^

Dieta na mléko: užitečné recepty

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mezi obrovskou rozmanitostí různých diet pro hubnutí, mnoho milovníků mléka preferuje mléčnou stravu. Mléčná strava poskytuje tělu velké množství vitamínů, vápníku, minerálních složek a umožňuje vám zbavit zbytečných kilogramů nadváhy.

Z názvu stravy je jasné, že hlavním produktem je mléko. Přísná mléčná strava může znamenat použití pouze mléka, ale existují možnosti a pestřejší: s přidáním tvarohu, zeleniny, ovoce a dokonce i masa.

Co je takový systém napájení a jaké výsledky lze očekávat od něj?

trusted-source[1]

Indikace

Lidé jsou tak zvyklí na takový výrobek jako mléko, že ho prakticky nevidí jako zdroj množství užitečných látek. Zatímco složení mléka je nejméně sto různých látek: minerály, vitamínové a enzymové složky, aminokyseliny, cukry, mastné kyseliny atd.

Například velmi málo lidí ví, že v mléku existuje esenciální kyselina methionin - jedná se o jedinečnou aminokyselinu, která stabilizuje výměnu cholesterolu a zlepšuje funkci jater. Pokud tělo plně přijímá tuto aminokyselinu s jídlem, šance na onemocnění aterosklerózou jsou mnohokrát redukovány.

Kromě toho je mléko bohaté na imunitní látky, které posilují imunitu a vytvářejí přirozenou obranu proti bakteriální invazi.

Existuje také tak zajímavá skutečnost: čím více tuku mléka, tím víc vitamínů obsahuje. Především je to v tucích rozpustný vitamín Zástupci tokoferol, retinol, ergokalciferol a vitamín K. Mezi vitamíny rozpustné ve vodě, vitamíny skupiny B, kyselina listová, biotin, kyselina pantothenová atd. Jsou nejcennější .

I děti vědí, že mléko je bohaté na vápník. Vápník je nezbytný především pro růst mladého organismu nebo naopak pro starší lidi, jejichž kosti se v průběhu let stanou křehkými. Vápník z mléčných výrobků se snadno ladí díky obsahu laktózy ve stejných produktech.

Mléčná strava může být v některých případech užitečná u pacientů s gastritidou: mléko obklopuje žaludeční sliznici, obnovuje ji a zároveň zlepšuje trávicí procesy.

A pokud pijete mléko s medem na noc, můžete vytvořit kvalitní a hluboký spánek.

Mléčná strava pro hubnutí

Bohužel, mnoho lidí, na cestě ke ztrátě hmotnosti, ve většině případů dává přednost přísným a rigidním principům výživy, které vyčerpávají zásoby živin v těle. Pokud nepovažujete správnou stravu za všeobecné, můžete vidět, že mléčná strava je charakterizována skutečností, že mléko je schopno vykompenzovat nedostatek mnoha potřebných látek. Mléčné výrobky navíc zlepšují trávení a urychlují metabolické procesy, což pozitivně ovlivňuje celkovou dynamiku odbourání nadváhy.

Mléčná strava neznamená vždy pouze použití plnotučného mléka. Zaměřuje se téměř na všechny mléčné výrobky: jogurty, sýry, tvaroh, kefír. Podle těch, kteří se již na vlastní zkušenosti pokusili o takovou dietu, po dobu 7-10 dnů můžete snadno vykročit z ukazatelů vaší váhy 5-6 kg. A pokud si myslíte, že existuje mnoho odrůd diářové diety, pak si každý může vybrat z nich nejvhodnější.

trusted-source[2], [3]

Obecná informace mléčnou stravu

Hlavním produktem pro mléčnou stravu je mléko. Je žádoucí, aby byly kvalitní a čerstvé - nejlépe doma, a ne z obchodu. Čím čerstvější je tento produkt, tím více obsahuje minerály, enzymy, aminokyseliny, tuky, cukry, vitamíny atd.

Proč všechno známé mléko přispívá k harmonii těla? Odborníci vysvětlují: systematické konzumace mléčných výrobků urychluje metabolické procesy, stabilizuje funkci trávicího systému. Díky mléku je potravina v žaludku kvalitativně a rychle trávena, bez dalšího výskytu opuchu a usazování soli.

