^

Zdraví

Léčivé byliny z psoriázy: jména, sbírky, vývary

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tradiční léčba psoriázy nemá vždy požadovaný účinek. Proto mnoho pacientů i nadále hledá jiné způsoby, jak se zbavit této nemoci, a to zejména s ohledem na alternativní medicínu. Opravdu, pokud správně vybíráte bylinky z psoriázy, můžete problém dlouho zapomenout, protože doba remise může být prodloužena již několik let.

Pečlivě a správně plánovaná léčba psoriázy s bylinkami obvykle probíhá dobře s hlavní léčbou.

Čtěte také:

Jaké bylinky pomáhají při lupénce?

U psoriázy lze použít mnoho různých rostlin. Nicméně jsou známy jen některé z nejúčinnějších bylin a chtěl bych se podrobněji zabývat jejich popisem.

Čisticí prostředek

Vlastnosti rostliny

Bylina z psoriázy, která normalizuje trofická tkáň, podporuje hojení a eliminuje zánět.

Způsob aplikace

Pět polévkových lžic sušených nebo čerstvých bylinek nalijte vroucí vodu a nanášejte na gázovou ubrousek. Poulička se aplikuje na postiženou oblast podle potřeby.

Nežádoucí účinky

Čištění je považováno za toxickou rostlinu, takže ji nelze používat u těhotných a v dětství. Zvracení se může stát vedlejším účinkem, závratě je méně časté.

Aloe vera

Vlastnosti rostliny

Aloe má bakteriostatický a antimykotický účinek, vykazuje taninové a protizánětlivé vlastnosti.

Způsob aplikace

Z psoriázy složené čtyřnásobně tvarované plátky impregnované čerstvě připravenou šťávou z aloe a aplikované do psoriatické zóny po dobu 30 minut. Doba léčby: první týden - denní, druhý týden - každý druhý den, ve třetím a čtvrtém týdnu - jednou za tři dny.

Nežádoucí účinky

Alergie je možná. Nemůže být použita během těhotenství ani ve stáří.

Rajčat řešetlákový

Vlastnosti rostliny

Řepovitý má protizánětlivé a tříslovité vlastnosti a díky přítomnosti kyseliny askorbové vykazuje regenerační kapacitu.

Způsob aplikace

S psoriázou připravte odvar na základě 20 g plodů mořského a 250 ml vody. Varíme po dobu 15 minut, necháme pokryté víkem na další půl hodiny, odfiltrujeme a aplikujeme jako mléko. Současně můžete vypít 100 ml denně.

Nežádoucí účinky

Rakytník mořský může způsobit alergie a při požití - potlačení trávení.

Cassius květák

Vlastnosti rostliny

Bylina z psoriázy vykazuje baktericidní a zahušťovací vlastnosti.

Způsob aplikace

Spánek uvnitř termosku 2 lžíce. L. Listy, nalijte 250 ml vroucí vody. Trvejte 50 minut. Filtrujte a pijte 150 ml od rána do noci.

Nežádoucí účinky

Při dlouhodobém užívání se může vyvíjet návyk.

Valerian officinalis

Vlastnosti rostliny

Má protistresovou činnost, zlepšuje stav nádob.

Způsob aplikace

Při psoriáze se dvě lžičky kořenové kořeniny nalije do 250 ml vroucí vody, vaří se 5 minut. Filtrujte a použijte 3 polévkové lžíce. L. Pro 150 ml vody až 3krát denně.

Nežádoucí účinky

Může se objevit pocit úzkosti, zácpa, bolest v hlavě, enterokolitida.

St John je mladina děrovaná

Vlastnosti rostliny

Tráva, která se aktivně používá k psoriázám. Má výrazný antibakteriální účinek, potlačuje růst stafylokokové infekce, posiluje kapiláry.

Způsob aplikace

Při psoriáze se 10 g třezalky tečkované do smaltového hrnečku nalije do 250 ml vroucí vody a ponechá se ve vodní lázni po dobu 25 minut. Poté je léčivo ochlazeno, napnuto a konzumováno 100 ml třikrát denně po dobu půl hodiny před jídlem.

Nežádoucí účinky

Může se jednat o bolest v místě projevu jater, stejně jako nepříjemná chuť v dutině ústní. Pokud je těhotenství kontraindikováno.

Calendula officinalis

Vlastnosti rostliny

Kalendula má uklidňující, astringentní, protizánětlivé, hydratační, dezinfekční a čistící účinky.

Způsob aplikace

S psoriázou si vezměte 100 ml kvalitní vodky, promícháme s 10 g květin z měsíčku a necháme na noc. Použijte následující: 1 polévková lžička. Získané tinktury se rozpustí ve 200 ml vařené vody a postižené oblasti se umyjí.

Nežádoucí účinky

Může vyvolat alergii.

Heřmánek

Vlastnosti rostliny

Heřmánek vykazuje protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Eliminuje zánět a svědění u psoriázy.

Způsob aplikace

Tři lžíce barvy heřmánek trvají 1 hodinu ve 250 ml vroucí vody, filtrovány a opíjeny namísto čaje během dne.

