^

Zdraví

Rehabilitace po chemoterapii

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Rehabilitace po chemoterapii je dlouhý a komplexní proces.

Průběh chemoterapie ovlivňuje nejen růst rakovinných buněk, ale také deprimuje zdravé buňky. Samozřejmě, že každý člověk nese chemoterapie v jejich vlastním způsobem, ale v podstatě všechny pevné snížení obranyschopnosti těla, krevní útlaku, sklony ke krvácení, svalová slabost, dyspepsie (projevující se nevolnost, zvracení, průjem). Obzvláště těžké vydržet období zotavení jsou ti lidé. Který byl v době chemoterapie oslabený. V takovém případě bude obnovení sil vyžadovat mnohem více času a úsilí nejen od pacienta, ale také od jeho příbuzných. A bez pomoci odborníků z rehabilitačního centra to nemůže udělat.

Léčba sanatorií poskytuje celou řadu potřebných postupů, včetně speciální stravy, odpočinku a aktivity, a v sanatoriu je důležité, aby pacient neměl pocit osamělosti a komunikoval s lidmi s podobnými problémy.

Pokud je člověk velmi slabý, nemůže odolat infekcím. Proto je důležité vytvořit pro pacienta podmínky pro sanatorium a jeho duševní stav vyžaduje také zvláštní péči. Je velmi důležité překonat stres a vnucovat člověku touhu po životě - pouze při stabilním duševním stavu fyzická rehabilitace projde pozitivní dynamikou.

Rehabilitace po chemoterapii jistě zahrnuje obnovu fyzické aktivity prostřednictvím jógy, stolního tenisu, plavání. Zatížení je dáno postupně, s ohledem na aktuální fyzický stav.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Rehabilitace po chemoterapii v sanatoriích

Rehabilitace po chemoterapii v sanatoriu je nedílnou součástí opatření k boji proti nemoci. V mnoha sanatoriach jsem po chemoterapii vyvíjel celé programy obnovy profilu , které byly navrženy nejen pro posílení fyzického zdraví, ale i pro duševní zdraví. Změna prostředí, péče, komunikace s lidmi se stejným problémem mají pozitivní vliv na vnitřní stav člověka, duch je posílený, touha po životě se objevuje.

Průběh rehabilitačních aktivit se rozvíjí individuálně, přičemž se zohledňují všechny potřeby a charakteristiky pacienta. V první řadě se posiluje imunitní systém, fytoterapeutické procedury, léčba minerální vody, cvičební terapie, dietoterapie, aromaterapie, podle indikace - plavání, lymfodrenáž, léčebné lázně. Komplex tělesných cvičení a jógy pomáhá vyrovnat se se syndromem bolesti, obnovit formu a posílit tělo.

Rehabilitace po chemoterapii v obci je velmi dobrý vliv na dynamiku této nemoci, komunikovat s lidmi, zažívá podobný stav, dává pacientovi příležitost diskutovat o otázkách zdraví na roveň, což je nesmíte nechat ujít při rehabilitaci doma. Nejoblíbenějšími centry rehabilitace sanatoria jsou:

 • Sanatorium "Rassvet", který se nachází na adrese: Ukrajina, Morshin, ul. Jar 2.
 • SKK "DiLuch", Rusko, Krasnodar, město Anapa, ul. Puškin, 22.
 • Sanatorium "Varzi-Yatchi", Rusko, Udmurtia, Izhevsk, břeh řeky Bolshaya Varzi.
 • Sanatorium "Centralni Lazni", Česká republika, Mariánské Lázně (Mariánské Lázně), Česká republika, Goethova nám. 1, 353 01 Mariánské Lázně.
 • Gorky Sanatorium, Rusko, Voronezh, Voroněžský kraj, 394023.

Rehabilitace po chemoterapii v Německu

Rehabilitace po chemoterapii v Německu a lázeňských městech České republiky, Izraele jsou v mnoha zemích po celém světě populární a respektována. Rehabilitační klinice v Německu jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a to je zárukou spolehlivého a účinného léčení psychoemotických poruch, neurologických, ortopedických a terapeutických patologií. Systém léčby je zvolen striktně individuálně, podle všech aspektů současného zdravotního stavu pacienta. Léčba je v mnoha ohledech zaměřena na posílení obranyschopnosti těla po chemoterapii, odstraňování toxických látek z těla, bolestivého syndromu, dietní terapie a stabilizace duševního zdraví.

