Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Ibuklin

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Ibuklin je typickým zástupcem skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky. Podle mezinárodní klasifikace se lék týká protizánětlivých a antirevmatických léků, které souvisejí s deriváty ibuprofenu a jeho kombinací.

trusted-source[1]

Klasifikace ATC

M01AE51 Ибупрофен в комбинации с другими препаратами

Účinné látky

Ибупрофен
Парацетамол

Indikace Ibuklin

Díky komplexnímu složení má přípravek širokou škálu účinků, které zajišťují jeho aplikaci v mnoha oblastech medicíny.

Indikace pro použití přípravku Ibklin tedy zahrnují výraznou hypertermii a horečka může mít jinou genezi původu. Může to být jak nachlazení, tak závažnější infekční onemocnění s těžkým zánětem.

Ibuklin se dobře vyrovná s syndromem bolesti, ale jeho stupeň by neměl být příliš velký. Intenzita bolesti Průměrná v přítomnosti léčiva potlačuje zánětlivou zaostření v kostí, kloubů a svalů, například, dnavé nebo revmatoidní artritidy, ankylozující spondylitidy.

 Indikace pro použití přípravku Ibuklin v boji proti bolestivému syndromu jsou degenerativní procesy v kloubech a kostních strukturách s deformující se osteoartritidou a osteochondrózou.

Léčba je účinná při léčbě tendovaginitidy a bursitidy, pokud se v procesu podílí periferní kapsle. Lumbago, neuralgie, bolesti svalů a také posttraumatické poranění v případě dislokací, vyvrtání, zlomenin a modřin jsou také základem pro použití Ibuklinu.

Mezi nejběžnější aplikace je třeba rozlišovat bolesti hlavy, zuby a bolest kloubů.

Formulář vydání

Hlavními charakteristikami tohoto farmaceutického přípravku je jeho forma uvolňování, kterou tvoří tabletový přípravek, stejně jako jeho fyzikálně-chemické vlastnosti. Obsahují pokrytí každé tablety fóliovým obalem, jehož odstín se liší od světle oranžového až po nasycenou barvu.

Rovněž stojí za to rozlišovat tvar tvaru kapsle, na kterém je na jedné straně aplikován oddělovací pás, a na druhé straně hladký povrch.

Uvolnění formy ve formě tablet způsobuje balení léčiva. Takže přípravek Ibuklin je doplněn 10 tabletami v jednom blistru, což odpovídá jednomu balíčku lepenky.

Jedna tableta obsahuje 400 mg ibuprofenu a 323 mg paracetamolu. Vedle hlavních součástí je několik dalších, například celulózy, škrobu, glycerinu a dalších.

Tabletová forma je velmi užitečná, protože vzhledem ke specifickému složení každé pilulky můžete přísně dodržovat dávku a předejít předávkování.

Farmakodynamika

Farmakodynamické vlastnosti jsou způsobeny základními složkami léku, ibuprofenu a paracetamolu.

Každá z výše uvedených složek má určité schopnosti, které v kombinaci s jinou složkou poskytují výrazný terapeutický účinek.

Farmakodinamika Ibklin je komplex účinku obou léčiv, které mají analgetický a protizánětlivý účinek. Blokováním cyklooxygenáz léčiva nejen snižuje projevy zánětlivé reakce, ale také působí jako antipyretikum.

Co se týče paracetamolu, nemůže samo o sobě vykazovat výrazný protizánětlivý účinek, protože jeho aktivita je inhibována peroxidázami. Výsledkem je, že Ibuklin má ve svém složení další ibuprofen pro zvýšení terapeutického vlivu.

 Komponenty léčiva poskytující kombinovaný účinek poskytují snížení bolestivého syndromu v kloubech, což zase vede ke snížení tuhosti v motorické aktivitě a vrací bývalou pohyblivost kloubu.

Farmakokinetika

Komplexní přípravek se skládá ze dvou hlavních aktivních léčiv, takže farmakokinetika přípravku Ibuklin je založena na kombinovaném působení obou složek.

