^

Cykloturistika během těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Díky cyklování se posilují pánevní svaly a zvyšuje se síla nohou a klouby se rozvíjejí v oblasti kyčle. A to zase usnadňuje proces práce a snižuje jejich bolestivost. Kromě toho tyto cesty přispívají ke zvýšení frekvence dýchání a ke zlepšení srdeční činnosti. To je také velmi důležité během porodu. Cykloturistika během těhotenství dělá svalovou hmotu pánevního dna a také břišní lis je silnější, čímž se snižuje možnost střetu a také vývoj obezity.

Je možné jezdit na kole během těhotenství?

Jízda na kole během těhotenství je povolená, ale neměli bychom zapomínat, že existuje riziko pro samotnou ženu a její dítě. V tomto případě riziko pro plod v případě pádu zvyšuje nárůst v období těhotenství. Samozřejmě, než budete sedět na kole, musíte zvážit řadu faktorů - jako je pohoda, schopnost jízdy a povaha jízdy. Velkým nebezpečím je silné brzdění nebo otáčení a samozřejmě pád.

Pokud jedete pomalu, s dobrými dovednostmi a známou cestou - je to docela bezpečné. Před cestou byste se měli také ujistit, že motor pracuje správně. Měli byste věnovat pozornost silnici, na které se budete pohybovat - musíte si vybrat cesty s plochým plátnem, který nebude mít otvory.

Cyklotrasa na počátku těhotenství

Jízda na kole brzy v těhotenství je povoleno po konzultaci s lékařem, pokud neexistují kontraindikace k tomuto. Je třeba si uvědomit, že pokud žena před jízdou nejezdila na bicykli, nemůže jí začít již během těhotenství.

trusted-source[1], [2]

Výhody a poškození jízdy na kole během těhotenství

Pokud jde o budoucí matku, a pro její dítě je velmi užitečné být venku častěji. Procházka na kole na všechno ostatní umožňuje udržet dobrý fyzický tvar a rychle se zotavit po narození dítěte.

Výhody cyklistiky během těhotenství:

  • Zrychlená stagnace v krvi v malé pánvi a nohou;
  • Muskulatura perineu se stává silnější a pružnější;
  • Trénink páteře.

Ale názor na výhody jízdního kola pro těhotné ženy nejsou všichni sdíleni. Existuje mnoho lékařů, kteří věří, že takové cvičení mohou být škodlivé pro budoucí matky. Obecně platí, že obavy jsou pod zemí, protože rychlá jízda může vést k problémům - kvůli stálému třesu může vést ke zvýšení tónu dělohy, což může vést k předčasnému porodu.

Cyklistika během těhotenství je nebezpečná, protože se žena může zranit, a to nejen při cestování, ale i při brzdění. Velmi nebezpečné a padající, protože mohou způsobit poškození břicha. Výsledkem je předčasné oddělení plodové vody, abrupce placenty nebo nástup porodu a v nejhorším případě dokonce i smrt dítěte.

trusted-source[3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.