Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pinworms u dětí

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 26.06.2018

Pinwormy u dětí jsou parazitní onemocnění. Podívejme se na příčiny onemocnění, metody diagnózy, symptomy porážky, metody léčby a prevence.

Jedná se o parazitní červy (jako jsou hlístice, krušnice), které způsobují onemocnění nazývané enterobióza. Jsou jako kusy bílé tenké nitky a mohou se nalézt ve stolici. Hlavní příznaky onemocnění, které v dítěti určují dunus - je to svědění v oblasti konečníku, které se projevuje v noci. Nakažený červy dítě spí neklidně, na hýždě a v oblasti perianálních záhybů mohou být malé česání. Může dojít k bolesti střev a vyvolat alergické reakce.

Enterobióza může zůstat bez povšimnutí, to znamená bez zvláštních příznaků. Závisí to na stavu imunitního systému a jeho ochranných funkcích. Pokud má dítě silné tělo, imunitní systém nedovolí, aby červy pokročily a způsobily bolestivé příznaky. Tito červi jsou nebezpeční, zvláště pokud dítě má předispozici k parazitickým chorobám a oslabeným imunitním systémům.

trusted-source[1], [2], [3]

Příčiny napadení červa u dětí

Příčiny nemoci závisí na cestě infekce. Hlavní cesty infekce jsou: domácnost, ústní a kontakt. Podívejme se blíže na každý typ infekce parazity.

trusted-source[4], [5], [6]

Kontaminace domácností

Ignorování hygienických pravidel, špinavých rukou, špinavé zeleniny a ovoce jsou špinavé hračky hlavními příčinami infekce červy. S tímto druhem infekce se dítě stává nosičem parazitů a infikuje lidi kolem sebe.

Orální infekce

S tímto typem infekce paraziti vstoupí do těla ústy. Dítě poškrábá svědčící místo, vejce černých červů padnou na ruce a pod nehty. A s rukama parazitů padá na jídlo a do úst. Abyste se vyhnuli tomuto typu infekce, důkladně si umyjte ruce a dodržujte pravidla osobní hygieny.

Kontaktujte infekci

Pinworms pocházejí z kontaktu s infikovanými lidmi nebo zvířaty. Vlna zvířat může být červ, takže když se dotknete těsnění a psů, je nutné si umýt ruce. S tímto typem infekce se dostávají do střev a po několika týdnech začnou snášet vajíčka, což vyvolává další vývoj parazitického onemocnění.

trusted-source[7], [8], [9]

Symptomy červa u dětí

Symptomy se projevují formou svědění a nepohodlí, bolestivých pocitů v konečníku. Na počátku infekce je svědění nevýznamné, ale při absenci odčervení se nepríjemné pocity zvyšují. Při významné invazi dětem trpí nejen svědění a pálení v konečníku, ale také problémy s gastrointestinálním traktem.

Pravidelné česání postiženého povrchu vede k tvorbě malých ran, které se mohou zapálit. V budoucnu se na hřebenech mohou objevit sekundární infekce, dermatitida, zánět tkáně sfinkteru, vulvovaginát a další. U některých dětí vyvolává infekce alergické reakce na kůži. Při prodloužené infekci parazity a při absenci léčby se symptomy onemocnění projevují formou ztráty chuti k jídlu, poruch trávení, odmítnutí jídla a otravy produktem životně důležité činnosti červů.

Pinworms u kojenců

To není neobvyklé, mnoho rodičů čelí tak závažnému problému. Důvodem pro parazitní onemocnění u kojenců je to, že když dítě začne plazit a aktivně se učit světu kolem, rodiče uvolňují dítě mimo hranice arény nebo postýlky. V tomto okamžiku existuje nebezpečí infekce. V tak malém věku je enterobiáza velmi vážným onemocněním.

Nebezpečí napadení červa u kojenců je, že paraziti jedí všechny živiny a složky, které se v těle nahromadily. Novorozenci nedostávají dostatečnou výživu, ale parazité jsou aktivně rostoucí a nasycené. Mohou být viděny v oblasti konečníku. Parazit je podobný tenké bavlněné nitě bílé barvy. Podívejme se na hlavní příznaky infekce u kojenců.

 • Svědění perineu a řiti, které se zhoršuje ráno a v noci.
 • Nedostatek výživy, oslabená imunita, ztráta hmotnosti.
 • Bolest v gastrointestinálním traktu. (V lékařské praxi tam byly případy, kdy jsou háďátka tak aktivně propagována, které tvoří kouli v žaludku na prsou, protože to dítě cítí bolest a pulzace).

