^

Zdraví

A
A
A

Koruna vulvy

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Krauroza vulvy je patologie charakterizovaná výraznými atrofickými procesy kůže a sliznic vaginy, která vzniká působením vnějších a vnitřních faktorů. Tento problém se týká zejména postmenopauzálních žen, které jsou spojeny se zvláštnostmi hormonální regulace, ale také se vyskytují u žen v mladém věku. Možnost zvýšeného rizika onkofatologie u žen s vulva kraurosis dokazuje potřebu včasné diagnostiky a korekce této patologie.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Epidemiologie

Epidemiologie kraurozy vulvy je charakterizována převládající distribucí mezi ženami v období menopauzy, která je spojena s etiologickými a patogenetickými faktory. U mladých žen se tato patologie vyskytuje u ne více než 5% a u těchto žen je více než 85% případů sekundární kraurozou, tj. Posttraumatickým nebo pooperačním.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

Příčiny kraurozou vulvy

Pokud jde o převládání tohoto problému u žen nad 50 let, mohou být důvody vývoje této patologie zobecněny. Pokud však mluvíme o ženách po dobu 30 let, pak existují určité zvláštnosti v etiologii a patogenezi onemocnění.

Přesná příčina vývoje kraurozy vulvy nemůže být prokázána ani u žen v jednotlivých případech, protože tyto příčiny jsou často mnohé.

Jedním z nejčastějších příčin kraurosis - hormonální poruchy, které se týkají nejen ženské pohlavní hormony, ale také běžné hormonální ovlivňován prací jiných žláz s vnitřní sekrecí. Patogeneze vývoje tohoto procesu závisí silně na regulaci hormonální rovnováhy. V období menopauzy se nejčastěji vyskytuje krauroz, protože hladina estrogenu, která hraje důležitou roli v ženském těle, klesá. Poskytují rozdělení a diferenciaci tělních buněk, primárně kůže a epitelu. To poskytuje ženě s mládí a zdravý svěží vzhled. Při nedostatečném množství estrogenu dochází k narušení rozdělení buněk pokožky pochvy, což vede k poklesu jejich počtu a normální funkce. To také narušuje krevní oběh v pánevní oblasti, ischémiu nejen vnitřních orgánů, ale také kůže - to dále narušuje diferenciaci endotelu. Změny jsou tedy zesíleny a kožní atrofie se postupně vyskytuje, množství endotelu se snižuje, což vede k sekundárním procesům ve formě prasklin a dysplazie v těchto buňkách. Proto kraurosis zpočátku pouze procesu atrofie povrchu kůže, ale další porušení nastat mitotickou aktivitu těchto buněk a dysplazie vyvíjí, což je nebezpečné z hlediska prekancerózní stav.

Ale důvodem pro takové změny může být řada dalších faktorů. Pokud jde o hormonální pozadí, bezprostřední příčinou jsou také onemocnění jiných endokrinních žláz. Takové patologie zahrnují nedostatek kůry nadledvinek, který také narušuje cirkulaci vulvy, inervaci a buněčné dělení kvůli nedostatku katecholaminů. Také jedním z důvodů je hypotyreóza u žen. Jedná se o patologii, při níž se hladina hormonů štítné žlázy štítné žlázy snižuje, což také reguluje proces regenerace tkání a růst buněk. V tomto případě nedostatek takových hormonů vede k inhibici aktivní mitózy a dochází k atrofii s další náhradou pojivovou tkání. Nedostatečná funkce vaječníku může také způsobit atrofii vulvarové sliznice.

Takové příčiny mohou být nazývány endogenními společnými příčinami, které mohou být v každé ženě vlastní. Ale tam jsou některé místní příčiny kraurosis vulvy, které zahrnují chronická zánětlivá onemocnění vnitřních i vnějších orgánů genitálu, chronická ložiska vaječníků nebo dělohy infekce, častá operaci na děloze, stejně jako hoří sliznice chemické etiologie. Pokud existují primární ložiska infekce nebo viry v vagině, zvyšuje se pouze účinek etiologických faktorů, které přispívají k rozvoji dysplastických poruch a atrofie.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Rizikové faktory

