^

Obecná analýza moči během těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obecná analýza moči během těhotenství se týká povinných testů a je před každou návštěvou lékaře, která dohlíží na těhotenství.

Pomocí dat z obecného testu moči se můžete v rané fázi dozvědět o abnormalitách v těle. Překročení úrovně acetonu bude hovořit o patologických stavech jater, toxokozích. Přítomnost cukru v moči indikuje vývoj diabetu a proteinové frakce v moči - první známkou toxikózy.

Normy pro obecnou analýzu moči:

 • Objem ranní části vyloučené moči je 150-250 ml.
 • Barva moči se může pohybovat od světle žluté až po bohatě žlutou (některé přípravky a léky mohou ovlivnit její barvu).
 • Normální moč by měla být zcela transparentní, moč se stává zakalená jakýmkoli zánětem, když se v ní objevují frakce bílkovin.
 • Norma hustoty moči je 1010-1030 g / l. Tato hodnota se může zvýšit při onemocnění ledvin (glomerulonefritida, diabetes mellitus) a při chronickém selhání ledvin se snižuje.
 • Kyselost moči může být alkalická (s použitím převážně rostlinných potravin) nebo kyselá, při normálním pH je 5-7. Pokud těhotná žena není vegetarián, může být alkalická reakce moči způsobena chronickým zánětlivým procesem genitourinární sféry. U diabetes mellitus se pH moči posune na kyselou stranu.
 • Leukocyty v normě by neměly být menší než 5 jednotek.
 • Erytrocyty by neměly být normální, 3 jednotky jsou přijatelné. V dohledu.
 • Bakterie a proteiny by neměly být normálně obsaženy ve vzorku moči a jejich přítomnost naznačuje bakteriální zánět.
 • Moč by také neměl obsahovat bilirubin, ketonové tělíska, glukózu nebo healingové válce (ne více než 1-2 v oblasti výhledu).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Kdo kontaktovat?

Nechiporenko analýza během těhotenství

Analýza Nechiporenko během těhotenství může poskytnout informace o stavu urogenitální systém a žen v rané fázi určit pravděpodobné onemocnění specifické pro tento stát - pyelonefritidy, cystitidy. V těhotenství, je zátěž na ledviny a vylučovací systém je mimořádně vysoká, takže je důležité sledovat jeho práci, a to zejména v případě, znepokojen bolesti v křížové kosti, bederní páteře, tam nutkání k častým močením.

Před shromažďováním moči k analýze musíte držet toaletní perineum a sbírat střední část moči ve speciální lahvičce, kterou si můžete koupit v lékárně. Bezprostředně po odebrání materiálu je třeba do laboratoře poslat vzorek moči.

Pomocí analýzy Nechiporenko je možné určit obsah jednotných prvků v moči. Zvýšení rychlosti zadržování leukocytů indikuje zánět (pravděpodobnost cystitida, pyelonefritida), zvýšená erytrocytů norma navrhuje ledvinových kamenů, nádorů, vzhled gealinovyh válce v moči naznačuje, glomerulonefritidy, otravy.

Rozbor moči by Nechiporenko během těhotenství je třeba vzít potřebné - lze jej použít v časné fázi těhotenství na jaké onemocnění ledvin, pozdní toxikózu, provést nezbytnou léčbu a chránit sebe a nenarozené dítě před komplikacemi.

Analýza moči Aceton v těhotenství

Močová analýza acetonu v těhotenství se provádí s cílem podrobnější diagnostiky možných vnitřních onemocnění. Když se hladina acetonu v moči zvyšuje, těhotná žena se stává pomalá, ospalá, ztrácí chuť k jídlu, zvyšuje tělesnou teplotu a vyvíjí žízeň. V těhotenství je tento stav, stejně jako každá jiná nemoci, nepřijatelný. Aceton se objevuje s nedostatkem železa, závažnými chorobami zažívacího traktu. Podobná nevolnost se projevuje i u těch, kteří již dlouho dodržovali dietu a omezené sacharidy. Pokud budoucí matka v moči vypadá jako aceton, pak je pro plod velmi nebezpečná.

Příčiny vzplanutí acetonu v moči:

 • Nesprávná strava s převahou sladké.
 • Stresující situace.
 • Trápení způsobené silnou časnou toxikózou.

Pro usnadnění stavu ženy není nutná vážná léčba, dobře navržená strava a pravidelné testování moči pro aceton. Analýza není obtížná, pravidla pro přípravu a dodání materiálu jsou stejná jako pro obecnou analýzu. Hlavní věc - nezapomeňte na osobní hygienu před shromažďováním vzorku moči pro výzkum.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.