Pro potvrzení diagnózy je nutné předat laboratorní testy. Dítě provede analýzu výkaly a v případě potřeby provede ultrazvuk (určení polohy parazitů v břišní dutině a jejich vizualizace).

Pokud jde o dehelmintizaci a prevenci, doporučení v tomto ohledu dává lékař. Pediatr vybere bezpečné, ale účinné léky (sirupy nebo tablety), dávku a trvání léčby. Vedle lékařské péče by měli rodiče zajistit, aby dítě jedly čisté potraviny a vypily pouze čistou vodu. Také je velmi důležité umýt byt s dezinfekčními prostředky, umýt ložní prádlo, oblečení a ručníky a dodržovat pravidla osobní hygieny.

Pinworms u dětí mladších jednoho roku

Pinworms u dětí do jednoho roku vyžadují dehelminthization, protože pokusy rodičů vypořádat se s parazitickou chorobou samy o sobě nevedou k ničemu dobrému. Kromě toho doktor s pomocí laboratorních testů dokáže potvrdit infekci a ne nějaký jiný druh červů. Chcete-li to provést, proveďte analýzu výkalů, zbytků z záhybů konečníku a provádějte ultrazvukové vyšetření střeva.

Jakmile je diagnóza potvrzena, lékař provede režim léčby. K dnešnímu dni existuje mnoho účinných léků na farmaceutickém trhu, které pomáhají léčit onemocnění. Léčba je zpravidla jednoduchá a několik lékových přípravků stačí k úplnému zbavení enterobiázy.

Nejčastěji používají Wormil, Vermox nebo Helmitox. Vedle lékařské péče by měli rodiče sledovat hygienu dítěte, pravidelně umývat a měnit spodní prádlo. Všimněte si, že pokud dítě našlo kulaté červy, doporučuje se průběh odčervení předat všem členům rodiny, a to i za nepřítomnosti příznaků onemocnění.

Pinworms u dítěte 2 roky

To není neobvyklé, ale spíše vzor. Vzhledem k tomu, v tomto věku, dítě je velmi aktivně zkoumá všude kolem a táhnout v ústech. Kluk hraje v pískovišti na dětském hřišti, kde mnoho různých škůdců. Nedokonalé bariéry gastrointestinálního traktu v tomto věku jsou velmi citlivé, takže nemohou vyrovnat s parazity (například u dospělého, Pinworm vejce mohou být zabit žaludeční šťávy).

Nemoci musí být léčeny, protože zanedbané formy parazitární nemoci vedou k rozvoji různých forem získané imunodeficience. Aby bylo možné získat správný soubor terapeutických opatření, provedou laboratorní testy, které vedou k plánu léčby.

Náprava na dřeně u dětí

Léky proti bradavicím mají určitou toxicitu. Odstraňování je proto prováděno pouze podle lékařského předpisu. Zpravidla se stejné léky používají k léčbě této invaze u dětí a dospělých. Výjimkou jsou novorozenci a těhotné ženy. Léková terapie se provádí pouze po povolení lékaře. Lékař zvolí lék podle jednotlivých charakteristik organismu. Nejoblíbenějšími léčivými činidly anthelmintického působení:

Albendazol

Léčba se používá k léčbě helminthické invaze a enterobiózy. Lék je účinný v boji proti trichocephaliasis, non-koronární nemoci a jiné parazitární léze. Hlavní kontraindikace užívání: zvýšená citlivost na účinnou látku, poškození očí, stejně jako těhotenství a laktace. Zvláštní pozornost věnujte při selhání jater a poruchách oběhu.

Pokud se nedosáhne dávkování a trvání odčervení je překročeno, způsobuje bolest břicha, bolesti hlavy, porucha funkce ledvin, alergické reakce. Užívá se perorálně, během jídla nebo po jídle je dávka individuálně zvolena. Až dva roky určete jednou 200 mg. Po 2-3 týdnech se příjem opakuje. Při léčbě enterobiózy po dobu dvou let užívejte 400 mg jednou.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

ITunes

Anthelmintická příprava širokého spektra účinku, která má vysokou účinnost při léčbě enterobiózy. Při použití ve věku od 2 do 10 let určete jednou 25-50 mg. Při opakované invazi je nutné opakovat podávání léku ve stejné dávce, ale po 3-4 týdnech. Je kontraindikováno užívat ve věku do dvou let. Pokud jsou porušeny podmínky pro užívání léku, mohou nastat nevolnost, závratě, bolesti břicha, hematurie, alergické reakce.

