^
A
A
A

Těhotenství: Plánování zdravého těhotenství

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pokud plánujete těhotenství, postarajte se o své zdraví předem. Pokud jste dříve užívali antikoncepční pilulky, počkejte, až se váš menstruační cyklus stane pravidelným.

Plodnost po zrušení antikoncepce někdy nepřišla okamžitě.

Nyní více než kdy jindy potřebujete sportovat, jíst vyvážené zdravé jídlo, pijete spoustu vody a snížit příjem nebo zcela opustit kofein. Vyhněte se lékům, cigaretám a alkoholickým nápojům. Také je třeba vyloučit nesteroidní protizánětlivé léky z hrudníku doma, jako je ibuprofen nebo aspirin.

Pokud jste nezvolili lékaře, který vás během těhotenství, během porodu a po něm poradí, použijte rady přátel nebo získáte potřebné informace na klinice.

Opět si promluvte se svým lékařem o očkování, které jste předtím udělali. Vrozené vady, potraty nebo porod mrtvého plodu mohou být příčinou infekcí, jako je rubeola nebo spalničky, takže byste měli provést potřebná očkování a počkat na určitou dobu před začátkem těhotenství.

Diskutujte s ošetřujícím lékařem o tom, že je třeba provést screeningové testy na rodinné nemoci (genetické poruchy). Takové testy jsou dány, pokud jeden z budoucích rodičů má rodinné nemoci nebo jiné druhy porušení mezi lidmi vaší rasy nebo etnické skupiny. Screening genetických poruch se provádí za účelem odhalení:

  • srpkovitá onemocnění, která se často vyskytuje u Afričanů;
  • ranou dětskou amavrotickou idiocitu, onemocnění pozorovanou v Aškenazi (potomci židovských imigrantů z Německa), Cajuns nebo francouzští Kanaďani;
  • fibro-cystická degenerace je onemocnění, které se často vyskytuje u lidí z kavkazské nebo evropské národnosti, stejně jako v Aškenazi (potomci židovských přistěhovalců z Německa).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.