^

Zdraví

Zubař-chirurg

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zubní lékař je lékař specializující se na operace v ústní dutině.

trusted-source[1], [2]

Kdo je zubní chirurg?

Zubní lékař je lékař specializující se na operaci čelistí a osoby spojené s léčbou poranění a vrozených a získaných vad. Spolu s kraniofaciálním chirurgem zubař-chirurg opravuje vrozené a získané defekty tváře. Spolu s chirurgem onkolog provádí odstranění benigních a maligních nádorů čelisti a ústní dutiny. Odstranění zubů má v držení pouze v extrémních případech, kdy léčebné metody léčby jsou neúčinné: V parodontitidy, nesprávné erupce zubů moudrosti, u pacientů s těžkým zničení koruny, když protéza není možné (žádné opěrné zuby pro protézy, není tam žádný způsob, jak dát zubního implantátu).

Kdy mám jít k zubnímu lékaři?

Zubní lékař vám pomůže s hlubokých kazů, pulpitidy komplikovaný, se zhoršením paradentózy, kdy zub moudrosti bolí tvář, nebo v případě, že zub je velmi pohyblivý v parodontitidy. Můžete využít malou chirurgickou operaci v ústní dutině s částečnou erupcí zubů moudrosti. Pokud si poranit zub, zuby nebo sliznice v ústech Pokud hnisavé komplikace ústní onemocnění (absces nebo celulitida) také potřebují pomoc zubní lékaři. Také zubař-chirurg implantuje do čelisti podpěry pro umělé zuby. U zubaře, lékař může vést ortodontista, jako je tomu v chrupu nemusí mít dostatek prostoru pro normální chrup při opravách sousto.

Jaké diagnostické metody používá dentální chirurg?

Před každou operací se provádí obecný krevní test a pro HIV podle svědectví - alergické testy lokálních anestetik a přípravků na celkovou anestezii. Bakteriální výsev je povinný, aby se zabránilo infekci.

Zubní lékař ve své práci používá vizuální vyšetření, radiografické metody chrupu, MRI, CT zubů, aby správně stanovil diagnózu a provedl odpovídající léčbu .

Jaké nemoci léčí zubní chirurg?

Zubní lékař provádí zubosohranyayuschie řádu zachází s takovými zánětlivé procesy v ústní dutině, jako okostice, osteomyelitidu čelisti, abscesy a celulitida), benigní a maligní tvorby nádorů ústní provádí extrakce. Také aktivní odborník připravit ústní dutiny na protézu, provádí primární chirurgickou léčbu ran z krku a oblasti obličeje, rekonstrukční chirurgie na horní a dolní čelisti, parodontu.

Porady zubního chirurga

Zubní chirurg na recepci vám vysvětlí, jak to udělat, abyste ho znovu neviděli. Abyste se vyhnuli nutnosti odstranit zuby, musíte se starat o jejich zdraví od raného věku. Paradentóza, pokud má dojít k vám, protože špatné ústní hygieny, je léčitelná v počátečních fázích, se můžete vyhnout ztrátě zubu, pokud je čas obrátit se na svého zubaře pro terapeutickou pomoc. Po extrakci zubu1 bez následné implantace se začínají problémy s kousnutím a gastrointestinálním traktem. Pamatujte, že váš zub je vždy lepší než krásný umělý zub! Dnes je standardem zubního lékařství boj o každý zub až na poslední. Lidé s kartáčkem na zuby onemocnění parodontu, zubní pasty atd Hygiena vybere Periodontista, který je třeba dodržovat po celý život po zjištění onemocnění parodontu a paradentóze. Díky jeho úsilí je možné zastavit proces zničení dásní a kostí v těchto onemocněních a udržet zuby. Jezte potraviny, které obsahují vápník a fosfor: říční ryby, tvaroh, pohánka, kiwi, pít mléko. Jablka, ředkvičky a jiná pevná zelenina a ovoce stimulují slinění, pomáhají umyt plakku zubů. Žvýkací guma nenahrazuje čištění zubů, ale pouze obnovuje acidobazickou rovnováhu v ústech, což pomáhá potlačit reprodukci bakterií. Po jídle vypláchněte ústa alkalickou minerální vodou. Cíl je stejný - zabránit zničení kyselin zubní skloviny. Ale nezapomeňte, že oplachování nemůže nikdy nahradit čištění zubů.

Pro zdraví zubů jsou užitečné alkalické potraviny, například okurky a vodní melouny.

Zuby a dásně je třeba před těhotenstvím léčit. Moderní léky proti bolesti neubližují dítěti, pokud je třeba užívat během těhotenství.

Žvýkačky jsou negativně ovlivněny kouřením; nikotin vede ke spasmu cév dásní.

Smaltové trhliny, periodontální onemocnění a těhotenství jsou kontraindikací běžné bělící procedury.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak správně ukládat zubní kartáček? Jen v otevřené podobě a se štětinami, a ne v roztoku soda nebo margangia a se štětcem dolů, tolik dělají. To je špatné. Je lepší vybrat zubní kartáček ze syntetických materiálů než z přírodních štětin - rychleji se množí bakterie.

Zubní chirurg pomáhá vyrovnat se s ústními problémy, kdy terapeutické terapie již nedávají požadovaný účinek.

trusted-source[3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.