Většina mléčných stravování zajišťuje zařazení do menu nejen běžného mléka, ale také fermentovaných mléčných výrobků. Odborníci na výživu potvrzují, že taková strava je účinná a současně nepřináší pocit hladu a slabosti.

Mléčná strava musí být nezbytně doprovázena pitnou čistou pitnou vodou. Stravování by mělo probíhat každé 2,5-3 hodiny a večeře by měla být konzumována 2,5-3 hodin před spaním.

Mléčná strava po dobu 1, 3, 5, 7 a 30 dní

Existuje mnoho variant mléčných diet, které je třeba sledovat po dobu 3,5 nebo 7 dní. Existují také dlouhodobé diety, které jsou navrženy po dobu 4 týdnů, nebo krátká možnost - den mléka. Řekněme hned: dlouhodobé dodržování dietních lékařů není vítáno - navzdory všem výhodám je mléčná strava stále poměrně tuhá a monotónní. Všichni však především rozhodují pro sebe.

 • Vyložení mléčného dne nebo mléčné stravy na 1 den naznačuje, že pitné mléko nebo kefír 1,5-2% tuku, každých 2,5 hodiny. Den a půl jednoho nebo druhého mléčného nápoje bude zapotřebí. Povoleno a dokonce uvítáno další použití pitné vody (během dne podle potřeby). Jiné jídlo a nápoje jsou zakázány.
 • Mléčná strava po dobu 3 dnů je poměrně jednoduchá: musíte vypít jen mléko (nebo kefír): první šálek by měl být opilý ráno půl hodiny po probuzení a poslední - ve 20:00 večer.

Během prvního dne byste měli jednou denně podávat šálek mléka. Druhý den pijí na šálek jednou za hodinu a půl. Třetí den - na šálek každou hodinu. Jako výsledek, odborníci slibují, že ztratit 3-4 kg hmotnosti během období stravy.

 • Strava na mléko, počítaná na 5 dní, je následující:
  • Místo snídaně - 200 ml přírodního jogurtu, jeden kus sušených švestek, šálek zeleného čaje s plátkem citronu (bez cukru).
  • Místo druhé snídaně je 200 ml kefír.
  • Místo oběda - nesolený salát s okurkami a rajčaty, jedno vařené vejce, 200 g tvarohu nebo jogurtu.
  • Místo večeře - jedno jablko, 100 g tvarohu, 200 ml kefír nebo mléka.

Toto jídlo pokračuje pět dní. Pro změnu může být jablko nahrazeno hruškou, švestkami - poloviční banán a kefír nebo mléko - ryaženkou nebo jogurtem.

 • Mléčná strava po dobu 7 dní je postupná. Během prvních čtyř dnů se denně konzumuje 500 ml mléka, 200 g nízkotučného tvrdého sýra a 200 ml řeckého jogurtu. Je třeba vypít čistou vodu: ne méně než jeden a půl litru. Navrhované množství potravin by mělo být rozděleno do pěti recepcí.

Druhou fází je denní příjem 200 ml řeckého jogurtu, 150 g bílého masa nebo ryb, 200 g tvarohu, jeden pomeranč a jeden litr mléka. Nezapomeňte na čistou pitnou vodu. Důležité: mléko se opíje odděleně od ostatních jídel.

 • Mléčná strava po dobu 30 dnů znamená střídání mléčných dnů uvolnění za použití mléčných mléčných výrobků. Zde jsou základní principy takové výživy:
  • Každé ráno potřebujete pít šálek obyčejné vody (za den musíte vypít alespoň jeden a půl litru).
  • První den, a dále - každý druhý den, je třeba zařídit mléčné dny, kdy je třeba vypít 1,5 litru mléka nebo kefír (nebo fermentovaného mléka s obsahem tuku nejvýše 2,5%).
  • V dalších dnech můžete připravit a pít mléčné smoothies (koktejly). Proto je vhodnější použít mixér. Mléko nebo kefír lze smíchat s koprem, petrželkou, česnekem, banánem, 1 lžičkou. Med, třešeň, rybíz atd. Podle svých preferencí. Cukr a sůl nelze přidávat. Počet takových koktejlů je 200 ml každých 2,5-3 hodin.