Výsledný lék na psoriázu lze použít i vně, ve formě lotionů v noci.

Nežádoucí účinky

Možné alergie, bolest v hlavě, pocit slabosti.

Levzeya saflorovidnaya

Vlastnosti rostliny

Leuzea - účinná bylina z psoriázy: zlepšuje místní krevní oběh, uklidňuje nervový systém, zvyšuje imunitní obranu.

Způsob aplikace

Z psoriázy použijte extrakt levsea, 25 kapek 3-4krát denně s jídlem. Doba přijetí - až 3 týdny.

Nežádoucí účinky

Někdy - bolesti v hlavě, podrážděnost, alergie, poruchy spánku, zvýšený krevní tlak.

Salvia officinalis

Vlastnosti rostliny

Sage má astringentní, dezinfekční, protizánětlivý, změkčující a hemostatický účinek.

Způsob aplikace

Tři polévkové lžíce bylin se udržují ve vroucím stavu ve 250 ml vody po dobu 10 minut, trvají 30 minut a filtrují. Pro psoriázu používejte jako lotion.

Nežádoucí účinky

Při použití po dobu delší než 3 měsíce může dojít k podráždění pokožky.

Rangarb Tangut

Vlastnosti rostliny

Má obnovující, antiseptický, protizánětlivý účinek.

Způsob aplikace

Při psoriáze se používá prášek z oddenků, který je posypán ranami, stejně jako odvar z kořenů. Chcete-li udělat odvar, vezměte 2 lžíce. L. Oddenky, vaříme ve 250 ml vody 4-6 minut, trváme půl hodiny, filtrováme. Vezměte 150 ml před večeří.

Nežádoucí účinky

Může vyvolat alergii. Nedoporučuje se užívat v ledvinových kamenech a žlučníku s dnou a kyselou diatézou moči.

Borovice

Vlastnosti rostliny

Borovice a produkty na bázi borovice (včetně gumy) mají baktericidní, astringentní a hojivý účinek.

Způsob aplikace

S psoriázou, jeden šálek jehel nalít 2 litry vroucí vody, trvá 20 minut, filtr. Tento přípravek je přidáván do teplé vody při koupeli.

Nežádoucí účinky

Existují případy individuální nesnášenlivosti, stejně jako bolesti hlavy.

Další léčivé bylinky z psoriázy

 • Čistota.

Použití celandinu v medicíně je velmi rozsáhlé. Tráva se používá jak v čerstvé, tak v sušené formě, a to jak samostatně, tak ve formě bylinných směsí. Při lupénce se obvykle želatinizuje a mísí se s roztaveným tukem z poměru 1: 4. Používá se k léčbě postižených oblastí pokožky.

Kromě toho je trávní rostlinka užitečná k vaření a přidávání do vody při koupání a koupání. Pro přípravu infuze následuje 100 g suché trávy nalijeme 1 litr vroucí vody, trváme asi půl hodiny a filtrováme.

 • Nettles.

S psoriázou mohou být listy kopřivy použity uvnitř i venku.

Pro vnitřní příjem připravte lék v teploměru: na jedné stolní lžíci suché trávy se vyžaduje 500 ml vroucí vody. Po 2,5 h se infuze vypustí a filtruje. Napijte 100 ml třikrát denně.

Jako externí lék používající kopřivu pro komprese. Chcete-li to udělat, vezměte 200 g suché kopřivy kořene a vařte v 1 litru vody po dobu 5 minut. Komprese se aplikují několikrát denně a lze je provádět i v noci.

 • Sekvence.

Tráva řetězce při psoriáze se aplikuje během období exacerbace a během remise, aby se prodloužil stav úlevy od příznaků.

Čaj z turnu může být opilý na třetinu pohárku třikrát denně - tím se urychlí metabolické procesy a sníží se pravděpodobnost zánětu. Pro jeho přípravu vezměte 1 čajovou lžičku (s kluzkou) trávy na šálek vařící vody.

Pro přípravu masti z psoriázy na základě sekvence použijte 5 lžící. L. Mletá tráva a stejné množství alkoholu, trvají na 3-4 dny, po kterém 10 st. L. Hmotnost vazelíny s lanolinem (1: 1). Přijatý agent je aplikován na zónou vyrážky jednou denně v noci.

 • Bay list.

Pro léčbu psoriázy se používá bobkový list uvnitř, ve formě odvaru. Chcete-li připravit lék, vezměte 17 středně sušených listů a nalijte 0,5 litru vroucí vody.

Činidlo musí být vařeno dalších 10 minut, filtrováno a opíjeno během dne ve čtyřech rozdělených dávkách. Doba trvání léčby je 1 týden.

 • Kořen čekanky.

Čekanka čekanka je vhodná pro přípravu kompresí z psoriázy, což snižuje projevy zánětlivé reakce.

Pro přípravu roztoku trvejte 2 lžičky. Drcené kořeny ve 250 ml vroucí vody. Po 1 hodině se lék zfiltruje a použije podle pokynů.

Sběr bylin z psoriázy

Jednostranná aplikace bylin z psoriázy nemusí mít očekávaný účinek nebo tento účinek může být nedostatečný. V takových případech je léčba komplikována použitím bylinných směsí, které jsou posíleny správnou kombinací bylin.