Ukazuje se, že léčba bere v úvahu nejen potřeby pacienta, ale i jeho finanční způsobilost, takže léčba je založena na rozvoji individuálního přístupu k obnovení zdraví, s přihlédnutím jak individuální potřeby každého z nich zabývat, stejně jako jeho finanční způsobilosti.

Rehabilitace po chemoterapii v Německu probíhá na vysoké úrovni a podle mezinárodních požadavků jsou všechny nezbytné postupy prováděny nejlépe licencovanými specialisty z Německa, Izraele, Francie atd. Nejoblíbenějšími centry jsou:

 • Univerzitní nemocnice v Bonnu (kancelář se nachází na adrese: Bonn, Německo: Brunnenallee 21, 53173 Bonn).
 • Klinika Duisburg (kancelář se nachází na adrese: Großenbaumer Allee 250, 47249 Duisburg, Německo).
 • Akademická klinika Univerzity Duisburg-Essen (kancelář se nachází na adrese: Bonn, Německo: Brunnenallee 21, 53173 Bonn).
 • Klinika Knappschaft Dortmund (umístená na adrese Am Knappschaftskrankenhaus 1 44309 Dortmund, Deutschland).
 • Onkologická rehabilitační klinika Bad Ochsen (má zastoupení v Bochumu, Německo: Kurt-Schumacher-Platz 10, 44787 Bochum).

Rehabilitace po chemoterapii doma

Rehabilitace po chemoterapii doma je jedním z druhů zotavení po agresivní destrukci maligních buněk. V průběhu léčby jsou toxické buňky také vystaveny toxickým účinkům, které negativně ovlivňují imunitu. Z tohoto a nejen důvod je rehabilitační kurz v této fázi jednoduše životně důležitý. Po chemoterapii potřebuje pacient zvláštní péči a výživu, obvyklý způsob života musí být zcela přestavěn.

Kromě vyvážené stravy a dostatkem vitamínů ve stravě by měl být rajčatové šťávy - to pomáhá bojovat nevolnost, ryby a játra zvýšit hladinu bílých krvinek, pokrmy z masa a zeleniny, pomoci oživit a obnovit svalový tonus.

K ochraně ledvin a jater proti toxickým účinkům chemoterapeutických léků pomohou hepatoprotektory a bodlák. Produkty s vysokým obsahem vápníku pomohou posílit kostní systém a podpořit růst vlasů.

Také doma je snadné provádět určité léčebné postupy, například inhalace páry. Tělesná výchova a pěšky ve vzduchu jsou povinné, zejména cvičení jógy ovlivňují obnovu tělesného a duševního zdraví, ale je třeba postupně zvyšovat zátěž před konzultací s lékařem.

Rehabilitační centra po chemoterapii

Rehabilitační centra po chemoterapii, které si stanovily tyto úkoly:

 • Obnovte obranyschopnost těla, obnovte vitalitu pacienta.
 • Zlepšit práci jater a ledvin, které vzaly na toxický účinek chemoterapie.
 • Normalizace funkce trávení, dietoterapie.
 • Normalizace procesu hematopoézy.
 • Posílení kostního systému.
 • Práce na stabilizaci duševního zdraví a sledování celkového stavu pacienta.

Také v rehabilitačních centrech provádět další wellness procedury, v závislosti na individuálních potřeb pacienta - provádění lymfatické drenáže, postupy fytoterapie, aromaterapie, plavání, tenis, jóga, psychologická příprava a specialisty podpory. Navíc rehabilitační centrum má schopnost neustále sledovat a zaznamenávat dynamiku stavu pacienta, což je doma velmi obtížné dosáhnout.

V rehabilitačním LISOD v Kyjevě, Mezinárodní centrum léčby rakoviny léčba rakoviny CENTER v Izraeli Cancer Center na univerzitě v Debrecenu v Maďarsku, program zotavení po chemoterapii se provádí v souladu s nejnovějšími postupy udělování licencí, s přihlédnutím ke všem individuálním potřebám a finanční možnosti.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.