Piperazin

Léčivo se uvolňuje ve formě tablet a roztoku. Hlavními indikátory pro použití jsou enterobióza, ascaridóza. Léčba je naprosto bezpečná, takže ji lze užívat k léčbě těhotných žen. Do 1 roku určete 0,2-0,5 g, ve věku 2-3 let pro 0,3-0,6 g, za 4-8 let pro 0,5-1,5 g. Používá se anthelmintikum po dobu pěti dnů několik hodin před jídlem. Deworming navrhuje tři kurzy přijetí s týdenní přestávkou. Piperazin je kontraindikován v případech renální insuficience a lézí centrální nervové soustavy.

Vermox

Anthelmintická léčiva se širokým spektrem účinku má vysokou účinnost při léčbě enterobiózy. Lék vyčerpává zásoby glykogenu a ničí tyto nematody. Hlavní příznaky užívání přípravku Vermox: enterobióza, trichocephalus, ascariáza, tenióza, smíšená helminthiáza. Ve věku od 2 do 10 let určete jednou za 25-50 mg, ve věku nad 10 let - pro 100 mg. Abyste zabránili opakované invazi, opakujte léčbu po 3-4 týdnech ve stejné dávce. Pokud nejsou dodržena pravidla aplikace, mohou se objevit bolesti břicha, průjem, bolesti hlavy, reverzibilní jaterní poruchy.

Před přijetím nápravy pro dívky se doporučuje připravit dítě. Den před odčervením by mělo být dítě podáváno pouze kapalné a polotekuté potraviny. Ráno si vezměte lék a večer si prohloubejte. Následující den je třeba udělat klystír. Kromě léčení drog je velmi důležité dodržovat pravidla osobní hygieny a udržovat čistotu ve všem. Všichni členové rodiny se musí podrobit odčervení.

Kromě farmakoterapie mohou být u černošských červů léčeni alternativními prostředky. Podívejme se na některé z nich.

 • Použití česneku po dobu tří týdnů s druhým kurzem týdně se může zbavit této invaze. Ale takové odčervování je vhodné pouze pro děti ve věku základní školy a starších.
 • Odvar z pelyně doporučujeme pít sklenici třikrát denně, po dobu 3-4 dnů. S červy pomůže vypořádat se s odvar z dánských květin, ale jen to je doporučeno na prázdný žaludek po dobu 5-7 dnů.
 • Anti-helminthické vlastnosti mají odvar z dýňových semen a infuzi tymiánu nebo tymiánu. Použijte odtučněné zeleniny před vymizením příznaků onemocnění.

Na rozdíl od léčby drogou alternativní medicína ne vždy dává požadovaný výsledek, protože závisí na individuálních vlastnostech těla.

Léčba pyrantem

Léčba přípravkem Pirantel umožňuje účinně se zbavit enterobiázy. Pyrantel se uvolňuje ve formě suspenze, produkt má příjemnou chuť a dítě je snadno spolkne. Lék působí lokálně, ničí nematody v důsledku skutečnosti, že účinná látka ochromuje neuromuskulární aparát parazitů. Červi se úplně imobilizují a vylučují se z těla telatům přirozeným způsobem. Přípravek Pirantel se užívá bez předchozího přípravku, není také nutné používat klystýr.

Droga je používána pouze pro lékařský předpis. Pirantel je užíván jednou, opakované užívání je zapotřebí 3-4 týdny později. Zvažme hlavní dávku antihelmintika.

 • Až 6 měsíců je předepsáno 125 mg jednou denně;
 • Až 6 let se používá 250 mg;
 • Od 6 let se užívá 500 mg léčiva.

Hlavními kontraindikacemi pro přijetí jsou přecitlivělost na účinnou látku. Zvláštní pozornost je třeba věnovat tomu, aby byl přípravek předepsán pro první rok života a pro porušení jater. Pokud nedojde k dodržení dávkování a překročení doby odčervení, vyvolá lék vedlejší účinky. Hlavní nežádoucí účinky přípravku Pyrantel: problémy s gastrointestinálním traktem, anorexie, ospalost nebo naopak, poruchy spánku, alergické reakce. S výše uvedenými příznaky musíte vyhledat lékařskou pomoc a přerušit léčbu.

