^

Zdraví

Helmintox

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Helmintox má antihelmintické vlastnosti.

trusted-source[1]

Indikace Helmintox

Používá se k eliminaci ankylostomiózy, enterobiózy a také akaridózy.

trusted-source[2], [3]

Formulář vydání

Uvolnění se provádí ve formě tablet: (Formulář 125 - 6 kusů uvnitř balení, Formulář 250 - 3 kusy uvnitř balení).

Také se vyrábí ve formě perorální suspenze - v lahvích o objemu 15 ml.

trusted-source[4]

Farmakodynamika

Helmintox je anthelmintický lék, který vyvolává neuromuskulární blokaci u helminthů, stejně jako spastickou svalovou paralýzu. Dále jsou tyto hlísty vylučovány z těla stolicí střevní peristaltikou.

Droga účinně působí jak na nezralé, tak na zralé hlísty obou biologických pohlaví: na ascaridách s červy, stejně jako na hourech. Lék nemá vzrušující účinek, proto nezpůsobuje migraci parazitů. Neovlivňuje migrační larvy parazitů.

Farmakokinetika

Lék není prakticky absorbován z trávicího traktu. Nejvyšší hodnoty v krvi se zaznamenají během 1-3 hodin.

Část účinné látky prochází procesem jaterního metabolismu. Přibližně 93% LS se vylučuje střevem a zbývajících 7% látky se vylučuje ledvinami.

Dávkování a aplikace

Použití tablet.

Tablety se užívají ústně, kdykoliv v průběhu dne. Nemůže být užíván na prázdný žaludek. Souběžné podávání laxativ se nevyžaduje.

K odstranění enterobiózy nebo ascariázy - velikosti dávky dítěte: 1 tableta s objemem 125 mg / 10 kg. Pro dospělé s hmotností menší než 75 kg je nutná dávka 3 tablet s objemem 0,25 g. Lidé s vyššími hodnotami hmotnosti by měli užívat 4 tablety s objemem 0,25 g.

Použití suspenze léku.

Před použitím důkladně protřepejte injekční lahvičku. Uvnitř 1 ml LS obsahuje 50 mg účinné látky a v první odměrné lžíci 125 mg látky.

Během terapie s ascariázou nebo enterobiózou je velikost dávky dítěte jedna dávka jedné lžičky / 10 kg. Dospělého člověka s tělesnou hmotností nižší než 75 kg, potřebných k použití 6 lžičky PM, a ty, o hmotnosti vyšší než 75 kg, 8 lžíce 1 pro příjem. Po 3 týdnech léčby byste měli opakovaně užívat léky v obdobných dávkách - aby se zabránilo nové infekci.

Průběh léčby ankylostomiózy trvá 3 dny. Velikost dávky dítěte je 0,25 mg / 10 kg. Pro dospělé s hodnotou hmotnosti přesahující 75 kg je denní dávka 2 g.

Během období odčervení je nutné důkladně očistit místnost a umyt dětské hračky v domě. Navíc každý den musíte změnit spodní prádlo a žehlit postel. Léčba by měla být prováděna pro každého člena rodiny. Abyste zabránili opakované invazi, musíte každodenně vyměňovat oblečení, důkladně si umýt ruce a vyhnout se poškrábání oblastí kůže v rozkroku. Po ukončení kurzu se provádí kontrolní test stolice.

trusted-source[6]

Používejte Helmintox během těhotenství

Pyrantelové léky se nedoporučují těhotným ženám. Použití Helmintoxu je přípustné jen v situacích, kdy pro těhotnou ženu nelze použít bezpečnější alternativu.

Kontraindikace

Mezi kontraindikacemi:

  • období kojení;
  • přítomnost přecitlivělosti na léčivo;
  • myasthenia;
  • hepatální patologii nebo selhání jater.

Vedlejší efekty Helmintox

Používání léků příležitostně způsobuje následující vedlejší účinky:

  • zvracení s nevolností, ztrátou chuti k jídlu, průjem, bolesti břicha;
  • rozvoj kopřivky nebo svědění;
  • zvýšené hodnoty transamináz uvnitř jater;
  • pocit únavy, vývoj bolesti hlavy, nespavost a kromě toho závratě;
  • sluchové poruchy.

trusted-source[5]

Předávkovat

Pokud se nadměrná dávka závažné otravy nevyvíjí. K odstranění příznaků je nutné provést výplach žaludku.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Interakce s jinými léky

Pirantel zvyšuje hodnotu teofylinu v krvi.

Kombinované použití s sorbenty může vést k oslabení vlastností aktivního prvku přípravku.

Je zakázáno kombinovat léčivo s piperazinem nebo levamizolem.

trusted-source[11], [12]

Podmínky skladování

Helminthox je nutno dodržovat standardní podmínky pro léčení. Teplota je v rozmezí 25 ° C.

trusted-source[13], [14], [15]

Skladovatelnost

Helminthox (obě suspenze a tablety) lze použít po dobu 3 let po uvolnění léku.

trusted-source[16]

Aplikace pro děti

Lék v tabletách je povolen předepisovat dětem starším 6 let.

Pozastavení je povoleno předepisovat dětem mladším 6 let věku o hmotnosti vyšší než 12 kg.

Analogy

Analogy léku jsou přípravky přípravku Pirantel, stejně jako přípravek Nemocide (obě léčiva jsou v suspenzi a tablety).

trusted-source[17]

Recenze

Helmintox je léčivý přípravek při léčbě enterobiázy s ascariázou (společně s přípravkem Pirantel). Helminthias jsou poměrně časté onemocnění, které se vyskytuje hlavně u dětí, takže se tato léčiva používá poměrně často. Klinické testy účinnosti ukázaly velmi vysoké míry (94 až 100%) při léčbě výše zmíněných zamoření. Další výhodou tohoto léku je, že podle mnoha recenzí je jeho dobrá tolerance u dětí.

Díky vhodné dávkové formě a příjemné pachu (suspenze) může být bez problémů podáván dětem bez negativní reakce. S výše uvedenými patologickými stavy je stačilo jednorázové užívání léků, takže poté, co testuje přítomnost červů u dítěte, poskytne negativní výsledek. Existují zprávy o vývoji nežádoucích příznaků ve formě slabých bolestí břicha a průjem, stejně jako menší nevolnost.

Často terapie proběhla bez rozvoje nežádoucích účinků - Tato okolnost je způsobeno skutečností, že pouze immobilizes Gelmintoks parazity, a jak je známo, na jejich smrt nastane emise toxických prvků, což způsobuje stejný vývoj nežádoucích symptomů.

Důležitým faktorem je také skutečnost, že před použitím léků není nutný žádný přípravek nebo dietu; lék může být užíván bez ohledu na stravování.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Helmintox" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.