^

Zdraví

A
A
A

Vestibul vagíny

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zádveří (vestibulum pochvy) omezen bočně mediální povrch labia minora, dno (zadní) je jáma předsíň, v horní (přední) - klitorisu. V hloubce vestibulu je nepříbuzné otevření vaginy (ostium vaginae). V předsíni, mezi klitorisu a vchodu pochvy zezadu, v horní části malé papily otevře vnější otvor močové trubice a potrubí malé i velké vestibulární žlázy.

Velká žláza vestibulu (Bartholinova žláza, glandula vestibularis major) je párová podobná bulburetrální žláza u mužů. Velké žlázy vestibulu se nacházejí na každé straně ve spodní části malých pysků, za žárovkou vestibulu. Vylučují hlienovitou tekutinu, která zvlhčuje stěny vchodu do pochvy. Jedná se o alveolární tubulární žlázy, oválné, velikost hrachu nebo fazole. Potrubí velkých žláz vestibulu se otevřou v úpatí malých pysků.

Malé žlázy (glandulae vestibulares minores) se nacházejí v tloušťkách stěn vestibulárních vestibulů, kde se jejich kanály otevřou.

Žárovka vestibuli (bulbus vestibuli) pro vývoj a strukturu je totožná s nepárovým houbovitým tělem mužského penisu. Je to podkovovitý, s tenkou střední částí (mezi vnějším otvorem močové trubice a klitorisu). Boční části žaluzie vestibulu jsou mírně zploštělé a jsou umístěny u dna velkých pysků, které sousedí s jejich zadními konci k velkým žlázám vestibulu. Venku je cibulová žárovka pokrytá svazky cibulovitého houbovitého svalu. Z mediální strany je žaluzie vestibulu u vchodu do pochvy. Žárovka vestibulu se skládá z hustého plexu žil obklopeného pojivovou tkání a svazků buněk hladkého svalstva.

Jaké testy jsou potřeba?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.