Léčba přípravkem Decarisom

Jedná se o způsob účinného a bezpečného odstraňování parazitů. Decaris je anthelmintický přípravek s imunomodulačními vlastnostmi. Je uvolňován ve formě tablet, světle oranžové barvy s vůní meruňky. Vzít drogu je nutné jednou a to stačí k úplnému zničení červa.

Hlavní indikace použití: enterobióza, ascariáza, toxoplasmóza, nekarotidóza a další. Decaris je kontraindikován trvat až tři roky, se zvýšenou citlivostí na léčivo as agranulocytózou. Zvláštní opatrností je přípravek předepisován na jaterní a renální nedostatečnost. Pokud nejsou dodržována pravidla aplikace, způsobuje Decaris nežádoucí účinky (poruchy zažívacího traktu, alergické reakce).

Dávkování při léčbě enterobiázy závisí na věku. Ve věku od 3 do 6 let určete 25-50 mg, až 14 let od 50 do 100 mg. Někdy se dávka volí podle hmotnosti. Avšak přípravek Decaris můžete užívat pouze podle pokynů lékaře.

Jaké jsou nebezpečné drozdy u dětí?

Pinworms zpravidla nepředstavují vážnou hrozbu pro tělo, jak pro děti, tak pro dospělé.

 • Jejich nebezpečí spočívá v tom, že bez řádné terapie se paraziti mohou pohybovat od střev do jater, žlučovodů a dalších orgánů, což vyvolává zánětlivé nemoci a jiné léze.
 • Samice mohou proniknout i do dělohy a vejcovodů, což dívkám způsobuje vážné svědění a výtok z genitálií.
 • V lékařské praxi byly zaznamenány případy, kdy byly v očích nalezeny červa u dětí, nosní dutiny a dokonce i plic. Nebezpečí nematodů u takových lézí je, že k provedení operace je nutná operace.

Červi jsou lokalizováni v tlustém střevě, a tak vyvolávají problémy s gastrointestinálním traktem. Ráno a večer sestoupí k řiti a položí vejce. Pokud dítě poškrábá místo, které se otřese, pak se vejce červa nacházejí na rukou a pod nehty a odtud na hračky, oblečení, jídlo a všechno, co se dítě dotýká. Úloha rodičů tedy pečlivě sleduje hygienu svého dítěte.

Pokud se domníváte, že u nějakého dítěte se objevují červy, rodiče by se měli poradit s lékařem a provést testy. Pokud je diagnóza potvrzena, lékař předepíše léčbu parazitů. Včasné odčervování a prevence pomohou zabránit onemocnění a chránit tělo před nebezpečnými účinky parazitů.

Diagnostika červa u dětí

Diagnóza začíná dodáním laboratorních testů. Pro potvrzení enterobiázy se z perianální oblasti odebírá škrábání, aby se zjistila přítomnost virů červů. Také pro analýzu jsou vyloučeny výkaly pro studium. Rodiče mohou tuto chorobu diagnostikovat samy, stačí se podívat na dětský hrnec.

Často se červy usazují na oblečení, zejména na spodní prádlo. Proto by měli rodiče sledovat pravidelnou změnu spodního prádla dítěte. Nematoda je vidět na těle, zejména večer a ráno. Paraziti vyklouzávají z konečníku a snášejí vajíčka, z toho důvodu má dítě pocit silné svědění a dokonce pocit pálení. Při diagnostice zamoření je věnována zvláštní pozornost příznakům onemocnění a vyšetření příčin infekce.

trusted-source[18], [19], [20]

Jak zjistit přítomnost červa v dítěti?

Stojí za to vědět, zjištění přítomnosti červů s výkaly nebo vizuálně vidět parazity na konečníku není vždy možné. Pro přesné stanovení je nutné dát škrábání. V laboratoři pro analýzu si vezměte speciální lepicí pásku a nechte ji přes řidič, což vám umožní sbírat vejce nematodů, které zůstaly na povrchu. Ale v některých případech může škrábání dát falešný negativní výsledek. V takovém případě je třeba rodičům věnovat pozornost příznakům, jako jsou:

 • Svědění v konečníku, způsobující úzkost a nervozitu během nočního a denního spánku.
 • Nevolnost, bolest v zažívacím traktu, prudký pokles chuti k jídlu a hmotnost.
 • Poruchy stolice, dysbióza, průjem, zácpa.
 • Salivace, zvýšená chuť k jídlu, bolest v pupku.
 • Dítě se rychle stává unavené, stane se rozmarné, dítě začne trpět bolesti hlavy, je tu bledost tváře.