Slibovaný výsledek takové výživy je od 4 do 7 kg týdně.

Odrůdy mléčné stravy

Mléčná strava není vždy monotónní: často se mísí a kombinuje výhody mléčných výrobků a jiných produktů - například rostlinných nebo bílkovinných složek. Smíšené možnosti jídla jsou výhodnější, protože jsou tělem snáze tolerovány a ve většině případů nepředstavují zdravotní riziko.

 • Mléko-zeleninová strava : zahrnuje úplné vyloučení stravy sladidel a soli. Základem denní stravy by mělo být:
  • beztukový bujón (kuřecí nebo zeleninový) 120 ml;
  • brambory, vařené nebo pečené v kůži, 200 g;
  • zelenina (surová nebo dusená) 400 g, ovoce (nejvýše 250 g);
  • rostlinný olej 15 ml;
  • čaj nebo vařená káva bez sladidel, kompota, 1,5-2 l;
  • 50 g tvarohu, 400 ml mléka.

Tato strava nemůže trvat dlouho: je optimální sledovat ji po dobu tří až pěti dnů. Nutno se řídit zdravotním stavem.

 • Mléko-ovocná strava : běžný způsob, jak se zbavit zbytečných kilogramů po dobu 10-14 dnů. Můžete jíst pouze mléčné výrobky a ovoce každých 2,5 hodiny. Menu může být něco jako toto:
  • 200 ml čaje nebo kávy na mléko;
  • 200 g nízkotučného tvarohu;
  • jablka nebo hrušky nebo banány;
  • 200 ml kefíru nebo jiného fermentovaného mléčného výrobku;
  • několik různých druhů ovoce (například jablko a hruška, může být ve formě šalátu).

Během celého dne můžete používat vodu bez omezení nebo zelený čaj bez sladidel.

 • Banánová mléčná strava : je třeba ji sledovat po dobu tří dnů. Každý den musíte jíst tři banány a pít 600-1000 ml mléka. Je to jednoduché: místo snídaně, oběda a večeře - jeden banán s mlékem (nebo s fermentovaným mléčným výrobkem). Povinné podmínky: musíte pít hodně vody (kdykoli budete chtít, kdykoli) a zapojit se do fyzického námahu.
 • Mléčná a mangová dieta : odkazuje na rychlou dietě, což vám umožní dosáhnout určitých výsledků v krátkém časovém období. Vývojáři stravy slibují tři kilogramy za tři dny.

Během výživy můžete jíst a vypít jen dva produkty - to je mango a mléko. Předpokládá se, že se tyto produkty navzájem doplňují a pomáhají tak snadno přenášet závažnost stravy.

Jaká je podstata třídenního jídla? Jako hlavní tři jídla bude jedno mango ovoce a 200-250 ml mléka. Ovoce musí být zralé a mléčný výrobek - minimální obsah tuku (jinak se může jednat o poruchu střev). Je povoleno nahradit mléko fermentovaným mléčným výrobkem s nízkým obsahem tuku. Jiné pokrmy, nápoje a potraviny po dobu tří dnů jsou zakázány - s výjimkou obyčejné pitné vody. Toto jídlo je velmi přísné, takže byste ho neměli trvat déle než tři dny. Opakovaná strava s mlékem a mangem může být provedena nejdříve čtyři týdny.

