^

Elektronický těhotenský test

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Elektronický těhotenský test umožňuje stanovit skutečnost, že jeho výskytu (nebo nedojde) snadné, rychlé a, co je nejdůležitější, prakticky nezaměnitelný: producenti těchto testů bylo zajištěno, že úroveň přesnosti není menší než 99%.

Elektronické těhotenské testy první reakce (digitální těhotenský test), ept digitální těhotenský test a CVS digitální těhotenský test se vyrábějí v USA; ve Velké Británii vydání Lloydspharmacy 2 digitální těhotenské testy, a ve Švýcarsku - Clearblue digitální těhotenský test.

Vše, co určí těhotenství stejným způsobem jako konvenční testovací proužek, který je založen na detekci v moči lidského choriového gonadotropinu (hCG). Tento hormon je „marker“ těhotenství, protože se začne produkovat přibližně jeden týden po početí (zavedení oplodněného vajíčka v děloze) sloučeniny uvedené v části povrchové vrstvy zárodečných buňkách placenty - chorion.

trusted-source[1], [2]

Kdo kontaktovat?

Elektrický těhotenský test Clearblue

K dnešnímu dni se našim ženám nabízí převážně osvědčený těhotenský test Clearblue vyvinutý britskými specialisty a vyráběný od roku 2008 švýcarskou firmou SPD Swiss Precision Diagnostics GmbH.

Zvýšení přesnosti výsledků testů je zajištěno jejich nezaměnitelným dekódováním pomocí digitální optické čtečky, která zcela eliminuje lidský faktor přítomný při používání tradičních testovacích proužků.

Výhody těhotenského testu spočívá v tom, že kromě zjištění těhotenství, je tento test má determinant ukazatel dobu jeho výskytu (Weeks odhad), které výrobci nazývá doba čítače od koncepce až do jedné nebo dvou, dva nebo tři nebo více než tři týdny.

Návod k použití elektronického těhotenského testu tato značka tvrdí, že - podle výsledků pokusného ověřování - o správnosti stanovení jejího života „clear blue“ digital determinantou březosti není horší než USA a více než 90%.

Jak používat elektronický těhotenský test?

Příručka obsahuje jasné podrobné pokyny pro používání elektronického těhotenského testu pro Clearblue Digital.

Základní pravidla pro použití testu Clearblue:

 1. Testování by mělo být provedeno v určitém období - od budoucího začátku příštího měsíce. Přestože je možné ji použít 2-3 až 4 dny před očekávaným menstruačním obdobím (ale pak bude přesnost mnohem nižší).
 2. Testování není omezeno na denní dobu, ale maximální přesnost výsledku je zaručena při použití močového testu pro první močení po probuzení.
 3. Před testováním, které jste plánovali, se nepoužívá velké množství tekutiny.
 4. Test by měl být odstraněn z uzavřeného balení bezprostředně před zahájením postupu.
 5. Ochranná čepička z absorpčního hrotu těsta by měla být odstraněna.
 6. Při močení musí proud moči zvlhčit pouze absorpční hrot během 5 sekund. Aby se zabránilo močení na jiných částech přístroje, doporučuje se močit v suché čisté nádobě a vložit do moči špičku na 20 sekund.
 7. Na použitý mokrý hrot musí být umístěn ochranný kryt.
 8. Zkouška by měla být udržována nakloněná, ale nejlépe je to přesně vodorovně.
 9. Čas testu lze sledovat blikáním ikony přesýpacích hodin, která se objeví na indikátoru; Test by se neměl dotýkat, obrátit se, otřesit atd.
 10. Když ikona přesýpacích hodin přestane blikat (přibližně po 3 minutách), indikátor zobrazí výsledky: znak "+" znamená, že jste těhotná, ikona "-" je negativní indikátor. Čas, který uplynula od okamžiku koncepce, je uveden v týdnech: 1-2, 2-3 nebo 3+. Na obrazovce testovacího přístroje zůstávají výsledky testů asi jeden den.

Nevýhody elektronického těhotenského testu

Odborníci rozlišují takové nedostatky elektronického těhotenského testu:

 • pokud test použijete 3-4 dny před očekávaným začátkem další menstruace, výsledek může být nesprávný;
 • ne všechny ženy mohou získat správný výsledek poprvé, protože hladina hCG není dostatečně vysoká v době testování; druhá zkouška se vyžaduje 2-3 krát po prvním;
 • výsledky testu budou nesprávné, pokud je žena léčena kvůli neplodnosti injekcí HCG léků nebo prostředkem stimulujícím ovulaci.

Také výsledky testování s elektronickým těhotenským testem mohou být nesprávné:

 • pokud žena krátce před těhotenským testem přestala užívat hormonální antikoncepci;
 • nepravidelně měsíčně;
 • s nedávným potratem, potraty nebo těhotenstvím.

Elektronický těhotenský test bude špatně, a v případě, že ženy, které mají nádory trofoblastu nebo zárodečná buňka (dysgerminomas, ovariální teratom, choriokarcinom, molou, atd.), Které produkují lidský choriový gonadotropin.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.