Když jsou nakaženy, mohou se u dívek projevit enuréza, tedy inkontinence moči. To je zpravidla způsobeno podrážděním močové trubice. Pokud červy postihují genitálie, jsou zde bohaté sekrety. Při dlouhodobé invazi se paraziti stávají příčinou alergických reakcí, snížením hladiny hemoglobinu a zvýšenými eozinofily.

Vejce červa v dítěti

Dítě může zvednout parazity v mateřské škole tím, že kontaktuje jiné děti, zatímco hraje v pískoviště, na hřišti nebo ve styku s domácími zvířaty. Červi se vyvíjejí jak v lidském těle, tak ve střevech zvířat (kočky, psi).

Někteří lidé, kteří jsou infikováni nematodami, nemají příznaky onemocnění. To je důvod, proč v mnoha institucích (bazén, mateřská škola) vyžadují certifikát s negativním výsledkem pro analýzu vajíček červa. Když parazitární vajíčka, tam jsou charakteristické příznaky - svědění a pálení v konečníku v noci a ráno, bolesti v zažívacím traktu, obtíže s chuti k jídlu, úbytek tělesné hmotnosti, a jiní. Při zjištění vajec je nutné kontaktovat pediatra k léčbě.

trusted-source[21], [22]

Pinworms ve výkonech dítěte

Pinwormy ve výkonech dítěte jsou velmi běžné a zpravidla nesou smrtelné nebezpečí. Vypadá to jako kus bílé nitky, až o jeden centimetr. Paraziti mají toxický, mechanický a alergický účinek na tělo. Ovlivňují střeva, způsobují zánět v oblasti genitálií, urethru a konečníku. Paraziti mohou plazit až do přílohy a vyvolat záchvat apendicitidy.

Ve stolici lze pozorovat pouze dospělé nematody, ale samice nekladou vejce ve stolici. Proto není vždy možné diagnostikovat onemocnění pouze analýzou výkalů. Pro přesné stanovení enterobiózy se škrabání provádí z perianálních záhybů. Nematody ve stolici vyžadují odčervení a prevenci, protože bez řádné lékařské péče mohou paraziti vyvolat vážné problémy s imunitním systémem.

Co vypadají dřeně u dětí?

Vejce červa mohou být vidět pouze pod mikroskopem, ale dospělí jedinci připomínají úryvky bílé bavlněné nitě. Dospělý může dosáhnout délky 15 mm, ale mužský parazit má délku až 5 mm.

Červy mají pouze bílou barvu, tedy světlou barvu. Mnoho pacientů má otázku, mohou existovat červa červené barvy nebo s černými skvrnami? Odpovíme okamžitě, tyto nematody mají pouze světlou barvu. Pokud jste našli v stolici parazity tmavé barvy, pak to není Enterobius vermicularis a nejspíše ani červy. V každém případě paraziti ve stolici vyžadují diagnózu, léčbu a prevenci.

Co když má dítě štěnice?

První věc, kterou musí rodiče udělat, je vyhledat lékařskou pomoc. Pediatr poskytne doporučení pro provedení testů na enterobiózu a již podle výsledků analýz provede schéma léčby. Invaze je ošetřena sirupy a tablety. Nejoblíbenější antiparazitika: Vormil, Pirantel a další. Všichni členové rodiny by se měli podrobit odčervení, i když nejsou žádné příznaky onemocnění, protože je nutná povinná prevence.

Kromě farmakoterapie musí být přijata hygienická a preventivní opatření pro kontrolu nematodů. Tím se zabrání opětovné infekci parazitů. Rodiče by měli sledovat osobní hygienu, pravidelně měnit oblečení, sledovat čistotu hraček a oblečení. Pro léčbu u kojenců použijte tampony s vazelínovou masti. Pomáhá léčit enterobiáze a eliminovat svědění.

Léčba červa u dětí

Léčba začíná dodáním testů. Laboratorní testy potvrzují přítomnost parazitů. Jelikož životnost těchto nematodů je několik týdnů, hlavním balíčkem léčebných opatření je kontrola řádného dodržování osobní hygieny. Tato metoda je však účinná u dospělých pacientů, u dětí to je povinné preventivní opatření.

