^

Bran dietní možnosti: kolik můžete zhubnout?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Velkou výhodou pro mnohé - určující, je to, že otrubová strava nezavazuje radikálně změnit obvyklý způsob života a stravy. Otruby lze jednoduše jíst 15 minut před jídlem, v kombinaci s jinými dietními složkami nebo přidat do hotových potravin. Hlavní věcí je zapamatovat si smysl a nebezpečí experimentování s vlastním zdravím. Jak můžete zhubnout na otrubách, záleží na několika faktorech:

 • délka stravy;
 • počáteční hmotnost;
 • zbytek stravy;
 • nezdravé návyky.

Recenze píší asi 3 kg za měsíc, 7 - po dobu šesti měsíců. Články referují o výzkumu francouzských a harvardských odborníků. Francouzi prokázali, že pouze 5 g otrubových vláken snižuje riziko plnosti o 15%. Američané experimentálně potvrdili účinnost zvyšování denní dávky zvýšené na 8 g. Ženy v této skupině ztratily v průměru 3,5 kg; zatímco je-li množství vlákniny sníženo na 2 g, naopak se velmi dobře zotavily. [1], [2]

 • Nemůžete si myslet, že otruby jsou tak neutrální produkt, vhodný pro krmení zvířat a zvláště neovlivňující lidi. Je to, jako by byl během mletí zachycen nejlepší muž a přenesen do složení bílé mouky nebo rafinovaných obilovin.

Otruby jsou ve skutečnosti přirozeným absorbentem, obsahují 90% aktivních složek, které byly před mletím součástí zrna obilovin. Proto není možné zahájit dietu s velkou dávkou látky: za prvé, tělo se musí přizpůsobit inovacím potravin.

Pokud mluvíme o dlouhodobém užívání, pak během prvních měsíců stačí jíst lžičku otrub jakéhokoli druhu. A pouze při absenci nežádoucích důsledků změřte dávkování lžící. Užitečné maximum je 30 gramů porce denně (tři lžíce).

Tuhá otrubová strava

Jakákoli strava vyžaduje hodně vůle. Koneckonců, technika pro slabé vůle: „Co byste snědli, jak zhubnout?“ Bohužel nebo naštěstí nefunguje. Striktní otrubová strava není výjimkou. Doporučuje se k němu přistoupit okamžitě, ale poté, co si tělo zvykne na neobvyklý produkt - ve skutečnosti to není jídlo, ale krmivo.

 • Počáteční dávka otrub je 1 lžička. Třikrát denně před jídlem.

Pamatujte, že produkt působí pouze v kombinaci s kapalinou: vodou, džusem, kefírem, infuzí. Postupně je část upravena na 3 lžíce. Lžíce, také ve třech dávkách. Pak se efekt projeví lépe a gastrointestinální trakt reaguje jemněji. Poté, co si na to zvyknete, můžete zpřísnit podmínky otrubové stravy, například dodržujte dietu kefirových otrub.

Používají se odstředěné mléčné výrobky a sušené otruby. Lžíci prášku by mělo být promícháno v šálku nápoje a pomalu polykat každé čtyři hodiny lžičku výsledné homogenní hmoty. Poslední část je tři hodiny před spaním.

 • Kolik takové stravy vydrží, závisí na vůli. Je nepravděpodobné, že mnoho z nich vydrží déle než tři dny.

Můžete si vybrat jiné schéma: vykládku provádějte jednou týdně. A po zbytek dní jíst vyváženě, v rámci přípustných kalorií.

Spuštění otrubové stravy spontánně, pro náladu nebo pro společnost s přítelkyní se nedoporučuje. Ačkoli pozitivní příklad přátel je plus, je třeba si uvědomit, že každé lidské tělo má své vlastní vlastnosti, v důsledku čehož se také liší výsledky.

 • Je vhodné nejprve se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace, naplánovat své akce a mentálně se připravit, zvolit trvání a konkrétní verzi otrubové stravy.

V každém případě byste měli vzít lžíci otrub dvakrát až třikrát denně v suché nebo jiné formě. To znamená, že se ředí mlékem, vodou, džusem, kefírem nebo jiným kysaným mlékem.

 • Výrobky jsou výhradně přírodní. Pokud mluvíme o jogurtu, pak je snadné vařit doma, ve speciálním výrobci jogurtů nebo pomocí jednoduchých spotřebičů dostupných v každé kuchyni.

