Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Rehabilitace po chemoterapii

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Rehabilitace po chemoterapii je dlouhý a komplexní proces.

Průběh chemoterapie ovlivňuje nejen růst rakovinných buněk, ale také deprimuje zdravé buňky. Samozřejmě, že každý člověk nese chemoterapie v jejich vlastním způsobem, ale v podstatě všechny pevné snížení obranyschopnosti těla, krevní útlaku, sklony ke krvácení, svalová slabost, dyspepsie (projevující se nevolnost, zvracení, průjem). Obzvláště těžké vydržet období zotavení jsou ti lidé. Který byl v době chemoterapie oslabený. V takovém případě bude obnovení sil vyžadovat mnohem více času a úsilí nejen od pacienta, ale také od jeho příbuzných. A bez pomoci odborníků z rehabilitačního centra to nemůže udělat.

Léčba sanatorií poskytuje celou řadu potřebných postupů, včetně speciální stravy, odpočinku a aktivity, a v sanatoriu je důležité, aby pacient neměl pocit osamělosti a komunikoval s lidmi s podobnými problémy.

Pokud je člověk velmi slabý, nemůže odolat infekcím. Proto je důležité vytvořit pro pacienta podmínky pro sanatorium a jeho duševní stav vyžaduje také zvláštní péči. Je velmi důležité překonat stres a vnucovat člověku touhu po životě - pouze při stabilním duševním stavu fyzická rehabilitace projde pozitivní dynamikou.

Rehabilitace po chemoterapii jistě zahrnuje obnovu fyzické aktivity prostřednictvím jógy, stolního tenisu, plavání. Zatížení je dáno postupně, s ohledem na aktuální fyzický stav.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Rehabilitace po chemoterapii v sanatoriích

Rehabilitace po chemoterapii v sanatoriu je nedílnou součástí opatření k boji proti nemoci. V mnoha sanatoriach jsem po chemoterapii vyvíjel celé programy obnovy profilu , které byly navrženy nejen pro posílení fyzického zdraví, ale i pro duševní zdraví. Změna prostředí, péče, komunikace s lidmi se stejným problémem mají pozitivní vliv na vnitřní stav člověka, duch je posílený, touha po životě se objevuje.

Průběh rehabilitačních aktivit se rozvíjí individuálně, přičemž se zohledňují všechny potřeby a charakteristiky pacienta. V první řadě se posiluje imunitní systém, fytoterapeutické procedury, léčba minerální vody, cvičební terapie, dietoterapie, aromaterapie, podle indikace - plavání, lymfodrenáž, léčebné lázně. Komplex tělesných cvičení a jógy pomáhá vyrovnat se se syndromem bolesti, obnovit formu a posílit tělo.

Rehabilitace po chemoterapii v obci je velmi dobrý vliv na dynamiku této nemoci, komunikovat s lidmi, zažívá podobný stav, dává pacientovi příležitost diskutovat o otázkách zdraví na roveň, což je nesmíte nechat ujít při rehabilitaci doma. Nejoblíbenějšími centry rehabilitace sanatoria jsou:

 • Sanatorium "Rassvet", který se nachází na adrese: Ukrajina, Morshin, ul. Jar 2.
 • SKK "DiLuch", Rusko, Krasnodar, město Anapa, ul. Puškin, 22.
 • Sanatorium "Varzi-Yatchi", Rusko, Udmurtia, Izhevsk, břeh řeky Bolshaya Varzi.
 • Sanatorium "Centralni Lazni", Česká republika, Mariánské Lázně (Mariánské Lázně), Česká republika, Goethova nám. 1, 353 01 Mariánské Lázně.
 • Gorky Sanatorium, Rusko, Voronezh, Voroněžský kraj, 394023.

Rehabilitace po chemoterapii v Německu

Rehabilitace po chemoterapii v Německu a lázeňských městech České republiky, Izraele jsou v mnoha zemích po celém světě populární a respektována. Rehabilitační klinice v Německu jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a to je zárukou spolehlivého a účinného léčení psychoemotických poruch, neurologických, ortopedických a terapeutických patologií. Systém léčby je zvolen striktně individuálně, podle všech aspektů současného zdravotního stavu pacienta. Léčba je v mnoha ohledech zaměřena na posílení obranyschopnosti těla po chemoterapii, odstraňování toxických látek z těla, bolestivého syndromu, dietní terapie a stabilizace duševního zdraví.