Terapie se provádí s použitím léků. Nejúčinnější z nich: Piperazin, Mebandazol, Dekaris, Kombatrig. Léky se vybírají podle věku dítěte a jednotlivých charakteristik těla. Aby se zabránilo infekci parazitů ve věku základní školy a předškolním věku, dítě každoročně provádí rozbor rozmazání na červa. Deworming není dlouhá, zpravidla ne více než týden, ale někdy je nutná opakovaná medikace.

Chcete-li zacházet s pinwormy u dítěte?

Před zahájením procesu léčby je třeba si uvědomit, že tato helminthická invaze nastává v důsledku kontaktu s infikovanými povrchy (obuv, podlaha, pískoviště, hračky, společné prostory, zvířata). Někdy jsou paraziti přenášeni od dítěte k dítěti skrze nevymrzlé ruce. To vše naznačuje, že je velmi snadné infikovat červy, a proto je nutné přijmout preventivní opatření, aby se dítě v budoucnu ochránilo.

Před léčbou invaze musíte potvrdit přítomnost onemocnění. K tomu dochází k určité symptomatologii (svědění v konečníku a perineu, problémy s chuť k jídlu, stolice, bolesti břicha) a laboratorní testy. Zabývat se odčervováním je nebezpečné, protože pouze lékař dokáže účinně a bezpečně léčit na základě výsledků testů. Lékařská terapie se uchýlila pouze v případě, že výsledky analýz potvrdily přítomnost parazitů. Než začnete užívat léky, stojí za to vědět, že všechny antihelmintické léky jsou toxické.

 • Zacházejte s invazí Pirantel, Vermox nebo Mebendazol.
 • Při užívání antihelmintických léků byste měli postupovat podle pokynů lékaře, dodržovat dávku předepsanou lékařem a délku léčby.
 • Po hlavním kurzu by dítě mělo podstoupit druhý vstup (dva týdny později). Úkolem je zabránit onemocnění v budoucnu, tj. Předcházení helminthické invazi.
 • Po odbarvení léků je nutné obnovit střevní mikroflóru. K tomu použijte léky obsahující bakterie, například Linex nebo Bifidumbacterin.

Pár měsíců po terapii se doporučuje provést následné vyšetření dítěte na enterobiázu. To platí zejména pro těžké infekce s červy a v případě, kdy nastane enterobióza s komplikacemi.

Více informací o léčbě

Profylaxe červa u dětí

Prevence se používá k ochraně dítěte před reinfekcí parazity. Infekce s nematodami je mnohem snazší než prevence než vyléčení. Podívejme se na základní preventivní opatření.

 • Ujistěte se, že vaše dítě pravidelně důkladně umyje ruce. Toto pravidlo se vztahuje na všechny členy rodiny, jelikož vejce čmeláků mohou být pod nehty a na rukou. Ruce je třeba umýt před a po jídle, po záchodu, po kontaktu s domácími zvířaty a po procházce po ulici.
 • Zvláštní pozornost by měla být věnována intimní hygieně, výměně spodního prádla a co nejčastěji se umýt. To pomůže udržet perianální oblast čistou a zabránit svědění, když je nakažena červy.
 • Zelenina a ovoce musí být omyty vroucí vodou a důkladně umyty. Je zakázáno pít surovou vodu z kohoutku, protože to může také vést k infekci.
 • Nedoporučuje se konzumovat syrové ryby, špatně smažené a nedopečené maso.
 • V létě je nutné chránit dítě před koupáním v neznámých nádržích a nakupovat fondy, které odpuzují hmyz, tj. Repelenty. Vzhledem k tomu, že hmyz (krveprolití) jsou nosiči parazitů.
 • Pokud máte domácí mazlíčky, provádějte profylaxi hlístových chorob a sledujte jejich čistotu.
 • Nezapomeňte si pravidelně navlhčit svůj dům, jelikož vejce mohou zůstat v klidu po dlouhou dobu v domácím prachu. Dezinfikujte toaletu po použití toalety.
 • Při výměně spodního prádla nezapomeňte žehlit teplé kalhoty, trička a trička.
 • Ujistěte se, že dítě má krátké řezy nehtů, protože pod hřebíky se mohou hromadit háďátka.

Pinworms u dětí - to je nepříjemné onemocnění, které je způsobeno infekcí parazitárními červy. Enterobióza má nepříjemnou a dokonce bolestivou symptomatologii. K dnešnímu dni existuje mnoho metod odstraňování a prevence. Léčba se provádí po vyšetření u lékaře a při podání testů. Nezávisle poskytnout dětem antihelmintické drogy je zakázáno.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.