Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vzorek Nechiporenka

Lékařský expert článku

Hematolog, onkohematolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 24.06.2018

Studie Nechiporenko je jedním ze způsobů, jak určit zánětlivé onemocnění genitourinárního a renálního systému. Prakticky všechny chronické a ještě více akutní formy takových onemocnění naznačují metodu, jako je test Nechiporenko.

Tuto techniku vyvinul vynikající vědec, chirurg, urolog Nechiporenko Alexander Zakharovich. Jako doktor Nechiporenko se proslavil v souvislosti s úspěšnými operacemi týkajícími se ledviny a močového měchýře.

Téměř celý svůj život Nechiporenko studoval rakovinu močového ústrojí a pyelonefritida. Kromě toho, že zavedl do klinické praxe účinnou metodu diagnostiky vytvořených prvků v moči - Trial of nechyporenko, Alexander Z. Sovětský lék poprvé v historii konat cystektomii (úplné odstranění cyst nebo nádorů) v močovém měchýři, následované „naslepo“ zranění šicí resekce.

Proč je test Nechiporenko proveden?

Účel této analýzy je jednoduchý - co nejdříve a co nejpřesněji zjistit možnou patologii ledvin a zahájit účinnou léčbu. Stejně jako vzorku Addis - Kakovskogo na nechyporenko způsobu umožňuje zobrazit počet abnormálních bílých krvinek - bílé krvinky, červené krvinky a bílkoviny v moči sloučenin, a tedy přesněji diagnostikovat renální patologii. Test Nechiporenko poskytuje v porovnání s obecnou standardní analýzou moči podrobnější popis sedimentu. Ve všeobecné analytické studii nejsou jednotné elementy často viditelné kvůli zákalu moči a reprodukci mikrobů v něm.

Test Nechiporenko je velmi jednoduchá a cenově dostupná metoda, která určuje množství nejviditelnějších sloučenin v malém množství - moči.

Někdy pacient není schopen vzít vzorky jinými způsoby z důvodu potíží s močením. Jednoduchá analýza - test Nechiporenko může být po všeobecných analýzách primárním, rafinovanými informacemi pro lékaře a také příležitostí k vypracování plánu další komplexní diagnostiky.

Jak je test Nechiporenko proveden?

Materiál pro laboratorní výzkum se provádí kdykoliv ve dne nebo v noci. Standard pro analýzu je vzorkování průměrné části, obvykle ráno. Pacient nezávisle sbírá materiál ve speciálním čistém obalu, který předtím provedl hygienické postupy. Někdy podle indikace moč může být odebrána katétrem.

Co může svědčit o Nechiporenkovi?

Stejně jako u jiných technik, v této metodě existují limity normy. Jakákoli odchylka od nich je signálem o této nebo té chorobě. Pokud bílé krvinky "překračují" hranice stanovené normy, znamená to pyelonefritidu, chronickou nebo akutní, to vše závisí na počtu bílých těl. Erytrocyty, které překračují prahovou hodnotu normy, mohou znamenat vážnou chorobu - glomerulonefritidu nebo patologii močového traktu, hematurie.

Studie Nechiporenko byla používána více než 100 let v ruské medicíně a je populární metodou v klinické praxi zahraničních lékařů. Jedná se o jednoduchou, informačnou analýzu, která nevyžaduje zvláštní přípravu a její výsledky jsou obvykle připraveny během jednoho dne.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.