^
A
A
A

Anorgasmia

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Anorgasmie je absence orgasmu a nejvyšší bod jeho potěšení během sexu.

Faktem je, že to ovlivňuje většinu ženské populace. Co se týče mužů, je to pro ně velmi vzácné. Mnozí věří, že anorgasmie je vážné onemocnění, pro které je to prostě odchylka od normy. Ale co je to opravdu? Ve skutečnosti jde o složitý problém, který vzniká na úrovni psychologických a fyziologických aspektů.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Příčiny anorgasmie

Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů pro anorgasmii. Z tohoto důvodu stojí za to analyzovat tento problém z hlediska různých faktorů.

  • Nezkušený milovník. Tento "problém" vzniká v případě, že mladá dívka se chová sexem, ale nedosáhne orgasmu. Tento fenomén je nejčastější, ale v průběhu času a se zkušenostmi to projde. Změna sexuálního partnera může často ovlivnit tento proces. Protože každá osoba má svůj vlastní "mechanismus" a "techniku".
  • Fyziologické rysy. Z tohoto důvodu se anorgasmie vyskytuje zřídka. Může to být způsobeno vrozenými nebo získanými anomáliemi ve vývoji pohlavních orgánů. Je to velmi jednoduché zjistit, že je nutné navštívit gynekologa. Je třeba znovu poznamenat, že je to velmi vzácné.
  • Gynekologické nemoci. Faktem je, že kvůli její anatomické struktuře některé ženy zažívají bolest během sexu. Proto je dosažení orgasmu omezeno na nic. To může být ovlivněno onemocněními genitourinárního systému, sraženinami, infekčními chorobami a celkovou suchou vaginální.
  • Hormonální poruchy. U mnoha žen to často kolísá od okraje k okraji. Zvláště při příjmu zvláštních léků, z nichž mnohé způsobují nežádoucí účinky. Nemoci štítné žlázy silně ovlivňují hormonální pozadí ženy.
  • Úroveň duševního rozvoje a inteligence. Co je zajímavější než člověk, je inteligentnější, takže je pro něj obtížnější uvolnit se a dát se na instinktivní přání. Tento závěr by mohl udělat japonské vědce. Pro tyto ženy je velmi obtížné přejít z rutiny na toto povolání. Zástupci spravedlivého sexu jsou často mraziví, a tak je přivést k orgasmu je velmi obtížné. V tomto případě je zapotřebí pouze individuální přístup.
  • Psychologické faktory. Překročení práce, špatný spánek, blahobyt, dětské trauma, stres a mnoho dalšího plně ovlivňují dosažení orgasmu. Shromážděné, všechny tyto faktory mohou odradit touhu dělat cokoli. V takovém případě se objeví anorgasmie.

trusted-source[5], [6], [7]

Symptomy anorgasmie

Existují příznaky anorgasmie při absenci orgasmu. Důvody tohoto jevu byly popsány výše. Faktem je, že fyzicky zdravá osoba může trpět takovou "nemocí" nebo problémem. Každý tento fenomén nazývá svým vlastním způsobem.

Existují zvláštní důvody, které k tomu přispívají. Pokud jde o příznaky, je sám. Během sexu muž nebo žena nedosáhne nejvyššího bodu zábavy. Pokud jde o mužskou část obyvatelstva, je to velmi zřídka.

Žádné další příznaky neexistují. Z nejrozumnějších anorgasmií se všechno stává víc než pochopitelné. Tento problém je všude stejný. Nezáleží na tom, jestli je to muž nebo žena. Osobě se nedaří dosáhnout orgasmu a to je ovlivněno řadou faktorů, od psychických problémů až po závažné nemoci. Co se týče druhého, v tomto případě mluvíme o ženách. Anorgasmie je spíše závažná "nemoc" mezi ženskou populací.

Anorgasmie u mužů

Anorgasmie u mužů je velmi vzácná. Vzniká pouze na emocionální úrovni. Prakticky žádný z mužů netrpí tímto problémem.

Takže podobný fenomén u představitelů muže vzniká na pozadí psychické frustrace. Teenage traumy, které byly trpěny v dětství a dospívání, mají vliv na normální představu pohlavního styku. S takovým problémem je třeba bojovat buď sám, nebo s pomocí psychologa.

Další častou příčinou anorgasmie u mužů je tzv. "Přilepená" na scéně Oedipus nebo Electra. Faktem je, že dítě ve věku 5-7 let rozvíjí první zástupce přitažlivosti vůči zástupcům opačného pohlaví. Pokud se rodiče během tohoto období chovají negativně, bude to odloženo na památku dítěte a v budoucnu to povede k vážným problémům. To je vše o psychologických faktorech anorzmie.

