Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Diabetická neuropatie - přehled informací

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Diabetická neuropatie - patogeneticky spojena s kombinací diabetes mellitus syndromy nervový systém léze, klasifikovaný podle převládajícího zapojení do míšních nervů (distální nebo periferní diabetické neuropatie) a (nebo) autonomního nervového systému (viscerální nebo autonomního diabetické neuropatie k vyloučení jiných příčin jejich porážce.

Podle této definice, diabetik lze považovat pouze jeden druh poškození periferního nervového systému, ve kterém jsou vyloučeny další etiologické faktory vývoj polyneuropatie, například toxické etiologie (alkoholu) nebo jiných onemocnění endokrinního systému (hypotyreóza).

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Příčiny a patogeneze diabetické neuropatie

Patogeneze diabetické neuropatie není zcela pochopena. Hlavním výchozím patogenetickým faktorem diabetické neuropatie je chronická hyperglykémie, která nakonec vede ke změně struktury a funkce nervových buněk. Pravděpodobně nejdůležitější roli hraje mikroangiopatie (změny vasa nervora s narušeným přístupem nervových vláken v krvi) a metabolické poruchy, mezi něž patří:

 • aktivace polyolové směšovače (narušena fruktóza metabolismus) - alternativní dráhy metabolismu glukózy, čímž se převede na sorbitolu v akčním aldozoreduktaay pak fruktózy, hromadění sorbitolu a fruktózy vede k hyperosmolaritu mezibuněčný prostor a otoky nervové tkáně;
 • snižují syntézu buněčných membrán nervových složek, což vede k narušení nervového impulsu. V tomto ohledu účinný při diabetické neuropatie je použití kyanokobalaminu zapojených do syntézy myelinové pochvy nervu snižuje bolest související s lézí periferního nervového systému stimulační nukleové výměny prostřednictvím aktivace kyseliny listové;

Příčiny a patogeneze diabetické neuropatie

Symptomy diabetické neuropatie

Klinické projevy diabetické neuropatie v počátečních stádiích chybí. Neuropatie je detekována pouze za pomoci speciálních výzkumných metod. V tomto případě je možné:

 • změňte výsledky elektro-diagnostických testů:
  • snížení vedení nervového impulsu v senzorickém a motorickém periferním nervu;
  • snížení amplitudy indukovaných neuromuskulárních potenciálů,
 • změna výsledků testů pro citlivost;
  • vibrace;
  • opatřena;
  • teplota;

Symptomy diabetické neuropatie

Diagnóza diabetické neuropatie

Diagnóza diabetické neuropatie je kladen na základě jednotlivých stížností, anamnézou diabetes 1. Nebo 2. Typu, data standardizovaných klinické vyšetření a instrumentálních studií (včetně kvantitativní senzorické elektrofyziologických (elektromyografie) a avtofunktsionalnye testů).

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

Stížnosti a standardizované klinické vyšetření

Pro měření intenzity bolesti se používají speciální stupnice (TSS - obecná škála příznaků, VAS - vizuální analogová škála, McGillova stupnice, dotazník HPAL - Hamburg).

Diagnóza diabetické neuropatie

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

Léčba diabetické neuropatie

Hlavním měřítkem prevence a léčby diabetické neuropatie je dosažení a udržování cílových hodnot glykemických hodnot.

Doporučení pro nosotropic léčbě diabetické neuropatie (benfotiamin, aldolazoreduktazy inhibitorů, kyseliny thioktové, nervový růstový faktor, aminoguanidin, inhibitor proteinové kinázy C) prochází fázi vývoje. V některých případech tyto léky zmírňují neuropatickou bolest. Léčba difuzní a fokální neuropatie je většinou symptomatická.

Thiooctové kyseliny - intravenózní infuze (v průběhu 30 min) 600 mg v 100-250 ml 0,9% roztoku chloridu sodného, jednou denně, vstřikovací rychlost 10-12, pak dovnitř 600-1800 mg / den v 1-3 příjem, 2-3 měsíce.

Léčba diabetické neuropatie


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.