Vzhledem ke všem možným příčinám kraurozy je nutné identifikovat hlavní rizikové faktory této patologie, omezit skupinu žen, které potřebují pečlivější sledování. Rizikové faktory pro vývoj této patologie zahrnují:

 1. ženy s doprovodnou hypotyreózou;
 2. ženy s obezitou - zatímco dochází k narušení regulace hormonálního pozadí na úrovni cílových buněk;
 3. aktivní jaterní onemocnění nebo cirhóza jater v mladém věku - narušuje výměnu mnoha hormonů a jejich regulaci, která se vyskytuje hlavně v játrech;
 4. ženy s častou vaginitidou, kolpitida nebo chronická adnexitida - to je odrazový můstek pro působení jiných etiologických faktorů;
 5. ženy s poruchami neurovegetativního systému - to je úzce související s hormonální regulací funkcí těla a také s lokálním krevním oběhem (psychosomatické poruchy);
 6. Ženy s patologickým průběhem menopauzy a jejími různými projevy.

Tyto rizikové faktory by měly být vzaty v úvahu nejen pro identifikaci nemocných pacientů, ale především pro primární prevenci vzniku kraurozy vulvy.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25]

Symptomy kraurozou vulvy

Klinický obraz onemocnění závisí na tom, v jakém stadiu je onemocnění zjištěno a na kterém léčbě začíná. Často nejsou příznaky dostatečně vyjádřeny, že žena ošetřila tento problém s lékařem, ale je to jen v počátečních fázích a v budoucnu jsou příznaky výraznější.

Stadia krvácení vulvy jsou konzistentní a při absenci léčby se změny stanou vážnějšími.

První stupeň kraurozy je charakterizováno počátečními změnami v krevním oběhu a inervaci sliznice, která má přechodný charakter. V tomto případě se první známky onemocnění objevují ve formě vážného svědění a pálení v pochvě. Toto je zpravidla první a jediný příznak v počátečních fázích. Svědění může být pouze ve dne, je vyvoláno fyzickou aktivitou nebo se vyskytuje po pohlavním styku. Také existuje pocit suchosti sliznice, která vyžaduje použití hydratační látky. Ale takové příznaky na počátku onemocnění nejsou trvalé a žena nevěnuje pozornost těmto příznakům.

Druhá fáze se objevuje, když se vyskytují nejenom přetrvávající změny v krevním oběhu, ale také v případě, kdy dochází k počátečním změnám v nervových zakončeních a atrofii endotelu mozaiky. Pak se také rozdělí buňky a objeví se praskliny a eroze, což dává již více nepohodlí a přiměje vás, abyste se obrátili o pomoc. V tomto případě se příznaky pálení, svědění pochvy zesílí a neustále se obávají. Suchá vagina je posílena, což také způsobuje další příznak - dyspareunia. Současně žena nemá potěšení ze sexuálního styku a samotný proces je přerušený - kvůli suchu a spálení, vzniknou bolestivé pocity. To výrazně ovlivňuje celkový psychický stav žen a na pozadí souběžných hormonálních poruch je nedostatek regulace nervové aktivity. To se projevuje zvýšenou nervozitou, špatnou náladou, poruchou spánku, nervozitou, hyperestrogenismem.

Třetí stupeň kraurozy je konečný, pokud jde o hluboké změny nejen v pochvě, ale také v okolních tkáních. V tomto případě je narušení průtoku krve nevratné, atrofie je difúzní a proliferace endotelu a dalších buněk je zcela narušena. To je doprovázeno úplnou atrofií a sklerosou vaginální sliznice, což vede k významnému zúžení lumen vaginy. To má významný vliv i na močovou trubici - močení se stává bolestivé a zhoršuje se hoření, nepohodlí a svědění. Trhliny a eroze sliznice mohou být doprovázeny kontaktním krvácením, které je těžké léčit. Výrazný edém pysků, jejich hyperemie a příznaky zánětu u sekundárních infekcí, protože tam jsou vstupní brány pro různé patogeny infekce. Existují také známky atrofie kůže a její přídavky - ztráta pubických vlasů, suchá kůže, peeling. To vše má významný vliv nejen na závažnost lokálních příznaků, ale také na obecný stav ženy.