Organické příčiny se objevují při neurologickém poškození a na jakékoliv úrovni. Takže to může být mozek, nervy malé pánve nebo míchy. Je pravda, že takové důvody pro nedostatek orgasmu jsou extrémně vzácné. Anorgasmie u mužů prakticky nedochází.

trusted-source[8], [9], [10]

Anorgasmie u žen

Proč se u žen objevuje anorgasmie? Faktem je, že zástupci spravedlivého sexu, taková "nemoc" je nejčastější. Existuje několik hlavních důvodů.

Za prvé, hodně závisí na psychickém stavu ženy. Pokud má nepříjemné vzpomínky na sexuální povahu, je anorgasmie nevyhnutelná. Hodně závisí na partnerské ženě, pokud nezná její zvyky a nerozumí, jak ji potěšit, pak vzniknou problémy. Kromě toho dochází k různému abnormálnímu vývoji pohlavních orgánů. V tomto případě potřebujete svůj vlastní přístup.

Gynekologické nemoci také ovlivňují nedostatek orgasmu. Hormonální poruchy přispívají. Co je nejzajímavější, může se stát důvodem k rozvoji takového jevu i vysoký intelekt. Protože žena se nejen nevyrovná z každodenních problémů a zcela se instinktuje.

Byly také psychologické problémy. Jsou schopni se hromadit a nakonec se žena může stát mrazivou. Proto je nutné bojovat proti našim vlastním problémům. Anorgasmie vyžaduje okamžité řešení!

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Situační anorgasmie

V tomto případě je v konkrétní situaci nedostatek orgasmu. Může to být několik důvodů.

První věcí je "práce" partnera. Pokud žena s tímto partnerem právě začala své sexuální životy, pak možná budou potřebovat čas, aby si navzájem zvykli a naučili se zvyky sexuální povahy. Obvykle jde velmi rychle, ale přímo závisí na osobě.

Situační orgasmy jsou poměrně běžné. Hodně záleží na postavení partnerů a na celkové situaci. Často se žena prostě nedaří uvolnit, protože kvůli tomu nemá orgasmus.

To není vůbec problém s výzvou, protože tyto případy jsou zpravidla jednotné. Závisí od stavu partnerů v daném okamžiku a událostí, které se odehrávají kolem. Je pravidlem, že je to otázka náhody a nestojí za to vážně mluvit o takovém "problému". U žen je situační anorgasmie častější než u mužů.

Primární anorgasmie

Co je primární anorgasmie a proč se vyskytuje? Tento "symptom" naznačuje, že žena nikdy neměla orgasmus. Tento problém může vzniknout na pozadí psychologických a fyziologických faktorů.

Takže někteří partneři se nesnaží pomáhat svému partnerovi získat orgasmus. Proto je tento problém tak běžný. Přirozeně to může být ovlivněno změnami v těle ženy. Proto je zapotřebí určit příčinu takového jevu.

Někdy je primární anorgasmie ovlivněna psychologickými faktory. Z nějakého důvodu se žena nemůže uvolnit a celý proces jí nepřináší potěšení.

V takových případech je třeba pochopit příčiny tohoto jevu. V podstatě je vyřešen se svým partnerem. Pokud se seznam "nespokojenosti" a pokusů o vyřešení nedal nic, musíte jít na sexuálního terapeuta. Jinak se může rozvinout anorgasmie do vážnějšího problému, který bude muset být vyřešen jinými způsoby.

Falešná anorgasmie

Prvním krokem je pochopit, co to je. Falešná anorgasmie znamená neúplnost orgiastické fáze u víceorgánových žen. A to vše je doprovázeno pocitem úplné nespokojenosti.

Tento jev se často vyskytuje u žen, spíše než u mužů. Dříve to bylo nazýváno "frigiditou", ale nyní získalo nový význam. V každém případě, bez ohledu na to, jak se nazývá, je nutné bojovat proti stávajícímu problému. Takže další stimulace klitorisu vám může pomoci.

Takže pod falešnou anorgasmií se rozumí stav, kdy žena nenarazí na orgasmus nebo je nějaký slabý. V tomto případě byste se neměli bát, tento jev zpravidla bývá vzácný. Navíc koncept falešné anorgasmie charakterizuje také slabý orgasmus, když žena je schopna přijímat více. Zkušenosti s tím, že to nestojí za to, to není tak běžné. Tato anorgasmie obecně vůbec není důvodem k obavám.

trusted-source[17], [18]

Coorgová anorgasmie

Coital anorgasmia, existuje nějaký důvod k obavám? Ve skutečnosti nejsou důvody k obavám. Hodně však závisí na tom, proč se tento problém objevil a v jakém věku.

Pod koitalovou anorgasmií se rozumí úplná absence orgasmu během všech sexuálních akcí. Tento jev však nastane, pouze když máte sex s partnerem. Zpravidla je v důsledku masturbace přítomen orgasmus. V takovém případě je třeba problém identifikovat a pokusit se sami vyřešit.