Proto ibuprofen rychle pronikne do běžné krevního řečiště skrze slizniční trávicí orgány po perorálním podání. Po několika hodinách se pozoruje její maximální koncentrace v plazmě.

Prakticky 99% ibuprofenu se váže na plazmatické bílkoviny, které se vedou podél krevního řečiště. Eliminace ibuprofenu se provádí filtrací ledvin v nemodifikované formě nebo ve formě oxidovaných metabolitů v neaktivní formě.

U výše uvedených způsobů se metabolity ibuprofenu vylučují z těla do 24 hodin a po 24 hodinách člověk zcela odstraní drogu.

Farmakokinetika Ibuklinu, která zahrnuje paracetamol, je způsobena dobrou absorpcí. Půl hodiny po užití přípravku na tablety koncentrace paracetamolu v krevním oběhu dosahuje maximální hodnoty. Tato úroveň trvá 4 hodiny a postupně začíná klesat.

 Pokud jde o spojení s krevními proteiny, je paracetamol transportován v kombinaci s nimi pouze v částečném množství (přibližně 25%). Po 1,5-2 hodinách zůstává v lidském těle pouze polovina dávky. Metabolismus se vyskytuje v játrech s tvorbou glukuronidů a sulfátů. Paracetamol se vylučuje ledvinami, postupně snižuje koncentraci v krvi a zvyšuje se v moči.

Používejte Ibuklin během těhotenství

Během těhotenství a po porodu, kdy dítě kojilo, musí být příjem jakéhokoli léčivého přípravku kontrolován lékařem. To je způsobeno vysokou pravděpodobností, že se droga dostane k dítěti.

Užívání přípravku Ibuklin během těhotenství je přípustné, pokud je přínos pro matku očekávanou podstatně vyšší než poškození plodu. V průběhu experimentů bylo zjištěno, že Ibuklin není schopen vyvolat mutagenní nebo teratogenní účinky.

Navzdory této skutečnosti se však nedoporučuje užívat lék s dlouhým průběhem během těhotenství a po porodu.

Zvláště opatrná potřeba užívat drogy v prvním trimestru těhotenství, při postupném pokládání plodových orgánů. V budoucnu dochází k jejich formování a rozvoji.

Používání přípravku Ibuklin během těhotenství obvykle neškodí ženě a plodu, nicméně je nezbytné přísně kontrolovat dávkování a trvání léku, aby se zabránilo nežádoucím účinkům na plod.

Kontraindikace

Aby léčivo mělo terapeutický účinek bez výskytu nežádoucích účinků a zhoršení stavu, je třeba znát kontraindikace užívání přípravku Ibuklin.

Mezi ně patří věk dětí mladších 12 let, individuální charakteristiky těla, pokud je odpověď na zavedení specifické složky léčiv geneticky položena. Také kontraindikace užívání přípravku Ibuklin zahrnují přítomnost ulceračních defektů v slizních orgánech trávení a krvácení v akutní fázi.

Nedoporučuje příjem Ibuklina renální selhání dekompenzace, v komorbidity vedlejších nosních dutin s astmatem, polypů a alergické reakce na kyselinu acetylsalicylovou.

Dále Ibuklin není žádoucí pro použití v lézi zrakového nervu patologií oběhového systému, v raném období po zavedení bypassu věnčité tepny operaci provádí, a závažným onemocněním jater, zánětlivého onemocnění střev a zvýšené množství draslíku v krvi.

Kromě absolutních jsou také relativní kontraindikace, které zahrnují patologii metabolismu, srdeční choroby, vaskulární poruchy, jednostupňové užívání hormonů, antikoagulancia, antiagreganty a NSAID.

Kontrola je nutná při dlouhodobém užívání přípravku Ikbulin.

Vedlejší efekty Ibuklin

Hlavní nežádoucí účinky přípravku Ibuklin, jako v mnoha jiných případech užívání léků, jsou alergické reakce. Mohou se projevit ve spojení s individuálními vlastnostmi imunitního systému těla. Výsledkem je silná reakce imunitního systému na orální podávání léčiva, která se projevuje různými klinickými příznaky.

