^

Zdraví

A
A
A

Inguinální epidermofytóza

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Inguinální epidermophytia (synonymum: tinea cruris) je subakutní nebo chronické onemocnění s lézí kůže boků, pubiků a inguinálních oblastí. Většinou dospělí jsou nemocní, častěji muži.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Příčiny inguinální epidermofyty

Příčinou této houbové infekce je  Epidermophyton floccosum, méně často -  Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagraphytes.

Infekce tlusté oblasti se objevuje u pacientů s dermatofytou nohou, stejně jako u domácích předmětů, které pacient používá (plátno, lýko, prádlo). Rizikovými faktory jsou horké vlhké klima, těsné kalhoty, obezita, dlouhodobá léčba kortikosteroidy pro externí použití.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Symptomy inguinální epidermofyty

Tento proces je obvykle lokalizován v inguinálních záhybech, ale může se vyskytovat iv jiných oblastech pokožky (makulární, pod mléčnou žlázou). Onemocnění je charakterizováno akutními zánětlivými symetrickými erupcemi, náchylnými k perifernímu růstu. Fosi lézí jsou kulaté skvrny červenohnědé barvy, polycyklické obrysy. Ohniskovou zónou krbu, pokrytou vezikulemi, pustuly, erozemi, váhy a krusty, ve formě souvislého polštáře, se postaví nad okolní pokožku. Tento proces je zpravidla doprovázen závažným svěděním, někdy i bolestivým.

Inguinální epidermofytóza trvá chronicky, zhoršená působením dráždivých faktorů (např. Pocení) během horké sezóny.

trusted-source[11]

Co je třeba zkoumat?

Jak zkoušet?

Diferenciální diagnostika

Diferenciální diagnostika inguinální epidermofytózy by měla být prováděna s rubromykózou. Ekzému, psoriázy a řady dalších dermatóz.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

Kdo kontaktovat?

Léčba inguinální epidermofyty

V akutním období jsou předepsány lotiony z 0,25% roztoku citronanu stříbrného, 1% roztok resorcinolu, hypo-senzitizující, antihistaminika.

Zalain použití místní antimykotik, terbinafin, klotrimazol, pizoral et al., V případě poruchy vnějších činidel podávaných terbinafin (250 mg / d. Po dobu 14 dnů), itrakonazol (200 mg / d. Po dobu 7 dnů).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.