Když mluvíme o příznakech vulva kraurosis, je třeba vědět, že i při počátečních projevech těchto změn je nutné konzultovat lékaře s lékařem, protože tato patologie je z hlediska komplikací nebezpečná.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Diagnostika kraurozou vulvy

Diagnóza kraurozy by měla být provedena včas, před vznikem komplikací a možných malignit a měla by být provedena veškerá komplexní výzkumná metoda. Chcete-li to provést, proveďte fyzikální vyšetření, přístrojovou a laboratorní diagnostiku.

Diagnóza začíná pečlivým sběrem anamnézy o životě a onemocnění. Je třeba zjistit charakteristiku menstruačního cyklu, zvláště pokud je žena v období menopauzy, pak je nutné určit, jak toto období probíhá, a spojit stížnosti s nástupem menopauzy. Obvykle se příznaky kraurozy postupně rozvíjejí, což je nutné zjistit od ženy s podrobnostmi všech stížností. Poté musíte prozkoumat ženu na židli. Jednoduché vaginální vyšetření ženy v zrcadlech je velmi informativní, jelikož mnoho příznaků je vizuálně určeno a podle závažnosti jejich příznaků lze posoudit stupeň onemocnění. Při pohledu vidíte výraznou suchost vaginální sliznice, praskliny a povrchovou erozi, což může ztěžovat vložení zrcadla. Můžete také vidět propláchnutí pupku, otoky, bělavý odstín sliznice a oblasti atrofie nebo dokonce sklerózy. Pro podrobnější diagnostiku jsou potřebné další výzkumné metody. Vzhledem k tomu, že kraurozou je prekancerózní stav, biopsie je povinnou fází diagnostiky. Pro tento účel, stejně jako pro účely diferenciální diagnózy, provádějte instrumentální diagnostiku pomocí kolposkopie. Jedná se o metodu výzkumu, která spočívá v použití speciálního přístroje - kolposkopu. To vám umožní vidět mukózní membránu pochvy několikrát. V takovém případě můžete zobrazit ty změny, které nejsou během normální prohlídky viditelné. Výhodou této metody je také možnost paralelní biopsie. Může se provádět pomocí speciálních kleští, které jsou na konci kolposkopu. Materiál sliznice je poslán k histologickému vyšetření k detekci stupně změn a vyloučení maligní transformace.

Smeary na bakteriální flóru a stupeň čistoty vaginy jsou také povinnou metodou vyšetřování, protože vylučují bakteriální zánět nebo specifický infekční proces.

Analýzy, které nutně provádějí s kraurozou, je studie o HPV, která je spojena s rakovinou děložního hrdla u žen. Vzhledem k prekanceróznímu stavu proto tato studie umožňuje studovat riziko maligní transformace a určit prognózu patologie. K tomu je proveden krevní test pomocí polymerázové řetězové reakce a stanovení antigenu viru. Pozitivní reakce umožňuje přesnější určení taktiky léčby a použití specifických metod. Pokud existuje podezření na kraurosis vulvy u žen menopauzy věku, je to nezbytně nutné úrovni hormon panel ke studiu hlavní hormony, jako při léčbě může být nutné použít substituční terapii.

trusted-source[31], [32], [33]

Co je třeba zkoumat?

Jaké testy jsou potřeba?

Diferenciální diagnostika

Diferenciální diagnostika kraurozy vulvy by měla být provedena v úvodních stádiích onemocnění, pokud symptomy nejsou specifické. Zvláště důležitá je diferenciální diagnóza u mladých žen, protože mají vzácnou patologii. Proto je nutné provádět diferenciální diagnostiku s vulvitidou, vulvovaginitidou, vaginózou, neurodermatitidou a plochými červy. Pokud vulvitida vulvovaginitis mají také pálení a svědění pochvy může být suché sliznice, ale to je bakteriální zánět, příznaky jsou natolik specifické rozdělení bílá, zelená nebo žlutá. Hlavním diagnostickým znakem patologie je definice specifického patogenu ve vaginálním nátěru. Při krauroze nejsou příznaky suchosti, hoření a praskliny doprovázeny sekreci, ale naopak jejich počet klesá. Také s primární kraurozou neexistují bakteriální patogeny. Plochý lišejník je dermatologická patologie, která primárně postihuje kůži pohlavních orgánů a opět vagínu. Proto u lišejníků může docházet k zarudnutí a atrofii kůže, avšak pouze k atrofii mukóz. Naproti tomu je kraurozou doprovázena atrofie sliznice a kůže je postižena již ve třetím stupni onemocnění.

