^

Zdraví

Pulmonolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pulmonolog ošetřuje onemocnění horních a dolních cest dýchacích.

Máte-li tracheitidu, chronickou bronchitidu, kouřovou bronchitidu, pleurisy nebo pneumonii, vám pomůže plicní lékař.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdo je pulmonolog?

Dýchací systém je dýchací cesty a plic. Trachea je velká dýchací trubice, u dětí je široká, elastická. Zánět průdušnice - tracheitida je častý u dětí. Pokud je tracheitida zpožděna, ukažte dítě dětskému pulmonologovi.

Průdušné větve jsou propojeny systémem nádob a připomínají strom. Onemocnění průdušek se nazývá bronchitida. Plíce vypadají jako malé sáčky podobné hrozenkám (alveoli). Každý den 15 000 litrů vzduchu prochází plicemi. Bez kyslíku je život nemožný, a to jsou plíce, které ho dodávají tělu a také odstraňují oxid uhličitý. Pulmonolog určuje povahu bronchiálních a plicních onemocnění a taktiku jejich léčby.

V případě příznaků potíží s dýcháním okamžitě navštivte lékaře.

Například bronchiální astma je alergická. Seznam alergenů je velmi velký. Astma je léčena pulmonologem spolu s alergikem.

Plic byly předtím léčeny terapeuty a chirurgy, avšak v roce 1986 se v SSSR objevila samostatná lékařská specializace, protože se ukázalo, že pulmonologie je obrovská lékařská oblast. U recepce, Pneumolog ověřit své zdravotní historii, špatné návyky a pracovní podmínky, životní podmínky, vás přesměruje na krevní test a ultrazvuk srdce. Společné úsilí lékaře a pacienta poskytuje vynikající výsledky. Dobrý lékař-Pneumolog snaží pomáhat lidem, že je pozorný, aby pacient dodržuje pravidla lékařské etiky a neustále přidává do své znalosti, „vynikající“ zná fyziologii, umí komunikovat s pacienty, jejich disciplíny.

Kdy mám jít k pulmonologovi?

Pulmonolog může pomoci lidem, kteří trpí kouřením kašel. Kašel kuřáka se nejsilněji projeví ihned po spánku. Pokud nekouříte kouřením kašel, objeví se emfyzém. Je doprovázena nedostatkem dechu, snížením objemu vdechovaného vzduchu. Pokud se obáváte krátkého dechu, může to být astma. Přerušení v hrudi a sípání bez pozornosti by nemělo zůstat - to jsou první známky obstrukční bronchitidy.

Jaké testy mám vzít, když půjdu do pulmonológa?

Přehled podezření diagnózy pneumologii může obsahovat kompletní krevní obraz a biochemie na proteinové frakce krve, index prothrombin, bilirubin, sputum pro TB, sputum cytologie, krevní elektrolyty, výzkum citlivosti na antibiotika, krevní skupina protilátky, PCR diagnostika rozbor moči. V každém případě je objem zkoušky určuje pneumologii.

Jaké metody diagnózy používá pulmonolog?

Vše začíná sbírkou anamnézy, poslechu plic a radiografie plic. Sputum je vyšetřován, pak může být předepsán elektrokardiogram, spirografie, protože bolest na hrudi a dušnost jsou často příznaky srdečního onemocnění. Můžete se obrátit na kardiologa s takovými příznaky. Může být předepsána bronchoskopie. Postup sběru biologického materiálu je obvykle dobře tolerován, provádí se za lokální anestézie. Také budete odkazovat na ultrazvuk břišních orgánů a štítné žlázy. MRI se stále častěji používá.

Co dělá pulmonolog?

Pokud máte kašel, dušnost, úzkostné útvary nebo chrápání, musíte jít přesně na pulmonologa. Pokud je léčba přiřazeno terapeut, měla za následek, že již nebudou muset jít do žádného doktora, ale často se stává, že tyto příznaky mohou rušit osobu měsíce, obvykle poté, co podstoupil studené, chřipka, nebo z vlastního podnětu. Pulmonolog může prověřit diagnózu diagnostikovanou terapeutem a upravit léčbu.

Pokud máte malé dítě a začal kašlat, jděte nejprve k pediatrům. Může vás odkázat na centrum dětské pulmonologie. Tam je dítě podáno rentgenovému záření plic. To je nezbytné v případě komplikovaného průběhu onemocnění plic, nebo pokud má dítě vrozené patologie bronchů nebo plic. Zde je také rozhodnuto o případné hospitalizaci.

Poradenství pulmonológa

trusted-source[5], [6], [7]

Jak zjistit pneumonii?

Pulmonolog na recepci provede průzkum. Možná musíte udělat rentgenové vyšetření plic a krevní test. Pak vám budou předepsány antibiotika. Obvykle se během 4 dnů stane snadnější, ale potřebují pít asi 10 dní a neházejí! Nekomunikujte s nachlazeními, nemluvte s chřipkou ani s neštovicemi, abyste netrpěli jinými infekcemi než pneumonií.

Jak se vypořádat se sezónní alergií? 

  1. Během období květu udržujte kancelářské okna a byty uzavřené, když jste tam. Je nutné provzdušňovat - opusťte pokoj. Nejlepší je po dešti větrat. 
  2. Častěji mokré čištění. 
  3. Udělejte si sprchu, umyjte si vlasy dvakrát denně. 
  4. Vydejte se na kvetoucí dovolenou na moři, na horách, v jiné klimatické zóně. 
  5. Antihistaminika by měla být předepsána pouze lékařem.

Pulmonolog má veškeré potřebné znalosti, které vám pomohou v případě, že máte dlouhodobý kašel nebo dušnost - požádejte o pomoc včas a léčba nebude dlouhá a nákladná.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.