 • Mléčná a jablečná výživa : snadno tělo a pomůže ztratit ze 4 kg za sedm dní. Snídaně během jídelníčku je nesladený čaj, který se chová v polovině s mlékem. Po asi 2,5 hodině můžete jíst až 200 g nízkotučného tvarohu. Po stejném časovém období byste měli jíst 200 g jablek (stupeň sladkosti ovoce není důležitý). Po dalších 2,5 hodinách můžete vypít 200-250 ml mléčného výrobku (podle Vašeho výběru) a 1,5-2 hodiny před spaním - jíst dalších 200 g jablek. Doba trvání ohlášené stravy není delší než týden.
 • Dietní ovoce-zelenina dieta : zahrnuje použití pouze mléčného výrobku a téměř všech čerstvých ovoce nebo zeleniny (v surové formě). K jídlu je nutná po 2-2,5 hodinách, takže podstatné omezení objemu části není přítomno. Jiné pokrmy a pokrmy jsou vyloučeny. Místo mléka mnozí raději pili kefír nebo nekvašený jogurt nebo dokonce i čaj v mléce. Rostlinné produkty mohou být konzumovány odděleně a ve formě salátu, plněné například řeckým jogurtem. Doba trvání této stravy je 5-7 dní.
 • Mléko-mléčná strava : odkazuje na stravu s bílkovinami, takže ji nemůžete udržet po dlouhou dobu - můžete způsobit výrazné poškození těla. Optimální pozorovat tyto potraviny tři nebo pět dní, ne více. Má snížit hmotnost o 0,7-1 kg za den.

Mléko a mléčné potraviny střídají maso a mléčné dny vykládky. Takže v první den musíte vypít šálek mléka 6-7 krát denně. Druhý den je třeba jíst 3-4 krát 400 g vařeného kuřecího filé. Je povoleno pít čaj na mléko nebo žaludek. Tyto dny se několikrát střídají. V následujících dnech "mléka" může být mléko v jednom jídle nahrazeno 150-200 g tvarohu.

 • Mléčná strava bez masa : odkazuje na expresní proteiny. Během prvního dne musíte vypít 200 ml mléčných výrobků až sedmkrát denně. Druhý den budete muset jíst až 600 gramů tvarohu, můžete také vypít dvě šálky čaje nebo kávy na mléko. Tato strava trvá jen dva dny. Odhadovaná hmotnostní ztráta je 1,5-2 kg.
 • Mléčná a zeleninová strava : předpokládá denní příjem jednoho kilogramu nějaké zeleniny (můžete si sami, nebo ve formě salátů, smoothies atd.). Ranní a večerní jídla jsou 200 až 250 ml mléčného výrobku bez sladidel. Dieta může být rozmanitá se dvěma šálkami čaje nebo bez kompotů. Doba trvání takové výživy tvůrci není omezená: musíte se podívat na vaše zdraví a množství ztracené váhy.
 • Dieta na mléčné kaše : jedná se pouze o obilnou kaši. Kaše může být připravena z pohanky, ovesné vločky, rýže a dokonce i manga, ale přidává se k takovýmto miskám sladidla nebo sůl kategoricky nemožné. Kaše se vaří na vodě a trochu mléka nebo másla lze přidat, když je nádobí téměř hotová. Poslední jídlo by mělo být provedeno 2-3 hodiny před nočním odpočinkem: je lepší, když je to jen šálek mléka nebo sušeného mléka. Tato strava čistí tělo a může trvat 1-2 týdny.
 • Pohanka-mléčná strava : je druh stravování na mléčných kaši. Pohanka se vaří až do okamžiku připravenosti, přidá se mléko v libovolné konzistenci. Můžete dát trochu másla, ale bez soli a sladidel. Kaše se konzumuje třikrát denně. Mezi jídly můžete pít vodu nebo čaj na mléko, jeden pohár 2-3 krát denně. Dieta je pozorována po 1-2 týdny.
 • Milk-rýže strava : je poměrně těžké způsob, jak zhubnout, protože den bude muset jíst ne více než 300 gramů vařené rýže bez přísad, stejně jako 800 ml mléčného výrobku dle vlastního výběru (kromě sladkého jogurtu, samozřejmě). Strava může trvat jeden týden: od třetího dne je povolena jedna čajová lžička skutečného medu. Tento způsob výživy není vítán odborníky z důvodu své nejistoty, ale uživatelé říkají, že za týden může tato strava ztratit až 10 kg.
 • Mléčná strava Dyukan : může být použita ve všech fázích, počínaje prvním. Předpokládá se použití mléčného výrobku s nízkým obsahem tuku (ne více než 1-1,5%) po celý den, podle potřeby.
 • Mléčná a kefírová strava : odkazuje na dlouhodobou stravu. Podstata tohoto jídla: před jídlem musíte vypít 200 ml mléčného výrobku - mléka nebo kefír. V tomto případě je lepší pít mléko v první polovině dne a kefír ve druhé polovině. Ve zbytku: můžete jíst, stejně jako předtím, ale budete muset vzdát sladkostí, mouky, smažené a mastné. Měli byste jíst často (každé 2-3 hodiny) a porce "nakrájené" na přibližně 200 g.
 • Dieta na mléčné koktejly : umožňuje použití různých milkshakes 200 ml až 6krát denně. Základem koktejlů může být mléčný nebo kyselý mléčný výrobek: základna je biti směšovačem nebo mixérem s jinými produkty, například:
  • jahoda, kakaový prášek, skořice;
  • Herkules, čajová lžička medu;
  • žitná mouka, otruby, vanilka nebo skořice;
  • borůvky, pár vlašských ořechů;
  • jablko bez jám, hruška;
  • jahody, čajová lžička růžových boků;
  • avokádo, kopr;
  • kořen zázvoru, horký pepř;
  • dýně, skořice;
  • několik kusů slivků nebo dat (dříve odstraněné kameny);
  • banán a jedna lžíce arašídového másla.