Takový diagnostický program kraurozy vulvy je nejkomplexnější a nejdůležitější pro včasnou diagnózu a léčbu.

Kdo kontaktovat?

Léčba kraurozou vulvy

Léčba kraurozy není příliš úspěšná, což závisí nejen na včasné diagnóze, ale také na integrovaném přístupu k takové léčbě. Je velmi důležité aplikovat nejen lokální symptomatické prostředky, ale i systémové patogenetické. Proto by nejprve měla začít léčba dietními doporučeními, protože stav našich buněk přímo závisí na energetickém materiálu, který dáváme tělu. Proto musíte vypnout tělo kořeněných pokrmů, smažených i kořeněných koření - to pomůže snížit závažnost subjektivních symptomů onemocnění. Je také nutné vyloučit špatné návyky, protože nikotin zužuje krevní cévy a dále narušuje trofismus sliznic.

Pokud jde o léčbu drog, je třeba přidělit systémovou a lokální léčbu. Mezi systémovými prostředky je nutné používat komplexní přístupy k léčbě pomocí následujících léků:

 1. Substituční léčba estrogeny v případě, že se kůruros vznikne na pozadí klimakterických změn. V tomto případě estrogeny obnovují normální funkci endotelových buněk a odstraňují běžné příznaky onemocnění.

Ovret je hormonální léčba, jejíž účinnou látkou je norestrel ze skupiny gestagenů, což umožňuje její použití v počátečních stádiích léčby kraurozy s klimakterickými změnami. Způsob užívání léku je v tabletách ve stejnou denní dobu, přednostně před jídlem. Dávkování léku - jedna tableta denně po celou dobu bez přerušení. Nežádoucí účinky jsou možné z části trávicího traktu ve formě stolice, nevolnosti, pocitu hořkosti v ústech. Možná retence tekutin a bolesti hlavy, takže se lék nedoporučuje se souběžnou hypertenzí. Je také možné, že se objeví žloutenka a děložní krvácení, které vyžadují úpravu dávky. Kontraindikace užívání drogy je patologie systému koagulace krve, patologie koronárních cév a žil, diabetes, anamnéza mozkové krvácení nebo ischemická mrtvice. Opatření - v případě antibiotik je účinnost léku snížena, takže je třeba léky správně dávkovat a vzít v úvahu jejich interakci. 

 1. Antihistaminika se používá pro účely všeobecné desenzitizace, stejně jako ke snížení projevu pruritu a uklidňujícího účinku. Za tímto účelem se doporučují léky první nebo druhé generace.

Diazolinum je antihistaminový přípravek, který má výrazný účinek na příznaky svědění a hoření, když je vagina atrofická. Lék má také sedativní účinek, který zlepšuje celkový stav ženy a normalizuje spánek. Způsob aplikace drogy - jedna tableta na noc v noci. Léčba může probíhat po celý týden, kdy jsou příznaky nejsilnější. Nežádoucí účinky jsou možné v podobě apatie, ospalosti, podráždění žaludeční sliznice a epigastrické bolesti. Nevolnost a bolest v játrech jsou také možné. Bezpečnostní opatření - nevztahuje se na řízení vozidla a řízení jiných prostředků, protože droga může způsobit pokles pozornosti.

 1. Antidepresiva nebo anxiolytika - používají se pro těžké příznaky kraurozy vulvy, která porušuje obecný stav ženy a ovlivňuje duševní sféru. Při komplexní léčbě jsou v případě těžké deprese a deprese nálady povinné a také zlepšit spánek, pokud jsou příznaky kraurozy narušeny v noci.

