Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Velké a malé pysky

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.05.2018

Labia majora (stydké pysky pudendi) jsou spárovány kožní záhyb, elastické, 7-8 cm široké a 2-3 cm. Omezují bočně pohlaví mezeru (Rima pudendi). Mezi velké stydké pysky spojených hrotů: širší přední komisura rtů (commissuia labiorum přední) a zadní pájení úzký okraj (commissura labiorum zadní). Vnitřní povrch velkých pupkových rtů směřuje k sobě. Tento povrch je růžově zbarvený a vypadá jako sliznice. Kůže, která pokrývá velké pysky, obsahuje velké množství mazových a potních žláz. V přední části velkých pysků se konce kloubních děložních vazů liší fanouškem. Tyto formace pojivového tkání fixují pyskovku na periosteum pubických kostí.

Stydké (labia minora pudendi) - spárování podélný tenkou kožní záhyby, připomínající ve znaku sliznici umístěn podélně směrem dovnitř z velké .. Jsou od sebe odděleny interlabiálního brázdy. Vnější povrch malých pysky se otáčí do velkých pysků a vnitřní plocha směrem k vchodu do vagíny. Přední okraj pysky malých je zředěný a volný. Labia jsou konstruovány z pojivové tkáně bez tuku, obsahují velké množství elastických vláken, buněk hladkého svalstva a žilní pleteně. Zadní konce labia minora jsou vzájemně propojeny a tvoří příčný přehyb - uzdu stydké pysky (Frenulum labiorum pudendi), která omezuje vybrání o malé velikosti - otvor předsíň pochvy (fossa vestibuli pochvy). Přední část každého malého rtu je rozdělena na dvě nohy. Vnější nebo přední nohy, které se spojují přes klitoris, tvoří předkožku klitorisu . Vnitřní (zadní) nohy malých pysků vytvářejí frenum klitorisu , který se nachází pod ním. Labia v jeho dolní třetině postupně sloučit s velkým nebo jsou spolu spojeny, tvoří mírný příčný přehyb se nachází na středové linii hráze - udechku rty . Přední tohoto uzdu, mezi ním a panenské blány nebo jeho zbytky, tam je malá prohlubeň - fossa vestibulu .

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Co je třeba zkoumat?

Jaké testy jsou potřeba?


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.