Je stejně snadné vyrobit čerstvý jogurt z odstředěného přírodního mléka. Pokud nemáte čas to udělat sami, pak nakupujte v supermarketu. Vyberte si neslazené nápoje bez plniv a umělých příchutí, které jsou plněné většinou produktů.

Strava zahrnuje různé druhy otrub: oves, pšenice, kukuřice, žito. Existuje dieta Dukan, Kreml, možnost otrub + kefír. Kromě hubnutí a čištění systém podporuje odtok žluči a normalizaci funkce jater.

Otruby v dietě Dukan nebo jak používat otruby v dietě Dukan?

Ducanovu stravu lze považovat za jednu z možností stravy otrub. Autoři otrubového systému se zajímali o kvalitu látky, která pomáhá zhubnout. Tuto schopnost Američané objevili a využili po rozsáhlém výzkumu, díky kterému byl odpad tak populární. Od té doby si otruby v dietě Dukan pevně osvojily dominantní postavení a technika sama získala popularitu daleko za hranicemi amerického kontinentu.

 • Jak používat otruby na dietě Ducane k dosažení maximálního výsledku?

Mnoho lidí má rád tuto techniku, která neukládá ostré restriktivní rámce a podmínky. Dr. Ducane využívá jedinečnou schopnost ovesných otrub absorbovat 25krát více vody ze svého původního objemu. Mechanicky plní zažívací trakt a v tenkém střevě absorbují potravu určenou pro tělo.

Z tohoto důvodu složky výživy nevstupují do krevního řečiště a nejsou ukládány do rezervy, ale jsou vylučovány. Jsou zvyklí podle svého vkusu: na lačný žaludek, omývané vodou nebo jako přísada do teplých a studených jídel.

Ducan reguluje denní normy spotřeby produktu v závislosti na jevišti a existují čtyři z nich se svými názvy: útok, křižování, konsolidace, stabilizace. Norma otrub se zvyšuje o polovinu lžíce: z 1,5 s „útokem“ - až 3 lžíce během „stabilizace“. Používá se pouze ovesné vločky.

Jak nahradit otruby v dietě Dukan?

O Ducane je toho hodně, včetně těch nepříjemných. Jsou obviněni z komercializace svých projektů, platební neschopnosti stravy a vulgárnosti dietetiky jako takové. Jako by úřední kontroly evropských kolegů dávaly opačné výsledky těm, o nichž mluví úspěšný Francouz. Díky tomu jsme opatrní při stravování otrub Ducan.

Příznivci této metodiky jsou však připraveni ji dodržovat a kdokoli, komu se nelíbí hlavní produkt, hledá, zda a za co má nahradit otruby v Ducanově stravě.

 • Pierre Ducane věří, že ovesné otruby jsou ve svých vlastnostech jedinečné, prakticky nesporné a jejich nahrazení je nežádoucí.

Nepříjemnou chuť lze snadno „schovat“ do pečiva nebo pokrmů s jinými ingrediencemi. V extrémních případech, kdy tělo netoleruje produkt, je dovoleno jej nahradit běžnou Pohanka. Stejná cereálie se používá pro jednorázovou náhradu, aby nedošlo k přerušení stravy, pokud z nějakého důvodu otruby nestačily.

 • Vezměte suché cereálie, ne více než dvě polévkové lžíce, dušené vodou nebo vařené s mlékem. Menší množství je vysvětleno skutečností, že pohanka má jiné vlastnosti než ovesné otruby. Mletá Pohanková mouka je také vhodná.

Uvádí se, že experimentálně prokázala účinnost následující substituce: ovesné otruby - pro přírodní müsli nebo jiné odrůdy otrub. Jako by dieta Dukanov neztratila účinnost.

Pohanka místo otrub

Stává se, že otrubová strava je ohrožena, protože není kam kupovat. A člověk by neměl být překvapen, protože ne všechna sídla mají supermarkety s nejširším sortimentem různých produktů. Stává se, že tělo netoleruje otruby a reaguje s alergiemi. Co nahradit složku, odpovídá Dr. Ducane: Pohanka namísto otrub je docela přijatelná, ačkoliv svými vlastnostmi tyto produkty nejsou stejné a nejsou tráveny stejným způsobem.