Cipralex je antidepresivum, které se často používá při léčbě klimakterických změn v duševní sféře. Tato terapie je vzhledem k tomu, že je často zmírnit úzkost a pocit strachu, je nutné, aby tyto nástroje v kombinaci s hormonální léčbou. S vulvou vulva lék odstraňuje zvýšenou excitabilitu nervového systému způsobenou příznaky onemocnění. Tento lék zvyšuje počet molekul, které jsou odpovědné za přenos nervových signálů, a zvyšuje počet excitačních neurotransmiterů, které zmírnit deprese a strach. Lék je dostupný ve formě tablet a jako první dávka se doporučuje užívat jednu tabletu během jídla. Dávkování je 10 miligramů denně. Vedlejší účinky léku, může být ve formě změn v nervovém systému - závratě, ospalost, podrážděnost a nechutenství, nevolnost, zvracení, průjem, nadměrné pocení nebo pocit sucha v ústech, bušení srdce a třes končetin. Lék je kontraindikován v patologii jater a ledvin, přecitlivělost na lék, zatímco při léčbě inhibitory monoaminooxidázy.

 1. Vitaminové přípravky by měly být použity ke zlepšení trofismu, zlepšení stavu cévní stěny, normalizace nervového vedení, které přispívá k obnovení normální proliferační aktivity buněk v krauroze. Doporučené multivitamíny s kyselinou askorbovou, které ovlivňují cévní stěnu.

Supradin je komplexní vitamínový přípravek, který je doporučován těhotným ženám jako preventivní a léčebný lék na vitamíny. Vzhledem k bohaté kompozici lék doplňuje zásoby nejen vitamínů, ale i mikroelementů, což umožňuje použití jako vitamínový přípravek pro komplexní léčbu různých patologií. Kvůli komplexnímu působení vitamínu C a hořčíku se současně objevuje působení na cévní stěnu a nervové zakončení obnovením normální hladiny elektrolytů v tkáních. Léčivo je k dispozici ve farmakologické formě dražé a šumivých tablet. Užívá se v dávce jedné tablety jednou denně a rozpouští se v malém množství vody. Neočekávají se nežádoucí účinky s ohledem na dávku, může dojít ke změnám barvy moči kvůli složení léčiva. Kontraindikace užívání drogy - je to zvýšená hladina všech hormonů, závažné poruchy ledvin a jater. Bezpečnostní opatření - nekombinujte s jinými vitamíny.

 1. Místní prostředky k obnově mikroflóry a zlepšení funkce lokální imunity se také používají ke snížení závažnosti příznaků. Toho je dosaženo díky hydratačnímu účinku a normalizaci funkce endotelových buněk.

Gynoflora je lék ze skupiny kombinovaných probiotik a hormonů, jejichž hlavní účinnou látkou jsou laktobacily a estriol. Díky této kompozici se projevuje bilaterální účinek léčiva - normalizace vaginální mikroflóry a zvýšená proliferace epiteliálních buněk vlivem lokálního účinku estrogenů. Lék je dostupný ve formě vaginálních tablet a dávky - jedna tableta denně. Způsob podání - vaginálně je nutné zavést do vagíny svíčku, která není příliš hluboká po všech hygienických opatřeních a mimo příjem jiných místních prostředků. Nežádoucí účinky jsou vzácné, jsou možné alergické reakce na složky léčiva. Opatření - tablety by měly být použity pro celý kurz a vše, dlouhodobé skladování a neúplný průběh snižuje účinnost léku.

Můžete také použít jiné lokální léky na základě antiseptických masti s vitamíny, oleji, antihistaminovými složkami. Dobrým účinkem jsou svíčky z mořských plodů, masti s testosteronovou bází, stejně jako masti s vitamíny A, C, E.

Operační léčba kraurozy vulvy může být použita s neúčinností konzervativní terapie nebo jako kombinovaná terapie. Použijte minimálně invazivní intervence pouze tehdy, pokud jsou výsledky histologického vyšetření a neexistují žádné atypické buňky. Pak se používají metody laserové koagulace, kryogeneze nebo moxibusce postižených sliznic, které lze pozorovat pouhým okem nebo pomocí kolposkopu. To rozbíjí horní vrstvu atrofických buněk, což zlepšuje cirkulaci hlubokých vrstev a jejich inervaci a tím zvyšuje proliferační aktivitu jiných buněk. V případě přítomnosti atypických buněk v histologii se nepoužívá konzervativní terapie, ale okamžitě se provede vulvektomie.

