^

Zdraví

Dětský dermatolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Často pro rodiče je tajemstvím, který takový dětský dermatolog. V hlavě jsou sdružení s dermatologem, kampaň, která je pečlivě ukrytá a je často považována za něco hanebného a nepříjemného.

Kdo je dětský dermatolog?

Dermatolog je odborník, který se zabývá problémy s kůží a jejími přísadami, jako jsou sliznice, vlasy, nehty, odhaluje metody boje proti kožním chorobám a jejich prevenci.

Skutečnost, že děti mladší pleť, neposkytuje absolutní bezpečnost. To pediatrická dermatolog bude provádět prevenci kožních popálenin a omrzlin na zbytek kůže obličeje a ruce v zimě, bude schopen rozpoznat vyrážka na kůži a diagnostikovat správně, pomoc v případě problémů s růstem vlasů nebo nehtů dítěte, k identifikaci příčin svědění na kůži.

Tento lékař není na seznamu obvyklých specialistů, je zřídkakdy řešen sám o sobě, častěji ve směru k jiným lékařům. Pediatrický dermatolog může být v klinice nebo v nemocnici. Zřídka je potřeba udržovat malou dermatologickou kliniku ve státě. Proto se vyskytují častěji v centrálních regionálních polyklinikách a specializovaných zdravotnických zařízeních.

Děti jsou velmi aktivní. Často mohou poškodit kůži, nakazit kožními chorobami ze zvířat. Je to dětský dermatolog, který udělá nejkvalifikovanější pomoc dítěti a pomůže co nejdříve zbavit se tohoto problému.

Kdy mám kontaktovat pediatrického dermatologa?

Dětský dermatolog není v každé klinice, ale stojí za to najít cestu k konzultaci s tímto specialistou v řadě případů.

Nejprve je třeba kontaktovat pediatrického dermatologa za jakoukoli podezřelou změnu stavu pokožky, zvláště pokud není známo jeho důvodů. Podezření může způsobit skvrny na pokožce, měnit tón pleti po celém povrchu a také v některých oblastech. To se většinou týká nejen kůže, ale i sliznic. Mohou také vyvíjet vyrážky a mohou měnit barvu a stín. Jakékoli změny na pokožce hlavy si zaslouží zvláštní pozornost. Všichni pacienti a jejich rodiny mohli jen zřídka zaznamenat problémy s pokožkou za vlasy, ale pokud máte stále podezření, že není v pořádku, je třeba odkázat na dětské dermatologa. Také je vhodné kontaktovat pediatrického dermatologa, pokud dojde ke zřejmým změnám v zápachu pocení, specifické vůně od nohou, změny barvy, tvaru, struktury hřebíků nohou nebo rukou. Různé praskliny na pokožce, projevy ekzému, psoriázy, projevy cévních sítí na kůži - to jsou důvody, proč se uchýlila k dětskému dermatologovi.

Takový naléhavý problém pro teenagery, jako je akné a akné, lupy, růst vlasů, může také získat aktivnější řešení s pomocí dětského dermatologa.

Dokonce i když neexistují zjevné dermatologické problémy, pravidelná návštěva takového lékaře jako dětského dermatologa nebude nadbytečná a bude mít pozitivní vliv na celkové zdraví.

Jaké testy mám vzít, když se obrátím na pediatrického dermatologa?

Pediatrický dermatolog může často ve své práci používat údaje z laboratorních výzkumů.

Proto při kontaktování pediatrického dermatologa mohou být nutné některé testy. Nejběžnější analýzou je obecný klinický krevní test. Dokáže mnoho říct o zdraví pacienta. Většinou dětský dermatolog může posoudit celkové zdraví dítěte, zjistit přítomnost zánětlivých procesů v těle.

Také pro dermatologa bude důležitá analýza známá všem jako analýza moči. Je to ten, kdo poskytuje mnoho informací o metabolických procesech v těle

Ke specializovanějším analýzám patří škrábání kůže a sliznic. Mohou být studovány pod mikroskopem a také provádět plodiny pro studium mikrobiologického zázemí.

