Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Masť z pata

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Pata patek se nazývá kostnatý růst páteře. Na místě připojení vazů v noze může tato forma vypadat jako kostní exofyt. Takové ostruhy obvykle vznikají kvůli problémům s metabolismem (dna), nadváhou. Příčinou může být také silné přetížení chodidla nebo plochých nohou.

Při diagnostice plantární fasciitidy (calcaneal spur) se v počáteční fázi léčby obvykle používají topické léky - jako je gel, krém nebo masť z kožovitého ostrosti.

trusted-source[1], [2],

Indikace Mast z kožovité ostrosti

Takové masti jsou zobrazeny s kožní výdych - používají se ke zmírnění zánětu v tkáních kolem paty a také k odstranění pocitů bolesti.

trusted-source[3], [4]

Formulář vydání

Léčivá látka používaná pro lokální topickou aplikaci je dostupná v tubě. Masť je průsvitná nebo průhledná homogenní hmota. Může mít hnědou nebo nažloutlou barvu nebo může být zcela bezbarvý.

Názvy masti z kožovitého kloubu

Existují masti z podpatku patek od různých léčivých skupin.

  • Léky NPVS - Voltaren, Naproksen, Indometatsinovaya mast, Dip Relief, Diklak-gel.
  • Steroidní hormonální léky - betamethason, prednisolon, hydrokortizonová masť, dexamethason.
  • Drogy stimulující oživení - Chondroxide, Arthrin, stejně jako Mukosat.
  • Homeopatické prostředky - mast Apis, Cíl T a Pjatkashpor masť.
  • Masti z přírodních látek (léčivé byliny) - Kontratubeks, krém Zlatý knír, mast ze sabelnik.
  • Masti s oteplovacím účinkem - Efkamon, Capsicum, Nikofleks, Viprosal, Finalgon, Apizartron.

trusted-source[5]

Zlatý knír z ostrosti

V masti používané s podpatky na podpatku, hřebíčkovým olejem a extraktem ze zlatých knírek jsou obsaženy. Tyto přísady stimulují proces resorpce tvorby a odstraňují pocit bolesti v patě. Také tam pepř a česnek extrakty ve složení léku, díky čemuž má zahřívací účinek, a také podporuje vazodilataci, což pozitivně ovlivňuje procesní tok v místě onemocnění.

Také všechny výše uvedené složky léčiva mají silný protizánětlivý a dezinfekční účinek. Proto je tato masť používána pro infekční infekci nebo zánět tkání v oblasti calcaneal.

Kromě toho prvky léčiva obsahují vitamíny A, B a C, které přispívají k normalizaci kůže na patě a patě. Také tyto léčivé složky interferují s vývojem kukuřice, trhliny nebo trhliny na podrážce.

Hydrokortizonová masť

Hydrokortizonová masť přispívá k normalizaci rovnováhy minerálních prvků a také má silný protizánětlivý účinek na poškozenou oblast. Steroidy zužují kapiláry v oblasti calcaneal spur, což snižuje syndrom bolesti a odstraňuje otok.

Mastné tygří oko

Masť "Ortho-Tiger Eye" činí pokožku nohy měkčí, čímž rozděluje hmotnostní zatížení na celý povrch. Odstraní bolest a zánět, ke kterým dochází v časném stadiu plantární fasciitidy. Chová se jako anestetikum a také odstraňuje pocit nepohodlí, projevující se v procesu chůze. Má oteplovací účinek, zvyšuje sílu toku krve v tkáních pata a nohy.

Léčba paterové čelisti s dimexidem

Dimexid s plantární fasciitidou se používá v podobě roztoku v malé dávce. V tomto případě je přípravek přidán do kompresí. Chcete-li takový kompresní přípravek udělat, musíte užít 1/5 léku a zředit vodou (1 zásobník). Poté navlhčete ubrousek v tomto roztoku a položte ho na patu. V horní části uzavřete kompresní nádobu polyethylenem a kusem látky (nebo jednoduše položte ponožku na něj). Ponechte tento kompresní materiál na poškozeném místě po dobu 30 minut a pak ho vyjměte.

Masť z ostružin s vejcem a octem

Chcete-li připravit masti z ostružin s vejcem a octem, musíte si vzít kuřecí vejce, dát do sklenice a nalít je octem, pokrytý špičkou. Pak by mělo být několik dní, než se sklo postaví na místo, které je od světla zavřené. Když se skořápka rozpustí, je potřeba roztrhnout film na vejce a nalít vnitřní obsah do octa. Mícháme obsah sklenice a nalijeme do něj 1 polévkovou lžíci. Slunečnicový olej.

Dále musíte vzít kus látky, navlhčit výslednou masti a aplikovat tento obvaz na podnožku. Zepředu by měla být patka zabalena do celofánu a teplé tkaniny. Několik procedur bude stačit k tomu, aby bolest zmizela a budování se vyřeší.

Masť z patelových ostružin s tukem z hada

Použití masti "Fat hads" pomáhá omezit otok a odstranit bolest. Prvky obsažené v hadovém tuku mají antibakteriální účinek a také přispívají k obnově poškozených buněk a tkání, které jsou poškozeny v důsledku onemocnění.