Pohanka se používá v suché formě, 2 lžíce. Lžíce. Nepřekračujte dávku, aby nedošlo k stagnaci trávicího traktu. Výrobek lze připravit různými způsoby: ve vodě nebo v mléce.

 • Zdůrazňuje se, že nahrazení je povoleno pouze na základě indikací, a nikoli na rozmaru štíhlé osoby, která nemá chuť nebo vůni otrub. Jinak požadovaný výsledek nemůže čekat.

Je třeba poznamenat, že otruby přidávané do potravin ztratí svou vlastní chuť a vůni, ale neztrácí stravovací vlastnosti. Používejte je jako přísada do salátů, v prvním a druhém chodu, dokonce i v některých dezertech - a chuti k jídlu! A nezapomeňte pít hodně, nejlépe čistou vodu, čaj, džusy. Dodržování pravidel zaručuje výsledek.

Bran na Kreml stravě

Takzvaná Kremlová strava je postavena na sníženém množství uhlohydrátů a zpracovává vaše vlastní tukové zásoby pro energii. Jeho cílem je zhubnout, urychlit látkovou výměnu a nenaplnit ji po zvýšení přísunu uhlohydrátů do těla.

Na rozdíl od otrubové stravy se tato technika skládá z několika fází, což vás nutí používat speciální tabulky a počítat body.

 • Přes obrovskou slávu efektivního, taková strava děsí mnoho z jeho komplexnosti a trvání.

Otruby v Kremlu jsou povoleny, i když jsou složeny z vlákniny patřící do uhlohydrátů. Proč ano Připomeňme, že otruby se téměř nestráví, procházejí tranzitem zažívacím traktem a čistí střevní výstelku „špinavým koštětem“. Zároveň prakticky nezvyšují obsah kalorií ve stravě, ale slouží jako další pomocník při hubnutí a normalizaci trávení.

Aby otruby prospívaly, měly by být brány správně. Je obvyklé to dělat několika způsoby:

 • před jídlem - v čisté formě, omyt vodou;
 • ve směsi s nápoji;
 • místo sušenek;
 • se základním jídlem.

Výrobek se hodí k cereálím, salátům, polévkám, dokonce i k dezertům. S jakoukoli stravou se jedí pouze ráno. Ve večerních hodinách můžete jako alternativu použít čistou vlákninu, ve které je mnohem méně uhlohydrátů.

Proteinové otruby

Hodnota otrub v proteinové stravě nebyla okamžitě pochopena. Stejný Ducan nejprve kategoricky zakázal pacientům všechny uhlohydráty bez výjimky. Co pro něj jeho stravování velmi ztěžovalo. Po objevení otrub, díky studiím o jejich příznivých účincích na krevní cukr a cholesterol, odborník na výživu uvedl produkt do stravy a neočekávaně viděl zlepšení výsledků. A ještě předtím, než byly vytvořeny speciální otruby, jsem pochopil jejich roli a funkce v trávení.

Vláknité membrány semen obilovin, které jsou plýtváním jejich mletím, jsou bohaté na proteiny, ale chudé na tzv. Rychlé uhlohydráty. Dietní vlastnosti jsou následující:

 • Absorpce - absorbují tekutinu v žaludku jako houba, vyplňují prostor a vytvářejí pocit sytosti jídla.
 • Lepivost - v tenkém střevě působí jako lepicí páska: drží se na všech vysoce kalorických složkách živin, což jim ztěžuje přirozený „transport“ do krve a částečně ven.

Klíčem k úspěchu diet s účastí otrub, včetně bílkovin, je pocit sytosti a zbavení kalorií. Otruby se konzumují denně, podle metody Ducan - 2 lžíce. Lžíce ve všech čtyřech fázích. Ovesný odpad je považován za nejužitečnější a s minimálními negativními důsledky.

Ovesné otruby

Použití otrub je rozmanité, což vysvětluje jejich použití v dietních technikách různých druhů, zejména při čištění a hubnutí. Ovesné otruby - z této série. Přípravek účinně čistí „Augské stáje“ gastrointestinálního traktu, má příznivý účinek na krevní cévy a játra a potlačuje hlad pomocí nízkokalorické stravy.