V noci byste měli vypít mléčný výrobek bez přísad. Tato strava je relativně jednoduchá a navíc vynikající.

 • Dieta na mléčný vzorec : umožňuje jíst mléčnou směs za jedné podmínky. Tato podmínka spočívá v dodržení denního obsahu kalorií, který by neměl překročit 1000-1200 kcal. Typ mléčného přípravku nezáleží. Tímto způsobem je možné jíst 1-1,5 týdnů.

Mléčné směsi zpravidla obsahují dostatečné množství vitamínů a minerálů, takže dávají tělu téměř vše, co je potřeba. Nicméně kvůli nedostatku porcí a monotónnosti stravy jako celku by člověk neměl dlouho držet takovou stravu.

 • Tvarohový sýr a mléčná strava : lze jej přičíst bílkovinným stravám. Denní dávka pro tento typ jídla je 350 g tvarohu, rozdělených na 4 až 5 identických částí. Kromě toho je povoleno pít jeden a půl litru mléčného výrobku s obsahem tuku 1-2%, stejně jako voda nebo čaj bez sladidla. Nedržte dietu déle než 3 dny. Pokud chcete dietu trvat delší dobu, změňte ji trochu: například namísto mléčného výrobku jíst čerstvou zeleninu nebo ovoce (v průměru 450 g denně).
 • Dieta pro mléko a vejce : nejen pro snížení tělesné hmotnosti, ale také pro zlepšení stavu aterosklerózy, hypertenze, dny. Nabídka stravy se skládá z produktů, jako jsou kuřecí vejce a mléčné výrobky.

Na snídani je třeba vařit dvě vejce: měkké vařené, ve formě omelety, tvrdé vařené - podle vašeho vkusu. Kromě toho je třeba vypít dvě šálky zeleného čaje na mléko. Místo oběda je třeba jíst jedno vejce a 200 g tvarohu. Místo večeře - 200 g tvarohu a 200 ml kefír (mléko). Tato strava je účinná, ale poměrně monotónní: ztráta 4 kg je slibována za pět dní.

 • Mléčná medová strava : jídlo bez závažného omezení jídla. Preferované produkty jsou mléčné výrobky a med se může konzumovat 3 lžičky. Za den. Vstup do stravy zelenina, čaje, samo-vařené šťávy (až 500 ml denně). Důležité: celkový počet mléčných výrobků na den by měl být 1,5 litru.
 • Čajová a mléčná strava : Jedna z nejoblíbenějších hubnutí lidí, především proto, že je jednoduchá a účinná. Esence spočívá ve skutečnosti, že během dne musíte spotřebovat 1,5 litru čaje v mléce, stejně jako asi dva litry vody. Tato strava je vhodnější pro den vykládky: není vhodná pro dlouhodobé použití.

