Obecné informace

Suchá a mokrá gangréna u prstů u diabetes mellitus

Jedním ze závažných problémů spojených s chronickou hyperglykemií (vysokou hladinou cukru v krvi) je gangréna u cukrovky, ke které dochází u pacientů s tímto metabolickým onemocněním v důsledku špatného prokrvení tkání a zhoršení jejich trofismu.

Postižení u diabetu 1. A 2. Typu

Obecně platí, že postavení osoby se zdravotním postižením pomáhá pacientům přizpůsobit se životním podmínkám, zejména v těžkých formách, poskytuje odpovídající úroveň ochrany a záruk, materiálních a zdravotních výhod, zpřístupňuje některé sociální služby a výhody.

Trofické vředy s diabetem na nohou

Diabetes je složité onemocnění, které se projevuje nejen zvyšováním hladiny cukru. Funkce mnoha orgánů je narušena, inervace a trofismus pokožky se zhoršuje. Tento proces je bohužel obtížně zpracovatelný a může se objevit znovu na stejném místě.

Předepisuje u dospělých a dětí

O takovém onemocnění, jako je diabetes mellitus, napsal a mluvil natolik, že o něm nemůžu mít představu jen velmi malé dítě. Ale v lékařské praxi existuje také taková věc, jako je prediabetes (nebo prediabetes), která je zřetelně spojena s předchozí diagnózou, ale stále se od ní výrazně liší.

Diagnóza diabetes mellitus

V souladu s definicí diabetu jako syndromu chronické hyperglykémie navrženou WHO v roce 981 je hlavním diagnostickým testem stanovení hladiny glukózy v krvi.

Diagnóza diabetické nefropatie

Nalezení a nastavení stádia diabetické nefropatie na základě anamnéza dat (délka a diabetes), laboratorní testy (detekce mikroalbuminurie, proteinurie, azotémií a urémie).

Diagnóza diabetické neuropatie

Diagnóza diabetické neuropatie je kladen na základě jednotlivých stížností, anamnézou diabetes 1. Nebo 2. Typu, data standardizovaných klinické vyšetření a instrumentálních studií (včetně kvantitativní senzorické elektrofyziologických (elektromyografie) a avtofunktsionalnye testů).

Příčiny a patogeneze diabetické neuropatie

Frekvence různých forem neuropatie u pacientů s diabetes mellitus dosahuje 65-80%. Diabetická neuropatie se vyvíjí v jakémkoli věku, ale klinické projevy jsou častější u osob starších než 50 let.

Diagnóza diabetes mellitus u dětí

Prakticky všechny děti s nově diagnostikovaným onemocněním mají určité klinické příznaky. Hyperglykémie a glukosurie potvrzují diagnózu diabetes mellitus. Hladina glukózy v plazmě žilní krve je vyšší než 11,1 mmol / l. Navíc většina dětí diagnostikována ketonurií. Někdy je u dítěte diagnostikováno zvýšení koncentrace glukózy nad 8 mmol / l bez příznaků diabetes mellitus.

Co způsobuje diabetes u dětí?

Navrhuje se, aby při vývoji diabetes mellitus byly důležité jak genetická predispozice, tak faktory prostředí. Genetické predispozice k diabetes typu 1 je spojena s nepříznivým kombinace normálních genů, který se nachází v různých lokusů na různých chromozomech, z nichž většina kontrolují různé odkazy v těle autoimunitních procesů.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.