^

Analgezie během těhotenství pro infekci

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Analýzy během těhotenství k infekci je třeba provést okamžitě po fixaci na účtu v konzultacích žen.

Jakákoli infekce není během období těhotenství bezpečná, zejména v období exacerbace. Je bezpečnější kontrolovat infekci před koncepcí, abyste se ujistili, že zdraví dítěte nebude ohroženo. Infekce, které je třeba vyloučit během těhotenství:

 • TORCH-infekce. Provádění analýzy pro detekci toxoplazmózy, rubeoly, cytomegaloviru, herpes virus je povinné pro všechny nastávající matky.
 • Rubella test. Pokud jsou protilátky během studie potvrzeny malým počtem protilátek proti původci rubeoly, měla by se těhotná žena co nejvíce chránit před kontaktem s potenciálními pacienty. Pokud byla vyšetření provedena před těhotenstvím, potřebujete očkování proti zarděnkám.
 • Analýza toxoplasmózy. Toxoplazmóza během nebezpečí je nebezpečná, protože může způsobit malformace plodu a způsobit potrat, mrtvého porodu.
 • Analýza cytomegoviru. Ale s zhoršením způsobeným těmito viry je pravděpodobnost potratu vysoká.
 • Analýza RW. Analýza pro detekci protilátek proti původci syfilisu. Analýza se provádí několikrát během těhotenství.
 • Analýza hepatitidy B a C.
 • Provádění analýzy sexuálně přenosných infekcí - určení chlamýdií, kapavky, ureplazmózy, mykoplazmózy. Výše uvedené nemoci mohou způsobit potrat a vývoj malformací u plodu.
 • Testování na HIV. Je prováděna u všech žen, které se registrují na těhotenství.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Kdo kontaktovat?

Analýza hepatitidy v těhotenství

Analýza hepatitidy během těhotenství je povinná, provádí se několikrát v těhotenství, aby se vyloučila možnost onemocnění a přijaly včasná opatření k prevenci infekce plodu.

Analýza virové hepatitidy B nebo stanovení antigenu HB v krvi je nejpřesnější způsob, jak potvrdit diagnózu. Pokud je diagnóza potvrzena, pak nejprve vytvořte mechanismus infekce a poté proveďte lékařské opatření. Obvykle se analýza provádí při fixaci na účtu v konzultacích pro ženy, ale pokud je žena pravidelně navštěvována kosmetickým salonem ošetřeným zubním lékařem, pak se analýza opakuje.

Analýza virové hepatitidy C nebo stanovení antigenu AHCV v krvi. Tento typ onemocnění je nejnebezpečnější, jelikož se jedná především o latentní formu a první známky se projevují v pozdních fázích, kdy léčba již nebude mít výsledky. Pokud je plod infikován virem hepatitidy, může zemřít in utero nebo několik dní po narození. Jedinou metodou je podstoupit očkování dítěte, ale to je účinné v 95% případů.

Analýza hepatitidy v těhotenství je pro zdraví matky a plodu velmi důležitá, takže se nevzdávejte a nevystavujte se riziku zdraví a života nenarozeného dítěte.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

HIV test na těhotenství

HIV test na těhotenství by měla předložit každá nastávající matka po registraci v konzultacích pro ženy, pak znovu po 3 měsících. Před provedením testu je lepší mít snídani, ale jíst na lehkou stravu. Virus imunodeficience je velmi nebezpečné onemocnění, přenášené převážně pohlavním a krví biologickými tekutinami. Virus vyčerpává imunitní systém a činí ho imunní vůči jakýmkoli infekcím. Dokonce i když těsně před těhotenstvím, žena, které mají být testovány na AIDS, HIV, je nutné znovu předat - často v časné fázi infekce sérologickou odpověď nedává pozitivní výsledek a opustit analýzu a riskují své životy a zdraví nenarozeného dítěte, a jeho život nebyl opodstatněný hloupý.

Pokud je výsledek analýzy pozitivní, přijme se individuální plán péče o těhotenství a léčba předepsaná specialistou na infekční onemocnění. To umožní, aby se dítě není infikován v děloze, navíc v případě, že infekce HIV je účinně léčit, je možné odmítnout císařský řez rodit přirozeně, ale při respektování nezbytných bezpečnostních opatření, aby nedošlo k infikovat dítě. Po porodu se provádí další analýza - vzorek krve se odebere z pupeční žíly dítěte.

Analýza syfilisu v těhotenství

Analýza syfilisu během těhotenství se provádí ve spojení s dalšími testy na infekci. Směr pro tuto analýzu je uveden v ranném těhotenství, aby měl čas na předepisování léčby a přijal nezbytná opatření v případě detekce patogenu.

Analýza syfilisu nebo RW se provádí třikrát během těhotenství - po registraci na účet, 30-38 týdnů těhotenství a při hospitalizaci v nemocnici. Pro analýzu odběr vzorků žilní krve se provádí, s výhodou na lačno, a jeden den před analýzou je přísně kontraindikováno jíst mastné, smažené potraviny, a alkohol nebo drogy na bázi alkoholu.

Výsledky analýzy mohou být buď pozitivní nebo negativní. Pozitivní výsledky jsou následující:

 • + - znamená pochybnou reakci.
 • ++ - znamená slabě pozitivní reakci.
 • +++ znamená pozitivní reakci.
 • ++++ znamená výrazně pozitivní reakci.

Pokud se diagnóza ukáže být pozitivní, je ženě předepsána další studie, podle výsledků kterých je předepisována specifická léčba k prevenci vrozeného syfilisu u nenarozeného dítěte. Vrozená forma syfilisu se prakticky nevztahuje na léčbu a vede k vzniku závažných komplikací u dítěte, včetně mozku.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

Analýza salmonelózy v těhotenství

Analýza salmonel během těhotenství, žena musí vzít svědectví. Dokonce i v případě, že se infekce projeví špatně, neodkládejte se s lékařem a diagnózou. Identifikovat patogen v krvi může být již pět dní po infekci - v analýze krve se již objeví protilátky proti patogenu. Pokud nechodíte k lékaři a nepodléháte léčení, onemocnění půjde do latentní formy.

Analýza vzorků stolice nebo rektálního nátěru pro salmonelózu během těhotenství může být použita jako diagnostická metoda při prvních známkách onemocnění, stejně jako plánovaná bakteriologická analýza při registraci při konzultaci žen. Analýza se stala povinnou vzhledem k tomu, že mnoho budoucích matek trpí onemocněním bez bouřlivých příznaků nebo v latentní podobě.

Při porodu může salmonella infikovat novorozence a způsobit řadu nebezpečných onemocnění. Chcete-li to vyloučit, má-li budoucí matka v bakteriální studii protilátky proti salmonelám nebo salmonelám, předepíše se specifická léčba. Léky jsou vybrány tak, aby nepronikly do placenty a neovlivňovaly plod. Předepisujte krátkodobé antibiotické léčivé přípravky poté, co se třikrát doporučuje zrušení léčivých přípravků a interval pro předání analýzy salmonelózy.

Analýzy během těhotenství na infekci pomohou identifikovat tuto chorobu nebo její onemocnění v rané fázi a chránit matku a dítě před možnými komplikacemi.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.