Ovesné otruby příznivě ovlivňují sytost, jakož i metabolismus uhlohydrátů a lipidů po jídle. [3] Ovesné otruby významně snižují celkový cholesterol, nízkohustotní lipoproteinový cholesterol a apolipoprotein B. [4]

Strava na otrubách různých obilovin přispívá k doplnění vlákniny, vitamínů, minerálů, prospěje diabetikům, lidem s různými poruchami trávení a pohybům střev. Hrubá vlákna, ze kterých se v žaludku vytvářejí otruby, se opakovaně zvětšují a vyplňují prostor a poté postupují podél trávicího traktu a mechanicky čistí jeho obsah.

 • Aby vlákna nabobtnaly, je důležité pít hodně vody. V čištěných střevech blahodárně potlačuje prospěšná mikroflóra, která se aktivně šíří.

Zahajte postup od půstu. Pohodlně to byl den volna. V tento den se spotřebuje 30 g otrub a 2 l klidné vody. Ve stravě zůstávají bílé ryby a libové maso; živočišné tuky a sacharidy jsou zcela vyloučeny. Takový energetický systém může trvat od jednoho týdne do 2 měsíců, v krátkém čase se sníží hmotnost o 10 kg.

 • Ráno stravy začíná ovesné vločky přidáním 35 g otrub. K obědu jezte dušené maso nebo ryby se zeleninovou přílohou (s výjimkou brambor). Po půl hodině konzumují 2 lžíce otrub a šálek vody.

Skládá se večeře z podobného jídla a kefíru s nízkým obsahem tuku? Jednou z výhod této techniky je nedostatek hladu. Nevýhodou je, že není vhodný pro lidi se žaludečními a střevními problémy.

Strava z pšeničných otrub

Nízkokalorická strava na pšeničných otrubách se používá ke zhubnutí a ke zlepšení trávení a celkového zdraví. Jedná se o druh otrubové stravy - oblíbený způsob léčení a zlepšení tvaru těla, oprava stravy a stravovacích návyků, které po dokončení postupu získají šanci stát se pro tělo užitečnější. Obsahují více nerozpustné vlákniny než populární ovesné vločky.

Pšeničné otruby brání rozvoji nemocí, včetně určitých typů rakoviny (zejména kolorektální rakoviny), kardiovaskulárních chorob,  [5]obezity a některých gastrointestinálních chorob, včetně divertikulárních chorob, zácpy a syndromu dráždivého tračníku (IBS). [6]

 • Pšeničné otruby začínají být konzumovány 3-4 granulemi, pátý den jsou přivedeny na 1 st. Lžíce. Při velkém nadbytku hmotnosti je dávkování odlišné: nejméně 1 lžíce na 60 kg.

Podle svého uvážení se denní dávka duší vroucí vodou okamžitě nebo znovu, ve 2 nebo 3 dávkách. Na 2 polévkové lžíce stačí sklenice vody. Po půl hodině se dušené otruby konzumují vodou. Pokud je to žádoucí, smíchají se s fermentovaným mléčným výrobkem nebo medem podle chuti, přidají se do prvního a druhého chodu - jejich účinnost při těchto manipulacích se nesnižuje.

 • Pšeničné otruby mají prospěšné vlastnosti nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout a zlepšit trávení.

Teplá infuze pomáhá s bronchitidou, vitamínem - s pneumonií a krční nemocí, dušená a drcená sušenými plody otrub uvolňuje zácpu. Z oteklých otrub, ořechů a švestek se připravují zdravé mouky bez mouky a obiloviny, kastrol, želé a další pokrmy se obohacují, aby byly nejen chutné, ale také co nejužitečnější.

Žitné otruby

Jedním z nejpopulárnějších je žitné otruby. Snad proto, že žito a žitná mouka se aktivně používají v pekařském průmyslu a tmavý žitný chléb je mnohem chutnější než ruddy pečivo z prémiové mouky. Otrubová strava navrhuje nezávislou volbu nebo ji omezuje na specifické indikace odrůdy otrub.

Předpokládá se, že použití žitných otrub zvyšuje apoptózu v nádorech prostaty,  [7] zabraňuje tvorbě střevních polypů,  [8] inhibuje lipolýzu adipocytů a aktivitu hormonálně senzitivní lipázy. [9]

 • Křupavé otruby se uvolňují protlačováním skrz tvarovací otvory.

100 g výrobku obsahuje 221 kcal, bílkoviny a sacharidy, celý seznam vitamínů a minerálů. Hlavní dietní složkou je dietní vláknina.

 • Z hlediska výživy je otruby zajímavé v tom, že se jedná o přírodní adsorbent a může vyvolat pocit sytosti.

