^

Těhotenský test doma

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Navzdory tomu, že lékárny mohou volně koupit některý z téměř dvou desítek značek testovacích systémů pro určování těhotenství, nějaký zázrak, jestli snad udělat těhotenský test v raném stádiu bez pomoci připravenou sadu rychlých testů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Jak provést těhotenský test doma?

Jak je známo, testování těhotenství na základě skutečnosti, že několik dní poté, co se konala početí (oplodnění) v choriových buněk (embryonální část placenty) začíná syntézu zvláštního hormonu - lidský choriový gonadotropin (hCG). Spadá do moči žen, a tam volných částic (beta-podjednotky) mohou být detekovány s použitím monoklonálních protilátek proti lidskému choriogonadotropinu - proteinů produkovaných B-lymfocyty imunitního systému a mají vysokou citlivost k hCG.

To znamená, že těhotenství barvením pásů těsta je určeno jako výsledek speciální imunochemické reakce - imunochromatografie. Pás těsta, přesněji membrány, zpracované vhodným chemickým složením. Tato kompozice obsahuje vedle barviva (zbarvené latexové částice, nanočástice koloidního zlata nebo uhlíku) kombinaci značených specifických monoklonálních protilátek k chorionickému gonadotropinu.

Co může potlačit imunochromatografii populárního těhotenského testu s jódem? Říká se, že všechno je velmi jednoduché: když přijde těhotenství, jod se stává fialovou - pokud je kapající na papír navlhčený močí. A jestliže žena není těhotná, pak se jód vůbec nezmění, ani se nezmění.

Dalším postupem je sledování chování kapky jodu, které by mělo být vypuštěno z pipety do misky s močí: když se tato kapka okamžitě rozostří, mělo by to znamenat, že žena nebyla těhotná. Ale jestli se kapka alkoholového roztoku jodu zvedla na povrch - tehdy přišlo těhotenství.

Ani chemický mechanismus, ani experimentálně ověřené údaje o spolehlivosti této metody nebyly nalezeny.

Těhotenský test se sodou

Sodík sodný (sodná sůl) se vztahuje na alkalické soli a těhotenský test se sodou - zdánlivě - používá tuto konkrétní kvalitu.

Chcete-li provést soda test na těhotenství, potřebujete půl sklenky první ranní moči a čajovou lžičku sody a pak jen vyhoďte sódu do moči. Tvorba pěnové pěny a bublin bude znamenat negativní výsledek a srážení bez bublin je pozitivní.

Celé tajemství tohoto "zaměření" je, že soda má alkalické vlastnosti a moč je kyselá. Takže negativní výsledek tohoto "testování", s ohledem na specifické pH moči, je zaručena. Oxid uhličitý a voda, na které se meziprodukt obvyklé reakce kyseliny uhličité rozpouští a bubliny při expozici kyselinám moči.

Těhotenský test s manganem

Navrhovaný těhotenský test s manganistanem draselným je založen na přesvědčení, že když nastane těhotenství, moč nemění slabé růžové barvy roztoku manganistanu draselného, ale zdá se, že se jedná o suspendované částice. A pokud žena není těhotná, přidáním moče do roztoku manganistanu draselného se směs zbarví do nažloutlé.

Draselná sůl kyseliny manganové je nejsilnějším oxidantem a vstupuje do redoxních reakcí se solemi, které obsahují moč. Po rozkladu se anionty převedou na kationty a uvolní se molekulární kyslík, který také odbarvuje roztok manganu. A co tady je těhotenství?

Je to o stejné absurditě, která pochází ze snažení provést těhotenský test v časných fázích používání ... Zubní pasty. V kontejneru s močí doporučujeme dávat dostatečné množství bílé zubní pasty a počkat 10 minut. Při vzhledu pěny v kontejneru se posuzuje těhotenství, vše ostatní se považuje za negativní indikátor.

Chceme vám připomenout, že na nádvoří 21. Století a snaží se provést test na těhotenství doma všemi výše uvedenými metodami prostě není praktické.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.