Nejčastěji vidíte vyrážku různých průměrů a tvarů, pocity brnění, svědění, až do vývoje zvracení a otoku Quincke. Kromě toho lze projevovat bolest v žaludku a žaludku, nevolnost, mírný závratě, zvracení, bolesti hlavy a zhoršené vizuální funkce.

Nežádoucí účinky Ibuklina může také vztahovat k poruchám funkce ledvin, vzhled erozivních slizniční léze trávicího systému a změny krevního obrazu se snížení počtu krevních destiček, červených krvinek, změny velikosti krvinek, hyperkalémie a giperurikuriey azotémií.

Pokud je v oblasti žaludku a zvracení syndrom bolesti, je nutné sledovat barvu zvracení. Pokud to připomíná "kávy", pak je naléhavé zavolat sanitku. Tyto symptomy signalizují nástup žaludečního krvácení.

Navíc krvácení ze střeva naznačuje vzhled krve ve stolici (tzv. Melena). Tato podmínka také vyžaduje okamžitý lékařský zásah.

trusted-source[2], [3]

Dávkování a aplikace

Tabletová forma léku naznačuje, že ji užíváte orálně několik hodin před nebo po jídle. Tableta by neměla být žvýkaná a polknutá celá s malým množstvím vody.

Způsob aplikace a dávka léků jsou vybírány individuálně s přihlédnutím ke stupni nemoci, věku a stavu lidského zdraví.

Vzhledem k tomu, že děti mladší 12 let nemají povolení k užívání tohoto léku, ve vyšším věku mohou dospělí užívat 1 tablet až 3krát denně. Je nutné dodržet určitý interval mezi podáním léku, který by neměl být kratší než 4 hodiny.

Je třeba poznamenat, že jediný příjem tabletového léku Ibuklin je maximálně 2 tablety a pro denní dávku maximálně 6 tablet.

Způsob aplikace a dávky je třeba upravit u starších osob, stejně jako při současném patologickém výskytu závažné závažnosti. Takže mají přestávku mezi léky neměly být kratší než 8 hodin.

Bez lékařského dohledu je použití přípravku Ibuklin jako antipyretikum přibližně 3 dny a jako anestetikum - ne více než 5 dní.

Pokud by měl být léčivý přípravek Ibuklin užíván po dlouhou dobu, je nutné sledovat fungování jater, ledvin a stav oběhového systému pomocí laboratorních vyšetřovacích metod.

trusted-source[4], [5]

Předávkovat

V případě, kdy nejsou dodržovány dávky a trvání podávání, zvyšuje se pravděpodobnost předávkování. V tomto případě pro určité nespecifické příznaky lze předpokládat účinek akumulace léčiva a zesílení jeho vedlejších účinků.

Předávkování přípravkem Ibuklin se může projevit v podobě trávicích onemocnění s nevolností, zvracením a bolestivým syndromem v epigastrické zóně. Klinické příznaky hepatotoxického syndromu, poruchy vědomí, bolesti hlavy, snížení arteriálního tlaku a blednutí pokožky jsou také možné.

Při pozorování těchto příznaků je nutné provést některé postupy, které odstraní metabolity a zbytky léků.

Nejdříve musíte opláchnout žaludek, takže část léku, která ještě neměla čas absorbovat, by mohla být odstraněna z těla. Kromě toho je nutné vzít aktivní uhlí, což je sorbent. Pomůže také zabránit dalšímu příjmu léku v krevním řečišti.

Předávkování v některých případech vyžaduje hemodialýzu a kontrolu nad krevní obraz. Je-li rovnováha elektrolytu narušena, měl by být nedostatek a indikátory opraveny.

Interakce s jinými léky

Lidé, kteří zneužívají alkoholické nápoje, by neměli užívat Ibuklin současně, protože pravděpodobnost poškození jater se zvyšuje.