V žaludku, společně s vodou, plní objem, nezanechávají žádný prostor pro přebytečné jídlo, a ve střevech absorbují toxiny a toxiny a odebírají všechno z trávicího traktu. Toto je poněkud zjednodušené vysvětlení, ale v zásadě se vše skutečně děje. Člověk zhubne, uzdraví svůj vlastní zažívací trakt a příliš netrpí hlady.

 • Příjem žitných otrub začíná mírnou dávkou a během dne se postupně zvyšuje až na 3 až 3 polévkové lžíce. Mějte na paměti, že kolitida, vředy, gastritida jsou kontraindikací takové stravy.

Pro otok se produkt nalije do vroucí vody, pak se sníží v čisté formě nebo se přidá do mletého masa, salátů a pečiva. Během vaření se neztrácejí prospěšné vlastnosti. Jednoduchý způsob, jak si uspořádat chutnou vykládací lenost, je následující:

 • Rozemelte 100 dušených otrub, přidejte rozinky a sušené švestky (100 a 200 gramů). Na jeden den hodně používejte a vypijte z 1,5 litru vody.

Dieta na otruby a kefír

Otruby obsahují málo kalorií, ale hodně vlákniny a živin. Kefír s nízkým obsahem tuku je také dietní, doporučuje se pro léčebné účely a pro hubnutí. Otrubová a kefírová strava kombinuje vlastnosti obou produktů.

Otrubová strava s kefírem se provádí následujícím způsobem:

 1. Lžíci otrub se konzumuje třikrát denně, pokaždé se sklenicí vody.
 2. Interval mezi jídly je od 3 hodin.
 3. Zahrňte nízkotučné ryby, mléčné a masné výrobky, vejce do nabídky.
 4. Občerstvení kefír s lžičkou otrub.
 5. Pokračujte maximálně 10 dní.
 6. Opakujte relaci nejdříve za měsíc.
 • Chcete-li se vyhnout kontraindikacím, měli byste nejprve konzultovat s lékaři. Zdraví lidé mohou ztratit až 3 kg týdně.

Při výběru typu otrub se seznamte s jejich vlastnostmi. Pšenice se tedy skládá z jemných vláken, která podporují hubnutí. Žito je bohaté na důležité stopové prvky a vitaminy B. Ovesné otruby spolehlivě čistí střeva hrubými vlákny.

Proto je lepší začít s pšenicí nebo jejich směsí s ovesnou kaší, které jsou zvláště účinné u kefíru. Postupně zvyšujte dávku tak, aby nový produkt nezpůsoboval zažívací potíže.

 • Kefir je také užitečný v tom, že „naplňuje“ čištěná střeva prospěšnými mikroorganismy. Přichází nejen čištění, ale také zlepšení trávicího systému.

Oba produkty můžete použít bez velkého slova „dieta“. Stačí je zahrnout do své každodenní stravy. Například vypijte sklenici kefíru s lžičkou otrub za 20 minut. Před jídlem. Díky jednoduchým manipulacím se sníží chuť k jídlu a sníží se také množství jídla. Hubnutí je pomalé, asi 2 kg za měsíc, ale bez hrdinského úsilí a dietních omezení.

Voda a otruby

Bran má neuvěřitelnou absorpci: jsou schopni absorbovat 15–20krát více vlhkosti ze svého vlastního objemu. Odborníci na výživu ještě dávno ocenili prospěšné vlastnosti tohoto krmivového produktu a zahrnuli jej do různých dietních diet.

 • Voda a otruby vytvářejí vynikající dietní tandem a používají je nejen ti, kteří chtějí zhubnout, ale také sportovci, a jen lidé, kteří sledují jejich zdraví. Bez vody není otruby možné.

Procedura začíná malou porcí - 1 čajovou lžičkou, hojně nalijenou vodou. Poté se část zvýší, ale v rozumném rozsahu. Odborníci na výživu se domnívají, že více než 3 lžíce. Lžíce za den je nepraktické.

 • Otruby, které se mísí v žaludku, aktivně absorbují tekutinu a vyplňují lumen, čímž vytvářejí iluzi sytosti.

Možná to není úplně iluze, protože produkt má dost výživných, ale nízkokalorických složek. Navíc se vstřebávají pomalu a prodlužují pocit plnosti.