Jak připravit čaj v mléce: nalijte vroucí mléko do nádoby s 3-4 lžičkami. Listový čaj (černý nebo zelený - není důležitý). Po 20 minutách musí být nápoj filtrován. Vše - můžete pít po celý den!

Odborníci doporučují provádět vykládku tohoto čaje jednou za dva týdny, po dobu dvou dnů po sobě.

Mléčná strava během těhotenství

Každý lékař bude zdůrazňovat, že těhotné ženy jsou obecně kontraindikovány v jakékoli stravě pro hubnutí. Ale aby vaše jídlo bylo plné a vyvážené - takový výlet je jen vítán.

Lékaři doporučují, aby se vzdali jakýchkoli přísných omezení (také na dietu v mléce) a přešli na správnou výživu. To pomůže zesílení hmotnosti a porodu zdravého dítěte.

Důraz na výživu by měl být kladen na tyto produkty:

 • sortiment ovoce a zeleniny;
 • bílé maso;
 • játra;
 • ryby;
 • mléčné výrobky a fermentované mléčné výrobky;
 • vejce;
 • obiloviny;
 • smetanové a rostlinné oleje.

Doporučujeme odstranit z nabídky všechny pokrmy s cukrem, pečenými pečivy, klobásami, uzeninami, konzervami a samozřejmě lihovinami.

Pokud dodržujete takovou dietu a nepřeplňujte trávicí trakt, nemusíte se obávat, že by jste museli vynaložit další kilo. Omezená dietní strava se doporučuje odložit až do konce období kojení.

Mléko dietní menu za týden za den

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho druhů mléčné stravy, můžete si snadno zvolit optimální dietu. Nemůžeme ignorovat jiný typ takového jídla, které podle médií jednoduše obdivuje hollywoodské hvězdy. Změny ve stravě se počítají přibližně týden.

 1. První den: 200 g tvarohu a 500 ml mléčného výrobku rozdělených na pět jídel.
 2. Druhý den: dvě pečené brambory a 500 ml mléčného výrobku.
 3. Třetí den: opakujeme nabídku prvního dne.
 4. Čtvrtý den: tři porce zeleninového salátu, pitná voda dva litry.
 5. Pátý den: podáváme 100-150 g bílého masa, 500 ml mléčného výrobku.
 6. Šestý den: jeden litr mléčného výrobku a sklenice rajčatové šťávy.
 7. Sedmý den: opakujeme dávku čtvrtého dne.

Podle recenzí taková mléčná strava pomůže ztratit 6 kg týdně.

Výhody

Snad každý ví o výhodách mléka: jen jeden šálek denně dokáže tělu dát dostatek bílkovin, což je nezbytné k udržení normálního stavu tkání. Mléčné výrobky jsou základem mnoha terapeutických diet, které lékaři předepisují svým pacientům - například s onemocněním trávicího systému nebo při zotavení z operací a závažných infekcí.

Systematické začlenění mléčných výrobků do stravy umožňuje, aby tělo bylo trvanlivější a postava byla štíhlá.

Mléčná strava se vyznačuje velkým počtem pozitivních vlastností:

 • Díky obsahu bílkovin může mléčná strava zhubnout bez ztráty svalových vláken: fyzická forma jako výsledek nebude trpět.
 • Vápník z mléka také pomáhá zhubnout: je známo, že nedostatek vápníku se často stává důvodem, proč strava pro hubnutí "nefunguje".
 • Mléčná strava uvolňuje trávicí systém, takže ztráta hmotnosti je urychlena.

Když mluvíme o dietě v mléce, je třeba zvážit případné "mínusy" tohoto jídelního systému:

 • Mléčná strava - ne pro líné: musíte mít určitou vůli k dosažení toho, co chcete;
 • přes nutriční hodnotu mléčných výrobků by dlouhá "sedět" na mléčné stravě neměla být - stejně tak, taková výživa není úplná;
 • Mléčná strava není vhodná pro ty, kteří netolerují mléko, stejně jako pro ty, kteří po pravidelné konzumaci mléčných výrobků trpí poruchami trávení.

trusted-source[4]

Co může a co nemůže?

