^
A
A
A

WHO vypracovala nová doporučení pro léčbu sexuálně přenosných chorob

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

14 September 2016, 09:00

WHO vyvinula nová doporučení pro léčbu pohlavně přenosných chorob, toto opatření je způsobeno rostoucí hrozbou antibakteriální rezistence. Nejčastěji sexuálně přenosné chlamydie, syfilis, kapavka, všechny tyto nemoci jsou způsobeny bakteriemi a antibakteriální terapie obvykle pomáhá úplně zbavit se nemoci. Ale některé antibiotika rychle ztrácejí svou účinnost, což je spojeno s častým a často nevhodným užíváním léků.

Podle předběžných odhadů je každoročně infikováno více než 130 milionů lidí s chlamýdií, asi 80 miliony kvapavky a mírně více než 5 milionů syfilisů.

V posledních letech, lékaři si všimli, že stabilita bakterií, které způsobují infekční onemocnění zvýšil a méně antibiotika opravdu dělat svou práci. Podle odborníků, zejména odpor vyvinut v Neisseria gonorrhoeae, které prakticky nereagují na léčbu antibiotiky pro chlamydie a syfilis situace není moc, ale lepší - bakterie, které způsobují tyto nemoci stále reagovat na určité typy stávajících antibiotik, ale v každém případě, prevence infekčních chorob a rychlá léčba byla ohrožena.

Pokud STD se neléčí, může způsobit vážné zdravotní účinky - zánět urogenitálních orgánů, mimoděložní těhotenství, neplodnost (ženy i muži), navíc, infekční choroby pohlavně přenosné několikrát zvýšit riziko nákazy HIV.

Současná situace přiměla WHO, aby přehodnotila stávající metody terapie sexuálně přenosných nemocí a identifikovala v každé zemi, které antibakteriální léky vyvinuly rezistenci u bakterií, které způsobují pohlavní nemoci. Nové doporučení vycházejí z údajů o nejúčinnějších antibakteriálních lécích, které jsou předepsány pro onemocnění.

Kožní onemocnění způsobuje poškození sliznic (genitálií, úst, konečníku). Bakterie Gonokoccus vyvinuly v poměrně krátké době odolnost proti antibakteriálním látkám a zastaralé třídy antibiotik jsou naprosto neúčinné.

Nyní WHO doporučuje, aby všechny země přezkoumaly léčbu kapavky, lékaři musí předepsat pouze účinné léky. V každé zemi, stabilita Neisseria gonorrhoeae, rotující v populaci, aby antimikrobiální jiný, takže odborníci z zdravotní orgány by sledování výskytu antimikrobiální rezistence a stanovit nejúčinnější antimikrobiální činidla pro léčbu gonokokových. Dnes WHO nedoporučuje použití chinolonů, protože u gonokoků je tato třída antibiotik nejméně náchylná.

Infekce se syfilis se vyskytuje v kontaktu s ránou na genitáliích, řiti, konečník, ústní sliznice, rty a infikované ženy mohou infikovat dítě během těhotenství, což je často příčinou úmrtí plodu.

Podle nových doporučení je pro léčbu syfilisu nutné použít injekční antibiotikum benzathin-penicilin, který je mnohem účinnější než perorální léky.

Chlamydie je nejčastější sexuálně přenosnou infekcí. Po infekci dochází při močení k pocitu pálení, nejčastěji však osoba nemá žádné charakteristické příznaky. Latentní průběh onemocnění často vede k problémům s reprodukčním zdravím lidí.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.