Při tlačení k východu, tj. Do střeva, nabobtnalá hmota stimuluje její práci a čistí staré usazeniny od zdí, čímž přináší tělu jako celku neocenitelné výhody. V důsledku takové výživy se člověk nejen zbavuje nadváhy, ale také uzdravuje, navazuje trávení, obnovuje lehkost a dobrou náladu.

Dieta s otrubami hubnutí s kefírem

Každý ví o kefíru jako o dietním produktu: je to první produkt, který lékaři pacientovi umožňují po mnoha operacích, na základě kterých byly vyvinuty celé metody hubnutí. O otrubách a stravě na otrubách slyšeli poměrně nedávno.

 • Historie mlčí o tom, kdo nejprve uhodl kombinovat stravovací vlastnosti obou produktů: odborníků na výživu nebo lidí s problémovou váhou?

Bez ohledu na prvenství si dnes strava pro hubnutí otrub s kefírem získala velkou popularitu u mnoha příznivců. Po dobu jednoho nebo dvou týdnů stravy se slibuje úbytek hmotnosti 3–5 kg. Doporučení jsou následující:

 1. Když se probudíte, vypijte 2 šálky vody.
 2. Po 15 minutách - snídaně: část kefíru s otrubami (2 lžičky na sklo).
 3. Odpoledne - velmi zdravé jídlo: zeleninové a kyselé mléko, parní ryby a masitá jídla.
 4. Otruby se přidávají do každodenního jídla, pijí hodně vody.
 5. Jezte nejvýše 1500 kcal za den.
 6. Je vhodné dodržovat 3-hodinové intervaly.
 7. V noci pijí jogurt nebo kefír s lžičkou otrub.

Dvoutýdenní jídlo podle těchto pravidel dává viditelný výsledek: postava roste štíhlejší, nálada je veselá a pozitivní. Delší období může být nebezpečné z důvodu nízkého obsahu kalorií a nedostatku některých důležitých složek. Doporučuje se pozvolna se vracet k obvyklé stravě a zavádět vysoce kalorická jídla v malých dávkách.

Bran dieta za týden

Bylo vyvinuto několik možností: otrubová strava na týden, dvě, tři, expresní technika na tři dny. Slibovaná ztráta hmotnosti je od 3 do 10 kg. U otrub otrub není nutné připoutat se ke konkrétní odrůdě: naopak, odborníci jim doporučují míchat. A také nebere zrnitý, ale drobivý produkt.

 • Žaludek by měl být zvyklý na nové jídlo během týdne. Schéma je jednoduchá: jíst lžičku ráno - před nebo během snídaně.

Když je dávka maximalizována (3 polévkové lžíce), je důležité nezapomenout na pití: denní množství tekutiny je dva nebo více litrů. Současně by mělo být sníženo množství a obsah kalorií ve zbývajících pokrmech a z pohledu odborníků na výživu by se mělo zcela upustit od potravin, které jsou zvláště nežádoucí. Připomeňme, že je to nakládané, mastné, cukrovinky, rychlé občerstvení, alkohol, soda.

Pokud chcete zhubnout na otrubách déle než týden, pak by se měly vyvíjené možnosti týdenního menu opakovat, ale ne více než třikrát za sebou. 21 dní - konečný termín pro metodu. Pak by mělo být přerušeno a opět začít dietu je povoleno nejdříve o dva měsíce později.

Parní otruby jsou jednoduché: opláchněte požadované množství, nalijte horkou vodu, nechte pod víkem, po 15 minutách vypusťte zbývající kapalinu. Jezte jako hotové jídlo nebo s obilovinami. Chcete-li přidat další jídla, postupujte takto:

 • Opláchněte gázový sáček pod tekoucí vodou.
 • Přidejte dvakrát tolik vody, vařte půl hodiny.
 • Chladný, stlačený, suchý.
 • Drtit v mlýnku na kávu.
 • Přidejte do koláčů, chleba, sušenek a dalších doporučených jídel.

Otruby

Vařit pokrmy z otrub nebo je jíst samostatně - rozhoduje se, že zhubnete samostatně. Půst na otrubách se zapařil ve spařeném vařeném mléce a napil se půl hodiny.

Při problémech s pohybem střev pomáhá nejen otrubová strava, ale také otrubová voda. Kapalina opilá na lačný žaludek s medem nebo bobulovou šťávou aktivuje peristaltiku a zmírňuje zácpu. Připravuje se ze sklenice produktu a nalije se přes noc litrem vody při pokojové teplotě.