Takové testy jako alergické testy také často předepisuje dětský dermatolog.

Existuje řada imunologických testů. Například studie obsahu imunoglobulinů v krvi .

Někdy může být nutné nejen škrábat kůži, ale její biopsii, tj. Výběr místa kůže pro podrobnější a hlubší analýzu. V některých případech může dermatolog předepisovat selektivní testy na přítomnost některých infekcí v těle, jako je lidský papilomavir, herpes. Jiné infekce. To může být jako krevní testy a skvrny a škrábance.

Testy, které detský dermatolog jmenuje, mohou otevřít zcela nové informace o pacientech a pomoci při řešení nejen dermatologických problémů.

Jaké diagnostické metody používá dětský dermatolog?

Dětský dermatolog používá ve své práci různé metody diagnostiky. První z nich je všeobecné vyšetření kůže a sliznic. Často praktikující lékaři mohou používat tuto metodu diagnostiky pouze tehdy, pokud s náležitými zkušenostmi a znalostmi může jednoduché vyšetření informovat více než dostatek informací o stávajícím problému. Zkoumání kůže a sliznic je obecně běžnou metodou diagnostiky v lékařství a používá se nejen dermatolog, ale i mnoho dalších lékařů.

Kromě toho dermatolog ve své práci používá metodu diagnostiky, jako je dermatoskopie. Tato studie o vzorkách pokožky a sliznic, oškrábání, skvrny se světelnou mikroskopií. Tato metoda umožňuje identifikaci parazitů, podrobnější studium místa kožních lézí.

Nemoci kůže a sliznic jsou často způsobeny mikrobiálními patogeny. Proto je jednou z hlavních metod práce dětského dermatologa mikrobiologická analýza. K tomuto účelu se plodiny vybraného materiálu vysévají na různá živná média. To je nezbytné pro přesnější výběr léků. Při vytváření plodin vzorků je možné kontrolovat účinnost různých léků na přímý patogen.

Kromě toho jsou dermatologické nemoci často spojovány s dalšími zdravotními problémy.

To vyžaduje diagnostické metody, které berou v úvahu další nemoci. Takže pokud existují problémy alergické povahy, pak bude potřeba použít kožní alergické testy. Pokud je cévní systém těla narušen, pak existuje potřeba angiografického výzkumu. Pokud je onemocnění spojeno s střevním traktem, může se vyžadovat proktologické a otolaryngologické vyšetření.

Konzultace dermatologa mohou být nutné pro řadu autoimunitních onemocnění. V tomto případě je nutné provést imunofluorizaci.

Pravidelně dochází k histologickému vyšetření postižených oblastí kůže.

Metody diagnostiky pro děti dermatolog vybere v každém případě individuálně pro získání nejucelenějších informací o nemoci.

Co dělá dětský dermatolog?

Dětský dermatolog může vykonávat celou řadu funkcí. Především se věnuje diagnostice a léčbě onemocnění kůže, vlasů a nehtů. Kromě toho se tento odborník podílí na komplexní diagnostice řady dalších onemocnění, které mohou nepřímo způsobit určité projevy na kůži. Dětský dermatolog pomůže určit příčiny různých typů vyrážky, doporučuje nezbytné vyšetřovací postupy k identifikaci přesných příčin choroby.

Dětský dermatolog se navíc zabývá prevencí různých onemocnění. Je to ten, který bude výhodný vyzvednout dítěti různé krémy proti slunečnímu záření, zvolit vhodné šampony a výrobků pro péči o pleť. Dětskému dermatologovi byste měli řešit otázky týkající se kvality, kompozice a designu dětského oblečení. Ten je nyní zvlášť relevantní. Navzdory obrovské množství dětské postele a oblečení, která láká pestré vzory a originální design, je důležité si uvědomit, že tyto barvy mohou mít velmi vážné patogenní účinky na dítě a škodí nejen kůži, ale také prostřednictvím kožními lézemi do těla a zátěž stav vnitřního těla. Vzhledem k tomu, dětské dermatolog závěry o kvalitě výrobků, ve kterých některé dětské, které mohou zahrnovat nejen oblečení a ložní prádlo, ale také hračky, kuchyňské potřeby, osobní hygienické potřeby, jako jsou zubní kartáčky, žínky a ručníků, si zaslouží velkou pozornost.

