^

Pojištění těhotenství a porodu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dosavadní počet matek, kteří uzavírají smlouvu o těhotenství a porodnictví, se stále zvyšuje. Byla vytvořena pro ty lidi, kteří nedůvěřují službám volného lékařství nebo neexistuje příležitost ztrácet čas čekání na konzultacích okresních žen.

Pokud nepatříte mezi amatérky v chatování v řadě, máte dvě možnosti. První je najít lékaře, vyjednat ho a zaplatit mu osobně za každou návštěvu. Druhý - zařídit pojištění těhotenství a porodu v nemocnici, které se vám líbilo. Pojistná smlouva má určité výhody.

Nebudete přiděleni zbytečné analýzy a výzkumy, které se provádějí v komerčních laboratořích, a proto nejsou levné. To se často vyskytuje v okresních klinikách, kde lékaři, kteří uzavřeli dohody se soukromými laboratořemi, dostanou zájem od každého pacienta. Pojišťovna chrání své peníze a v souvislosti s tímto nákladným výzkumem se nezobrazí. Bude to užitečné pro vás, tak, jak se zbavit nadbytečných návštěvě zdravotnického zařízení a kontakt s těmi kolem vás ve frontě lidí, kteří mohou mít různé zdroje infekčních onemocnění, stejně jako opět nebudou obtěžovat své budoucí drobky. Pojistná smlouva je zárukou kvality a přiměřenosti lékařské péče, o které nemůžeme ani říci o některých komerčních zařízeních. Budete si jisti, že nebudete čelit hrubosti a hrubým lékařům. Zástupci pojistitele pečlivě sledují takové situace.

Počet pojišťovacích služeb poskytovaných mateřským pojištěním přímo závisí na jeho ceně. Čím vyšší jsou náklady na pojištění, tím větší je rozsah služeb, které poskytuje. Pojištění lze zakoupit na začátku těhotenství, pak bude obsahovat úplný seznam lékařských služeb pro sledování těhotenství a porodu. Existuje možnost koupit pojištění výhradně pro porod. Velmi oblíbená je univerzální sledování zásilek těhotenství (dohled porodník-gynekolog, potřebné zkoušky určité množství ultrazvuku), dopravní matky v porodnici, porod (včetně, pokud je to nutné císařským Sheen) a postnatální pobyt v porodnici.

Ceny komplexních služeb závisí spíše na zvoleném mateřském domově. Ale stojí za to zvážit a zvážit všechny klady a zápory, pokud jednáte s lékařem a děkujeme všem zaměstnancům, kteří se zúčastní narození vašeho dítěte, může to stát mnohem víc než pojistka.

Cenová politika přímo závisí na vybraných službách. Uveďme příklad: jedno postpartum oddělení bude stát mnohem víc než ta, kde ještě pár matek zůstane s vámi. A jedna a druhá možnost mají pozitivní i negativní body. Pokud zůstanete v samostatné místnosti, nemusíte vždy ve správnou chvíli zavolat odborníka, zatímco ve všeobecné komoře vám pomohou vaši "kolegové". Současně, když jste v pokoji s několika pokoji, můžete vy a vaše dítě narušit plakání a hluk jiných dětí a jejich matek. Co si vybrat, je na vás.

Je také třeba zmínit, že na Ukrajině a v Rusku nabízejí různé pojišťovny pojištění těhotenství a porodu (umožňují vám vybrat si ze seznamu nabízené klinické nebo mateřské oddělení). Registrace pojistné smlouvy je možná a přímo v mateřské nemocnici, která je dle vašeho názoru spolehlivá.

Cestovní pojištění během těhotenství

Během těhotenství, která trvá bez zvláštních patologií a komplikací, je dovoleno cestovat. Zvláště když je gestační věk dostatečně malý. Nicméně, pokud existují různé komplikace týkající se porodu dítěte, například existuje nebezpečí potratu, došlo ke vzniku toxikózy pozdě, pak je žádoucí odložit cestu.

Cestovní pojištění během těhotenství je specifickou politikou. V takovém případě závisí život matky a plodu na rychlosti poskytování kvalifikované lékařské péče. Omezený počet společností poskytuje takovou pojistku. Těhotná žena vystavuje své zdraví na obrovské riziko během cesty. Pojistitelé poskytující takový balíček služeb určují dobu těhotenství, nad kterou pojištění nebude fungovat.

Pojištění těhotných žen na cestování do zahraničí

Když cestujete mimo zemi, je třeba uvažovat o otázce zdravotního pojištění pro budoucí matku. Můžete ho získat od cestovní kanceláře, která organizuje výlet. Nejčastěji se zdravotní pojištění vztahuje na případy, kdy doba těhotenství turistů není delší než 12 týdnů. Je-li gestační věk delší, budeme muset hledat vlastní pojišťovnu, která zvedne politiku s ohledem na všechny nuance. Až do osmého týdne těhotenství mohou turisté koupit pojištění za nižší cenu a od 8 do 24 týdnů se náklady výrazně zvyšují. To je způsobeno zvláštnostmi stavu těhotné ženy a znaky poskytování lékařské pomoci, které může potřebovat.

Milovníci zahraničního cestování by měli vzít v úvahu, že konvenční pojištění nechrání zcela těhotné ženy. Typická pojistná smlouva nemůže kompenzovat náklady na léčbu případných komplikací souvisejících s těhotenstvím, porodem a jejich následky. Při uzavření pojištění je nutné uvést zvláštní dobu pro dítě! Některé společnosti nabízejí pojištění pro těhotné ženy při cestování do zahraničí on-line. Je nutné předem zajistit, aby veškeré financování poskytování zdravotnických služeb bylo umístěno výhradně v pojišťovně!

Budoucí matka bude muset hledat zkušenou a spolehlivou pojišťovnu připravenou stát se garantem potřebné pomoci v případě mimořádné situace přímo související s těhotenstvím. Měli byste vzít v úvahu, že některé okamžiky závisí na zahraničním partnerovi pojišťovny (místní pojišťovně, která s vámi bude pracovat v zahraničí, a pak budou všechny účty převedeny na společnost, která s vámi uzavřela smlouvu).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.