Ibuklina interakce s jinými léky, například, má vliv na srážlivost krevní systém, to je nežádoucí, z důvodu zvýšené riziko erozivních lézí sliznice zažívacího traktu a krvácení.

Při současném podávání přípravku Ibuklina s digoxinem může koncentrace posledního léku v krvi růst. Ibuklin je navíc schopen potencovat terapeutickou aktivitu inzulínu a perorálních léků, které ovlivňují hladinu cukru v krvi.

Interakce přípravku Ibuklin s jinými léčivy, jako jsou přípravky s kolchicinem, methotrexátem, probenecidem, lithiem a zlata, mohou vyvolat zvýšení toxicity uvedených látek.

Při společném užití diuretik se zjistí jejich snížený účinek (diuretikum, natriuretikum, antihypertenzivum). Dlouhodobé užívání současně s paracetamolem může vést ke vzniku klinických příznaků poškození ledvin.

trusted-source[6], [7], [8]

Podmínky skladování

Při výrobě léčivého přípravku musí výrobce uvést v návodu pro skladování pokyny, kterými lék uchovává určitá léčebná vlastnosti po určitou dobu.

Podmínky skladování Ibuklinu zajišťují dodržení teplotního režimu bez náhlých výkyvů, vlhkosti a osvětlení. Teplota v místnosti, kde má být uchovávána, by neměla být vyšší než 25 stupňů. Vyšší indexy mohou narušit strukturu drogy a učinit ji škodlivou pro lidi před uplynutím doby platnosti.

Místo, kde bude lék uchováván během data exspirace, by neměl být nadměrně osvětlen slunečními paprsky, což je také nepřijatelné pro skladování.

Podmínky uchovávání přípravku Ikuklin zahrnují nedostatečný přístup dítěte k umístění léku. Jeho příjem může být komplikován laryngospasmem nebo otravou, což je v dětství nepřijatelné.

trusted-source[9], [10]

Speciální instrukce

Ibuklin, díky složení několika základních složek, je kombinovaným prostředkem. Jeho hlavními složkami jsou ibuprofen a paracetamol.

První z nich může snížit intenzitu zánětlivé reakce, čímž se snižuje závažnost hyperémie, otoku a bolestivého syndromu. Navíc má antipyretické vlastnosti.

Mechanismus jeho působení je založen na inhibici aktivity cyklooxygenázy 1,2 a porušení transformace kyseliny arachidonové. Také počet prostaglandinů, které jsou mediátory zánětlivé reakce s tvorbou hypertermie a bolestivých pocitů, je snížen. Podobné jevy jsou pozorovány v lézi a zdravých tkáních, kde je potlačena exudační a proliferativní zánětlivá fáze.

Na druhé straně paracetamol, který blokuje COX v strukturách centrálních částí nervového systému, má menší vliv na výměnu vody a stopových prvků, stejně jako žaludeční sliznici.

Výsledkem je analgetický a antipyretický účinek a nepatrný stupeň - protizánětlivý účinek. V kombinaci s ibuprofenem má léčivo analgetický účinek, čímž snižuje tuhost při pohybu ráno, otok kolem kloubů a obnovení fyzické aktivity.

Skladovatelnost

Kromě podmínek skladování je nutno dodržet datum exspirace, na jehož konci léčivý přípravek ztrácí své pozitivní účinky a stane se škodlivým pro lidské tělo.

Datum exspirace znamená zachování terapeutického účinku léčivého přípravku za předpokladu dodržení pravidel pro jeho uchovávání. Ibuklin může být užitečné po dobu 5 let od data výroby.

Datum, kdy výrobce obvykle poukazuje na vnější obal pro rychlejší přístup, a také na každý blistr, takže pokud je kazeta ztracena, může být datum exspirace k dispozici osobě.

trusted-source[11]

Farmakologická skupina

Ненаркотические анальгетики, включая нестероидные и другие противовоспалительные средства

Farmakologický účinek

Анальгезирующие (ненаркотические) препараты
Противовоспалительные препараты

Oblíbení výrobci

Др. Редди'с Лабораторис Лтд, Индия

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Ibuklin" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.