Masť s octem z paty

Patevní poduška účinně odstraňuje masť založenou na ocotu. Měli byste vzít rostlinný olej, 70% kyselinu octovou a také suchou hořčici (celkem 1 polévkovou lžíci), promíchat přísady, pak dát směs na látku a připevnit ji k patě po dobu 30 minut. Potom vyjměte kompresi a umyjte nohu teplou vodou. Přibližně 2 týdny každodenního používání tohoto postupu postačí k odstranění onemocnění.

Farmakodynamika

Vlastnosti mastí z calcaneal ostrosti jsou považovány například za hydrokortizonovou masti.

Hydrokortison je syntetický glukokortikosteroid pro vnější použití. Lék eliminuje otoky, svědění, záněty, které vznikají v důsledku plantární fasciitidy. Zpomaluje uvolňování cytokinů (interferony a interleukiny), monocytů a lymfocytů, brzdí proces přes mediátorů eosinofily uvolňování zánětu, proces dává sloučeninu prostaglandinů a metabolismu kyseliny arachidonové. Poskytování stimulující účinek na glukokortikoidní receptory podporuje produkci lipocortin hydrokortizonu. To snižuje sílu zánětlivých infiltrátů v buňkách, snižuje rychlost pohybu leukocytů, který je také mezi lymfocytů bolest v místě.

trusted-source[6], [7]

Farmakokinetika

Léčivá látka aplikovaná na kůži je koncentrovaná v epidermis. Absorbovaná část prochází procesem metabolismu nejprve v epidermis a pak v játrech. Dále metabolity a malá část hydrokortizonu, která zůstává nezměněna, se vylučují z těla spolu s žlučou nebo močí.

trusted-source[8], [9], [10]

Používejte Mast z kožovité ostrosti během těhotenství

Těhotným ženám se nedoporučuje, aby se zapojili do léčby plantární fasciitidy, protože to může negativně ovlivnit proces gestace. V tomto případě se doporučuje provést jiné analgetické postupy - masáž nohou, použití individuálně vyráběných ortopedických vložek, které obsahují speciální měkký podušku pod patou, stejně jako změna způsobu pohybu.

Kontraindikace

Masti obsahující zlatý knírek nesmí používat kuřáky. Obecně platí, že kontraindikace užívání masti z podpatků patek jsou alergické reakce na jakékoli složky léků, poškození kůže a také těhotenství.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Dávkování a aplikace

NSAID masť by měla být aplikována třikrát denně na postiženou oblast s tenkou vrstvou. Posílení účinku léku může být předběžným postupem - 10 minut, aby vaše nohy v teplé vodě, pak je vyschnout je otřete. Použití masti by mělo být dlouhé, nejméně 2-4 týdny. Abyste zabránili možné závislosti, po 2 týdnech změňte masť na jinou drogu ze stejné skupiny léčiv.

Steroidní hormonální léky - aplikujte trochu masti na kůži 2-3 r. / Den., Distribuce zapálené oblasti měkkými pohyby. Léčebný kurs může trvat maximálně 2 týdny.

Stimulanty zotavení - tyto masti by měly být aplikovány na suchou pokožku, dokud nebude lék zcela absorbován. Tento postup by měl být prováděn 2-3 r. / Den. Během 2-5 týdnů.

Homeopatické masti by měly být aplikovány na pranou pokožku - malý přípravek je jemně protřepán, dokud nebude absorbován. Aplikovat masti by měla být 3-4 r / den. Kurz léčby může trvat nejméně 2 týdny a maximálně 3 měsíce.

Masti z přírodních látek a léčivých bylin - platí na místo léze třikrát denně. Je efektivnější provést postup po masáži nohou nebo nohou, aby se zlepšil proces absorpce. Kvalita léčby je vyvíjena současně s používáním Golden Sous a Counterattubes. Během prvních dvou dnů by měly být aplikovány hodinově, střídající se mezi sebou, aby nedošlo k alergické reakci. Po dvou dnech můžete postiženou oblast léčit dvakrát denně. Takové léky mohou být používány dlouhodobě - během 1-3 měsíců.

Oteplení masti by mělo být aplikováno 2-3 r. / Den, předtím vypláchnutím pokožky předchozí vrstvy drogy. Pro aplikaci bude stačit minimální množství léku, které musí být jemně vtíráno do kůže, pak počkejte 2-3 minuty, aby se absorbovala. Pak, aby se posílil účinek, měla by se na nohou nosit vlněná špička. Léčebný kurs trvá přibližně 10-14 dní.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

Interakce s jinými léky

Masť Indomethacin, když interaguje s léky, které vyvolávají reakci fotosenzitizace, může tento účinek zvýšit.

Hydrokortizonová masť v kombinaci se salicylátmi snižuje jejich aktivitu. Ve spojení se srdečními glykosidy může způsobit hypokalemii a při interakci s anabolikami může zvýšit hydrofilnost tkání.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]

Podmínky skladování

Masti pro vnější použití jsou skladovány ve standardních podmínkách - při teplotě nejvýše 20-25 stupňů Celsia na suchém místě, uzavřené ze slunce.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Skladovatelnost

Jakákoliv masť z kožovitého ostruhu je vhodná pro použití po dobu 2-4 let od data výroby.

trusted-source[29], [30]


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masť z pata" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.