Ukazuje se, že léčba bere v úvahu nejen potřeby pacienta, ale i jeho finanční způsobilost, takže léčba je založena na rozvoji individuálního přístupu k obnovení zdraví, s přihlédnutím jak individuální potřeby každého z nich zabývat, stejně jako jeho finanční způsobilosti.

Rehabilitace po chemoterapii v Německu probíhá na vysoké úrovni a podle mezinárodních požadavků jsou všechny nezbytné postupy prováděny nejlépe licencovanými specialisty z Německa, Izraele, Francie atd. Nejoblíbenějšími centry jsou:

 • Univerzitní nemocnice v Bonnu (kancelář se nachází na adrese: Bonn, Německo: Brunnenallee 21, 53173 Bonn).
 • Klinika Duisburg (kancelář se nachází na adrese: Großenbaumer Allee 250, 47249 Duisburg, Německo).
 • Akademická klinika Univerzity Duisburg-Essen (kancelář se nachází na adrese: Bonn, Německo: Brunnenallee 21, 53173 Bonn).
 • Klinika Knappschaft Dortmund (umístená na adrese Am Knappschaftskrankenhaus 1 44309 Dortmund, Deutschland).
 • Onkologická rehabilitační klinika Bad Ochsen (má zastoupení v Bochumu, Německo: Kurt-Schumacher-Platz 10, 44787 Bochum).

Rehabilitace po chemoterapii doma

Rehabilitace po chemoterapii doma je jedním z druhů zotavení po agresivní destrukci maligních buněk. V průběhu léčby jsou toxické buňky také vystaveny toxickým účinkům, které negativně ovlivňují imunitu. Z tohoto a nejen důvod je rehabilitační kurz v této fázi jednoduše životně důležitý. Po chemoterapii potřebuje pacient zvláštní péči a výživu, obvyklý způsob života musí být zcela přestavěn.

Kromě vyvážené stravy a dostatkem vitamínů ve stravě by měl být rajčatové šťávy - to pomáhá bojovat nevolnost, ryby a játra zvýšit hladinu bílých krvinek, pokrmy z masa a zeleniny, pomoci oživit a obnovit svalový tonus.

K ochraně ledvin a jater proti toxickým účinkům chemoterapeutických léků pomohou hepatoprotektory a bodlák. Produkty s vysokým obsahem vápníku pomohou posílit kostní systém a podpořit růst vlasů.

Také doma je snadné provádět určité léčebné postupy, například inhalace páry. Tělesná výchova a pěšky ve vzduchu jsou povinné, zejména cvičení jógy ovlivňují obnovu tělesného a duševního zdraví, ale je třeba postupně zvyšovat zátěž před konzultací s lékařem.

Rehabilitační centra po chemoterapii

Rehabilitační centra po chemoterapii, které si stanovily tyto úkoly:

 • Obnovte obranyschopnost těla, obnovte vitalitu pacienta.
 • Zlepšit práci jater a ledvin, které vzaly na toxický účinek chemoterapie.
 • Normalizace funkce trávení, dietoterapie.
 • Normalizace procesu hematopoézy.
 • Posílení kostního systému.
 • Práce na stabilizaci duševního zdraví a sledování celkového stavu pacienta.

Také v rehabilitačních centrech provádět další wellness procedury, v závislosti na individuálních potřeb pacienta - provádění lymfatické drenáže, postupy fytoterapie, aromaterapie, plavání, tenis, jóga, psychologická příprava a specialisty podpory. Navíc rehabilitační centrum má schopnost neustále sledovat a zaznamenávat dynamiku stavu pacienta, což je doma velmi obtížné dosáhnout.

V rehabilitačním LISOD v Kyjevě, Mezinárodní centrum léčby rakoviny léčba rakoviny CENTER v Izraeli Cancer Center na univerzitě v Debrecenu v Maďarsku, program zotavení po chemoterapii se provádí v souladu s nejnovějšími postupy udělování licencí, s přihlédnutím ke všem individuálním potřebám a finanční možnosti.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.