S některým z možností pro mléčnou stravu jsou potřebné mléčné výrobky. Může být nízkotučný, ale ne tučný:

 • tvaroh;
 • běžné mléko;
 • kefír;
 • Ryazhenka;
 • roztavené mléko;
 • Řecký jogurt;
 • kyselé mléko;
 • sýr.

Mléčné výrobky by měly být vybrány z kvalitního a spolehlivého výrobce (to je důležité).

Některé možnosti jídla umožňují přípravu mléčných koktejlů, pudinků, kamenů, stejně jako použití bílého masa a zeleniny (surové, vařené, dusené). Povinnou chvíli je voda. Potřebuje hodně pít, nejméně 1,5 litru denně.

Je naprosto nepřijatelné přidávat do stravy:

 • smažené potraviny, uzené výrobky, tuk, koření;
 • omáčky, marinované výrobky;
 • sladidla a sůl;
 • konzervy, polotovary;
 • pečení, sladkosti;
 • vedlejší produkty;
 • alkoholické nápoje, soda, balené šťávy.

Kontraindikace

Mléčná strava nemá mnoho kontraindikací, mezi nimi:

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Možná rizika

Jakákoli strava - ne výjimka a mléčné výrobky, není bez vad:

 • Mléčná strava by měla zůstat dietou, a ne základem výživy, takže ji nelze po dlouhou dobu pozorovat.
 • Pokud dieta do mléka vede k poruchám funkce trávení, je lepší odmítnout takovou dietu. Je také lepší se vzdát stravy, pokud se objeví závratě nebo závažná slabost.
 • Je-li zamýšleno sledovat přísnou stravu po dobu delší než pět dní, je žádoucí dodatečně užívat multivitamínové přípravky.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Komplikace po postupu

Komplikace mohou nastat především v dlouhodobém souladu s nevyváženou stravou. Může se jednat o poruchy trávení, hormonální problémy, poškození kůže a vlasů.

Aby se zabránilo vzniku nežádoucích důsledků, lékaři doporučují, aby nezneužívali stravu a dodržovali časový limit.

Po příchodu z přísného jídla by se nemělo okamžitě vrátit k bývalé "špatné" stravě s množstvím polotovarů, okurky a občerstvení, marinády a konzervy. Takový ostrý přechod ke škodlivému jídlu může způsobit vznik vážných problémů s zažívacím traktem.

Pro snížení pravděpodobnosti komplikací na minimum se doporučuje:

 • mléčné výrobky pro dietní potraviny vybírají pouze přirozenou, prokázanou kvalitu;
 • nezaměřujte se na produkty s nízkým obsahem tuku (v ideálním případě - 2% mléko nebo kefír);
 • plnotučné mléko je žádoucí pít nevařené, aby se maximalizovalo jeho užitečné složení;
 • ujistěte se, že dodatečně pijete čistou vodu během dne.

Pokud se cítíte horší, nedělejte si sami sebe: musíte se podívat na lékaře včas.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

Recenze a výsledky

Jak lze vidět z mnoha recenzí, dieta z mléka vám umožňuje zbavit se asi 4-6 kg týdně. Hlavní věc je přísně dodržovat všechna pravidla a ne "přerušit" na konci dietních omezení. Mezi recenze lze identifikovat nejdůležitější pro hubnutí lidských výroků:

 • "Mléčná dávka může být nazývána" nekvalifikovaná ". Pokud je však silný hlad, je lepší nechat utrpět a vypít další sklenku mléka (i když jste již vyčerpali svůj denní "limit"). Věříme, že výsledky se prakticky nebudou odrážet. "
 • "Nepokládejte dietní stravu se začátkem kritických dnů - udržet takovou dietu bude obtížnější a výsledek bude horší."
 • "Zanechte mléčnou stravu, pokud jste těhotná nebo kojíte."
 • "Mléčná strava - to není všelék pro hubnutí a není vhodný pro všechny."

Vezměte v úvahu všechny klady a zápory, zvážte klady a zápory, možná vám dieta na mléko vyhovuje co nejvíce.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.