^

Kapky Espumizan pro novorozence: kolik a jak to dát?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kapky Espumizan pro novorozence mohou být v prvních měsících života opravdovou záchranou pro rodiče. Kolik často narušuje děti kvůli nezralosti trávicích orgánů. A jedním z hlavních léčivých přípravků je Espumizan.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Espumizana pro novorozence

Indikace pro použití drogy je zvýšená tvorba plynu nejen u kojenců, ale také u starších dětí. Účinnou látkou léčiva je simethicone - povrchově aktivní činidlo.

Používání přípravku Espumizan v koliích

Pláč je normální reakce dětství, která může být u novorozenců a může být často spojena s břišními problémy. Při takových problémech existují další znaky: natahuje nohy do žaludku, křičí při krmení, má opuchnuté a tvrdé břicho, červenou tvář. Pokud vaše dítě pláče 3 nebo více hodin denně alespoň 3 dny v týdnu po dobu nejméně 3 týdnů, může mít koliku. Kolik je způsobena tehdy, když vaše dítě vstoupí do gastrointestinálního traktu plynovými bublinkami. Tyto puchýře se často vytvářejí, když vaše dítě spotřebuje při jídle přebytečný vzduch. Pokud vaše dítě kojit, změna stravy může také způsobit, že vyvíjí plyn. Přechod mezi typy vzorce může také způsobit střevní poruchu u kojenců.

Pokud vaše dítě trpí nepohodou spojenou s plynem, pak víte, jak těžké to může být, když vaše dítě projeví nepohodlí nebo bolest. Plyn se vyskytuje u dětí, a to jak kojení, tak umělé, a většina rodičů hlásí problémy v určitém okamžiku během prvních měsíců. Mnoho z nich může způsobit koliku, včetně nezralého trávicího systému, nadměrného plaku a příjmu příliš rychlého nebo příliš pomalu. Během novorozeneckého období má vaše dítě stále mnoho změn ve vývoji, které je třeba dokončit. V tomto okamžiku není enterální nervový systém, který kontroluje trávení, plně rozvinutý u novorozenců a aby se tyto systémy naučily účinně zpracovávat potraviny a procházet jak plynem, tak stolicí, zabere to čas. Často to znamená, že jídlo způsobuje nadýmání a nepohodlí.

Než začnete léčit koliku, můžete také vyzkoušet více přirozených metod, jak zmírnit bolest vašeho dítěte. Vaše metody krmení mohou způsobit přebytečný plyn. Kdykoli vaše dítě křičí před krmením nebo během krmení, pohltí přebytečný vzduch, který může způsobit bolest. Krmte, když je vaše dítě klidné. Přesuňte své dítě vertikálně nebo ho vložte do žaludku, aby se gazík mohl pohybovat bez potíží. Dejte dítě na záda a houpající se nohy k hrudi, jako když běžíte na kole. Nechte ho relaxovat v teplé lázni a snažte se uklidnit jeho bolest. Pomůžete svému dítěti dostat úlevu tak, že ho položíte na předloktí nebo do nohou, a necháte ji jemně stisknout na břicho a pomůže mu snadněji uvolnit plyn.

Pokud kojíte, snažte se zbavit kofeinu a mléčných výrobků z vaší stravy a zjistěte, zda to pomáhá žaludku vašeho dítěte. Pokud má vaše dítě mléko, použijte vhodnou velikost dudlíku tak, aby nedošlo k tomu, že dítě pojede ve vzduchu. Během krmení přiveďte své dítě blíž k hrudníku, aby se zabránilo vstupu vzduchu do trávicího traktu. Po krmení udržujte dítě v klidu a přinejmenším po dobu 20 minut, abyste mu dali dostatek času na správné strávení jídla.

Jemná masáž břicha může pomoci při léčbě koliky. Jemně zdvihněte břicho dítěte ve směru hodinových ručiček, což vám pomůže posunout vzduch do břicha. Teplá plenka může vaše dítě upokojit. Jděte na procházku: někdy mění prostředí, čerstvý vzduch a různé zvuky může být jen to, co může dítě uklidnit a obnovit.