Fyzioterapeutická léčba kraurozy vulvy může být také použita jako lokální terapie, která je vysoce účinná v kombinaci s jinými metodami. Používají laserovou terapii, iontoforézu a elektroforézu s glukokortikoidy, stejně jako terapeutické bahno. Tyto metody mohou být použity mimo období exacerbace.

Alternativní léčba kraurozy vulvy

Alternativní terapie jsou zaměřeny na snížení závažnosti příznaků a mají vysokou účinnost spolu s léky. Používejte lokální lotiony a lázně, které pomáhají hydratovat suchou pokožku a mají antibakteriální a ochranný účinek. Hlavní recepty alternativní medicíny jsou následující:

 1. Je nutné, abyste z listů neplodu a šňůry vytvořili sedavé lázně. Chcete-li to provést, vařte v litru vody dva balíčky bylinné trávy a několik stonků s listy nebo květinami z měsíčku, trvají na tom, až se roztok zahřeje. Poté je třeba přidat několik kapek olivového oleje a uložit takový lázeň po sedění v něm nejméně po dobu deseti minut. Po zákroku je třeba rozmazat vagínu olivovým olejem o několik kapek. Opakujte postup po dobu deseti dnů.
 2. Chcete-li odstranit pocit svrbení a pocit pálení, pomůže vám vymývání noci roztokem z vajíčka a heřmánku. K tomu musíte nejprve vzít listy heřmánku, nalít je vařenou horkou vodou a trvat na tom, než se roztok trochu zahřeje. Poté musíte přidat bílkovinu ze dvou vajec a strávit večerní hygienické postupy tímto řešením. Léčba není kratší než pět dní.
 3. Jako antibakteriální a regenerační činidlo se doporučuje použití rakytníka. Chcete-li to udělat, vezměte rakytník olej, který lze zakoupit v lékárně v nádobě, pak udělat gázový tampón, aplikovat olej na tampon a vložit do vaginy po dobu dvaceti minut. Takový produkt má vynikající zvlhčující vlastnosti, které zmírní podráždění a symptomatologie se sníží.
 4. Dobrým prostředkem pro léčbu kraurozy je použití jako prostředek k omytí roztoku mýdla a kefíru. Chcete-li to provést, připravte mýdlový roztok z mycího prádla a přidejte tam tři čajové lžičky kefír. Použití by mělo být večer před spaním na týden.

Léčivé byliny jsou také široce používány při léčbě této patologie, která má pozitivní jak místní, tak systémové účinky.

 1. Červená kartáč - je rostlina, která pomáhá stimulovat funkci endotelových buněk pochvy a jejich proliferace, má protizánětlivé účinky a zabraňuje rozvoji sekundární bakteriální infekce v pozadí sliznice trhlin. Pro lékařskou infuzi je třeba vzít tři lžíce bylin, nalít vařící vodu a vařit na nízkou teplotu po dobu dalších pěti minut, tato infuze by měla být pokryta a trvala tři hodiny. Vezměte v teplé formě pětkrát denně dvě lžíce. Průběh léčby je jeden měsíc.
 2. Petržel má tropismus k vaginální tkáni a pomáhá snížit projev svědění a suchosti tím, že zlepšuje krevní oběh. Také infuze petržele má uklidňující účinek. Chcete-li připravit lék, musíte si vzít listy petrželky, nalít je alkoholem a trvat alespoň tři dny. Vezměte si toto řešení by měla být čajová lžička ráno a večer dva týdny.
 3. Velmi dobré prostředky místního ošetření jsou čisté. Pět polévkových lžic rostlinného rostlinného mléka nalijete litr horké vařené vody a pak trvá deset minut. Teplá roztok by se měl umýt dvakrát denně. Lepší je vždy, když se připraví čerstvé roztoky, protože při skladování v ledničce ztrácí želatina své hojivé vlastnosti.

