Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Proč rostla bradavice?

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 22.06.2019

Bradavice jsou jen vnějším projevem aktivity lidského papilomaviru (HPV). Když je odstraněn, virus sám nezmizí nikde. Až dosud neexistují žádné léky, které by ho mohly zabít. Samotná přirozená imunita je schopna překonat HPV, a pokud je oslabena, bradavice může opět růst.

Bradavice vzrostla po odstranění

Co může způsobit probuzení viru? Pociťujeme sníženou imunitu rozvojem častých nachlazení, jejich dlouhým průběhem a různými komplikacemi, výskytem herpesu na rtech a dalších částech těla, plísňových chorob, špatného zdraví, rychlé únavy. Co ovlivňuje obranyschopnost těla? Mezi hlavní důvody pro její snížení patří:

  • hormonální poruchy;
  • nevyvážená strava, nedostatek vitamínů a minerálů;
  • těžké genetické choroby;
  • HIV infekce;
  • častý stres a nedostatek spánku;
  • fyzické přetížení;
  • dlouhodobý pobyt v místech špatné ekologie;
  • odložil operaci a zranění;
  • užívání antibiotik po delší dobu, chemoterapie;
  • dědičnou tendenci k imunodeficienci.

Všechny tyto faktory mohou vyvolat obnovení růstu.

Vzhled bradavice po odstranění laseru

K dnešnímu dni je postup při odstraňování bradavic a krtků nejúčinnější a nejžádanější. Jeho výhodou je, že je bezbolestný, nevyžaduje anestezii (v některých případech se aplikuje lokální anestézie), netrvá dlouho (v průměru 10 minut), umožňuje v jednom kroku odstranit až tucet nádorů.

Doba zotavení po ne příliš dlouhé, nezanechává jizvy a jizvy. Mnoho lidí je přitahováno touto metodou, jak se zbavit bradavice, protože neexistuje přímý kontakt s nástrojem, což znamená, že nehrozí nebezpečí další nebezpečné infekce.

Po přezkoumání těchto charakteristik pacienti věří v bezpečnost a úspěch této manipulace a jsou velmi překvapeni, že bradavice opět vzrostla po odstranění laseru. Metoda odstranění však neovlivňuje lidský papilomavir, je schopna re-aktivovat za výše uvedených okolností.

Dítě má bradavici

Bradavice u dětí často odcházejí na vlastní pěst. Pokud se rodiče obávají, že ji dítě zranilo, což znamená, že je šance, že se degeneruje v maligní, nechtějí ohrozit infekci jiných členů rodiny, způsobuje to nepohodlí, pak bude růst odstraněn. V žádném případě to nelze provést doma, ale pouze v ordinaci lékaře.

Co když bradavice vzrostla po tom? Nejvhodnější je kontaktovat dermatologa, pediatra a možná vám bude odkázáno na imunologa.

Stejně jako v případě dospělých i dětí mohou existovat důvody ke zkoumání, aby bylo možné podněcovat imunitní systém. Imunomodulátory zde nejsou vždy používány, častěji přírodní faktory: dostatek čerstvého vzduchu, sportovní aktivity, bylinné čaje, ovoce, zelenina, letní koupání v otevřené vodě, vitamínové komplexy.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.