a druhu patogenu.

Pokud použití flukonazolu způsobuje podráždění pokožky, je lék lépe přeměňovat na jinou. Není žádoucí používat jiné místní přípravky společně s přípravkem Fucis.

Krém "Lamisil" - poměrně populární a účinná masť z houbovité houby. Lék patří do druhé skupiny antifungálních látek, protože jeho účinnou látkou je terbinafin.

Farmakodynamika. Drogová látka nejen zasahuje do syntézy stavebních materiálů houbových buněk, ale také nasycuje houby toxickými látkami, které vedou k jejich časné smrti. "Lamisil" ve formě masti je účinný v mykózách nohou, ale v případě houby nehtů nemá dostatečný účinek.

Použijte masti 2krát denně. To umožní zbavit se houby nohou během 3-6 týdnů. Rychlé odstranění příznaků houbové infekce krémem "Lamizil" je jeho výhodou, ale není signálem k zastavení "vojenských" akcí proti houbě. Dokonce i když pozorujete úplné zmizení všech příznaků onemocnění v prvních dnech a týdnech léčby, nepřerušte léčbu alespoň 2 další týdny.

Způsob podání a dávka. Mastička se aplikuje na čistý a suchý povrch nohy a interdigitálního prostoru v malém množství a jemně se vtírá do pokožky. Používejte 1 nebo 2 krát denně. Průběh léčby je dostatečně krátký - 1-2 týdny, ale aby se předešlo relapsům, mělo by užívání mastí jednou denně pokračovat ještě několik týdnů.

Při externí aplikaci se nedoporučuje předávkování lékem. Mezi vedlejšími účinky se někdy objevuje mírné zarudnutí a pálení nebo svědění v místě aplikace masti.

Látka má dostatečně dlouhou životnost po dobu 5 let a nevyžaduje zvláštní skladovací podmínky, které dokonale přenášejí teplotu okolního prostoru na 30 stupňů.

Levnější analog "Lamizil" je lék, jehož název okamžitě označuje účinnou látku. V zásadě platí, že účinnost a způsob aplikace Terbinafinového krému odpovídají všem pozicím s pokyny pro přípravek Lamizil. Rozdíl je pouze skladovatelnost (2 roky) a skladovací podmínky (t ne více než 25 C).

Masti "Myconorm" a "Termicon" ve všech ohledech opakují "Terbinafine", ale na cenovém stánku mezi "Terbinafine" a "Lamizil".

Dalším nenákladným potěšením je další populární antifungální lék "Exoderil", který se ve formě mastí úspěšně používá k léčbě houbových nákaz. Jedná se o lék z druhé skupiny antimykotických látek založených na naftyfinu.

Farmakodynamika. Léčba má výrazný fungicidní, fungistatický, protizánětlivý a antibakteriální účinek. On zabíjí nejen houbu, ale také zabraňuje vzniku sekundárních bakteriálních infekcí. Díky protizánětlivému účinku mast rychle odstraní otoky a svědění na místě ospravedlnění houby.

Farmakokinetika. Naftyfin má dobrou schopnost pronikat, takže úspěšně působí v různých vrstvách kůže. Pouze asi 6% látky vstupuje do krevního oběhu, což nemůže poškodit zdraví pacienta.

Způsob podání a dávka. Masť se používá nejvýše 1krát denně. Průběh léčby může být od 2 do 8 týdnů. Pokud houba postihuje nejen kůži, ale i nehty, léčba může být odložena až na šest měsíců.

Masť z houby "Exoderil" je určena k léčbě dospělých pacientů, možnost lékařského ošetření dětí je individuálně posouzena lékařem.

„Exoderil“ má poměrně dlouhou skladovatelnost (3 roky) a nepriveredliv podmínek skladování (odolává teplotám od 0 do 30 o C).

Plnohodnotným označením "Exoderil" je mast "Naftifin" s ještě delší trvanlivostí (5 let).

Není to levné, ale účinná léčiva pro nohy houby, jsou populární léky "Nizoral" na bázi ketokonazolu a "Batrafen" s účinnou látkou cyclopyrox. Pro léčení houbových lézí nohou používejte tyto léky ve formě mastí a krémů. Současně má "Batrafen" vynikající schopnost pronikat a vynikající fungicidní účinek proti většině hub a "Nizoral" - rychlé odstranění nepříjemných příznaků houbových infekcí, zejména svědění a pachu.