 • Použití otrub není nijak upraveno.

Jako přísada se používají ve vařených pokrmech, pečivech, cereáliích, čerstvých salátech. Je kombinován s tvarohem a vejci, rybami a masnými ingrediencemi. Když jsou otruby přidány k tradičním receptům, získají se lahodné růžové tvarohové koláče, masové kuličky, sušenky, nugety.

Suchý snídaňový bar je pro dietní produkt kapesní volbou. Výživné a chutné plátky - nejen snídaně, ale také připravené občerstvení během dne nebo na cestách. Vyrábí se z otrub, medu, cukru, pražených vlašských ořechů a mandlí. Všechny ingredience jsou smíchány a zapáleny, aby roztavily cukr, který drží hmotu pohromadě. Poté se položí na plastový obal a vloží do chladu. Po rozřezání na kousky ve formě tyčí.

Dietní otruby chléb

Stává se, že chutný a atraktivní vzhled není příliš užitečný a zdravé nezpůsobuje chuť k jídlu. Dobrým příkladem je chléb: nejchutnější zlatá palyanitsy se získává z jemné bílé mouky, zatímco odborníci na výživu považují za užitečné hrubou mouku s přídavkem otrub. Pokud jsou otruby, chléb s otrubami je zahrnut ve stravě určené pro hubnutí, regulaci trávení a čištění gastrointestinálního traktu pomocí vlákniny obsažené v produktu.

 • Otrubová strava je založena na skutečnosti, že mnoho užitečných složek přechází na otruby, zatímco bílá mouka je v nich ochuzená. Bílý chléb proto není tak užitečný jako ten, do kterého byly přidány otruby.

Pečeno je několik druhů otrubového chleba, které mají různé účinky na lidské zdraví.

 1. Celé zrno - nezbytné pro diabetiky, s nadváhou, problémy s cholesterolem a kardiovaskulárním systémem.
 2. Živý - je připraven s kváskem, je vhodný pro nedostatek vitamínů, problémy s nadváhou.
 3. Biobread - s přísadami ořechů, semen, mouky jiných odrůd, rostlinných přísad.
 4. Křupavý chléb se získává odstraněním vlhkosti z chleba. Užitečný přírodní chléb bez zvýrazňovačů a příchutí.
 • Pokud vám pekárenské výrobky nevyhovují, zkuste pečení otrubového chleba sami - v troubě, mikrovlnné troubě nebo chlebovém stroji.

Je to poměrně vysoká kalorie, člověk je nasycen několika plátky produktu. S otrubami tělo dostává hrubá vlákna, která mohou obnovit mnoho životně důležitých procesů. To vám umožní normalizovat stolici a zabránit zácpě, rychle saturovat vyplněním objemu, nastolit metabolismus a zahájit proces hubnutí. Odrůdy žita s otrubami jsou zdravější než pšenice.

Opečené palačinky

Říká se, že Ducan sám doporučil otruby palačinky, užitečné pro trávení a postavu. Dietní jídlo se připravuje rychle a snadno a výhodou je, že místo prémiové mouky jsou v receptu zahrnuty ovesné otruby. Obsahují nejen vlákninu, ale také proteiny, dobře potlačují hlad a podporují samočištění.

 • Hubnutí dietou otrub také vytváří vlastní kulinářská mistrovská díla obsahující hlavní složku.

Je známo, že bez mouky „palačinky„ nemohou držet kupé “. Tajemství klasických tenkých palačinek je, že otruby se proměňují v mouku. Pak všechno jde podle plánu: mléko se míchá s vejcem a náhražkou cukru, přidává se mouka a míchá se do homogenní konzistence. No, pokud v kuchyni je nepřilnavá pánev na palačinky. V každém případě před každým palačinkem je dno potřeno několika kapkami oleje.

 • Další možnost „Dyukanovsky“ - palačinky s tvarohem a otrubami.

Mléko, vejce jsou smíchány, soleny a slazeny, poté smíchány s beztukovým tvarohem a otrubami, nejlépe dvěma odrůdami. Pro 1 vejce vezměte 1 polévkovou lžíci. Oves a 1 lžička pšeničné výrobky, 1 lžička domácí sýr, 3 lžíce. L mléko, zbytek chutná dobře. Nalijte porce na suchou pánvi a připravte palačinky.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.