 • 30 g posloupnost, Hypericum, Calamusu oddenky, 20 g květenství černého bezu, oddenky Oman, kukuřice stigmat, přeslička byliny, a 10 g vlaštovičník vaří v 1 litru vody. S psoriázou pijte 100 ml po snídani a večeři.
 • Jedna polévková lžíce pupenků a stejný počet listů se přelévá 500 ml vroucí vody, která zůstane po dobu 2 hodin. Potravte 150 ml třikrát denně mezi jídly.
 • Připravte sbírku: 20 gramů květenství zubatých, rizomů z elecampanu, kukuřičných stigmatů, 30 gramů řas a oddenky kalamusu, 10 gramů celandinu. Vařené 1 polévková lžíce. L. Směs ve 250 ml vroucí vody, nechte 40 minut pod víkem, vypijte psoriázu 100-150 ml dvakrát denně, jednu hodinu po jídle.
 • Dvě lžíce ostružinových listů a svatojánské mladiny se nalijí do 0,5 litru vroucí vody. Po 4 hodinách filtrujte a vypijte 100 ml až 4 krát denně. Doba léčby psoriázy je jeden a půl měsíce.
 • Vezměte stejný počet otáček, oddenky sladkého dříví, ayr a lopucha, listy z kopřivy. Pro jednu vrstvu. L. Směs se použije 250 ml vroucí vody, trvá 1 hodinu, aplikuje se na pleťové vody na postižené oblasti.
 • Připravte směs 10 g přesličky, 10 g celandinu, 30 g šňůry. Jeden st. L. Směs se vaří v 250 ml vody po dobu 10 minut, přefiltruje se a opije se 100 ml dvakrát denně mezi jídly.
 • Čaj z psoriázy ze želatiny a fialové (1 polévková lžíce se rovná sklenici vroucí vody). Pít po celý den.
 • Trvejte 6 polévkových lžiček. L. Stejná směs v 1 litru vařící vody: nakrájená cibule, rhizomální mýdlo, sazenice česneku, portolac, sophora, jetel, koktejl, lovage. Používá se k ukládání mokrých obkladů.
 • Mixujte vrbovou kůru (20 g) a fukus (10 g), vaříme 15 minut v ½ litru vroucí vody. Filtrujte a pijte až 4 sklenice denně. Doba trvání léčby je nejméně 2 týdny.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Fytochemistry od psoriázy na Altai bylinkách

Altai území svou povahou, ekologií a klimatem, stejně jako rozmanitost rostlin je považována za opravdu jedinečnou zónu. Většina bylin, které rostou v této oblasti, už nikde nevyrůstá. Proto jsou rostliny Altai zvláště cenné, protože jejich složení je jedinečné.

S psoriázou se osvědčila vitální krém, je to léčebný prostředek připravený z jehličnanů.

Pro přípravu krému na psoriázu připraví nejprve základnu - čistí máslo. V smaltované nádobě roztřepejte olej (nevarujte), pečlivě odstraňte pěnu a nalijte odlupovanou žlutou část do pánve a ponechte nečistoty a sérum. Dále vezměte 1 šálek žlutého oleje, 2 propolisy a stejné množství jehličnanů, které jste dříve zmrazili v mrazáku.

Směs se zahřeje, dokud se složky úplně nerozpustí. Nevary v léci: maximální teplota by neměla překročit + 80 ° C.

Vyjměte kapacitu z tepla a vychladněte. Po dobu 1 až 2 hodin se směs zahušťuje a stává se krémovou hmotou s jehličnatým zápachem.

Výrobek je skladován na chladném místě až 5 let.

U psoriázy se lék aplikuje na postižené kožní oblasti pod bandáží.

Bylinky pro masti pro psoriázu

Léčivé byliny mohou být použity k vytvoření účinných vnějších mastí, které by se zbavily psoriázy.

 • Sklizeň větví divoké růže, sušil a zapálil. Zbývající popel se smíchá s kosmetickou vazelí v rovném množství. Výsledná masť je ošetřena psoriatickými vyrážkami.
 • Proveďte nápravu dvou částí půdního rostliny, jedné části vazelíny a lanolinu. Aplikujte několikrát denně na mastění postižené pokožky.
 • Podzemní oddenky léčivého mechu jsou smíchány s vazelínovým olejem, umístěny na vodní lázni a ohřívány. Naneste na mazání pokožky.
 • Tinktura šňůry se smíchá se stejnou směsí vazelíny a lanolinu. Používá se pro tření.
 • Při lupénce je celandin mletý a smíchán s roztaveným tukem v poměru 1: 4. Používá se k mazání postižených oblastí pokožky.

Kromě bylinných mastí se pro psoriázu používají i jiné vnější prostředky: na bázi břízy, vína, masti Višnevského, různé esenciální oleje.

Bylinky z psoriázy by měly být používány s opatrností: před zahájením léčby je nutné testovat vybranou rostlinu na alergii. Při správném používání bylinných receptů po 2-3 týdnech může dojít ke zlepšení stavu kůže.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.