Aplikujte datovou masti z houby nohou, obvykle 1 nebo 2 krát denně. Léčba je velmi zřídka více než 4 týdny.

Přípravek "Batrafen" je určen k léčbě pacientů starších 10 let, přípravek Nizoral se používá k léčbě malých pacientů.

Doba použitelnosti masti "Batrafen" je 2 roky, pokud je skladována v místnosti s teplotou vzduchu nejvýše 25 stupňů.

Masti "Nizoral" je citlivější vůči teplotám, proto rozsah přípustných teplot se pohybuje od 15 do 30 o C. Pokud jsou tyto podmínky splněny, je trvanlivost léku 5 let.

Analogy krém „NIZORAL“ lze nazvat mast „Dermazol“, „Mikozoral“ a „mikonazol“ se stejnou účinnou látkou (ketokonazol), se vztahuje na alespoň 2-krát za den, je možno dosáhnout vyléčení houby zastaví 2-6 týdnů ,

Levná malá známá masť z houbovité houby

Dříve jsme považovali za nejpopulárnější antifungální přípravky a nyní věnujeme pozornost méně obvyklým, ale méně účinným mastům z houbovité houby, které potěší kupujícího a cenu a výsledek získaný jejich aplikací.

Krém "Ecodax" - antifungální lék na bázi ekonazolu. Tento lék pochází z jedné skupiny antifungálních léků s průměrnou cenou.

Farmakodynamika. Ekonazol má široké spektrum účinnosti proti různým houbám a vykazuje znatelný baktericidní účinek. Zničí i ty houby, které vykazují odpor vůči jiným lékům. Současně je ekonazol slavný záviděníhodnou rychlostí a zničí houbovou infekci s nepříjemnými příznaky, které doprovázejí život houby v prvních třech dnech.

Farmakokinetika. Účinná látka může snadno proniknout jak do různých vrstev kůže, tak i do destičky na nehty, takže se lék úspěšně používá k léčbě mykóz a nohou na onychomykóze. Při externí aplikaci téměř nevstupuje do krve.

Kontraindikace pro použití jsou případy přecitlivělosti na léčivo a deriváty azolů. Masť také není určena k léčbě pacientů mladších 18 let. Nežádoucí účinky jsou běžné pro antifungální masti: pocit sucha, peeling, lehké hoření, zarudnutí, někdy svědění.

Masť je účinná při použití dvakrát denně. Terapeutický průběh může být od 2 týdnů do 6 měsíců v závislosti na stavu kůže.

Podmínky skladování. Mast by měla být udržována na nižší než t 0 o C a ne vyšší než 30 o C, v temnu. Doba použitelnosti masti za těchto podmínek je 3 roky.

"Grybkocept 911" je kombinovaný a cenově výhodný přípravek ve formě gelu, který úspěšně pomáhá léčit nohou houby v časných stádiích onemocnění. Hlavní účinné látky - triclosan (silná antifungální a antimikrobiální složka) a alantoin (pomáhají zmírňovat a obnovovat zesílenou kůži).

Farmakodynamika. Léčivo aktivně bojuje a houbové infekce zabraňuje opakovanému vývoji onemocnění. Je to vynikající preventivní proti houbové infekci. Neaktivní v případě onychomykózy nehtů.

Způsob podání a dávka. Použití této masti z pěnové houby a rukou s terapeutickým účelem znamená aplikaci masti s lehkými masážními pohyby na postiženou pokožku malou vrstvou 2krát denně. Průběh terapie obvykle trvá od 4 do 6 týdnů. Pro preventivní účely stačí masti používat jednou týdně. Lék nemá žádné vedlejší účinky, aby se zabránilo infekci houbou, kterou lze použít při každém návštěvě sauny, bazénu, sauny a dalších "zelených" míst.

Přípravek není určen k léčbě dětí mladších 2 let. Je nežádoucí používat během těhotenství a kojení. Nedoporučuje se používat masti v případě alergických reakcí.

Masť "Fundizol" je více než zajímavá antimykotická látka s kombinovaným složením, které vykazuje hodnou aktivitu proti všem druhům hub. Nem může být léčen a houbové kožní léze a onychomykóza, stejně jako akné a hluboké nehty. Lék také pomáhá rychle odstranit svědění z kousnutí hmyzem a jiných podráždění kůže. Nepostradatelný "Fundizol" a jako preventivní nástroj, který pomáhá zabránit infekci houbou na pláži, v lázních a na jiných veřejných prostranstvích, kde má rád houbovou infekci.