Ale ne vždy partneři pochopí situaci. V takovém případě je nutná konzultace sexuálního terapeuta a gynekologa, pokud je to žena. Obecně platí, že tento problém řeší hormonální léky, vitamíny, antidepresiva, uklidňující prostředky a stimulanty.

Důležité je, abyste se neodvrátili a jeli na čas, aby se podívali na lékaře. Je to docela normální jev, který je třeba řešit. Protože anorgasmie může zcela vést k nedostatku touhy po sexu.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

Léčba anorgasmie

Co je léčba anorgasmie? Prvním krokem je identifikovat důvod, proč neexistuje orgasmus a teprve pak zvolit řešení problému.

Takže ženy a muži mají jednu společnou příčinu anorgasmie. Jedná se o psychologické faktory, které zahrnují trauma související s první sexuální zkušeností a dalšími problémy. V tomto případě stojí za to snažit se vyřešit sami. Řekněme, abyste se pochopili. Pokud to neznamená plod, pak je čas jít na sexuálního terapeuta. Konzultace lékaře vám pomohou porozumět problému a vybrat nejlepší způsob, jak jej vyřešit.

Když mluvíme o mužích, pak mají organické příčiny anorgasmie. V takovém případě urolog přijde na záchranu. Ale je to velmi vzácné, takže všechno končí pouze návštěvou urology.

U žen je příčina anorgasmie mnohem větší. Hlavní z nich jsou psychické traumata, hormonální poruchy a gynekologické nemoci. V tomto případě, bez konzultace zkušeného gynekologa nemůže dělat. On diagnostikuje problém a najde způsoby, jak ho vyřešit. Anorgasmie je vážným důvodem k zamyšlení nad sexuálním životem.

Léčba anorgasmie u žen

Léčba anorgasmie u žen především vyžaduje identifikaci problému. Protože faktory, kvůli nimž se objevila anorgasmie, nejsou tak malé. Proto je vhodné zvážit tento problém z mnoha důvodů.

Takže nejčastější možností je psychické "trauma". V tomto případě se můžete pokusit analyzovat vše, co se děje samo. Ale málokdy to dává nějaké pozitivní výsledky. Z tohoto důvodu přijde na záchranu zkušený sexuální terapeut.

Pokud důvodem je gynekologické onemocnění. První věc, kterou musíte diagnostikovat, a pak začít léčit. Takže šance zbavit se anorgasmie se někdy zvyšuje. Hormonální poruchy také přispívají. Proto musíte sledovat vlastní stav a zejména za štítnou žlázou. Koneckonců ovlivňuje hormony. Mnoho faktorů vyžaduje podrobnější posouzení. Protože problém nelze vyřešit obecným způsobem. Anorgasmie je vážný problém, který vyžaduje okamžité řešení.

Léčba anorgasmie u mužů

Jak je u mužů léčena anorgasmie? V tomto případě vše závisí na faktorech, které vedly k tomuto stavu. Faktem je, že právě tak nevznikne. Vždy existovaly a jsou důvody pro tento stav věcí.

Pokud mluvíme o psychologických faktorech výskytu anorgasmie, pak je nutné bojovat proti tomu nezávisle. Snažte se překonat všechny ty problémy, které byly v dětství nebo přispěly k vzniku této "nemoci". Jinak přijde k záchraně běžný psycholog. Pokud to nepomůže, musíte jít na sexuálního terapeuta. Faktem je, že psychologické problémy jsou častější než organické. Proto potlačit takové jevy musí být v kořeni, takže nevede k závažnějšímu vývoji "nemoci".

Pokud jde o organické faktory vývoje událostí, stojí za zmínku, že tato otázka je řešena výhradně urologovým andrologem. Obecně závisí hodně na tom, co způsobilo vývoj "problému". Anorgasmia nikdo se nejeví takhle, zvláště u mužů.

Prevence anorgasmie

Prevence anorgasmie je velmi zvláštní. Takže muži potřebují sledovat své psychické zdraví. Pokud jsou nějaké traumy sexuální povahy nebo nepříjemné vzpomínky, pak je potřeba je potlačit. Problémy závažnější povahy jsou vyřešeny společně s urologem. Je důležité, aby se řešení tohoto problému nezdržovalo, takže se v budoucnu všechno zhorší. Obecně platí, že pro člověka je to velmi vzácný jev.

Pokud jde o ženu, měla by sledovat její zdraví. Nedovolte rozvoj gynekologických onemocnění. Pokud jsou stále k dispozici, včasná léčba napraví situaci. Hormonální selhání vážně postihuje sexuální touhu a orgasmus. Proto je nutné sledovat stav štítné žlázy, ovlivňuje "skok" hormonů v těle ženy.

Obecně platí, že je to prostě všechny problémy vyřadit, pokud nejsou vážné. Zvlášť se to týká lidí s vysokou úrovní inteligence. Musíte být schopni se uvolnit a dát se do instinktů, ale s umírněností. V takovém případě nebude anorgasmie hrozná.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.