Abychom pomohli dítěti zbavit se kolik, doporučujeme použít k poklesu výroby plynu kapek. Vytvořeno s simethikonu klesne na snížení tlaku, aby bezpečně snížit povrchové napětí plynových bublin, což způsobuje jejich shlukování do větších bublin v žaludku, které jsou snadněji provádět a zajistit dítěti téměř okamžitou úlevu od té plné, nafouklý pocit. Názvy takových léků na koliky na bázi simethiconu mohou být různé, jeden z těchto léků je Espumizan.

Formulář vydání

Forma uvolnění je orální tekutý přípravek určený ke zmírnění nepohodlí z koliky, nadýmání a bolesti břicha způsobené zachyceným plynem v žaludku a střevách. Také pro dospělé existují kapsle se stejným obsahem látky.

Espumizan 40 jsou kapeky, které obsahují ekvivalentní dávku simethiconu 40 miligramů. Espumizan L je právě takový nástroj s obsahem 40 miligramů účinné látky. Espumizan baby obsahuje 100 miligramů látky, což ovlivňuje dávkování pro děti. Espumizanová emulze obsahuje 40 miligramů látky v 1 mililitru.

Farmakodynamika

Farmakodynamika léčiva je způsobena kompozicí. Simethicone je vyroben ze směsi polydimethylsiloxanu a oxidu křemičitého a díky tomu je schopen ničit plynové bubliny.

trusted-source[4], [5], [6]

Farmakokinetika

Farmakokinetika nemá žádné zvláštnosti, protože lék není absorbován vůbec a je vylučován beze změny. Proto není předávkování drogy.

trusted-source[7], [8], [9]

Dávkování a aplikace

Způsob použití je pouze ústní. Dávky závisí na obsahu simethiconu, pokud je dávka látky 40 miligramů, pak potřebujete 25 kapek na jednu dávku. Pokud přípravek simethicone obsahuje 100 miligramů, potřebujete 5-10 kapek.

Jak se přípravek Espumizan podává novorozenci? Vše závisí na povaze vašeho dítěte, pokud ho můžete odkapat přímo do jazyka, můžete tuto metodu použít. Také můžete kapat vodu nebo čaj pro dítě nebo se rozpustit v mléce.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání jsou omezeny pouze na individuální nesnášenlivost.

Vedlejší efekty Espumizana pro novorozence

Nežádoucí účinky nejsou časté, nicméně známky simethiconu mohou obsahovat umělé příchutě a sladidla, které pokryjí chemickou pachuť, stejně jako emulgátory a plnidla, které mohou způsobit alergické projevy.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Interakce s jinými léky

Interakce s jinými léky nejsou pozorovány, protože lék není absorbován.

trusted-source[14], [15]

Podmínky skladování

Podmínky skladování a datum exspirace nemají zvláštní vlastnosti a odpovídají pokynů.

 Analogy Espumizana - lék s podobnou účinnou látkou, mezi něž patří Bobotik, Kuplaton.

Tam jsou také analogy, které jsou účinnou alternativou k simethicone. Plantex, Baby Calm, Sab simplex jsou přípravky na bázi kopru nebo fenyklu, které mají přirozený vitrogenní účinek. Dillí pro děti může být také použita pro koliku, jako alternativu k Simethicone.

Recenze rodičů jsou smíšená. Některé recenze ukázaly, že simethikon není účinnější než placebo a u některých dětí je to jen záchrana.

Rodiče se často obracejí na přípravek Espumizan, aby zmírnili příznaky přebytečného plynu u novorozence nebo malého dítěte. V některých případech je toto spolu s jinými než léčivými přípravky jedním z nejúčinnějších způsobů léčby.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Kapky Espumizan pro novorozence: kolik a jak to dát?" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.