Dětský dermatolog může provádět nejen abstraktní analýzu, ale také podrobně studovat předměty, s nimiž se dítě dotýká identifikovat škodlivé látky nebo parazity v nich.

Pediatrický dermatolog může poskytnout kvalitativní konzultaci téměř o všech otázkách kontaktu dítěte s vnějším prostředím.

Jaké nemoci léčí dětský dermatolog?

Pediatrický dermatolog může potenciálně léčit stejné nemoci jako zástupci jiných oborů v dermatologii. Může se jednat o dermatitidu různé závažnosti a odlišného původu, akné a akné. Kromě toho je to dermatolog, který se bude zabývat takovými problémy, jako je lidský papilomavirus, herpes, molluscum contagiosum, stejně jako všechny nemoci, které se objevují pod působením těchto patogenů. Také dermatolog se dnes zabývá takovou relevantní chorobou, jako houbové léze na kůži a nehty. Na seznam onemocnění, které ošetřuje dermatolog, můžete také přidat tak zvané vitiligo, seborrhea, lišejníky (různé formy), demodekózu, pedikulózu, kandidózu.

Mělo by se však vzít v úvahu, že dětský dermatolog je ve většině případů vystaven celému spektru nemocí. Pro děti jsou problémy jako pedikulóza, lišejníky a alergie často aktuální. Pro starší děti mohou nastat skutečné nemoci jako akné, demodikóza, výskyt viru lidského papilomu a herpes, houbové infekce kůže a hřebíky nohou. Pro děti ještě docela výlet do dětského dermatologa mohou být spojeny s moučnivka, atopické nebo alergické dermatitidy, jakékoliv problémy s dětskou pokožku, které vyvolávají znepokojení pro rodiče a pediatra.

V každém případě může dětský dermatolog pomoci v případě různých problémů as kůží a vlasů. Existuje poměrně vzácná onemocnění a dětský dermatolog může nejpřesněji a nejpřesněji diagnostikovat situaci.

Poradenství pro dětský dermatolog

Dětský dermatolog pomůže s jeho doporučeními, aby se vyhnul mnoha problémům:

  1. Dodržujte osobní hygienu a sprchujte každý den.
  2. Dbejte na kvalitu použitých čisticích prostředků, jako jsou sprchové gely, mýdlo, pěna do lázně.
  3. V případě alergií pečlivě prostudujte složení všech výrobků, které byly v blízké budoucnosti používány.
  4. Nedávejte někoho osobní péči a také použijte jiné. Totéž platí pro zubní kartáček, lýko, tenisky nebo jinou obuv, která se dotýká kůže nohou.
  5. Používejte změkčovadla kůže, zvláště když dochází k častému kontaktu s nadměrně chlórovanou nebo tvrdou vodou. K takovým prostředkům se mohou vztahovat různé krémy, molochko pro tělo, zvlhčující spreje.
  6. Spodní prádlo, stejně jako zbytek oblečení, často v kontaktu s povrchem kůže, by měly být vyrobeny z přírodních tkanin a umožňují normální výměnu tepla na povrchu kůže.
  7. Nezneužívejte různé deodoranty a antiperspiranty, které porušují procesy přirozeného pocení.
  8. V žádném případě nemůže jít do postele bez umývání kosmetiky z kůže obličeje a těla.
  9. Hřebeny musí splňovat bezpečnostní požadavky, nepoužívejte hřebeny, které poškozují pokožku hlavy.
  10. Pokud na pokožce nastanou podezřelé projevy, měli byste se poradit s lékařem.

Při dodržování doporučení detského dermatologa budete mít možnost dlouhodobě udržovat své zdraví a dobrou náladu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.