^

Analýza pro setí během těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Analýza pro setí v těhotenství je povinnou kategorií. Bakteriologické očkování se týká laboratorních studií zahrnujících kultivaci bakteriálních kolonií na živných médiích z biologického vzorku (biologická tekutina, krev apod.). Studie se provádí za účelem zjištění, jaké bakterie způsobily toto nebo toto onemocnění, rozmazáním z zaměření infekce. Navíc s pomocí setí zjistíte, které antimikrobiální látky jsou nejvíce nestabilním patogenem.

Během těhotenství musí žena projít:

  • Materiál na výsevu z vaginy (k určení přítomnosti infekcí přenášených pohlavním stykem).
  • Materiál na výsevu z nosu (pro určení, zda je těhotná stafylokoková aurie těhotná). Nezapomínejte na tuto analýzu, protože dítě po narození může být snadno infikováno stafylokokem a toto je naopak plné vážných onemocnění nosohltanu dítěte.
  • Vzorek moči na výsevu cisterna (pro diagnostiku latentní bakteriální cystitidy, pyelonefritidy). Průběžně projít analýzou dvakrát - při první návštěvě ženské konzultace a 36 týdnů těhotenství. Odběr vzorku, který potřebujete, po důkladné toaletě genitálií, ve speciální sterilní plastové nádobě (k dispozici v lékárně).

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdo kontaktovat?

Analýza bakteriosy během těhotenství

Analýzu bakosprávy během těhotenství by měla provádět každá budoucí matka. Tento postup se provádí za účelem odhalení organismu budoucí matky patogenních bakterií, které mohou vyvolat patologické stavy, které komplikují průběh těhotenství. Bakposev je laboratorní metoda pro identifikaci původců infekce akutní a chronické povahy. Materiál je biologický materiál, který je převzat z možného zdroje infekce. Pro bapsosevu použijte na živné médium malé množství hlenu, krve, moči, výkalů nebo žluči. Pokud je ve vzorku přítomen patogen, pak se dostane do příznivých podmínek po dobu 3-7 dnů, tvoří kolonii bakterií. Navíc k izolaci příčinného činidla je možné určit, zda je příčinná látka citlivá na určité antimikrobiální činidlo pomocí bakteriosylátu.

Nejčastěji těhotným ženám jsou předepsány následující bakteriologické testy:

  • Bolest zad vaginální výtěr. Je třeba vyloučit nemoci močového měchýře, obzvláště nebezpečné pro život a zdraví nenarozeného dítěte.
  • Varování moči. Je nutné, pokud existuje podezření na zánět močových cest.
  • Baccososev hlen z nosní dutiny pro identifikaci Staphylococcus aureus. V období po porodu může tento patogen způsobit vážné onemocnění v dětských purulentních kožních lézích, tonzilitidě, konjunktivitidě atd.

Pokud se analýza bakposev během těhotenství ukáže být pozitivní, pak musí těhotná žena nutně podstoupit vhodnou léčbu a opětovně předat analýzu, dokud se neprojeví negativní výsledky.

trusted-source[5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.