Navzdory skutečnosti, že krém „Fundizol“ není plnohodnotným droga (to je spíše pečovatel znamená s antimykotické a hydratačním účinkem), vzhledem k jeho účinnost v boji proti houbě má své právoplatné místo na policích drogerie.

Masť nemá prakticky žádné kontraindikace k použití, s výjimkou přecitlivělosti na látky, které drogu tvoří. Neškodí zdravé kůži, takže může být použita jako zdravotní a ošetřující prostředek pro pokožku včetně kůže nohou. To je dobrá prevence, jak houbových onemocnění, tak nadměrného pocení nohou. "Fundizol" také účinně bojuje s nepříjemným zápachem pocházejícím z nohou, což je často způsobeno stejnou nešťastnou houbovou infekcí.

Pro boj s onychomykózou hřebíků se masť "Fundizol" aplikuje dvakrát denně s následnou expozicí po dobu 5-6 hodin. Pro léčbu a prevenci dermatomykózy nohou je postačující dvakrát až třikrát denně aplikaci přípravku na kůži lehkou masáží.

Krém je dostatečně mastný (ale je perfektně vstřebáván), proto je žádoucí aplikovat je přesně s následnou distribucí na kůži. Díky této vlastnosti je mast poměrně hospodárná, pokud jde o spotřebu. A cena výrobku je docela příjemná.

Nešpecifické prostředky pro hubení nohou

Někdy se při užívání léků objevují neočekávaně některé z jejich vlastností, což umožňuje užívání těchto léků k léčbě onemocnění, které nejsou uvedeny v přiložených pokynech. Tak se to stalo s obvyklými mastimi:

  • sírný (známý mnohým jako prostředek zbavování se),
  • salicylová (akné a lichen),
  • Zinek (rány, popáleniny, intertrigo, ekzém, herpes).

Síra mast je levný antiseptikum, používá se pro různé kožní nemoci (svrab, seborrhea, psoriáza, lišejníky). Nemá prakticky žádné kontraindikace k užívání, kromě intolerance síry a vedlejších účinků, není toxická, což ji umožňuje používat k léčbě dětí a těhotných žen.

Mimochodem, síra mast se používá také ve veterinární medicíně, což opět potvrzuje její bezpečnost pro zvířata a tedy i pro lidi.

Je také aktivní proti některým houbám, které parazitizují lidské tělo. Možná tato masť není tak účinná jako populární specializovaný přípravek proti houbové infekci, ale není důvod se popřít jeho účinnost. Hlavní pravidelnost a trpělivost, protože lék nemá francouzskou chuť, kromě toho je těžké odstranit a žluté olejové stopy, které masť opouští na sebe na oblečení a oblečení, je velmi obtížné umýt. Tedy. K léčbě síranové masti budete muset použít speciální staré oblečení a ložní prádlo, které pak nebude škoda hodit.

Nicméně, pokud není k dispozici žádná volba, pak síra pomůže předčasným projevům houb na nohou, pokud používáte sírovou masti denně několikrát denně po dobu jednoho týdne. Masť by měla být aplikována na postižené oblasti houbové infekce a snadno se vnikla do kůže. Při onychomykóze hřebíků je masť méně účinná než při dermatomykóze chodidel, protože sotva proniká skrz nehtovou destičku.

Salicylová masť na bázi kyseliny salicylové je také antiseptikem pro léčbu kožních onemocnění a má znatelný antimykotický účinek.

Pro ošetření houbové náplně se mast aplikuje na povrch nohy a prstů poškozených houbou a aktivně se vtírá do kůže. Opakujte postup až třikrát denně po odstranění zbytků masti z předchozí aplikace z povrchu pokožky. Obvykle léčba salicylovou masti trvá 1-3 týdny.

Salicylická masť se nepoužívá k léčbě kojenců prvního roku života, stejně jako pacientů s nesnášenlivostí přípravků na bázi kyseliny salicylové. Nežádoucí účinky masti jsou obvykle výsledkem alergické reakce těla (svědění, zarudnutí a pocit pálení na kůži po aplikaci masti).

Interakce s jinými léky. Salicylová masť je neslučitelná s resorcinolem a přípravky obsahujícími oxid zinečnatý.

