Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zubař-chirurg

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.02.2020

Zubní lékař je lékař specializující se na operace v ústní dutině.

trusted-source[1], [2]

Kdo je zubní chirurg?

Zubní lékař je lékař specializující se na operaci čelistí a osoby spojené s léčbou poranění a vrozených a získaných vad. Spolu s kraniofaciálním chirurgem zubař-chirurg opravuje vrozené a získané defekty tváře. Spolu s chirurgem onkolog provádí odstranění benigních a maligních nádorů čelisti a ústní dutiny. Odstranění zubů má v držení pouze v extrémních případech, kdy léčebné metody léčby jsou neúčinné: V parodontitidy, nesprávné erupce zubů moudrosti, u pacientů s těžkým zničení koruny, když protéza není možné (žádné opěrné zuby pro protézy, není tam žádný způsob, jak dát zubního implantátu).

Kdy mám jít k zubnímu lékaři?

Zubní lékař vám pomůže s hlubokých kazů, pulpitidy komplikovaný, se zhoršením paradentózy, kdy zub moudrosti bolí tvář, nebo v případě, že zub je velmi pohyblivý v parodontitidy. Můžete využít malou chirurgickou operaci v ústní dutině s částečnou erupcí zubů moudrosti. Pokud si poranit zub, zuby nebo sliznice v ústech Pokud hnisavé komplikace ústní onemocnění (absces nebo celulitida) také potřebují pomoc zubní lékaři. Také zubař-chirurg implantuje do čelisti podpěry pro umělé zuby. U zubaře, lékař může vést ortodontista, jako je tomu v chrupu nemusí mít dostatek prostoru pro normální chrup při opravách sousto.

Jaké diagnostické metody používá dentální chirurg?

Před každou operací se provádí obecný krevní test a pro HIV podle svědectví - alergické testy lokálních anestetik a přípravků na celkovou anestezii. Bakteriální výsev je povinný, aby se zabránilo infekci.

Zubní lékař ve své práci používá vizuální vyšetření, radiografické metody chrupu, MRI, CT zubů, aby správně stanovil diagnózu a provedl odpovídající léčbu .

Jaké nemoci léčí zubní chirurg?

Zubní lékař provádí zubosohranyayuschie řádu zachází s takovými zánětlivé procesy v ústní dutině, jako okostice, osteomyelitidu čelisti, abscesy a celulitida), benigní a maligní tvorby nádorů ústní provádí extrakce. Také aktivní odborník připravit ústní dutiny na protézu, provádí primární chirurgickou léčbu ran z krku a oblasti obličeje, rekonstrukční chirurgie na horní a dolní čelisti, parodontu.

Porady zubního chirurga

Zubní chirurg na recepci vám vysvětlí, jak to udělat, abyste ho znovu neviděli. Abyste se vyhnuli nutnosti odstranit zuby, musíte se starat o jejich zdraví od raného věku. Paradentóza, pokud má dojít k vám, protože špatné ústní hygieny, je léčitelná v počátečních fázích, se můžete vyhnout ztrátě zubu, pokud je čas obrátit se na svého zubaře pro terapeutickou pomoc. Po extrakci zubu1 bez následné implantace se začínají problémy s kousnutím a gastrointestinálním traktem. Pamatujte, že váš zub je vždy lepší než krásný umělý zub! Dnes je standardem zubního lékařství boj o každý zub až na poslední. Lidé s kartáčkem na zuby onemocnění parodontu, zubní pasty atd Hygiena vybere Periodontista, který je třeba dodržovat po celý život po zjištění onemocnění parodontu a paradentóze. Díky jeho úsilí je možné zastavit proces zničení dásní a kostí v těchto onemocněních a udržet zuby. Jezte potraviny, které obsahují vápník a fosfor: říční ryby, tvaroh, pohánka, kiwi, pít mléko. Jablka, ředkvičky a jiná pevná zelenina a ovoce stimulují slinění, pomáhají umyt plakku zubů. Žvýkací guma nenahrazuje čištění zubů, ale pouze obnovuje acidobazickou rovnováhu v ústech, což pomáhá potlačit reprodukci bakterií. Po jídle vypláchněte ústa alkalickou minerální vodou. Cíl je stejný - zabránit zničení kyselin zubní skloviny. Ale nezapomeňte, že oplachování nemůže nikdy nahradit čištění zubů.

Pro zdraví zubů jsou užitečné alkalické potraviny, například okurky a vodní melouny.

Zuby a dásně je třeba před těhotenstvím léčit. Moderní léky proti bolesti neubližují dítěti, pokud je třeba užívat během těhotenství.

Žvýkačky jsou negativně ovlivněny kouřením; nikotin vede ke spasmu cév dásní.

Smaltové trhliny, periodontální onemocnění a těhotenství jsou kontraindikací běžné bělící procedury.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak správně ukládat zubní kartáček? Jen v otevřené podobě a se štětinami, a ne v roztoku soda nebo margangia a se štětcem dolů, tolik dělají. To je špatné. Je lepší vybrat zubní kartáček ze syntetických materiálů než z přírodních štětin - rychleji se množí bakterie.

Zubní chirurg pomáhá vyrovnat se s ústními problémy, kdy terapeutické terapie již nedávají požadovaný účinek.

trusted-source[3], [4]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.