^

Obecná analýza krve během těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obvyklý krevní test na těhotenství je nejjednodušší analýza, která je přiřazena všem budoucím matkám. Hlavní ukazatele této analýzy poskytují informace o procentu krve v krvi obsahující destičky, erytrocyty, leukocyty, hladinu hemoglobinu a ESR. Právě tyto ukazatele mluví o zdravotním stavu těhotné ženy a o tom, jak dochází k plodu plodu.

Podle obecné analýzy se lze dozvědět o skrytém zánětlivém procesu v těle, o začátku anémie, alergii, helminthiázách a dalších změnách, které ovlivňují procento vytvořených prvků v krvi. Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší metodu diagnostiky fyziologických změn v rané fázi. U těhotných žen jsou tyto normy stanoveny pro obecnou analýzu krve:

  • Norma hemoglobinu je 120-150 g / l.
  • Norma leukocytů je 4,0 - 9 n 10 9 buněk / litr.
  • Norma erytrocytů je 3,5 až 4,5 na 10 12 buněk / litr.
  • Norma krevních destiček je 150-380 při 10 9 buňkách / litr.
  • Míra ESR během těhotenství je až 45 mm / h.

Chcete-li poskytnout obecnou nebo běžnou analýzu krve v těhotenství, je nutné ji nejméně třikrát v průběhu celého těhotenství. Poprvé se zaregistruje žena, pak v 20. A 30. Týdnu těhotenství. Krev je lepší užít ráno, než se na snídani podává lehká jídla.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Kdo kontaktovat?

Vysvětlení krevního testu během těhotenství

Výklad krevního testu během těhotenství poskytne informace o rychlostech a odchylkách. Normou se rozumí kolísání hormonální rovnováhy a tvorba prvků v krvi. Glukóza je během těhotenství normální, zůstává na nezměněné úrovni, někdy mírně stoupá nebo klesá - je to kvůli hormonům, které produkuje placenta.

Zvýšený příjem železa během těhotenství (nižší sérový feritin a železo v krvi) může vést k rozvoji anémie u těhotných žen. Navíc hladina vitamínů a minerálů klesá. Zejména se zvyšuje potřeba vápníku a fosforu, v některých případech se může vyvinout akutní nedostatek vápníku doprovázený hypoproteinemií.

Počet krevních destiček se může lišit v různých obdobích těhotenství, v závislosti na fyziologických vlastnostech organismu budoucí matky - 150-380 na 10 9 na litr. Erytrocyty v krvi těhotné ženy jsou normálně obsaženy v rozmezí 3,5-4,5 až 10 12 buněk / litr.

Počet bílých krvinek na celkovém krevní test během těhotenství může zvýšit na 15,0 10 9, jak mnoho bílých krvinek se hromadí v těle dělohy, aby se minimalizovala pravděpodobnost infekce pro plod. Míra sedimentace erytrocytů je také zvýšena, zatímco pro těhotné ženy jsou indexy až 45 mm / h.

trusted-source[11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.