Ještě účinnější v mykóze je sírová salicylová masť, která se používá při různých kožních chorobách. V něm kyselina salicylová zvyšuje antifungální vlastnosti síry, která má znatelný účinek při léčbě houbových nákaz.

Zinkovou masti je levná masť na bázi oxidu zinečnatého, používaná pro zranění a plenkovou vyrážku na kůži, je také účinná proti houbám nohou, které mají sušení a exfoliaci. Ve skutečnosti nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky jsou způsobeny alergickou reakcí těla, což se děje velmi zřídka.

Použití zinkovou mast z pěnové houby vyžaduje opakované použití (až 5krát během dne). Můžete s ní jednat, malé děti, těhotné ženy a starší.

Existuje názor, že je možné se zbavit houbovité houby, za tímto účelem za použití Vishnevského mastí obsahujícího dehet. Nicméně dermatologové toto tvrzení nepodporují a trvají na tom, že je nemožné vyléčit houby s višnevskou masti. Je možné dočasně snížit vnější projevy onemocnění, ale po ukončení léčby masti se příznaky znovu objeví.

Ale masť Wilkinson, která obsahuje síru a dehet, může být použita jako antifungální činidlo, což ovšem je. Navíc mast má antiseptický, antiparazitický a protizánětlivý účinek.

Aplikujte Wilkinsonovu masti na léčbu houb na nohy dvakrát denně po dobu 1-3 týdnů. V tomto případě se musíte vyrovnat s nepříjemným zápachem dehtu, který pochází z masti.

Masť se nepoužívá u pacientů s chronickým selháním ledvin. Kontraindikace k použití masti je také zvýšená citlivost na složky léku. Nežádoucí účinky se vyskytují extrémně vzácně v podobě dermatitidy.

A konečně, nespecifické mast - proti plísním veterinární medicíně k léčbě „Unisan“ zvíře, které nečekaně získala druhou žádost (již u lidí) v masti houby nohou a nehtů.

V případě houbovité houby se mast Unisan používá 1-3x denně, vztahuje se na oblasti poškozené houbovou infekcí a mírným třením do kůže. Obvykle symptomy úplně zmizí po 1-1,5 týdnech.

Doba použitelnosti všech nešpecifických mastí je 2 roky, pokud samozřejmě dodržujte podmínky skladování uvedené v návodu: ochrana před přímým slunečním zářením a okolní teplota není vyšší než 20-25 ° C.

A konečně ...

Je třeba znovu připomenout: navzdory skutečnosti, že lokální léčba poskytuje pacientovi relativní bezpečnost a zabraňuje požití významných dávek drogy do krve, nebudou přijata určitá opatření. To platí zejména pro osoby náchylné k alergickým projevům, těhotným ženám, kojícím matkám a malým dětem.

Vzhledem k tomu, že nebyly provedeny testy na antifungální přípravky u těhotných žen, použití masti z houby během těhotenství a během laktace znamená určité riziko pro dítě. A zda je toto riziko opodstatněné, může se rozhodnout pouze lékař, žena sama, která očekává dítě nebo cvičí kojení.

A další známá pravidla: včasné a správné zahájení léčby je závazkem rychlého a úplného zotavení. Neprovádějte diagnózu a předepište léčbu pro sebe. K tomu, aby léčba byla účinná, je nutné identifikovat příčinný účinek houbového onemocnění. A proto potřebujete lékařskou zkušenost, praxi a určité studie, které může provést pouze odborný lékař.

Nenechte proces příliš daleko, doufat, že vše samo o sobě zmizí. To se nestane. Nemoc bude postupovat, a proto bude léčba v budoucnosti vyžadovat vážnější a nákladnější. V případě zanedbávaného procesu zahrnujícího kůži a nehty by nemělo být na masti nadějné naděje, protože tato situace umožňuje komplexní léčbu různými formami fungicidních činidel.

Zda chcete koupit drahé populární prostředky z houby, spravovat levnější své analogy nebo využít nešpecifické přípravky a alternativní prostředky k řešení pro vás a ošetřujícího lékaře. Pokud se však nedržíte pravidel pro osobní hygienu, postupujte trpělivě, pravidelně, postupujte podle pokynů k přípravě, nejlépe masti z nohou houby pomohou vyřešit problém jednou provždy.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Účinné ošetření houb na nohou s mastimi" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.