Homeopatické léky mají dobrý účinek v případě výrazné kraurozy na pozadí menopauzy, která je doprovázena účinkem na nervový systém. Chcete-li to provést, použijte specifické nástroje, které jsou vybrány jednotlivě. Hlavní skupiny léků, které lze v tomto případě použít, jsou následující:

 1. Carbo vegetalis je homeopatický přípravek, který má složení organických látek a pomáhá normalizovat hormonální pozadí v menopauze kvůli akustické a magnetické rezonanci s orgány a systémy těla. Léčba také snižuje proliferační procesy na úrovni buněk a zlepšuje proces buněčné diferenciace v krauroze. Lék se používá ve farmakologické formě homeopatických kapek a dávkuje tři kapky třikrát denně po dobu půl hodiny před jídlem nebo po hodině. Léčba lékem je dlouhá - asi dva měsíce. Nebyly žádné nežádoucí účinky. Kontraindikace k přijetí Carbo vegetabilis - je přecitlivělost na složky léku a příjem pro muže.
 2. Sepia je homeopatický lék anorganického původu. Léčivo má regenerační účinek, který má dobrý účinek na obnovu atrofických buněk během kukuróz a změn souvisejících s věkem. Také lék zlepšuje lokální krevní oběh a tok lymfy, což zvyšuje účinnost léku současně s pánevní bolesti. Léčivo se uvolňuje ve farmakologické formě homeopatických granulí a kapky se dávkují tři granule třikrát denně po dobu půl hodiny před jídlem nebo po hodině. Granule je nutné rozpustit, dokud se zcela nerozpustí a neumyje vodou. Nežádoucí účinky nejsou běžné, mohou se však vyskytnout poruchy stolice, dyspepsie a alergické reakce. Bezpečnostní opatření - není možné použít léčivo pro ženy astenickou postavu a depresivní náladu.
 3. Strontiana - rostlina, která zlepšuje trofismus tkání, snižuje závažnost spalování a suchosti vagíny kvůli změkčovacím vlastnostem. Léčivo se uvolňuje v granulích a jeho dávka je osm granulí jednou denně. Nežádoucí účinky jsou vzácné, kožní vyrážka je možná na rukou. Bezpečnostní opatření - není možné použít lék na akutní zánětlivé procesy v malé pánvi.

Jedná se o hlavní léky bez léků, které lze použít při léčbě kraurozou nejen jako lokální lék, ale také jako systémové léky.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

Více informací o léčbě

Prevence

Co je nebezpečné kraurozní vulva? Tato otázka by měla být položena před vznikem komplikací a ve fázi diagnostických opatření, kdy vhodná léčba může zlepšit prognózu. Za prvé, krauroza je nebezpečná pro rozvoj rakoviny endometria nebo rakoviny děložního čípku. Jedná se o nejhorší komplikaci, která by se měla obávat, protože krauroz může být považován za subradikální proces. Další komplikace, které se mohou v této patologii vyskytnout, jsou sekundární a jsou způsobeny atrofií sliznice, která zahrnuje trhliny, erozi a hlubší léze s přidáním sekundární bakteriální infekce. Důsledkem nesprávného léčení kraurozy nebo nepřítomnosti jakýchkoli opatření k léčbě této patologie může být progrese změn s rozvojem sklerosy a zúžení vagíny, sekundární změny v močové trubici. Proto je velmi důležité nejenom obrátit se na lékaře včas, ale také správně komplexní léčbu.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

Předpověď

Prognóza krvácení vulvy k oživení je poměrně pozitivní a prognóza dalšího postupu je příznivá v případě vhodných léčebných opatření. S touto patologií sekundární místo v prevenci malignity tohoto procesu patří do sekundární prevence, která zajišťuje včasnou léčbu nejen léčivého přípravku, ale také působí za přítomnosti indikace.

Krauroza vulvy je patologie, která je častější u žen v menopauze, kdy dochází ke změnám na úrovni vaginálních buněk s jejich atrofií a další sklerózou. Tento proces se již nějakou dobu vyvíjí, takže je důležité v první fázi vyhledat pomoc lékaře. Riziko malignizace kraurozy je velmi vysoké a včasná léčba může zabránit vzniku komplikací.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.